Auris TS Hybrid

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od jarson »

Neviem ci vobec mam kompetenciu sa nejako vyjadrovat nakolko osobnu skusenost s podobnym pohonom nemam absolutne ziadnu.
Kazdopadne existujú pripady a nie su to vynimky urcite u Priusov. Tu dokonca casto v sluzbach taxisluzby sa objavuju najazdy 400 tkm a viac celkom casto.
Mozno by som pozrel nejake recenzie ak su napriklad na auto.cz , spritmonitor.de moze napovedat...ale iste najdes aj viac skusenosti.
Neviem aky konkretne pohon ma zamyslane auto , či je to to iste ako v priuse, ale ak by to malo plus minus kopirovat jeho spolahlivost, mohlo by byt aj auto s takymto nahazdom iste zaujmava volba.
Ale ako hovorim - vlastnu skusenost nemam, cerpam iba z info vseobecne dostupnych.
K tej corolke 1.6 - sam mam iba normalne benziny. Prva toyota skoncila takmer presne na 500 tkm ( zacala nahle zrat olej) - opravu som neriesil, za 500€ som kúpil druhu. Ta ma teraz 360 tkm , olej nebere , zavady ziadne. Potom mam civic 8g FD7 . Ten ma 314 tkm ( aspon tomu verim ) - olej nezere , zavady ziadne.
Nove ( myslene po 2010 roku vyroby ) auta naozaj odchadzaju podozrivo skor ako 90-ky a mileniali. Zvlášť ak provnavas s nesmrtelnou rotackou 1.9.
Co presne ma ta corolla za motor?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Pandrhola »

Ahoj ,

tak nějaké recenze jsem samozřejmě načetl, ale jak jsem psal v úvodu , rád bych i nějaký poznatek od tëch uživatelů , kteří ty auta mají už opravdu dlouho . Tohle pro mě má daleko větší vypovídající hodnotu , než recenze od novináře, který sedne do auta , ujede pár set km , něco napíše a další den už sedí třeba zase v Mazdě .
Abych byl upřímný , tak zprvu jsem načítal Priuse , ale pak jsem si říkal , že tak velké auto jen pro sebe nepotřebuji :)
Každopádně děkuji za reakci a ochotu !
Ps: ten kamarád má motor 1.6 Valvematic
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od jarson »

No myslel som recenzie skutocnych majitelov.
A k tomu Priusu - Auris s hybridom udajne vznikol prave preto , aby sa tento pohon dostal aj medzi ludi , ktori su inak konzervatívni co sa tyka dizajnu. Proste Prius nesadne každému( ci uz interier ako aj exterier) a Auris je na pohlad stale " normálne auto".
Mimochodom prave preto ja Prius nemam. Kedysi som bol s manzelkou jeden pozriet s umyslom ho kupit....z 5 metrov sa pozrela a povedala " nie" ....nic viac . Ani som ju nepresvedcil ist bližšie. A to o pohone nemá ani šajnu :D
Ak chces precitaj si nieco o "tvojich buducich motoroch" tu:
https://toyota-club.net/files/faq/19-09 ... tm#2ZR-FXE
Ale nezlakni sa. Uvedom si , ze aj ked ta pri citani mozno zprvu obleje pot, stale sa jedna o velmi spolahlive motory v porovnani so zvyskom sveta :)
Odcitujem koniec detektivky:
"Aj v porovnaní s predchádzajúcou generáciou motorov Toyota (ZZ a AZ), nehovoriac o moderných motoroch iných výrobcov, sú ZR zaslúžene považované za spoľahlivé a nenáročné jednotky bez akýchkoľvek kritických problémov. Zároveň nemožno ešte raz nepoznamenať, že akékoľvek technické novinky v prípade Toyoty prinášajú majiteľom len zbytočné starosti: aj v sérii ZR takmer väčšina známych závad tak či onak súvisí s Verzia Valvematic."
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Pandrhola »

Tak se mi přeci jen podařilo získat informace od jedné majitelky Aurise HSD 1.8 . Auto využívala asi 10 let , najeto 100 000 km , žádná porucha. Jezdila jen do servisu na výměnu provozních kapalin . Jo a po 6 letech ji najednou odešla pomocná baterie , což vzhledem k věku na to měla asi už i nárok .
Teď pátrám po někom , kdo má stejnou dobu i Priuse, ale zatím se moc nedaří . :(
Jinak s tebou souhlasím , Auris je hezčí a dávám manželce za pravdu :)
Mě až tak na tom , jak to vypadá nesejde . Bude to parkovat stejně venku po celý rok ať už u domu nebo v práci a zajímá mě jen ta
spolehlivost , spotřeba a kvalita užitých materiálů .Tady i když se zhodneme na tom, že Auris je pohlednější tak jsem už několikrát načetl ,
že je pořád až ten druhý za Priusem ,tak uvidím , zda se mi podaří také získat ještě nějaké relevantní informace i o tomhle voze a pak to rozseknu , zda ten či onen ?
Ps: ohledně tvé detektívky : Někdy je lepší asi ani nečíst :)
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Fotomajor »

