nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

nová klubová

Příspěvek od Stan »

Zdar, tak jsem se rozhodl, že po 6ti letech okupování carina-fóra, je na čase začít otravovat i tady. Takže konto vytunelováno a 27.10. jsem do garáže přivez bílou pětadvacítku, která opustila Frýdek Místek. Předtím měla bydliště někde ve Švajcu.
Ještě není přepsaná, ale práce jsem rozjel hned. Budu sem sázet fotky postupně.

Do zimy, než ju uklidím ke kámošovi do stodoly, chci udělat komplet opravu interiéru. Pak na jaře drobný opravy motoru (svíčky, kábly, synchrony, altík, možná i klima) a na závěr doladit lak (drobný korekce a leštění) a určitě koupě kol a gum. Mám ještě podezření na KO zadní tlumiče. Uvidíme, až přepíšu a trošku to projedu.
Začal jsem od kufru a jdu postupně dopředu. Rozebranej je celej zadek - světla, nárazník, držák spz. Pod pravým světlem je potřeba vyvařit cca 5x5cm, kde je to zrezlý. Tady to bylo udčo ťuknutý. Zadní kapsy jsou hodně v pohodě. Pravá úplně OK, levá má po mojem odrezování dvě centimetrový dírky. Auto bylo určitě celý stříkaný. Lakoš byl asi hodně důkladnej a vzal to i se všema gumama a plastama. Dokonce i některýma interiérovýma. Tady se osvědčil nejlíp bronzovej kartáč, co mám na skluznice zimního nádobíčka. Pod rezervou bylo asi cenťák vody. Taky pod nohama řidiče a spolujezdce je tapec jak houba. V ucpávkách podlahy jsou totiž díry a z nich trčí dráty - prej od neonů. Jinak v podlaze pod řidičem jedna malá dírka na vyvaření cca 3x3cm. Takže taky pohoda.
Dokonce žena připojila ruce k dílu - po tom, co se s nákupem smířila a prohlásila, že do tak smradlavýho auta nevleze, mi krásně vyprala čalounění, co jsem sundal ze zadních sedaček. Takže zadní sedačky jak nový a teď odpočívají doma v děcáku ;-). Dál je vytepovanej koberer v kufru. Bohužel jsou na něm nevypratelný fleky od rezavýho heveru. Koberec zpod sedaček bude vyndanej dneska a asi ho i operu. Dokud je venku slušně bude schnout. Pak bude následovat rozborka předních sedadel.
Během rozebírání byl vzadu objeven lifesound, takže aspoň nějaký pozitivní překvapení.
Včera jsem i serval pravej tuning práh. Jebačka hrozná. Nerez řezací drát s diamantovýma zrnkama se opět osvědčil. Prahy budou oba k mání, nebo je hodím do popelnice. Práh pod ním je ve fantastické kondici. I zevnitř žádný známky koroze. Uvidíme, jestli levej bude ve stejným stavu..
Koncem příštího týdne mě čeká evidenčka, tak musím mít auto pojízdný a vyvařený díry. V techničáku nebyla ani známka o emisi, takže pomohla toyota a za krásných 1000,- dodala cár papíru s potvrzením o euro I emisní normě a pneumatikách 185/65 R14. Vědět, co pošlou, tak jsem to měl za 10 minut sepsaný ve wordu a razítko vyrobený v malování.
Na interiér určitě do konce listopadu chci sehnat normální volant, a pravej kufrovej plast. Naštěstí pár donorů se nachází v okolí. Kdyby někdo měl funkční hever a jeho úchyt do pravé zadní kapsy, tak taky beru. Rezervu určitě přezuju z origo 205/60 (snad nikdy nejetá bridgestone guma) na něco užšího a lehčího. Kdybych našel nějakou lehku dojezdovku, tak rád holce ulehčím.
Přílohy
sedacky.jpg
(214.6 KiB) Staženo 8004 x
plast kufr.jpg
(177.36 KiB) Staženo 8006 x
garage.jpg
(239.33 KiB) Staženo 8006 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nová klubová

Příspěvek od biscuit »

velka gratulace a za rok na celica srazu v plny parade! rek bych, ze se rozjasnila jen co zbystrila svuj novy domecek ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od uruem »

Je to dvoulitr ? Jinak na evidenčku nemusíš nic řešit, vezl jsem tam i auto bez interieru se zbořenym bokem.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nová klubová

Příspěvek od biscuit »

no me treba prudili s nespravnym rozmerem kol a vyrazili (mimo jine mi lomcovali se sportovnim airfiltrem (jak kdyby ho chteli mermomoci urvat), ktery tam byl od predchoziho majitele (kupodivu - pri evidencce))... kdysi jsem to tu psal, dneska bych je sezral, driv jsem byl mekkejs a nechal jsem si srat na hlavu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od uruem »

Jojo naposled mi na technické při testování upadla zadní náprava, byla tak uhnilá že jí to tam vyklepalo. Počkal jsem na plato odjeli jsme domu s technickou BEZ ZÁVADY. Emise si kupuju rovnou nálepky to ani nezkouším na měření jít :D.

