Yaris 2006 - palubny PC

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
Uživatelský avatar
mio
Věčnej rejpal
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 07.12.2006, 22:15

Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od mio »

Caute. Hladal som ci nemate niekto skusenost s displejom palubny PC a hodinky v Yarise 2006? Mne to zrazu zacalo premenlivo nahodne menit jas.... NIekedy to skoro nesvieti, a nahodne to potom svieti ako ma, potom slabsie a podobne akoby ste menili jas pomalym otacanim gombika hore dole .... neviete co to ma znamenat? Len pre istotu, nepisem o hlavnom displeji ktory ukazuje rychlost,stav nadrze,otacky. Ale ten vedla, maly s hodinkami a pc.... nereaguje ani na poklepanie po palubovke....neviem....
Yaris´07, 1.0L basecool,LED,armrest+K&N+orig. hlavica Toyota r.p+orig.tlmic vyfuku pre radost.
Uživatelský avatar
mio
Věčnej rejpal
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 07.12.2006, 22:15

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od mio »

takze to uz nesvieti.rozobral som to a nic nepomohlo pohybat konektormi ci kablami. je tam jedna velka PCB doska a jedna mensia. na tej velkej je vidiet nejake odymene tmave miesto.....
to som maximalne nastvany ze prave mne sa take nieco stane ze prestane svietit palubny pocitac? po 100 000km? a nikde nieje o tom ani slovo? ide ma dzubnut... uz si viem predstavit jak mi povedia v servise ze cca 1000Eur bude stat vymena celeho toho stredoveho tachometra lebo oni nebudu zistovat co tam je zle....
http://miolx.rajce.idnes.cz/yaris_Instrument_panel
Yaris´07, 1.0L basecool,LED,armrest+K&N+orig. hlavica Toyota r.p+orig.tlmic vyfuku pre radost.
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od josuk »

tady třeba jeden za 75Eur http://www.auto24parts.com/en_GB/p/SPEE ... -1-1/52989
a možná nějaké vrakoviště?? (i když jejich ceny jsou kolikrát taky dost nepřiměřené.. :evil: )
Uživatelský avatar
mio
Věčnej rejpal
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 07.12.2006, 22:15

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od mio »

Josuk velmi pekne dakujem. mna to v tom strese vobec nenapadlo takto hladat ako cely kus. toto forum je na nezaplatenie a jeho clenovia tiez :)
Idem to hned riesit s tou firmou.
Dikes.
Yaris´07, 1.0L basecool,LED,armrest+K&N+orig. hlavica Toyota r.p+orig.tlmic vyfuku pre radost.
Uživatelský avatar
mio
Věčnej rejpal
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 07.12.2006, 22:15

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od mio »

Este ma napadlo.. Dufam ze vymenou toho celeho speedometra sa mi nezmeni pocet najazdenych km? dufam ze to je len zobrazovanie udajov .....
Yaris´07, 1.0L basecool,LED,armrest+K&N+orig. hlavica Toyota r.p+orig.tlmic vyfuku pre radost.
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od tomko »

udaje o km by mali byt zaznamenane v RJ
Obrázek
Uživatelský avatar
mio
Věčnej rejpal
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 07.12.2006, 22:15

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od mio »

Takze sa podelim o poznatky. Udaje o najazdenych km,cize ODO su ulozene v displeji alebo speedometri, nie v riadiacej jednotke.... vymenou celeho tachometra za iny,pouzity, budete mat najazdene km toho noveho displeja...
ak by niekto mal podobny problem, moze mi napisat sukromne, mozem poradit napr.aj ako zachovat povodne km..
Yaris´07, 1.0L basecool,LED,armrest+K&N+orig. hlavica Toyota r.p+orig.tlmic vyfuku pre radost.
ezopp
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15.05.2018, 18:11

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od ezopp »

mio píše:Takze sa podelim o poznatky. Udaje o najazdenych km,cize ODO su ulozene v displeji alebo speedometri, nie v riadiacej jednotke.... vymenou celeho tachometra za iny,pouzity, budete mat najazdene km toho noveho displeja...
ak by niekto mal podobny problem, moze mi napisat sukromne, mozem poradit napr.aj ako zachovat povodne km..
Ja by som potreboval poradit, men tiz odisel ukazovatel ale len ten bocny, kde su udaje o spotebe
Uživatelský avatar
worm6666
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 14.09.2019, 21:58

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od worm6666 »

menil niekto uspesne tie kilometre ? po vymene celeho stredu budikov ?
Yaris XP9F/KSP90/H/1A - 10/2005 - Hatchback 5 dverovy - s displejom
Uživatelský avatar
worm6666
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 14.09.2019, 21:58

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od worm6666 »

Takze vazeni - po dlhej dobe ale predsa - som sa k tomu malemu displeju dostal.