Ahoj, před časem jsem řešil stejnou věc, a jako ty, přečetl všechny diskuze na fóru a sháněl informace. Nejsem Pan Toyoťák, jak mnozí tady, co vědí o Toyotách všechno a před jejichž znalostmi hluboce smekám. Jsem jen obyčejný strejda, kterého zaujala hybridní technologie Toyoty. Prius 3 a Auris jsou prakticky shodná auta, jen v hodně rozdílném kabátě. U mě vyhrál P3, patřím k hrstce lidí, které jeho design oslovil. Řešíš rozměry. Myslím, že se od sebe moc neliší. P3 je dost nízký, tak je potřeba dávat bacha na obrubníky a prudké zlomy - třeba vjezd do podzemní garáže. Jízda po dálnici není žádný problém, nedej na články rozumbradů tvrdících opak. Malé srovnání : rok 2022 Itálie 4 lidi + plná polní, 30°C a více, klima téměř stále, po dálnici jen tranzit, Itálie většinou mimo = 4,8/100. Rok 2023 - podmínky stejné, i v Itálii rychlejší přesuny po dálnici - rychlost na limitech, žádné couračky = 5,6/100. Drama se nekonalo, hybrid je v pohodě. Předchozí majitel thanatos, člen Toyota klubu s ním jezdil hlavně po dálnici. Píše o tom i na webu moje.auto.cz Tam jsou i další zajímavé postřehy od jiných lidí. Spolehlivost? Auto (r.v. 2009) mám od roku 2020, koupil jsem s nájezdem 235t., a teď mám 285t. Trakční baterie původní, bez problémů. Auto nikdy dlouho nestálo - u déle odstaveného už by mohl být problém, na to dej bacha. Na 240t. měněny tyčky stabilizátoru, na 270t. silentbloky na přední nápravě. Za jedinou podstatnou závadu nemůže výrobce, ale nekalý hlodavec. To je všechno. V době, kdy jsem se rozmýšlel, jsem taky okolo sebe neměl nikoho, kdo hybrida měl, a tak jsem si nemohl fyzicky auto osahat. I přes mírnou nejistotu jsem to riskl a nelituji. Mnohým lidem vadí zvuk auta, kdy při prudším sešlápnutí plynu, mají pocit, že slyší splašený vysavač a při brždění sedí v tramvají či trolejbusu. Mě osobně toto vůbec nevadí. Nejsem typický autíčkář, který potřebuje slyšet zvuk motoru kopírující rychlost. Nebudu se rozepisovat více, pokud chceš ještě moje další zkušenosti, napiš mi klidně SZ.
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Pandrhola »

Fotomajor - děkuji za velmi užitečné informace , moc mi to pomohlo ! Troufám si tvrdit, že jsem na tom úplně stejně jako ty před těmi 4 roky i se stejným obdivem k lidem , co tomu opravdu rozumí .
Když jsi zmínil ty podzemní garáže tak mě teď napadlo jak se chová auto na sněhu , když třeba napadne 10 cm ? Máš nějakou vlastní zkušenost ? Ono ve městě je to vždy lepší a problémy jsou vesměs brzy odstraněny , ale ja mám k cestě asi 400 m a občas , než nám cestu prohrne obecní traktor , tak si člověk musí poradit sám . Prius má asi nižší světlou výšku ,než většina aut , tak počítám , že tohle bude asi jediná Achillova pata tohoto auta ? Kdysi jsem asi roj jezdil s Hondou Civic 1.4 a ta měla teda velké problémy na sněhu a pak ještě Citroen C1 , ale ten byl zase moc lehký . Pro Octavku to problém není a manželčin Golf 7 Variant je také celkem v pohodě . Tak případně pokud měl nějaké postřehy ve spojitosti se zimními radovánkami , tak si je určitě rád přečtu !
Děkuji!
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od biscuit »

Pandrhola: Promiň mi prosím, že reju, ale interpunkční znaménka píšeme bezprostředně za poslední písmeno, potom následuje mezera a pak zase další znak. Tohle je šílený, jak to děláš :-)

Jinak ti přeju šťastnou ruku při výběru hybrida a následně i šťastné soužití a mnoho najetých kilometrů bez štrapácí.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Fotomajor »

S ježděním na sněhu nemám nijak bohaté zkušenosti, ale 15cm nového sněhu nebyl problém. To, že jsem se dřív rád podíval na polní cesty, to už dneska s P3 vzdávám. Pokud se podíváš na pavlačovou plenárku a vlákno o focení, najdeš tam pár mých fotek i ze zimního období. Jak napsal v jednom ze svým příspěvků ježek2, nikdy neměl se svým Priusem problém dostat se i z hlubšího sněhu. A to je člověk z Vysočiny a určitě má velmi bohaté zkušenosti se sněhem. Řeší se tu někde i možnost přepnutí v případně zapadnutí do servisního módu, ale nikdy jsem to nezkoušel. Ještě jsi psal o 12V baterii. Já sám mám pětiletou obyčejnou Vartu a startoval jsem boostrem jenom jednou, kdy jsme asi nechali něco puštěného - nevím. Na téma vhodných 12V baterií pro hybrid je tady na fóru taky diskuze, ve které se diskutující naprosto neshodnou. Zhodnoť si to podle sebe.
Teď se skoro bojím odkliknout svůj příspěvek, aby mi rýpavá sušenka nevyčetla nějakou chybu. Doporučil bych jí, ať si zamete taky před svým prahem. Nic ve zlém kolego, já jsem totiž ze stejného těsta jako ty, i když se to z mých příspěvků asi nezdá :D . :lol: .
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od jarson »

