Vyplatí se mi Prius?

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
MGRR
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: sob 02.01.2010, 18:55

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od MGRR »

Vždy když se mě tady v Německu zeptá majitel VW (tady jsou doma, jako v CZ Škodovka)
Tak mu řeknu

Prius do 5,5L (on, to umím taky - na palubním PC měl 7,5 za posledních 45km - má 1,9TDi)

Tak jsem mu řekl počítej jen základních pár věcí:
1. >vyšší pov ručení 1,9TDi, proti 1,5benzín Priusu (malý rozdíl, ale zůstává v kapse)
2. >rozdíl až 2L/100km, proti 4,5-5,5 Priusu (velký rozdíl, který nevyhodíš oknem)
3. >platíš DE/každá osoba roční daň 300euro, proti 101euro Prius (v CZ je silniční daň zdarma)
4. >ROZVODY jsou vyhozené peníze (tady až 600euro) to už se chytal :)
5. >Už jednou jsem mu zařizoval opravu díry v bloku jeho 1,9TDi 2.000euro (jev 1,9TDi, v DE stojí oprava minimálně 5.000euro)
6. >trapné čerpadlo a vstřiky jme moc nerozebírali, nemusí odejít - jako protihodnota pod. částky, u Priusu nemusí odejít baterie. Zato DPF které v Touranu má zmínil sám, že se mu nějak často rozsvědcuje.... co to znamená, nevím, ale bude to drahé.... Prius to nemá.
7. >Batrie ta běžná stojí jej stojí 3x tolik co na Prius
8. >Pneumatiky jsou na Touran také dražší
9. >Oleje je v Priusu Jen 3,7L+filtr+kabinový+pylový (vše dohromady do 1.000kč na internetu, což je také úspora každých 10-15.000km, kdo mění olej raději dříve)
10. >Pak blbůstky jako, že mu u benzínu nezamrzne nafta, což se mu min. zimu přihodilo
11. >Prius neumí tahat přívěs, proti Touranu je menší auto
12. >Zkusil, že Priusu může odejít automat. Nikomu neodešel, ale u Touranu ti odejde spojka, ložisko a dvouhmoťák jistě a to jsou desítky tisíc opět vyhozené do popelnice.

Zrovna jsem přijel z CZ, domů do Německa a měl jsem čerstvě přezuté zimní Semperity (v DE TP), on, tak ukaž tu tvoji spotřebu... já přijel zrovna klidněji, nikdy se na spotřebu nekoukám. Jinak jezdím za 5,0-2-5??

Málem omdlel :)
Oni totiž tim TDi jezdí 1km do školky, 1km do práce... což je pro TDi asi zátěž, zvyšuje mu spotřebu webasto-přihřívač, který se do palubního PC nezapočítává, ale auto se mu stejně neohřeje. Dnes už Prius má taky, koupil si Prius II., na vyzkoušení a je spokojený. Hraje si :)
Těch posledních 5min. jízdy a vyšší spotřeba, jsou 10km serpentýny a dlouhé, prudké kopce v horách (dokonalé zatáčky pro motorky)

Priuse má v Německu jednu vadu, není to národní VW
Přílohy
161120141695.jpg
(50.47 KiB) Staženo 2267 x
Toyoty Prius, Lexus LS400, LS430, LS460, Land Cruiser 100 a 200, Ssangyong import original autoteile Korea
Uživatelský avatar
švihák
Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: stř 04.06.2014, 10:59
Bydliště: Praha

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od švihák »

MGRR super!
sy242
Navigátor
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 02.10.2014, 21:07
Bydliště: Praha

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od sy242 »

Prius II 2007
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od DavidDDD »

Jsem to absolvoval, tak snad joo (r.v.05, 180tiskm) :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od lajdak.miki »