Na evidenci jediné co můžou je zkontrolovat vinko a papíry, jinak trojítý kop s otočkou s dvojitým saltem a dopadem na levou nohu. Je pravda, že na to auto co jsem tam přivezl na evidenci zbořený jak alobal od svačiny už něco řekl. Myslím že to bylo "to ti někdo zaplatil aby sis to koupil" .
Uživatelský avatar
sniip
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: sob 05.07.2014, 07:52

Re: nová klubová

Příspěvek od sniip »

Hmm ja kdyz jsem kupoval Celdu a prijel na evidencku v Praze tak mi ji nedali protoze: Folie na sklech a jina kola nez v TP..... Pan byl hodne horlivy a nebo cekal ze mu neco dam ...
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od uruem »

Co čekáte tady jste v čechách, v každé ódě se vypráví o snadném výdělku úplatkem a pak tady každý čeká korunky jako bonus. Policajt, paní na úřadě, doktorka, i hasiči vám barák uhasí rychleji když něco zacinká. Úplatky jsou jedno dítko finančního systému. Každej je úplatný, jen je otázka jak draze.

S tou evidencí mne to udivuje, s někým jsem to řešil a opravdu mají pouze zkontrolovat pravost ID auta a člověka. Ostatní má řešit až TK.
Uživatelský avatar
sniip
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: sob 05.07.2014, 07:52

Re: nová klubová

Příspěvek od sniip »

JJ meli by spravne, ale hadej se s urednikem, kdyz jde vse resit vzdy jinak...... ;)
Na technicke bych to chapal resp bych tam ani nikdy takhle neprijel kdyz vim co vse je tam spatne.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

2 Uruem:
jojo, dvoulitr. Po dalším týdnu práce jsem trošku postoupil, ale bohužel to není furt moc vidět :-(.
Sice jsou vytrhaný další metry zbytečnejch kabelů a je zas o trošku víc odrezeno, ale celej zadek je furt rozebranej - místo nárazníku trčí jen výztuha, světla jsou chycený jedním vrutem, SPZtka taky atd.
Bohužel se po středeční revizi všech drátů k radiu a reprákům vyřešila záhada nehrajícího PZ lifesoundu. je tam utržená cívka v repráku. Pohrával jsem si i s myšlenkou reprák rozebrat a opravit (otcovi se to pákrát povedlo), ale radši časem seženu oba nový. Oba prahy vystříkaný voskem, prostor za LZ reprákem taky. Když jsem zpátky instaloval očištěný plasty, což by mělo být na 10 minut, tak si holka asi řekla, že mě jen tak domů k manželce nepustí. Při šroubování LZ horního úchytu pásů upadla přibodovaná matka kamsi do dutiny. Takže hoďka a půl kurv..ání, 4 zlomený vrtáky, osekaný prsty a nezkončilo to jinak, než udělat 1x2cm díru a z tama matku podržet klíčem. Snad tohle už nikdo nikdy nebude muset rozebírat.
V nedělu se mi konečně povedlo ukecat kámoša na vyvaření. Konkrétkě trošku větší díra u PZ světla, pak drobná dírka v LZ kapse a hlavně za prahem u zadního vnějšího úchytu řidičovy sedačky. Pak taky zabodovat ty zkurvený dírky po vrutech, co držely neony. Tři hoďky práce, ale je to. Při volné chvíli, kdy jsem nemusel něco držet, se mi povedlo servat levej tuning práh. Bohužel jsem ho rozlámal a s kusem v hubě utekl hlídací dílnovej pes. Takže jsem následně oba prahy postavil k popelnici. Jinak kovový prahy jsou fakt v supr kondici. Levej vypadá, že je origo, ale pravej asi bude měněnej. pro ilustraci púár fotek z vaření:
vareni1.jpg
(237.38 KiB) Staženo 7816 x
uchyt sedadla.jpg
(204.61 KiB) Staženo 7816 x
zadek svetlo.jpg
(224.81 KiB) Staženo 7816 x
Jinak se mi povedlo zjistit, že zadní stěrač pasuje z cariny E liftback, takže stávající rezavej s úchytem na dva šruby půjde místo na komaxit do popelnice. Přední ho budou následovat a místo nich z donor celdy taky ale už s normál úchytama.
Neválí se doma někomu držák heveru a hever samotnej?
No a poslední dotaz: co doporučujete za matroš pod koberec pod sedadla? Původně byla přímo na plechu jakási tvrdá hmota. Snad nějakej epoxydoasfalt. Musel ven kvůli dírám. Na to asi hodím jen gumoasfalt. pak ale zespod koberce byl jakejsi filc. Co místo něj? Sehnat nejde. Akustický matroše z hifishopů mi přijdou zbytečně drahý. Co takhle myralon 3mm? nebo přemýšlím rozstříhat starou karimatku a přilepit ju zespod koberce. Nejvíc se mi líbí tohle http://www.matrace-webstr.cz/pianomat-pod-koberce/ , ale minimum je prej rula 11 metrů. Nevíte o něčem podobným? nebo nechce se někdo z okolí přidat k obejdnávce?
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Taky gratuluju k radosti a hromadě zábavy... žena nebude mít radost :-) to piplání s celicou jí bude pěkně lézt časem na nervy :-) tomu věř...
Takže 25? taky 1989 babča v nejlepších letech jako moje, dobrej ročník vína :-) schweiz taky uff ale sem rád že už mam to vrtání se ve všem za sebou, a muj mechanik teda taky :-)
Člověk ale získal spoustu informací, co a jak, a je to svezeníčko 1 báseň... to auto má duši setsakra kvalitní a nikdy neomrzí.

