Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět

Ked nastane problem s DPF

Kupim novy filter
11
24%
Necham ho profesionalne vycistit
16
35%
Necham ho odstranit
19
41%
 
Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
Scarabeus
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 24.05.2017, 03:57
Bydliště: PRAHA 8

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od Scarabeus »

Na kolik přijde přeprogramování jednotky a o kolik je rozumné zvýšit výkon na vozidle Toyota Previa s motorem 2.0 D4D rok 2004
Současný autopark:

TOYOTA PREVIA 2.0 D-4D Executive 05
VOLVO V70R AWD I - 250 HP i II 300 HP
Mercedes-Sprinter 312D 4x4
servis tomas
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: pát 31.08.2012, 16:03
Bydliště: praha

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od servis tomas »

Ahoj mohu ti poslat jednotku z avensise na úpravu dpf
servis vozidel toyota tomas ladra adresa ul. ke kablu 378 Praha 10 Hostivar tel.774174445
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od MatGO »

servis tomas píše:Ahoj mohu ti poslat jednotku z avensise na úpravu dpf
Samozrejme, mozes.
Scarabeus píše:Na kolik přijde přeprogramování jednotky a o kolik je rozumné zvýšit výkon na vozidle Toyota Previa s motorem 2.0 D4D rok 2004
Nie som si isty, ci je mozne tuto ECU reprogramovat, idealne by bolo vycitat ID sucastnej kalibracie, pripadne posli aspon VIN. Cenu ti poslem do spravy.
Aky motor ma Previa? 1CD-FTV? So zvysovanim vykonu je to stale trochu "osemetne", stale zdokonalujem upravy na svojom aute, no v sucastnosti nemam cas sa tomu naplno venovat. Na DCAT uz dokazem dopredu vyratat vykon po uprave, no starsie jednotky maju inu strukturu map a nemam ich uplne preskumane.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
Scarabeus
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 24.05.2017, 03:57
Bydliště: PRAHA 8

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od Scarabeus »

VIN: JTEGG32M100014206

rok výroby: 7/04

PS: Řeším teď jedno celé auto z Francie s prasklými rozvody na ND, tak mohu poskytnout jednotku pro experimenty... je to stejný model po FL... myslím že také rok 04-05
Současný autopark:

TOYOTA PREVIA 2.0 D-4D Executive 05
VOLVO V70R AWD I - 250 HP i II 300 HP
Mercedes-Sprinter 312D 4x4
P.T.
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: ned 21.09.2014, 22:04
Bydliště: Havířov

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od P.T. »

Zdar.
A Avik T25 2.0 D-4D 85kw r.v. 2004 1CD-FTV chipnout jde? VIN: SB1EW56L50E046157
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od MatGO »

T25 1CD-FTV by mala ist, no upravu by som potreboval odskusat s niekym, kto je priamo z Bratislavy. Prve ladenie moze totiz zabrat dlhsi cas, a pokial to mas ku mne daleko, mohlo by to zbytocne skomplikovat situaciu. resp. ak by si chcel iba poslat ECU, v tomto pripade to nie je vhodne.
Ta vyssie spomenuta Previa zial mozna nie je.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
max_payne111
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 08.07.2017, 21:13

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od max_payne111 »

Chcem poďakovat MatGO, za pomoc a vyriešenie problému s núdzovým ržimom a DPF na D-CATe. Nech sa ti darí!
Smog2
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 08.12.2015, 21:55

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od Smog2 »

MatGO píše:T25 1CD-FTV by mala ist, no upravu by som potreboval odskusat s niekym, kto je priamo z Bratislavy. Prve ladenie moze totiz zabrat dlhsi cas, a pokial to mas ku mne daleko, mohlo by to zbytocne skomplikovat situaciu. resp. ak by si chcel iba poslat ECU, v tomto pripade to nie je vhodne.
Ta vyssie spomenuta Previa zial mozna nie je.
Ahoj ja mam taku toyotu t25 1CD-FTV ma najazd 430000 bolo raz cistene egr mozme poexperimentovat :-D som z BA
Uživatelský avatar
JDMpro
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 10.02.2019, 11:05
Bydliště: Brno

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od JDMpro »

Čtu zde celé vlákno a jsem i přes spekulace některých z Vás přesvědčen že DPF vytáhnu a nechám předělat svoji ECU. Ať si na emisích dělají co chtějí, já nemám na to abych si každý dva roky kupoval nové auto a to nedejbože koncernový krám.
Nevím kolik to bude stát (zatím) ale jdu do toho. Když můžou po městech lítat tupci s "očipovanými raketami" typu Škoda Octavia nebo VW Passat... No, že jim to hulí nevadí. Hlavně že mají z původních 81 kW rovných 400 kW díky samodomo-kámoš-garážmistr tuningu nebo superspeciální vychytávce z číny za dva dolary..

