nová klubová

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

4 Jimmi: nedíval ses někam jinam? Na tom mojem odkazu je cena 4.17 doláčů, teda 99 korun + poštovný free. Tuhle chceš?
Objednám koncem týdne.
4 Micron. borec, co jsem od něj čeldu bral řikal, že kapotu kupoval z ňákýho šopu a nechal ju lakovat. Lak je katastrofální, všade se loupe a pod ním je černá barva. Navíc to bylo skrytý pod věčně vlhkým tepecem. Je to peklo. Sype se rez z dutin a hlavně vrchní plech je odskočenej od výztuh. V jednom místě je plech prorezlej skrz.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Jo, přesně tu. Když budeš tak hodný. Neumím zatím kupovat přes internet.

To sklo se Ti fakt povedlo vyříznout jenom tím brzdovým lankem....? Většinou se na to používá speciální diamantové. Jak dlouho jste to vlastně vyřezávali.....?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

OK, budu na tebe myslet.
Já měl původně pár metrů tenkýho řezacího drátu s diamantovýma zrnkama. Ale fakt tenkýho. Tak 3 desetinky mm. Ale už ho moc nemám. Trpí hlavně skladováním. Když se ostřej ohne, tak v tom místě prdne.
Takže jsem z lanka na kolo vypletl 3 žilky a je to tím. Není potřeba mít tam diamanty. Začl jsem u dolního roho zvenku, jak se to prochcalo dovnitř, rotáhl jsem jeden konec dovnitř a jel jsem. Kámoš mi sklo odtláčel z kabiny rukou, aby se lanko nesvíralo. Celý okno bylo objetý za 10 minut. Nic na tom není. Nahože byly pod sklem v lepidle zalitý takový plechový podložky, tak tam jsem se trošku zdržel. Skoro celý to jde udělat i v jednom člověku. jen dole u palubovky jsem měl krátký ruce :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Ten motorovej prostor čistíš štětkou na lahve a toluenem.......? :shock:
To asi taky zkusím. Teda jestli se to u Tebe ověří.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Proč toluen - v práci ho mám skoro neomezený množství zadara. Taky acetonu, čistýho lihu nebo etheru. Všechno, když se zašpiní, že už není možný použít pro optiku, tak je odpad.
Když jde o prach, bahno atd, samozřejmě beru vodu, nebo millit. Ale většinou je všecko zasraný od mastnoty, vosku na dutiny atd v kombinaci s popraškem z bílýho laku. Takže toluen je nejúčinnější.
No a nejlíp to jde štětcema. Krátký i dlouhý zahnutý. Na rozmočení bordelu namočenej do toluenu, na dočištění pak přes štětiny obalím hadru a ta špínu nasaje. Dlouhým štětcem se dá dostat i hodně hluboko do motoru. Štětka na lahve se hodí málokdy :-)
Už jsem tak loni dělal carinu a bylo to fajn.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: nová klubová

Příspěvek od Jimmi »

Já jen, že ausgerechnet tu štětku na lahve tam máš vyfocenou :-)
Nepoškozuje toluen lak?
Oplachuješ to pak vodou, nebo jen do sucha vytřeš?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Lak poškozuje úplně všechno. I ta štětka, co tam je jen tak položená, když to ní drhneš. Takže si moc nevybereš. Někdy, jde pro čištění použít i jen WDčko. To podle mě není tak agresivní. Bohužel tam mám dost často poprašek od blbýho lakýrníka, takže se něčemu agresivnímu nevyhnu. Vytírám pak pořádně dosucha. Vodou teď oplachovat nemůžu, ptž je zima a šéfgarážníci už uzavřeli kohoputek. Zas až na jaře :-( Nejlepší by samozřejmě bylo celej motorovej prostor něčím nakonzervovat. Gumový hadice se snažím přejet regumem. Ty malý tenký stejně pak budu měnit za PURový.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

