Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
Liquidcz
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pát 20.07.2012, 15:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Liquidcz »

Tak výfuk objednán, garanční výměna v pátek, bez řečí, bez keců. Jsem zvědavej jeslti to pomůže a na jak dlouho.
Obrázek
- ex Golf Variant IV
- ex BMW E46
- ex BMW E91
- Toyota Auris TS 1,6 Multidrive S Executive 2015
Uživatelský avatar
Liquidcz
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: pát 20.07.2012, 15:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Liquidcz »

Tak výfuk vyměněn, po 100km to má tento zvuk. http://toyota.janosec.net/201706_vyfuk/ ... _vyfuk.mp4 Už není tak nepříjemný, dunivý. Jsem zvědavý jak dlouho to bude v pořádku.

Jinak když se řekne zadní díl výfuku, tak to není jen to co je lehce viditelné v zádní části Aurise, ale ten díl sahá až někam pod řidiče, kde je napojen. Na videu jsem se to snažil zabrat.
Obrázek
- ex Golf Variant IV
- ex BMW E46
- ex BMW E91
- Toyota Auris TS 1,6 Multidrive S Executive 2015
bogin2010
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: pát 16.05.2014, 07:44

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od bogin2010 »

Tak po výměně byl chvíli klid, ale po několika tisících km je to opět to stejné, vypadá to, že Toyota neumí asi vyrobit pořádnej výfuk, za mě docela zklamání :( .
Auris Touring Sports, 1.6 Valvematic
Auris TS 1.8 HSD Selection
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od dum »

bogin2010 píše:Tak po výměně byl chvíli klid, ale po několika tisících km je to opět to stejné, vypadá to, že Toyota neumí asi vyrobit pořádnej výfuk, za mě docela zklamání :( .
I já jsem měnil výfuk na Aurisu po faceliftu 1,6 benzín a hučí to stejně jako před tím.Podle servisu je vše v pořádku,je to prý sportovně laděný výfuk a on se projevuje těmito vlastnostmi,no nevím jestli takhle zní sportovní výfuk.Spíš mně tak napadá jestli neexistuje nějaký jiný výfuk od jiného výrobce,který by takhle nehučel.Jinak kdyby byl ten výfuk tichý,tak si na hluk vůbec stěžovat nemůžu a to i při dálničních rychlostech.Neporadí někdo který výrobce vyrábí kvalitní výfuky.Díky za tipy.
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 08:13, celkem upraveno 1 x.
bogin2010
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: pát 16.05.2014, 07:44

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od bogin2010 »

dum píše:
bogin2010 píše:Tak po výměně byl chvíli klid, ale po několika tisících km je to opět to stejné, vypadá to, že Toyota neumí asi vyrobit pořádnej výfuk, za mě docela zklamání :( .
I já jsem měnil výfuk na Aurisu po faceliftu 1,6 benzín a hučí to stejně jako před tím.Podle servisu je vše v pořádku,je to prý sportovně laděný výfuk a on se projevuje těmito vlastnostmi,no nevím jestli takhle zní sportovní výfuk.Spíš mně tak napadá jestli neexistuje nějaký jiný výfuk od jiného výrobce,který by takhle nehučel.Jinak kdyby byl ten výfuk tichý,tak si na hluk vůbec stěžovat nemůžu a to i při dálničních rychlostech.Neporadí někdo který výrobce vyrábí kvalitní výfuky.Díky za tipy.

To jsou blbý kecy prodejců. Kdyby to tak bylo, tak je to hlučný hned od začátku. Problém je ale asi jen u kombíku, jeden servisní technik mi to tvrdil.
Auris Touring Sports, 1.6 Valvematic
Auris TS 1.8 HSD Selection
Uživatelský avatar
Beneold
Navigátor
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 31.12.2015, 15:19

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Beneold »

70% aurisov v rozsahu 1500-2000 ot/min brumi vyfuk, akoby bol v kufri este jeden motor. 20% to je jedno, 10% sa tesia sportovemu zvuku.
Tiez to chcem na garancke 30tis prediskutovat. Pri 15tis. Technik potvrdil, ze Auris je tym specificky, ze huci. Ale ani vymena nepomoze. Dam vediet po servise...
rôzne značky
Camry Hybrid 2020
Uživatelský avatar
asteroid
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pát 08.04.2016, 18:34

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od asteroid »

Mně osobně by nevadilo, že si výfuk pobrukuje. Kdyby ten stav byl už od začátku. Jenže ono to začne až po ujetí nějaké té tisícovky kilometrů a to už považuji za závadu. Takže po první výměně výfuku si zase jezdím bez brumlání a uvidím, zda bude následovat další... 8)
Auris TS 1,6 2016
Obrázek
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od dum »

asteroid píše:Mně osobně by nevadilo, že si výfuk pobrukuje. Kdyby ten stav byl už od začátku. Jenže ono to začne až po ujetí nějaké té tisícovky kilometrů a to už považuji za závadu. Takže po první výměně výfuku si zase jezdím bez brumlání a uvidím, zda bude následovat další... 8)
Toto mi naapsal servisní technik z Autobondu v Ostravě:
29.11.2016 při stave kilometrov 13.814 sme Vám vymenili koncový diel výfukového systému za modifikovanú (novú) verziu.
Výfukový systém u Vašej motorizácie 1.6 Valvematic je Toyotou ladený športovejšie, preto sa vyznačuje po určitých kilometrech nájazdu zvýšenou intónaciou (bublavejší charakter)

Jedná sa o projev výfukového systému ne o závadu, preto výfukový systém resp. koncový díl výfuku není možné ďalej meniť máte modifikovanú verzii.

