Problem s motorom netaha

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Tukyno
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 19.08.2014, 00:50

Problem s motorom netaha

Příspěvek od Tukyno »

Zdravim
Potreboval by som pomoct s jednou chybickou a to je ze auticko dobre netaha jedna sa o rocnik 1995 1.8 16V,85KW.Priznaky su take ze dupnem na plyn a otacky stoja a auto cuka a vydava taky kaslavy zvuk ako keby viac sal vzduchu ako ma a potom zhasina musim pustit plyn opet zpackut spojku a postupne pridavat..

Auto zere viac benzinu cca o 5 litrov :)...Menil som tam vzduchovy a benzinovy filter,sviecky ,kable svieckove, dokonca som sa niekde docital ze to moze byt palivovy motorcek tak aj ten je novy...Ked vypnem kable z vahu vzduchu auto ide lepsie ale nie je to ono neda viac ako 100 km a strasne sa trapi motor...Este chcem skusit vycistit tu vahu vzduchu ak nie mate nejake podobne skusenosti s touto chybou ?? Budem vam vdacny..:)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od libor12 »

zacal bych nejdříve tim,ze vyblikam diagnosticke kody a podle toho co se ukáže bych postupoval dál. Takhle od boku bych tipnul lambda sondu. Nevím co jsi odpojoval a co chceš čistit, ale 7afe žádnou váhu vzduchu nemá.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Tukyno
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 19.08.2014, 00:50

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od Tukyno »

Ano vecer to vyblikam nevedel som ako to mam vyblikat ale uz viem http://prntscr.com/4eb2ti ...Odpajal som konektory a resetoval chybu odpojenim baterky tak musim najazdit nejakych 50 km nech sa objavy chyba znova :? ...Nahodou nevietekde najdem potom chybove hlasky ???...

-Inak Landa sondu som skusal odpajat a dnes som ju aj vymenil kedze kamarat robi v Kelly auto a miju pozical na test bohuzial landa sondou to nebolo :( ...

-Dalej ak odpojim tieto dva kable auto ide lepsielen neviem naco to sluzi ... http://prntscr.com/4eb8cv
-Na co sluzi toto ? http://prntscr.com/4eb8q0
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od Kubrt »

Zkontroluj vsechny podtlakove hadicky jestli neni nejaka sterela nebo uvolnena. Promerit muzes i map senzor jestli je v poradku, podivat se muzes i jestli neni zasranej bordelem a zaroven mu zkoukni konektor jestli je cistej. Hodne napovi ta diagnostika. Chyba ti urcite naskoci driv nez ujedes 50km.

Obrázek

Obrázek

Vecma na obrazkach se zatim nezabyvej pokud jsi do to uz nerypal tak nerypej.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Tukyno
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 19.08.2014, 00:50

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od Tukyno »

Tak som si to teraz vypipal chyba nastala po 24 km ...

7x za sebou bolo blikanie po 0,5 sekundy potom prestavka sekundu aj pol a 1x bliknutie 0,5 sekundy...Znamena to ze je to ta chyba 71-AGR ??? Ak ano co stym mam robit ???

-egr a agr to je to iste ???..http://www.autopartswarehouse.com/sku/O ... 03929.html tatkto ma vyzerat ?? Ak tak kde ho najdem aute lebo mam nejaky pocit ze tam ani nebol nikdy ...

Motor foto: 1-http://prntscr.com/4eds8f
2-http://prntscr.com/4edshc
3-http://prntscr.com/4edsnw
4-http://prntscr.com/4edssv
Naposledy upravil(a) Tukyno dne úte 19.08.2014, 18:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od Kubrt »

No nejlepsi to bude rozhodit a vycistit ... slozit a uvidi se. Bude to nejspis jen zasrane a nebo taky prdla membranka. Tezko rict jen tak od klavesnice. Idealne se toho, ale zbavit.

google> 94 celica egr error 71
> 7AFE egr error 71
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od libor12 »