Dokud turbo tlačí, čtyři válce stačí ;) tak co nejvíce kilometrů a co nejméně problémů s DPFkami...

|| LEXUS IS 220D - 130 kW (2007)||
Dokud turbo tlačí, čtyři válce stačí aneb - TDi (ten dým ignoruj) Octavie jsou přeci nejlepší!
autodopravaburda
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 13.02.2019, 17:47

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od autodopravaburda »

Zdravím koupil jsem Rav 4 2.2d-cat 130kw.a po týdnu k.o.Pdf filtr auto se zahřeje na 90 stupňů a začne kouřit dymit a js cítit nespalena nafta.dá se odstranit softwerově ten filtr?5 vstrikovac vyměněn že nový a pořád stejné. Kolik to stojí ?
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od MatGO »

pisem spravu
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
JDMpro
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 10.02.2019, 11:05
Bydliště: Brno

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od JDMpro »

Tahle problematika a modifikace mě velmi zajímá z pohledu celoživotního (dosud) majitele několika benzínových aut který právě po několika dlouhých rozhodování přešel na naftu. Upozorňuji, že jsem nikdy nevlastnil vehikly jako je koncern VW nebo jiné francouzské kraksny. Celou dobu od chvíle kdy mám ŘP jsem měl pouze vozy zn. Mazda a nyní jsem přešel k dlouhodobému snu jménem LEXUS IS220D s motorem 2AD a výkonem 130 kW. Ano, je to ten motor s tzv. DNPR filtrem který tu již někdo zmiňoval.
I když nemám přímo auto se znakem Toyoty, myslím, že vzhledem ke koncernu jsem tu správně a mám stejně jako ostatní právo napsat svůj názor na tyto motory. Předem všechny upozorňuji, že jsem nezaujatý pouze vůči japonským vozům a proti nikomu na klubu nic nemám. Nerejpu, nechci nikoho urazit - ale:

To co tu někteří z Vás píšete jsou totální hlouposti, blafy a xxxxxx ze kterých mi je na zvracení. Vůbec nechápu z jakého důvodu tu Libor udává takové informace které nikdy nebyli a dosud nejsou reálné + nikdy reálné nebudou. Normálně je mi zle nad tím co tu čtu od první strany a nechce se mi tomu věřit - tomu, že to tu trochu vypadá jako na klasickém DieselPower klubu kde jsou ve vedení idioti s Octáviemi a Passaty s počtem kilometrů, ne menším než 400 000.
To co se týká ekologie nemá vůbec nic společného s auty ani s kamiony. Každý kamion který jede po dálnici je třídy EURO 4 a novější a tudíž nemá takové emise aby se všichni v garáži kde stojí na jámě udusili nebo dostali rakovinu. Spíš bych tady nadával na továrny které nemají správné filtrační systémy a nebo produkují spad který tu rakovinu opravdu způsobuje. V Číně chodí všichni s respirátory proto, aby nedostali rakovinu ze zplodin které vyprodukuje každý cyklista a to mi věřte že jich je tam víc jak aut v tomhle mraveništi. Další dobrý příklad jsou dementní amíci kteří nemají nic jiného než závodit s plně naloženými přeturbenými kamiony do kopce nebo ještě větší šul*ni kteří traktor promění na odtahovku dokud to nevybuchne (viz. link dole) Auta osobní jsou zase úplně jiná kategorie protože ty Vaše veselé a platné předpisy nejsou úplně tak pravda. K tomu napíšu vlastní zkušenost a to s výše uvedeným vozem který byl prodán - mě, protože odcházel DPF (DNPR) filtr a paní (první) první majitelka dostala díky takovým dementům strach že bude muset auto nechat opravit na základě nového DNPR nebo případně neprojde na STK / ME. Z STK / ME ji vyhodili v roce 2018 chvíli předtím, než jsem auto koupil já a je zajímavé, že ichtyl který ji kontrolu prováděl uvedl, že DNPR je K.O. i když žádná kontrolka nesvítila, diagnostika originál LEXUS / TOYOTA nic neukazovala a auto nebylo v nouzáku - dokonce jelo normálně. Kde je tedy chyba? Že by na STK kde měli pouze o toto auto v TOP stavu zájem? Nebo technik na STK měl svůj garáž-servis a chtěl s paní inženýrkou vydrbat? Jak je možné že jsem po koupi auta jel na STK (ve městě ve kterém jsem nikdy předtím nebyl) a prošel jsem s hodnotami které jsou naprosto lepší než vyhovující?
No, to jsem se trochu rozjel ale zajímalo by mě, jestli náhodou jeden z Vás není podobný člověk a navíc, zda nevlastní Škodovku s motorem TDi v provedení staré trapné rotačky. Tyto staré křápy tu dělají co se týká emisí největší škodu protože kdejaký dement který dostane za výuční list od fotra 20-tisíc na auto a první šumka která má vzadu napsáno TDi (to "T" znamená turbo) bere i když to žere olej a hulí jak starý kamna. Dobře, ne každý má peníze na nové auto ale každý z těchto "tunerů" určitě znají Aliexp...ss nebo nějakýho "profesionála" který za nepřítomnosti svého šéfa nahraje za 4000 Kč před koncem pracovní doby nějakou ukradenou mapu přes OBD. Jasný, možná přeháním ale zajímalo by mě pane znalče (a teď to nemyslím zle) Libore, jak je možné že Octávie která je naprosto ekologická a má zvýšený výkon z původních 66 kW na rovných 150 kW díky kamarádovi z pochybného parkovišťového tuning srazu auto hulí jak indiáni a tu "prdel" mi nenatrhne? Myslíte pánové, že je na mém motoru který nehulí něco špatně? Aby bylo vidět že mám tuzing, musí auto černě hulit a musím mít vzadu nalepené "RS" z benzínky MOL? No, trochu nechápu jak se ve svém věku můžu nechat vyprovokovat 18-ti letým tupcem s Octávií kterému na prvních pár metrech ujedu - on mě má za debila starého (protože mám Lexus) a stejně všem kamarádům na parkovišti u benzínky MOL řekne jak mě natrhl a ujel mi?!