Tak tomuto ja hovorím"Čistá riža"takto sa zarábajú peniaze.Kapacitu hybridného sistému môžu merať koľko chcú,japončíci to nastavili tak že batéria hybridného systému sa nikdy nevybyje pod 20% a nikdy nenabyje nad 80% takže nehrozí že by táto batéria odyšla,ako napr v mobilnom telefóne.Keď sa systém prehrieval tak spravili zvolávačku a napálili nový softvér,ZADARMO.Takže prehrievanie nehrozí kapacita neklesá a pokial sa k svojmu priusu správaš slušne,nie ako dobytok tak sa tam fakt nemá čo pokaziť.Koniec koncov aj na konci zverejneného článku sa píše že za 10 rokov nezaznamenali žiadnu poruchu hybridného systému,to znamená "DAJ Nám 1000Kč A MY TI POVIEME žE TVOJE AUTO JE V PORIADKU",ale som rád že aj v cz.ojebávajú zákazníkov a nie len u nás na sk. :lol:
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
sy242
Navigátor
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 02.10.2014, 21:07
Bydliště: Praha

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od sy242 »

No já nevím, nejsi zbytečný pesimista co ve všem vidí nekalost a příležitost tě...ojebat, jak je v Česku zvykem?:) Nikdo Ti to nenutí. Já nevím jak ta kontrola probíhá, měří se každý článek? Pak by to smysl mělo. BTW, myslím že se jde jen na 60 % nabití, ne 20 jak uvádíš - to by bylo skoro vybito. UK web uvádí cenu prohlídky 39 liber, cenu akumulátoru 800 liber.
Tak po 1400 najetých kilometrech spotřeba 5,3 - jsem nadšený!!!:-D
Prius II 2007
kali
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 06.11.2008, 23:35

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od kali »

Vážení fanoušci hybridního systému,
Prostřednictvím tohoto webu bych Vás chtěl požádat o radu, zda i mne se vyplatí koupě Toyoty Prius Plus. Troufám si tvrdit, že jsem přečetl hodně diskuzí o tomto autě a velice jej obdivuji, líbí se mi, a jak se koupě auta blíží, tak přemýšlím, zda Toyota Prius Plus bude dobrá volba. Ke konci léta jsem absolvoval testovací jízdu ve Zlíně a byl jsem nadšený z celkového konceptu a jízdy, i když to bylo maximálně 20 km, jenže ….. . Hledám rodinné auto pro každodenní dojíždění cca 160 km na trase Uherské Hradiště do Brna a zpět. Dálnice bude pouze občasně a to do Chorvatska či do Rakouska. Při těchto cestách bude i na střeše střešní box a za autem i kola. V Čechách se ojetých automobilů moc nenabízí, snad jen tento http://www.sauto.cz/osobni/detail/toyot ... ?goFrom=po a tak brázdím stránky www.mobile.de kde toto auto chci z autorizovaného dealera i za vyšší cenu a snad i lepšího pocitu, že se nejedná o nějaký podvod. Jelikož se jedná o mnoho peněz, tak stále přemýšlím nad tímto:
a) Bude Toyota Prius Plus vhodná volba z důvodu výše uvedené trasy a ročním nájezdu skoro 40 000 km, a zda nebude lepší koupit nějaký diesel, např. Peugeot 508 SW?
b) V jedné diskuzi jste probírali baterii a výměnu jednotlivých článků či celé při malém nájezdu km ročně. Jaký je podle Vás optimální nájezd km pro automobil z roku výroby 2012? Chápu, že je to velice ošemetná otázka, protože odpověď je ovlivněna stylem jízdy nebo četností provozu.
c) Nikdy jsem neseděl v Toyotě Prius, tudíž nemohu odhadnout, zda pro rodinné účely by nestačil pouze on. Poradíte mi?
Předem Vám děkuji za odpovědi, které mi snad pomohou se rozhodnout správně.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od DavidDDD »

Mám IIgen, jezdil jsem s III i s Plusem, můj názor:
a) Lepší Prius, jak "moderní" diesel (nakonec tady asi jinou odpověď nečekáš :mrgreen: )
b)Jde o pravidelnost jízdy, aby auto jelo "často" kdyby stálo půl rok a pak 10tis v kuse, nebo obden a najelo 15tis, tak radši vezmu to s větším nájezdem :wink: Jinak Plusů je ojetých málo :(
c)Jako rodinné, pokud máš tu možnost, bych volil Plus. Určitě je možnost jet ve čtyřech do Chorvatska i v Tráboši (jsem to jako dítě zažil :) ) Ale s dvěma dětma bych standartní dovču (zima a léto) ve IIgen asi nedal. III má větší kufr, ale Plus je pecka, sedíš výš, kufr, atd..
Toť vše IMHO :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od lajdak.miki »