Sice som za kompletny nahradny diel - cely ten HUD (cele budiky) - dal ca. 170 € ale musel som ist na istotu - tak som si to potreboval natrenovat.

Znalosti ciastocne boli - ale ja som siel dalej. Vid. clanok: Fixing clock

Tam to riesil zamenou tych tranzistorov nejakym zdrojom - ale prisiel o funkcionalitu - znizenie jasu pri zapnuti svetiel - to som isto nechcel.

Takze k veci - diagnoza: PREHRIEVANIE !!! tranzistorov.

Obrázek

- to je pohlad zo spodnej strany PCB - evidentne to dost kurilo - az to dokurilo :D

Po rozobrati na poddiely - bolo vidiet dost vazne "uvarene" spoje - vid. oznacene tranzistory...

Obrázek

Podla toho clanku on dedukoval ze su tranzistory zle - ja som tiez nakupil za par centov z Ciny - pre istotu ! - ale riesenie som najskor skusil jednoduchsie:

Odpajkoval som vsetky (koli meraniu)... Zmeral som ich - a voilá: boli dobre ! na diode-mode na multimetri ukazovali ako mali - jeden sice mal trocha odchylku - ale bola zanedbatelna - mozno su troska potrapene lebo to zazina s velmi miernym oneskorenim - s takym nabehom - ale ide to !

Obrázek

C-cko tranzistor ma troska odlisnu hodnotu nie 0,64 ale 0,88 medzi collector-base

Ale co som spravil - hlavne - som ocistil vodive cesty na PCB pod tranzistormi - a ukazalo sa teda ze bola iba zhoreta pajka pod tymi 3-mi fesakmi v strede - takze po napajkovani tranzistorov spat sa ten maly VFD rozsvietil !!! super :)

Obrázek

- normalne to pripojte na 12V cez prvy a posledny pin v hlavnom konektore - nemusite to do auta montovat na skusanie... ;) - obrazok z clanku Fixing clock...

Obrázek

No a co som spravil proti dalsiemu prehrievaniu ? Normalne som tam chladic spravil :D :D :D

Obrázek

- je to tenky plech (stresna krytina) - len som obrusil farbu flexou - spravil som 2 dierky - aby sa dal tavnou tycinkou prilepit k PCB-cku a samozrejme teplovodiva pasta !!! medzi tranzistormi a chladicom

- spravil som si z papiera sablonu na ktoru som otlacil fixkou pokreslene tranzistory - vystrihol - a spodna strana je prelepena pre istotu izolepou aby nedoslo ku nechcenemu kontaktu - a len kde su tranzistory je vyrezana - aby mala teplovodiva pasta kontakt priamo s hlinikom

Obrázek

Takze u mna bol zaver ten, ze vsetko v poriadku, len sa teplom poskodil kontakt medzi tranzistormi a PCB.

Uvidim kolko to bude fungovat - ak to zdochne opat - budem asi najskor pajkovat nove tranzistory... Uvidime...

No a pre kutilov - kedze uz sme mali cele budiky rozobrate - tak som si spravil taku malu ficurku - sami isto viete ake je nestastne mat tlacitka na tom displeji - cez tie palicky to ovladat - tak som si spravil toto: :D

Obrázek

- kable vnutri su pripajkovane k tym mikrotlacitkam, ktore stlacaju tie palicky... nic zlozite, ani ziadnu fixaciu som nerobil... dal som makucke drotiky - tie su super...

Vysledok:

Obrázek

Takze pohodlne ovladanie bez nacahovania sa popri volante !!! Bezpecnost nadovsetko ! :D
Yaris XP9F/KSP90/H/1A - 10/2005 - Hatchback 5 dverovy - s displejom
Uživatelský avatar
worm6666
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 14.09.2019, 21:58

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od worm6666 »

Tak zmena bola nutna.

Spravil som upgrade lebo ten ohrev od tranzistorov normalne roztopil to tavne lepidlo... A zase to prestalo fungovat... Mozno sa uz unavene tranzistory uplne pokazili. Uz som to nemeral...

Takze napajkovane nove tranzistory z Aliexpresu, teplovodiva podlozka a sponky z drotu co pruzi - potiahnute zmrastovackou proti skratu...

Obrázek

Uvidime kolko to vydrzi...
Yaris XP9F/KSP90/H/1A - 10/2005 - Hatchback 5 dverovy - s displejom
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Re: Yaris 2006 - palubny PC

Příspěvek od tomko »

super návod, určite to ocenia aj imí
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Yaris“