Koupě Priuse

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
titox
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20.04.2020, 17:35

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od titox »

tak som sa sekol, predstavil som si auto a napisal LAVE dvere, .. su to spolujazdcove dvere... nie vodicove, cize PRAVE .. sorry :D :D xD xD
Kupene za 4600.
Veteran to zatial nie je, kazdy mame svoje predstavy o aute.
Filtre tam potom neake kupim.
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od ježek2 »

...Omluva : to o veteránovi nebylo myšleno zle nebo pohrdavě - jen,že je to jeden z prvních ročníků - ale hlavně aby sloužil bez větších problémů...asi bych hned vyměnil i olej - jestli to teď někdy neudělal minulý majitel...jestli to má aspoň nějakou servisní historii...zapalovací svíčky...
titox
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20.04.2020, 17:35

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od titox »

Jo v pohode, tiez je to diskusne forum takze, diskutujeme, nevadime sa. :D :D xD
Tak je to moje prve auto ( mam35 rokov a zatial som si len pozicaval auta z rodiny, bratia, otec, mama, sestra brata, kona,.... a tak dalej).

No hej mna caka jazda v Auguste na slovensko, cesko a polsko. (ak sa dostanem cez hranice) . Skontrolujem si potom v servisnej knizke datumi a tak,... (myslim ze az za 5000 Km sa ma olej vymenit). Rozmyslam ze to vsetko necham vymenit tam (rozumej nie v Holandsku), neviem ci to bude lacnejsie. Pozrel som na filtre a vyslo mi aj spostovnym 40 ecok spolu za kabinu (antibakterialny) a vzduchovy v motore, co sa mi zda vela pitat si este 10 ecok za postovne. teraz nie ze by so chcel na vsetkom setrit, ale ked je moznost a kvalita ta ista. Porozmyslam,...
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od Fotomajor »

Zdravím majitele HSD a Priusů zvlášť. Staří mazáci jsou z těchto příspěvků možná unavení, ale přesto. Uzrál čas na výměnu téměř důchodce Megane I. uštvaného na stavbě a při následném hnízdění. Teď konečně chceme taky začít normálně jezdit. Prius je jasná volba. Díky za vaše zkušenosti na tomto foru ( :D zatím jsem priusák teoretik). Bydlím v TDI enklávě (Mladoboleslavsko), tudíž byť jen zahlédnout hybrid, rovná se svátek. Je nám se ženou jasné, že pro okolí budeme opět exoti, ale na to jsme zvyklí už z období stavby domu, máme dřevostavbu opláštěnou slaměnými panely. Nejsme ekoteroristi, jen máme rádi netradiční řešení, a nejsme příliš stádní typy :) .
Takže k věci, existuje tady v okolí ochotný budoucí kolega, který by nám věnoval chvíli svého času a předvedl nám svého miláčka in-natura? Současný Renault má ještě rok do STK, takže nás netlačí čas. Původně jsem uvažoval o PIII, ale dnes vyšel, tento inzerát. Na RV 2006 mi přijde poněkud dražší, navíc bez servisní historie. Tu uvádí majitel jen za poslední rok. A je to PII, co vy na to?

https://auto.bazos.cz/inzerat/122957647 ... omotor.php

BTW občas někdo z vás dává echo, že chce obměnit vozový park, kdyby se k tomu někdo z vás chystal, dejte prosím vědět. Jsem na zelenáče moc troufalý?
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od ježek2 »

...hm..tak jestli "netlačí čas"...tak bych ještě počkal.....na můj vkus trošku moc chvály...a kůže na sedačkách hodně "opracovaná"...vím,na tohle to nejezdí....uvedený VIN nedohledán..proč ho tam dávám,když se nedá najít historie..?- jako o najetých km..? - už i u Priusu se dají našvindlovat ..jen upoutávka na Cebii -zadarmo to nebude a vypovídací hodnota nízká...Autor servis toho taky moc nepoví - většinou jen,kde a kdy to v servisu bylo .A jestli je to z D - tak info bude ještě míň.Na tu spotřebu nekoukej - bude o litr nahoru...nevím,jakou má pán zkušenost s tou jednotkou - ale jestli je tam nová a už píše o nízké spotřebě :oops: - záleží hodně na profilu tras....budeš jezdit po kopcích - tak pak ani náhodou / moje dlouhá zkušenost Vysočiny.../...a kdyby třeba "zbylo pár fufníků navíc"...možná už P III....
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od Fotomajor »