kali píše:Vážení fanoušci hybridního systému,
Prostřednictvím tohoto webu bych Vás chtěl požádat o radu, zda i mne se vyplatí koupě Toyoty Prius Plus. Troufám si tvrdit, že jsem přečetl hodně diskuzí o tomto autě a velice jej obdivuji, líbí se mi, a jak se koupě auta blíží, tak přemýšlím, zda Toyota Prius Plus bude dobrá volba. Ke konci léta jsem absolvoval testovací jízdu ve Zlíně a byl jsem nadšený z celkového konceptu a jízdy, i když to bylo maximálně 20 km, jenže ….. . Hledám rodinné auto pro každodenní dojíždění cca 160 km na trase Uherské Hradiště do Brna a zpět. Dálnice bude pouze občasně a to do Chorvatska či do Rakouska. Při těchto cestách bude i na střeše střešní box a za autem i kola. V Čechách se ojetých automobilů moc nenabízí, snad jen tento http://www.sauto.cz/osobni/detail/toyot ... ?goFrom=po a tak brázdím stránky http://www.mobile.de kde toto auto chci z autorizovaného dealera i za vyšší cenu a snad i lepšího pocitu, že se nejedná o nějaký podvod. Jelikož se jedná o mnoho peněz, tak stále přemýšlím nad tímto:
a) Bude Toyota Prius Plus vhodná volba z důvodu výše uvedené trasy a ročním nájezdu skoro 40 000 km, a zda nebude lepší koupit nějaký diesel, např. Peugeot 508 SW?
b) V jedné diskuzi jste probírali baterii a výměnu jednotlivých článků či celé při malém nájezdu km ročně. Jaký je podle Vás optimální nájezd km pro automobil z roku výroby 2012? Chápu, že je to velice ošemetná otázka, protože odpověď je ovlivněna stylem jízdy nebo četností provozu.
c) Nikdy jsem neseděl v Toyotě Prius, tudíž nemohu odhadnout, zda pro rodinné účely by nestačil pouze on. Poradíte mi?
Předem Vám děkuji za odpovědi, které mi snad pomohou se rozhodnout správně.
zdravím ťa kamarád.prius+to je veľmi dobrá volba.nad nejakým dízlom ani nerozmýšlaj a nad Peugeotom už vôbec nie(mám doma jedného)mám aj priusa III gen.momentálne mám ešte malé deti tak nám to stačí,ale neskôr budem tiež pozerať p+.na pluske sa mi nepáčia tie dve zbytočné sedačky v kufri,ktoré tam len zaberajú miesto,interiér tiež nie je taký pekný ako v III.gen.ale teraz mu spravili facelift a už je to trochu krajšie.baterky sa neboj p+ má lionku v stredovom tuneli a to je už iná káva ako vozíme v kufri.a r.v.2012 to je nové auto takže ak s tým nejazdil úplný blbec nemal by byť žiadny problém.ani ten modrý na sauto nevyzerá zle 1.2012 normálny nájazd na 3 roky staré auto,ja by som ho šiel pozrieť a vyskúšať a ani tá cena nie je zlá,modrá farba nie je moja top ale pri tom výbere čo tu máme si moc nenavyberáš :) takže ti prajem vela štastia pri výbere a minimálne milión km bez poruchy(pri priuse,normálna vec) :banana:
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od aczasa »

Prius+ je fajn. Trochu mi chybi moznost jednoduse vytahnout treti radu sedadel a propadlo z kufru a mit tak vic mista, ale s rakvi a nosicem kol vzadu se opravdu rodina do toho auta vejde bez problemu.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od mida »