On sneh ako taky nie je problem ani pre nizsie auta. Problem zacina na lade , ked su "zmrazky" (take kusy tvrdeho ladu po člapkanici) akebo ladove kolaje. Potom je to neprijemne nieco zachytit, lebo je to ako kameň tvrde a moze ti napachat škody. Mam civic fd 8g a volame ho "žehlička" . Svetla vyška nieco málo nad 12-15cm(?) - presne neviem - normalny zdvihak nedam , musim mat ten nizky... Ked som si daval nashval dlhsie predne zástěrky som ich na ňom ohoblobal cca o 1 cm o asfalt .
Takze to mam podobne.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od biscuit »

Sušenka zametla (jestlis měl na mysli to písmenko chybějící :-) ).

Ale zeptám se taky na jízdu v zimě. Jak se to dělá s automatem bez manuálního řazení, když to třeba extrémně klouže z kopce? A jak je to u hybridů? Přepne se na nejsilnější rekuperaci?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
miriNO
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29.01.2024, 01:21

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od miriNO »

Jen potvrdím slova jiných uživatelů, Toyota Hybrid prostě funguje. Mám Auris TS 2018, hybrid 3. generace. Zatím najeto něco přes 80tkm problém žádný jen pravidelný servis. Je třeba se s tím naučit jezdit nebo lépe řečeno změnit styl jízdy na klid a auto tě za to odmění nízkou spotřebou. Rozhodně to není pro divočejší jezdce, ti z toho asi budou zklamaní, že to moc nejede. Normální řidič bude spokojený a užívat si spotřebu cca 4,5/100. Mám ještě na ježdění "kolem komína" Yaris Hybrid 2021, hybrid 4.generace a i když je to 3-válec funguje zase o něco lépe. Dá se s tím v pohodě jezdit i delší trasy. Je to živější než Auris a žere ještě o 1litr/100 méně. Za mě Toyota hybridy jasná volba. Vyzkoušel jsem v roce 2020 a už nechci nic jiného, pokud na to budu mít :-)
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Fotomajor »

Biscuit: Toto byla jedna z mých nejistot před nákupem Priuse. Hodnotu rekuperace= účinek elektrodynamické brzdy máš plně ve svých rukách (přesněji řečeno ve své noze) sám. Systém nijak neubírá nebo nepřidává. Po uvolnění plynového pedálu auto lehounce přibrzďuje, nepatrná rekuperace. Pro běžné provozní brzdění vystačíš s EDB. Mechanická brzda nastupuje až při silnějším sešlápnutí brzdy a při velmi nízké rychlosti, kdy je účinek EDB mizivý. Mechanika přijde ke slovu také při sjíždění delšího klesání a tím při intenzivním využití EDB k nabití trakční baterie na maximum. V tomto případě naskočí i spalovák a pomáhá brzdit. Můžeš si zapnout režim B, což by mělo být zapojení spalováku do brzdy. Ale je to celkem zbytečné, stejně systém nejprve upřednostní EDB, až po nabití baterie nastartuje motor. Pokud tedy jedu po nějaké klouzačce dolů, tak si s každým autem držím takovou rychlost, abych nemusel prudce brzdit. Takže ve většině případů zvládnu všechno jen s EDB. Je to vlastně stejné jako při zařazené rychlosti, jen účinek EDB lze plynule regulovat.
Uživatelský avatar
Pandrhola
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24.01.2024, 15:17

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od Pandrhola »

Pánové, děkuji za vaše reakce a zkušenosti, pořád vás sleduji!
Biscuit: Když se kácí les = padají třísky, ale pokusím se zapracovat na zlepšení :roll:

Ohledně těch zimních radovánek to bylo myšleno z obecného hlediska, zda Prius či Auris zrovna nepatří do kategorie těch vozů,
kterým zima zrovna moc nevoní?
Ta vidina ,,zhoblovaných,, zástěrek vypadá ovšem docela perspektivně. :arrow:
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Auris TS Hybrid

Příspěvek od jarson »

To bol extrem. Originaly totiz u civica fd boli skor ako modny doplnok.
Preto som naschval menil za verziu " blato/sneh" . Ano taka vybava tu existuje. Pre rusky trh :D
Ovsem dopadlo to ako som pisal. Ale teraz po 100tkm uz su tak akurat a to ohoblovanie z dialky ani nevidno.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Auris“