Sem čet o povoucí podlaze- resp kobercích, jo znám, stačí dírka a třeba mravenci a už to jede--- v zimě kluziště místo koberce, na podzim prochcáno jak houba... nejděsnější zážitek. eee
pozor ale, mam silnej dojem, že do celic zatejká i lehce- dle intenzity deště předníma dveřma... trochu jo, když prší fakt o 106... koberec může navlhnout u dveří, chce to kontrolovat u řidiče a spolujezdce + podlaha pokud je totálně nasráč, jako sem měl já- převařit komplet, !!! a je ideální jí nastříkat zevnitř určitou gumou, prostě aby se povrch podlahy nedostal absolutně s kontaktem s vodou ani když by tam nateklo trochu dveřma... ta voda zůstane na koberci, ale nedostane se k podlaze.... je to nějaká guma- silikon nevim co, klempíř by věděl víc !!!... ale mam tou vrstvou potaženou celou podlahu, lepilo to... loužička se případně vsákne jen do koberce a vyschne... žádný škody na podlaze. Voda se tam prostě dostávala dolem i horem... děs ps: lepilo to, jak vosk od včeliček, jak med :-) když sem tam dával pak vyčištěnej koberec, tak to mlaskalo :-) jak se to lepilo... prostě doporučuju fest extra izolaci podlahy, která tam origo nebyla. Tedy pod autem + i pod kobercem.

Voda v kufru kde je rezerva, to mě teda zarazilo... tam sem neměl nikdy ani kapku... to je divný... někde ti tam musí ale fest zatejkat. polejval bych auto dokavaď bych na to nepřišel, kde je vadná izolace... spodem to nebude, a předpokládal bych teda i fest nasáklej koberec v kufru, pokavaď se drželo takový množství vody u rezervy... divný! ale když vidim tu díru pod zadním světlem... tak je to celkem i dá se říct jasný :-) To je dost drsná díra... wtf?

kola, gumy... léto 205/50 r15 supr provozováno spoustu let, drží to jak přilepený... ale vzhledem k terénním podmínkám silnic dám příští rok 205/55/r15 nebo nově r16 205/50/ ještě se rozhodnu, možná pošlu do světa BBS pavoučí trony... ale vždycky se mi tak zase začnou líbit, že se mi nebude chtít :-)
zima pak 195/60 r15 perfecto... dřív byly 195/65 r15, jako dalo se to, ale nebylo to pravý ořechový takový houpací, ne moc stabilní, moc vysoký, zbytečně...60 je naprosto total ideální 195/60/15 supr.