kali píše:Vážení fanoušci hybridního systému,
Prostřednictvím tohoto webu bych Vás chtěl požádat o radu, zda i mne se vyplatí koupě Toyoty Prius Plus. Troufám si tvrdit, že jsem přečetl hodně diskuzí o tomto autě a velice jej obdivuji, líbí se mi, a jak se koupě auta blíží, tak přemýšlím, zda Toyota Prius Plus bude dobrá volba. Ke konci léta jsem absolvoval testovací jízdu ve Zlíně a byl jsem nadšený z celkového konceptu a jízdy, i když to bylo maximálně 20 km, jenže ….. . Hledám rodinné auto pro každodenní dojíždění cca 160 km na trase Uherské Hradiště do Brna a zpět. Dálnice bude pouze občasně a to do Chorvatska či do Rakouska. Při těchto cestách bude i na střeše střešní box a za autem i kola. V Čechách se ojetých automobilů moc nenabízí, snad jen tento http://www.sauto.cz/osobni/detail/toyot ... ?goFrom=po a tak brázdím stránky http://www.mobile.de kde toto auto chci z autorizovaného dealera i za vyšší cenu a snad i lepšího pocitu, že se nejedná o nějaký podvod. Jelikož se jedná o mnoho peněz, tak stále přemýšlím nad tímto:
a) Bude Toyota Prius Plus vhodná volba z důvodu výše uvedené trasy a ročním nájezdu skoro 40 000 km, a zda nebude lepší koupit nějaký diesel, např. Peugeot 508 SW?
b) V jedné diskuzi jste probírali baterii a výměnu jednotlivých článků či celé při malém nájezdu km ročně. Jaký je podle Vás optimální nájezd km pro automobil z roku výroby 2012? Chápu, že je to velice ošemetná otázka, protože odpověď je ovlivněna stylem jízdy nebo četností provozu.
c) Nikdy jsem neseděl v Toyotě Prius, tudíž nemohu odhadnout, zda pro rodinné účely by nestačil pouze on. Poradíte mi?
Předem Vám děkuji za odpovědi, které mi snad pomohou se rozhodnout správně.
Ve firmě máme 3 Priusy, jeden je můj obyčejný Prius III, druhý je Plug-in a třetí je Plus. S ním jsem jezdil v roce 2013 od dubna do října a těšil jsem se na svého obyčejňáka, v tom autě mi to připadalo, jako v cirkuse. To je ale jen a pouze můj subjektivní pocit ve stylu někdo rád holky, jiný vdolky...
Spíše chci reagovat ad "B", protože všechny 3 "naše" Priusy jsou z toho roku 2012. Já mám auto nejstarší a také nejvíce najeto (100 tis km), nezaznamenal jsem jediný zásadní problém (pouze 2x svolávačka) a pravidelný servis a žárovka v obou hlavních světlech (nejprve levá a po týdnu pravá). Jinak absolutně nic, jen do toho liju benzín a jezdím.
No a doplním tedy i ad "A" - nelituji pořízení Priuse, i když při mém ročním nájezdu 40000 tis. km, z toho 60% dálnice) by se diesel jevil výhodněji, ale v konečném účtování to je tak, že s dieselem bych měl spotřebu +/- stejnou, ale měl bych daleko dražší servis. Servisní náklady jsou totiž na provozu auta minimálně stejně důležité, jako spotřeba. A ta spotřeba je u obou typů pohonu srovnatelná na rozdíl právě od těch servisních nákladů.
Zeman není můj prezident
Uživatelský avatar
Caruso_P1
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 14.06.2012, 19:27
Bydliště: Praha - východ

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od Caruso_P1 »

Byla tu zmíněna i cesta do Chorvatska. Loni jsem absolvoval cestu do Chorvatska v Prius III.gen. se střešním boxem. Plně naložené auto, 4 dospělí a batole v sedačce, plně naložený kufr, zcela naplněný střešní box. Cesta naprosto bez problémů, výkonově s rezervou i do táhlých kopců. Spotřeba přes velmi nepříznivé podmínky (v Čechách vydatný déšť a mlha, v Rakousku chladno a v Chorvatsku místy klima na plný výkon) byla stále okolo 5 litrů, což považuji za dobré. :-) Slabší bylo jen cestování dvou dospělých na zadní sedačce, jenže vedle dětské sedačky, upevněné přes IsoFix je prostě málo místa. I tak si ale nikdo nestěžoval a dojeli jsme v pohodě, jen jsme dělali častější přestávky. Při cestě tam jsme se střídali, při cestě zpátky jsem bez únavy dojel sám, jsem přesvědčený, že na malé únavě se podílí i výborné lehké ovládání auta.
Miluju to ticho na křižovatce.
kali
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 06.11.2008, 23:35