Stan: tak to je ok... já už měl pocit že je to rez... pod kapotou což bych fakt nechápal, kapotky maj 5g naprosto ale totál dokonalý, tam neni možný chytnout sebemenší rez... +++ už ten detail z vrchu ten kšilt, kde je nápis toyota, nebo celica, nebo žádnej ale je to geniální kus plastu naprosto geniální... rez nemá sebemenší šanci právě ten trik s tou lištou v kapotě je božskej... to zakomponování lišty přímo do kapoty.... totálně geniální a naprosto originální... tenhle nápad nikdo neokopíroval, jen se začaly jakoby dokupovat deflektory kapot... a třeba subaru XV mě zaujalo tim... timhle detailem mi to připomnělo celicu... má to logiku když to tam je... ne jen vizuální... i když ta je prioritní, ale i praktickou... že :biggrin:
jo vlastně zkopírovali to u vw drze a trapně... po určitý době... u golfu... zažaloval bych je za to kopčení... dělat pro toyotu... to je čistě jen ale trapný... to totiž toyotu nezajímá... ty chtěj abysme chlastali vodík... vodík kurva :biggrin: dejte mi vodíkovou bombu :biggrin: chci vodík dejte mi vodík hneeeeed :-) si musim koupit doménu vodikpower.com a vodikpower.cz a pak se přestěhuju za krejčířem :-) ne lepší je Hpower.com nebo Hpower.eu nebo Hpowerislamstate.is :biggrin: boombastic základem je mít ty nejlepší hackery.... ale musíme bojovat za vodík, tak to chce toyota... :biggrin:
... a ona bejvala černá tak proto :-) no lakýrník bylo pěkný nemehlo... ale zase co chceš za pár piv a panáků někde v knajpě :-)
já vidim budoucnost tak růžově... jako tady svlečna... jedna... bude to prostě růžový :biggrin: decentně že :biggrin: ne nejlepší doména bude ToYo.H

Dobře tak jakobych vystřízlivěl... podám to jinak už cca před mnoha lety existoval tenhle nápad na vodík, mě to jako studenta zaujalo, sepsal sem víc než dost stránek k něčemu nebo k ničemu, to je fuck... ale jo je to krok ku předu každopádně konkurence pro elektriku... výbušnost sem řešil s chemičkou na střední... a ta to ne a ne pochopit že to jde udělat tak aby vodík nebouchnul... při havárii auta atd... brala mě za magora... i když sem 3x propadul z chemie na gymplech a na tomhle sem byl nejlepší z joudů ze třídy... ono to je spíš o tom kdo učí že... tohle byla chemická kočka :-) ale když jsme se loučili na kalbě po konci gymplu tak mi řekla že je to možný že to fachat bude... samosebou... musí to fachat ne nejsem proti vodíku jak to vypadalo a vypadá... já ho předpokládám už dlouho už dávno měl začít konkurovat elektrice... ale ale ALE ALE že bych měl brát ten hnus od toyoty jako průkopníka vodíku... tak to je trochu přisráno nebo přesráno ne???? tohle nemůže nikdo myslet vážně... kreténi... auto který má dělat reklamu na ultra novou technologii nesmí vypadat jako šmejd....
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od Stan »

Tyvoe Microne už to nepij :-) Mám pocit, žes tu napsal jeden příspěvek pro dvě lajny fóra. Na mojí bílé kapotě je to jen a pouze rez. A čistá. Totální. Kapota půjde do šrotu. Lištu se pokusím odmontovat. Snad se povede nedestruktivně. Pak bude k mání. Levně. Moc levně.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

tu neodmontuješ.... lištu to je to samý jako křídlo na kapotě v zadu... zarezlo kámo.... :biggrin: nerezne ale nepovolíš to ani kdyby ses připosral prdnul si nenápadně a krknul zároveň :biggrin: :biggrin: dosšlo mi víno ale dobrý ýýýý musim říct... od local vietnameese dealera proč ne usmějou se a jsou to milý lidi... ale měl sem rád "rose south africa a neni jediná fláša.... tak sem tak zkoumal a tohle teda taky neni zlý, příjemný supr vínečko jen má komplikovanj název... a je růžový... LES REMPARTS DU SUD" + "SYRAH GRENACHE" nooo to je hooodně zajímavý :biggrin: ale je to hooodně v cajku takže si jdu ještě pro flášu... 2 flášy... pzn. redaktor... tak tohle víno je fakt cajk... žádnej knedlík v hubě... neagresivní milý víno s krásnou barvou opíjí mírně je skvělý... bez jídla bez ničeho je fantastický... daj se vypít i 3 flášy... a pohoda... děsivě dlouhej název ale kvalitka teda... 100,- fláša to jo toto... :bigups: :biggrin: sice nejsem na vína ale máme čas od času degustace v hotelu... ale tohle víno by podle mě bylo vypitý... je prostě pitný... až až... france... francie mě nazajímá, nechutnaj mi šampaňský francouzskýto spíš bohemia sekt... ale tohle víno je vyjímka... je vynikající... chuť,vůně, barva, opíjitelnost, magická schopnost udržet se ve flašce /aniž by měla většina degustátorů opito" AK "přepito":-) ... aby měl popíjející pocit že je pořád dost času... jo bingo jako tohle víno ++++ umí zastavit čas... zastavit čas... a zamyslet se... že :wink: případně... ale jde o to zastavit čas... běží totiž moc rychle... zbrkle... čas by měl člověk vnímat klidnějc... v klidu... mam prostě pocit že čas uměle jakoby běží nějak kurva rychlejc než by měl... a jde i o ty milisekundy... prostě je debilně zbrklej skoro nemocnej... kde je ten klid kterej člověk vnímal při tikotání hodin na chalupě u babičky-dědy... ten klidnej tikot.... teď to kurva nevim proč tiká strašně rychle a neni to normální...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