Jestli tady bojujete za ovzduší, vezměte si transparenty protestujte proti ocelárnám, firmám které "vaří" nekvalitní asfalt z humusu který sem dováží poláci a taky proti koncernovým autům VW. Myslím, že kdyby jste se podívali na aktuální hodnoty z měřících stanic rozmístěných například po Brně, viděli by jste, že i v největší špičce jsou pod hladinou nebezpečnou dětem, natož dospělým lidem. Rakovina je umělá záležitost a není rozhodně způsobená tím, že vytáhnete filtr pevných částic nebo že si necháte vypnout regeneraci.
Kdyby někdo ve zprávách řekl, že dešťová voda způsobuje schizofrenii, lidé v dešti nebudou nikam chodit ani jezdit. Pokud se v televizi řekne, že mají lidé ve prospěch jejich zdraví každé ráno spolknout vajgla a že kouření prospívá zdraví, lidé budou kouřit jak šílení. Prosím Vás, nebuďte jak ti dementi ve stádu ovcí následující slušné Babiše a používající nejlepší auta z koncernu VAG.

STK / ME - no, tak to je kapitola samo o sobě.

1. Mám kamaráda který mi auto protáhne s <autem>, <bez auta>, <s katalyzátorem>, <bez katalyzátoru>, <se swapem motoru>, <auto v TOP stavu> a dokonce i <vrak který nemá na silnici co dělat>...

2. Dělám vše jen pro to, aby moje auto bylo TOP a vím, že STK jsou naprosto přísné - proto kupuji každý dva roky nové auto a předchozí je pro mě staré.

3. Vytáhnu DPF a jiné ondulace které mi zaprvé ničí motor, zvyšují spotřebu, ubírají výkon, vypalují ve městě v největších kolonách. Zadruhé, dusí motor a cena nového je astronomická.

4. Chodím a budu chodit pěšky protože jsem strašný ekolog který věří ho*nům v televizi a protože nemám na nové auto, raději si žádné nepořídím...

Prosím Vás, nebuďte trapnej. STK a ME funguje úplně jinak než tu popisujete, až na kamery které na nich opravdu jsou. Evidence aut také funguje přísně ale myslím, že pokud tam nejede člověk vyloženě provokovat např. s 19" kolama na Felicii nebo Mazdě 121, nemají s nikým problém.