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od kali »

Ahoj, předem Vám děkuji za vaše odpovědi, které mne stále více utvrzují, že koupě Toyoty Prius Plus bude správná volba. Pořád mne zaráží v různých recenzích poznámky o tom, že při předjíždění si člověk musí dobře rozmyslet, zda bude mít dostatek prostoru na tento manévr. Na březen jsem si zamluvil na pár dní Toyotu Prius, abych se v ní projel několik dní po sobě i trasu, kterou s ní budu absolvovat často. Těším se na to a jsem zvědavý, zda nebudu zklamaný. Sice nepatřím k žádným závodníkům, co jezdí brzda plyn, ale v Buchlovských kopcích je sem tam potřeba jezdit svižněji při předjíždění kamiónů. Budu si muset ještě na těchto stránkách nastudovat, co je potřeba preventivně vyměnit za kapaliny a části, když koupím automobil z druhé ruky.
Uživatelský avatar
Caruso_P1
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 14.06.2012, 19:27
Bydliště: Praha - východ

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od Caruso_P1 »

Ahoj, co se týče předjíždění, byl bych špatný rádce, protože předjíždím spíš míň a vlastně jen tam, kde dobře a daleko vidím, takže mě zase tak netlačí čas. Jsem dost opatrnej řidič, někdy asi až moc. Ale můj poznatek je ten, že na plný plyn je tam taková malá prodleva a pak to jede "jako z praku", trochu si to jen hlasitě bručí. :-) Do táhlých prudkých kopců, kde je víc pruhů mě diesly předjíždí, ale spíš proto, že je nechám. Málokdy mne někdo vytočí, jednou si Oktávkář schválně najel vedle mě, že mi jako ukáže, jak je ten Prius na ho_no, tak to jsem zapnul PWR mod a přesto, že měl plyn na podlaze a oči 10 cm před předním sklem :-D tak jsem ho v pohodě nechal za sebou (samozřejmě hned v první vesnici nasadil 80 a předjel s výrazem dětského uspokojení on mě). :D Takže ten výkon tam (za cenu chvilkové vyšší spotřeby) je určitě dostatečnej. :-)
Miluju to ticho na křižovatce.
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Vyplatí se mi Prius?

Příspěvek od mida »

Caruso_P1 píše:Ahoj, co se týče předjíždění, byl bych špatný rádce, protože předjíždím spíš míň a vlastně jen tam, kde dobře a daleko vidím, takže mě zase tak netlačí čas. Jsem dost opatrnej řidič, někdy asi až moc. Ale můj poznatek je ten, že na plný plyn je tam taková malá prodleva a pak to jede "jako z praku", trochu si to jen hlasitě bručí. :-) Do táhlých prudkých kopců, kde je víc pruhů mě diesly předjíždí, ale spíš proto, že je nechám. Málokdy mne někdo vytočí, jednou si Oktávkář schválně najel vedle mě, že mi jako ukáže, jak je ten Prius na ho_no, tak to jsem zapnul PWR mod a přesto, že měl plyn na podlaze a oči 10 cm před předním sklem :-D tak jsem ho v pohodě nechal za sebou (samozřejmě hned v první vesnici nasadil 80 a předjel s výrazem dětského uspokojení on mě). :D Takže ten výkon tam (za cenu chvilkové vyšší spotřeby) je určitě dostatečnej. :-)
Je to tak, je nutné si uvědomit jednu podstatnou věc: přenos točivého momenru od motoru na kola se děje jinak, než u normálního automatu, Prius má v převodovce pouze jediný převod, celé to řídí počítač a ten rozhoduje o tom, jak se bude točit spalovací motor, jak a jestli vůbec elektromotor. Proto ta mírná prodleva, která však není nijak dramatická a dá se na ni velmi snadno zvyknout. S chováním ostatních řidičů mám podobné zkušenosti, popisoval jsem to zde na fóru asi před dvěma lety.
Zeman není můj prezident
Odpovědět

Zpět na „Prius“