To Ježek 2: Díky za tvůj čas, potvrdil jsi mi mou domněnku, že to maličko smrdí :-). Byla náhoda, že zrovna, když jsem se chtěl přihlásit na forum, na mě tento inzerát vyskočil.
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od PetrPH »

Jeste pro uplnost, auto nema originalni kola. U jakehokoliv jineho auta nic zajimaveho. Jenze kola od Priusu krom toho ze jsou docela hnusna jsou i dost lehka. Je to tim, ze jsou z horcikove slitiny. Lehka rotujici vaha pomaha nizsi spotrebe pri rozjezdech.
Prius II 2008
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od ježek2 »

...těm kolům bych se moc nedivil - protože na ně se dávají atypické poklice,které jsou v origo drahé /myslím,že mi je kdysi nabízeli za cca 3 tisíce.../..a norrmální na ty kola nesedí..
Taky na Sauto bývá nabídka k porovnání....
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od Fotomajor »

Jj, pánové, to moje netrénované oko na první pohled nepozná, ještě se musím hodně učit.
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od ježek2 »

...nojono... :biggrin: :biggrin: :biggrin: ...Petr JE majitel...a já byl... :mrgreen:
ještě mě tam pobavila vsuvka...buď to dodal,nebo jsem si nevšimnul... :biggrin: :biggrin: : .. a na emisích si s Priusem nevěděli rady,protože motor sám vypíná,kdykoliv počítač usoudí, že je dost nabitá baterie.Kontrolor zářil radostí, když to nakonec změřil.Tak nízké emise prý ještě neviděl" ...
No,na to,že technici STK by už měli být proškoleni - asi byl radostí bez sebe...Emise změří bez problémů,když bude "vybitá" trakční - nebo to nastaví do inspekčního modu...jestli takové emise ještě neviděl,tak to dělají asi jen vraky...
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od Fotomajor »

Chlap se s tím textem opravdu mazlí, tuto verzi jsem nečetl. Ta první byla také "rozjásaná", poslední už je téměř dokonalá. :)
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 723
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od DavidDDD »

Tak na tu bych se asi nejel dívat, tyhle poudačky :roll: Jinak mě to přijde docela dost peněz. Asi jsem neměl IIku prodávat, dostal bych teď skoro to samé jako před 5ti lety :D
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od Tomi71 »

Mně třeba servisák z Šenova při názoru na Prius II a III napsal:
Paradoxně mi druhá generace Priusu přijde jako lepší koupě, než generace následná, tam, dle mého názoru, pár šlápnutí vedle přišlo. U II - Automat, benzín s velmi slušným vnitřním prostorem a hezkou spotřebou, pokud nejste první majitel, tak i s přijatelnou cenou, co víc může člověk chtít. Pár šlápnutí vedle u třetí generace - za mne mizerná kvalita interiéru, nízká tuhost karoserie, objevuje se pár větších závad, tady se už šetřilo. Můj osobní názor je, že druhá generace Priusu, klíčová, jelikož globální, pro image a rozšíření tohoto druhu pohonu, tak ta je dělaná ještě po japonském způsobu, tedy s použitím kvalitních materiálů a předimenzovaně s ohledem na trvanlivost výrobku jako celku. Třetí generace je sice líbivější na pohled, ale velice mnoho majitelů druhé generace Priusu bylo po přesednutí do třetí spíše zklamáno, právě pro ten pokles kvality a celkového pocitu z jízdy. Výrobce v průběhu výroby reagoval úpravami v tomto směru, ale za mne už to prostě není ono.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od slabostka »

Rozdiel v pohone je obrovsky takze pisat o interieri je fajn ale to je podruzna vec pri jazdenke. Za mna PII uz je stara, stara uz zacina byt aj PIII. PIII sa zjednodusila a nemyslim ze kvalita sla nadol. Osobne mi ale auris dava vacsi zmysel.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
zetk
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pon 04.05.2020, 06:20
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Koupě Priuse

Příspěvek od zetk »

Tady je taky uz delsi dobu jeden zajimavy, ale podezrely (samozrejme z Italie)

https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list

jelikoz vzhledem k roku a cene bych cekal, ze uz bude davno pryc...
Prius 2 [2007] (první auto)
Odpovědět

Zpět na „Prius“