Vy, Ti, co tu reprezentujete pravidla a zákony o ekologii, zákony o vozech apod. se dosti mýlíte. Kdyby vše z toho co tu stát plánuje nebo měl již naplánované fungovalo, auta by přestala jezdit, nafta a paliva by se nekupovali, dálniční známky by zmizeli, pojišťovny a autoservisy by zkrachovali.
Pan doktor který se tu hrabe v ECU nejspíš ví co dělá a rozhodně mám v plánu podpořit jeho snahu a práci. Když může jedno auto s motorem 2AD jezdit od výroby bez DNPR, nechápu proč by moje auto se stejným motorem nemohlo bez něj jezdit taky.

Ten kdo se v tomto textu najde, je to jeho boj. Nahoře jsem všechny upozorňoval, že na nikoho neútočím a nikoho sem nejdu urážet. Nikdo Vám nic nenutí a od diskuze tu fórum je. Ať Vám to všem jezdí a nikoho v budoucnu nestrašíte. My místní co jsme tady by jsme měli naopak svoji značku podpořit a nedělat tu rozruch na základě hoaxů a lží z televize.

Všechny Vás zdravím a přeji co nejvíc kilometrů bez nehod a problémů.

Se podívejme jak zahnat nudu - https://www.youtube.com/watch?v=VVBOjWEbfHY
Zde? Ano, to je nejlepší způsob jak přivolat pořádnou bouřku a vymalovat nebe na černo - https://www.youtube.com/watch?v=HNHncZKGCkI&t=159s
Dokud turbo tlačí, čtyři válce stačí aneb - TDi (ten dým ignoruj) Octavie jsou přeci nejlepší!
Uživatelský avatar
cyril
Manager Týmu
Příspěvky: 341
Registrován: sob 01.10.2016, 18:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od cyril »

Já mám konečně d cat 130 kw v pořádku a kupodivu jezdí, auto jsem dotáhl k mému údivu k dokonalosti. Nyní si kladu otázku je zdravé chipnout zrovna ten to motor?Zajímavá je též provozní teplota této motorizace 101-109st chladící kapaliny. Hlodá mě plno vnitřních otázek co těsnění pod hlavou co na to převodovka dpnr atd...Jsou tu nějaké zkušenosti k této motorizaci? Měl jsem spoustu aut včetně těch chipnutých a jediný problém který jsem zaznamenal z vlastní zkušenosti je že mě vždy odešla spojka a dvouhmota popř...diferák motor nikdy.
Toyota avensis 2,2 d cat 130kw průměrná spotřeba 7.6L-8,5L
Fiat punto 1,2 44kw průměrná spotřeba 6.4L
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od MatGO »

Tieto motory ma prekvapuju cim dalej tym viac. Aktualne testujem ladenie, kde som maximalny vykon natiahol az po 4400rpm. Vyzera to tak, ze v seriovom stave bude limitnych cca 230hp, no udrzatelnych az do 4400rpm. Civilnejsiu beta verziu s mierne nizsim vykonom a rozsahom, ktoru som pod plnou zatazou testoval na svojom aute predosleho stvrt roka som uz poskytol na testovanie aj znamemu. Okrem vykonu je prekvapujuca aj spotreba, dufam, ze sa v nasledujucich dnoch dockame referencii aj z tretej strany.
Co sa tyka prevadzkovej teplopty, 101-109st nepovazujem za normal, no pri udrziavani maximalnej rychlosti sa stava, ze teplota prekroci aj 100st. Spojka prekvapuje takisto, aj po najazde 240tkm zvlada zvyseny krutiaci moment. Najvacsim prekvapenim je turbo, ktore podla mojho nazoru dosahuje excelentne vysledky - 190g/s @ 2,7bar(abs), pri 4400rpm.
Ladenie zatial nemam dlhodobo testovane a optimalizovane na pouzitie s DPNR, toto je v plane v najblizsich tyzdnoch
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
cyril
Manager Týmu
Příspěvky: 341
Registrován: sob 01.10.2016, 18:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od cyril »

Ve městě mám teplotu 98 st.. dálnice běžná jízda 101-109 st dle stoupání, údaje brány přes diagnostiku.Budík je optimista je pořád ve vodorovné poloze.Ptal jsem se na to asi v 5 servisech a jedni říkají problém druzí že je to normální skončilo to plichtou. Vím že když jsem auto dával chipovat vždy teplota chladící kapaliny o trochu stoupla, zde mám obavu.
Toyota avensis 2,2 d cat 130kw průměrná spotřeba 7.6L-8,5L
Fiat punto 1,2 44kw průměrná spotřeba 6.4L
Odpovědět

Zpět na „Tuning“