S pozdravom
Marian Hronec
Přejímací technik/Workshop Technician-Handover
Uživatelský avatar
vinco
Člen Týmu
Příspěvky: 49
Registrován: úte 15.11.2016, 08:34
Bydliště: Slovakia

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od vinco »

Ja mám rok výroby 2016 a po nejakých 3000 km som aj ja zistil iný zvuk výfuku. Bol som za kamarátom, čo roky servisuje Toyoty a ten povedal, že to je OK. Že vraj nové výfuky nemajú vo vnútri nejakú zvukovú izoláciu z vaty, lebo s tým neboli dobré skúsenosti v minulosti. Vraj tam po rokoch nakondenzovala voda a ten výfuk zrazu odišiel zvnútra. Mne sa stalo na Primere P12, že výfuk ako nový zrazu na 20 km začal ručať a odpadol posledný diel. Ako odrezaný, nikde žiadna hrdza, len jednoducho odhorený. Toto sa vraj stávalo kvôli tej vatovej izolácii. A preto sú nové výfuky odhlučnené nejako inak. Ten servisák je odborník a verím mu. Ale aj tak som sa v Toyote objednal na prekontrolovanie výfuku. Ani sekundu sa nebránili a sami ma objednali, na budúci týždeň tam idem. Je to vraj na počkanie. Napíšem, čo povedali. Inak, ak nezistia žiadnu netesnosť a ten zvuk sa im bude zdať v poriadku, nebudem sa brániť. Ono je to taký športovejší zvuk, mne sa páči, ale mal by tam byť len keď tomu riadne prikvaltujem. Ale napodiv, vtedy tam je zvuk iný - motorový.
Škoda 120 19?? ex
Nissan Primera P10 2,0 D 1992 ex
]Nissan Primera P12 1,9 DCi 2003 ex
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
dum
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pon 29.08.2016, 13:23

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od dum »

vinco píše:Ja mám rok výroby 2016 a po nejakých 3000 km som aj ja zistil iný zvuk výfuku. Bol som za kamarátom, čo roky servisuje Toyoty a ten povedal, že to je OK. Že vraj nové výfuky nemajú vo vnútri nejakú zvukovú izoláciu z vaty, lebo s tým neboli dobré skúsenosti v minulosti. Vraj tam po rokoch nakondenzovala voda a ten výfuk zrazu odišiel zvnútra. Mne sa stalo na Primere P12, že výfuk ako nový zrazu na 20 km začal ručať a odpadol posledný diel. Ako odrezaný, nikde žiadna hrdza, len jednoducho odhorený. Toto sa vraj stávalo kvôli tej vatovej izolácii. A preto sú nové výfuky odhlučnené nejako inak. Ten servisák je odborník a verím mu. Ale aj tak som sa v Toyote objednal na prekontrolovanie výfuku. Ani sekundu sa nebránili a sami ma objednali, na budúci týždeň tam idem. Je to vraj na počkanie. Napíšem, čo povedali. Inak, ak nezistia žiadnu netesnosť a ten zvuk sa im bude zdať v poriadku, nebudem sa brániť. Ono je to taký športovejší zvuk, mne sa páči, ale mal by tam byť len keď tomu riadne prikvaltujem. Ale napodiv, vtedy tam je zvuk iný - motorový.
A to tu zvukovou izolaci nedávají jenom do Aurisu TS s motorem 1,6?Nikdo jiný si tady nestěžuje jenom my co máme tento motor.Za další je strašně zvláštní že od novoty ten výfuk tak nehučí a začne až po určitém nájezdu kilometrů.Když tam není nějaká ta izolace jak říká ten tvůj známý servisák od Toyoty tak by ten výfuk hučel a brčel hned od začátku,ne?
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od farnell »

Asi sa ladí :-)
To ste fakt tak citlivý alebo to robí taký kraval?
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Kocúr »

farnell píše:Asi sa ladí :-)
To ste fakt tak citlivý alebo to robí taký kraval?
Podstata možno ani nieje v hlučnosti ako takej ale v jej zmene. Kebyže to je odnova, tak to tu možno nik nerieši. Proste len človek (hlavne pri novom aute) vníma zmenu zvukového prejavu.
Ale to len tipujem.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od buckyskentucky »

Jinde se za sportovní zvuk těžce platí a vy to :biggrin: máte zadara.
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Hlucný výfuk Auris 1,6 97kW 2013

Příspěvek od Kocúr »

Inak by ma zaujímalo, či to je pravda s tou vatovou izoláciou vo výfuku. Mne sa to nejako nezdá, žeby vo výfuku akomkoľvek bola od výroby vata, predsa len pri tých teplotách... Ale niesom práve odborník na izolácie či výfuky, to ani náhodou. Každopádne som si vždy myslel, že výfuk je čiste záležitosť kovových materiálov.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Odpovědět

Zpět na „Auris“