no asi 10 min hledání, ale tak tady jsou ty fotky rekonstrukce podlahy atd... to bylo maso :-) :biggrin: imgbank.cz RULEZZ!!! i po takový době jsou fotky parádní server!
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 6&start=60
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Krásný fotky renovace podlahy. Už jsem na ně kdysi čučel. U mě je to o moc jednodušší práce. Teklo tam jen minimálně a určitě to bylo 4ma dírama po vrutech, který držely neony, pak taky těma velkýma gumovýma záslepkama, do kterých minulej majitel udělal díry a protáh jima dráty k neonům a asi aj dírou zboku pod úchytem sedačky. ještě teda zkontroluju místo nad odpočinkovým pedálem. Spíš mě ale zajmá ta hmota, co máš přilepenou/přitavenou na tom plechu pod nohama. Co to je? nějakej asfaltovej koberec? Chci tu podlahu trošku zpevnit, když jsem násilím odklepal ten originál gumoasfalt, co tam byl. Samozřejmě na podlahu po odrezení jde základní alkyton penetrátor (to onehdá Matess poradil moc dobře :-)), na to klasickej alkyton a na něj gumoasfaltovej nátěr. Stejný to bude v zadních kapsách. Do prahů se nejde dostat, takže tam jen vosk ve spreji. Koberec se mi ale nepovedlo vyčistit. Furt tam jsou fleky. Nepomoh ani čistič na koberce, ani milit, ani vanish. Koberečky to pod sebou budou muset skrýt.
Pokud jde o jezero v kufru, tak hlavní příčinou bude určitě díra pod PZ světlem. Taky byly úplně zalepený barvou oba větráky pod světlama, takže se to tam drželo. Chybí i gumový záslepky na šroubech, co drží zadní nosník pod nárazníkem. Takže i z tama to mohlo valit. Než dám koberec, tak to určitě v dešti trošku projedu, abych to posichroval.
Včera jsem si tak hezky natíral základovkou všecky uř odrezený a vyvařený věci a stejně na mě vykoukly dvě dírky. Jedna ještě v levé kapse a druhá v rohu kufru. Takže vařicí seance se bude muset zopáknout :-(
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Pro odlehčení zas nahodím pár fotek, jak postupuju s revitalizací:
při rozebírání spolujezdcova sedadla jsem nepochopil, proč je dole v rohu sedáku modrej flek. Pak jsem si všiml, že nahoře na opěradle jsou jakýsi panely napuštěný modrou barvou. Ta se asi rozdrolila, propadala skrz čalounění až dolů a tam se rozmočila. Netušíte někdo, proč je u ramenou molitan nabarvenej na modro? Něco z bezpečností? Každopádně vanish flek vyřešil a sedačka po načalounění zas jak nová.
sedadlo.jpg
(125.66 KiB) Staženo 7673 x
Konečně jsem dotáhl čelo kufru. Vyvařeno, odrezeno, penetrátor, gumoasfalt a bílej alkyton. Levá kapsa lehce vyvařená, základovka + asfalt, pravá nebylo pořeba vařit. Doporučuju neopakovat mou chybu - když na pixle od gumoasfaltu píšou nepřetíratelný, tak tomu věřte. Nebudete muset týden na vzniklou žvýkačko/mucholapku foukat teplometem, aby zaschla :-) Každopádně hotovo, nastrojeno. Světla a všechno vyčištěno. Měnil jsem držák SPZky a lištu pod ním, aby tam pásla naše etředoevropsá značka. Bylo potřeba vyvrtat 4 jiný díry a starý zaspelit. Koncem týdne si snad dovezu ještě nárazník v lepším stavu, písty kufru a těsnění. Pak to bude konečně uzavřený.
zadek hot.jpg
(181.84 KiB) Staženo 7673 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

V kabině je už hotová levá strana. Nebýt toho, že mi do uzavřené dutiny zapadla megamatka, do které se šroubuje úchyt pásu, tak by to šlo i v pohodě. Bučnice za zadníma livesoundama i pravy vyčištěný a vystříkaný voskem. Na pravé straně to asi auto trošku schytalo. Díky tomu je sice vyměněnej pravej práh a PZ blatník a kapsa za ním. Bohužel se s některýma částma opravy už ale srali trošku míň. Moc (vůbec) nepasujou úchyty pravýho kufrovýho plastu, držák heveru a taky byl vytrhlej pravej livesound. 3 z pěti úchytů chyběly. Takže troška měření a ohýbání hliníkovýho plechu a je to:
před..
bedna pred.jpg
(177.45 KiB) Staženo 7673 x
po.. (+ jégr na zahřátí)
bedna po.jpg
(215.01 KiB) Staženo 7673 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

No a mezitím čas dořešit i podlahu. Tam oklepání původní vrstvy asfaltu. kde držela moc, jsem ju nechal. Odrezovač, základovka, alkyton. Zavření děr po vrutech, co zbyly po instalaci neonů, vytrhání drátů po neonech, instalace neprotrhaných špuntů. Ptal jsem se karosáře, co tam dát na ten tenkej plech a doporučil normálně ipu. Takže včera večer session s horovzduškou a je to. Zespod vypranýho koberce (skvrny od rzi bohužel neodstranil ani milit, ani přípravek na koberce, ani vanish, takže je budou muset skryt koberečky) byla původně jakási vata. Ta samozřejmě nepřežila praní. Takže za luxusních 55kč zakoupeny dvě karimatky v decathlonu, dneska přilepím chemoprénem ke kobercu a bude.
podlaha pred.jpg
(214.12 KiB) Staženo 7671 x
podlaha po.jpg
(225.24 KiB) Staženo 7671 x
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: nová klubová

Příspěvek od biscuit »

hele, zeptam se te na ty sedacky. tys je precalounil? nebo jen sliknul, vypral a navliknul?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Celica“