Změř komprese a kolik žere motor oleje? Jak vypadají svíčky? Kamarád v Kelly má k dispozici lambda sondu denso? To by byla v kelly první a pokud ti půjčil nějakou universální sondu bosch tak je to stejné jako by jsi tam žadnou nedal. Na první fotce je TPS a MAP a na druhé je ventil volnoběhu. Raději to někam odvez. Nemáš ponětí o tom co na čem je závislé a svoji hloupostí s odpojováním konektoru si sám vyrábíš další chyby. třeba pokud odpojíš funkční MAP mužeš vyrobit závadu lambda sondy.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od libor12 »

Kubrt píše:No nejlepsi to bude rozhodit a vycistit ... slozit a uvidi se. Bude to nejspis jen zasrane a nebo taky prdla membranka. Tezko rict jen tak od klavesnice. Idealne se toho, ale zbavit.

google> 94 celica egr error 71
> 7AFE egr error 71
Ona ho nejspíš mít nebude. Setkal jsem se s tím když lambda fungovala a měřila správně tak motor neměl už skoro žadné komprese a oleje bral litr na 1000.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Tukyno
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 19.08.2014, 00:50

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od Tukyno »

Kubrt- Mam vycistit tu cas okolo ventilu kde ide sanie ?? ci co si mal na mysli?

libor12- Bosch to bola land sonda :cry: a no auticko zere veru pekne vela oleja kazdy mesiac dolievam 1,5litra a prejdem tak 1500 km...a riadne dymi to auto biely dym ale brutalne dymi ...hodim tu vecer video...Vies ja by som sa do toho nesprtal ako v mortoroch sa nevyznam ale to auto som mal v 4 servisoch a nevedja nato prist mal som to aj originalnej toyote a tam mi dali bielypapier do ruky a povedali ze auticko je uplne zdrave ze mu nic neni zaplatil som 150 eur sadoldo auta a auto nic stale to iste ...Tak preto som sa rozhodol ze uz kaslem nato bud to nejak spravim sam doma bud od rad tu na fore alebo inymi mechanikmi ale uz mi vazne nic nenapada a ta landa sonda ako zistim ze je zla da sa nejak zmerat ??
Naposledy upravil(a) Tukyno dne úte 19.08.2014, 19:13, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od libor12 »

Máš motor těsně před smrtí. V elektronice nic nehledej ta funguje jak má. Problem je v mechanické časti motoru. Udělej bud generálku nebo motor vyměn. Ale tento stav dlouho neudržíš,bud motor sežere olej a zaklepe na klice nebo ho normálně zadřeš na pístech. At ta nebo tak - tenhle motor dojezdil.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Tukyno
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 19.08.2014, 00:50

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od Tukyno »

Inak ta chyba co som vypipal nie je zly ERG ventil ale toto http://prntscr.com/4ee1k8

Co sa oplati viac generalka alebo novy motor ? Peniazky su ale kde ich dobre vrazid celicu by som si cchel nechat aj ked idem kupovat nove auto ...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od libor12 »

Rozhodně GO. Jiný motor z vrakoviště je zajíc v pytli a velice brzy můžeš být tam kde ted. 7a-fe tak jako některé další motory mají specifické problémy,které kdzž se odstraní tak tě ten motor přežije.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Tukyno
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 19.08.2014, 00:50

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od Tukyno »

Kolko asi tak stoji Go MOTORA :)??
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od libor12 »

To se bez rozebrání těžko odhaduje ale může to být od 25 do 50000 z běžných dílů. Při použití performance dílů se cena může vyšplhat až na trojnásobek. A pozor,ne každá brusírna zna problémy toyotích motoru. Takže ti ho třeba opraví a on za měsíc lehne,protože ho dohromady nedali správně.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Problem s motorom netaha

Příspěvek od Kubrt »

Chce aby se na to koukl nekdo rukama a ne klavesnici :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Odpovědět

Zpět na „Celica“