jak se ale zbavit všeho a přitom bejt součástí něčeho.. až se mi z toho zamotala škeble :-) to bylo dobrý :biggrin: :biggrin: sport sportovní disciplína... pít víno a komentovat... živě to chybí civilizaci.... a pod... no to už sem si ujel že si to i sám zcenzoruju... šajze... sorry kurva cosi to napsal kámo tak tohle ti vymažem... :biggrin: co já nevim nic... to je jedno sež magor... musíme chránit slušnou společnost zvídavou :biggrin: teď sem ztratil doutníček kurva... ale nasrat... jsou tu dležitější záležitosti... tak co je tu tak důležitýho že si chce někdo někdo napsat... cokoliv

ok tak začnu kdyby někdo kdokoliv chtěl mě zapojit do války... mizim z jkýkoliv země... sem neviditelnej... a budu jim... nikdy nikdy nikdy bych se nepostavil proti problému předem ale jen zády,,, zadkem.... pprotože je to všechno uhozený..... takže mi polibte prdel... já symptizuju s celicou TOY|OTA a nazdááár vodíci :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: jedině že by kldr mš inspirovala a uděláme business.... 100.0000 raket s jakýmkoliv doletem.... a zlikvidujem celej internet... chci 40 % celýho světovýho imperia bezz internetu :-)
problém všeho tkví v tom že ty nevíš co si vůbec můžeš dovit a o tom to je kámo.... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

No ale za to ty lidi chtěj???? práci? co za to chtěj? když se tak snažej---- reklamu propagandu... ne to je nezajímá.... je zajímá to co by mělo zajímat právě vás... tebe a soudruhu od vedle co zrovna si dožra psycho burger....





,,,
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

no good
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: nová klubová

Příspěvek od Myfune »

Stane už jsem se s tím zareznutím matek na té ofukové liště kapoty, co je zvrchu kapoty skoro u čelního skla, taky setkal a jestli na to nespěcháš a máš doma uvolňovač zarezlých závitů, tak to na to zkus našplíchat a klidně den dva nechej pracovat. Malino má takovej účinek i WDčko, ale řekl bych že není tak účinné. Jinak se ti stane že při povolování té matky prostě urveš ten šroubek v místě kde je do té ofukové lišty zalepený. A když budeš mít smůlu, tak se ten materiál té lišty kolem šroubku dost rozpraská a vydrolí, takže by oprava byla docela pakárna. Ale i v tom místě to může být vyrezlé a pak ani ten šroubek v té liště vlastně nedrží. Ideální by bylo, kdyby ten šroubek čouhal kus z té matky ještě ven, že by jsi si ho mohl podržet nějakejma kombinačkama a opatrně zkoušet povolovat, nebo kdyby ten šroubek na konci co kouká z matky měl zářez pro šroubovák, tak by jsi si ten šroubek mohl podržet, ale stejně je docela tenkej v průměru, takže by se tam ten zářez ani nevešel. Takže hlavně ten uvolňovač zarezlých závitů.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: nová klubová

Příspěvek od micron »

mno tak to divný francouzský víno neni špatný, ale člověk se rozjede jak šílenec... takže neni dobrý, dá se říct že je až teroristický :-) sem úplně odpadnul a druhej den sem se až odhlásil... asi sem nedopsal něco co nevim proč... no a trochu po něm bolej zuby... je trochu agresivní na sklovinu, jsou ale mnooohem horší případy... ale neni zlý na žaludek... spíš na mozek, zavaří ho :biggrin: takhle možná dobrý víno pro spisovatele... nebo umělce... já zůstanu u toho z jižní afriky rose... to neni tak praštěný :-) sorry za kemzy :-) ale jo bouchá se do klávesnice po tom francouzským víně solidně dobře při muzice... až na to že člověk pak odpadne a neví co psal... no neni to špatný víno, ale neni ideální... je moc ukecaný a pak totál výtuh... jej ještě mam flašku, tak tu musim dát volnějším tempem... jinak už bych nerozuměl ani já sám sobě :-) :biggrin: ale neni po něm blbě... což je teda ok... zmatlat umí nenápadně to pěkně graduje :-)
No to byly kecy... wtf :-) :oops: no divnej matroš vinus... čo bolo to bolo :-) hrůůůza :oops: :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“