Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět

Ked nastane problem s DPF

Kupim novy filter
11
24%
Necham ho profesionalne vycistit
16
35%
Necham ho odstranit
19
41%
 
Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

Příspěvek od MatGO »

ECU Remap
V sucastnosti je mozne upravit vacsinu modelov Toyota / Lexus (cca od 2003+) vratane D-CAT a benzinovych motorov


Nezivim sa odstranovanim DPF, ponukam pomoc pri rieseni specifickych problemov v oblasti Toyota/Lexus a je to moje hobby.

DIESEL:
Na modeloch Toyota/Lexus s motormi D4D a DCAT generacie (2005~2012) je zivotny cyklus, v ktorom dokaze DPF efektivne plnit svoj ucel, velmi kratky.
Stava sa casto, ze system DPF v tejto generacii pracuje korektne iba prvych ~80 000km. Ukazovatele, na zaklade ktorych moze technik vyhodnotit neefektivnu cinnost DPF, niesu v riadiacej jednotke dostupne. Riadiaca jednotka dokaze ignorovat tento stav dalsi 2-3 nasobok kilometrov, kym zareaguje chybovym hlasenim a nudzovym rezimom. Toto obdobie byva sprevadzne symptomami ako obcasny biely dym, zvysena spotreba nafty a znizeny vykon, co zaroven negativne vplyva aj na zivotnost samotneho motora a periferii, ako je turbo.
Pocas regeneracie DPF sa do vyfukoveho potrubia pridava nafta cez 5. vstrekovac. Pri vyssom najazde sa regeneracie spustaju velmi casto a trvaju neumerne dlho, co ma za nasledok vysoku spotrebu nafty a sucastne sa pri vpalovani filtra pevnych castic produkuju do ovzdusia neviditelne mikrocastice, ktore su este mensie ako tie, ktore ma DPF zachytavat. Regeneracia DPF bola zamyslana tak aby prebiehala hlavne mimo mesta, no vzhladom na nedokonalost systemu riadenia prebieha takmer neustale a obzvlast v meste.
DPF je v tejto generacii (2005~2012) blamaz a dovolim si to tvrdit na zaklade vlastnej analyzy, vlastnych merani a po prestudovani mnostva patentov.
Taktiez tvrdim, ze vo vacsine pripadov tieto ECU nedokazu pracovat s inym ako originalnym DPF.


BENZIN:
Stava sa, ze riadiaca jednotka vyhodnoti neefektivny katalyzator a oznami chybu P0420, pricom katalyzator stale vyhovuje meraniam na emisnej kontrole.
Znizena ucinnost katalyzatora nema vplyv na vykon ani spotrebu motora a na jeho diagnostiku ECU vyzuiva zadnu lambda sondu.
Upravou riadiacej jednotky je mozne vypnut overovanie katalyzatora a zbavit sa chyby P0420, casto sprevadzanej vystraznymi kontrolkami a znefunkcnenym ABS TRC VSC. Po softwarovej uprave moze ostat povodny katalyzator vo vyfuku a nadalej plni svoju ulohu, akurat na jeho znizenu efektivitu neupozornuje riadiaca jednotka ziadnou vystrahou.

Pre viac info prosim piste, diskutujte
Naposledy upravil(a) MatGO dne čtv 26.11.2020, 22:44, celkem upraveno 90 x.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od karlos76 »

Ahoj,
fajn, prijedu, kam, kdy? Samozrejme upravu ocekavam zadarmo, kdyz s tim najedu 3tis.km bez problemu a se snizenou spotrebou aspon o litr, zaplatim 300E a napisu kladnou recenzi tady + nekde. Souhlasis? :-)
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Samozrejme :)
Len mi prosim napis podrobnosti o aute. Tuto upravu je zatial mozne realizovat len na motoroch 1AD-FTV a 2AD-FTV (V pripade Avensisu su to verzie ADT250 / ADT251).
Motory 2AD-FHV su myslim 130kw verzie vybavene DNPR filtrom.

Co sa tyka samotnej softwarovej upravy, tu nie je problem urobit na pockanie. Pokail by si mal o nu zaujem, musim sa na to dopredu pripravit a zabezpecit riesenie v pripade, ze by nieco zlyhalo.

V pripade odstranenia DPF z ECU, by bolo vhodne cim skor odstranit DPF aj fyzicky, nakolko ECU uz nevykonava regeneracie a DPF sa zanasa. V pripade avensisu ide o relativne zlozitu demontaz, ktoru skuseny mechanik zvlada v lepsom pripade za cca 8hod
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
llubog
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25.08.2014, 18:04

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od llubog »

Ahoj mam rav 4 100 kw 2007 2.2 d4d a stale problem s dpf ako sa toho da zbavit a zakolko. Dakujem
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Kontaktuj ma cez spravu, mozes rovno poslat VIN cislo
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Doplnujem info, RAV4 som uz pridal do zoznamu uspesne prerobenych ;)
Naposledy upravil(a) MatGO dne čtv 11.09.2014, 15:47, celkem upraveno 2 x.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od karlos76 »

Ahoj, filtr tam mam a co jsem vyzjistil, tak dnpr znamena dpf+katalyzator DeNOx. Nevim jaky by to byl rozdil v preprogramovani nebo montazi. V praze jsem nasel firmu, co to provadi za 15tis.kc komplet i s vyjmutim filtru, coz mi vychazi jako navratnost pri poklesu spotreby "az"0,8L dlouho a nejaky risk potizi tu bude furt. Takze ma nabidka 300E za preprogram a samozrejme vyjmuti trva,nicme jsem pochopil, ze tohle mi nikdo neudela. Az filtr odejde, budu to resit. Ale zatim diky z nabidku.
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

karlos76 píše:Ahoj, filtr tam mam a co jsem vyzjistil, tak dnpr znamena dpf+katalyzator DeNOx. Nevim jaky by to byl rozdil v preprogramovani nebo montazi. V praze jsem nasel firmu, co to provadi za 15tis.kc komplet i s vyjmutim filtru, coz mi vychazi jako navratnost pri poklesu spotreby "az"0,8L dlouho a nejaky risk potizi tu bude furt. Takze ma nabidka 300E za preprogram a samozrejme vyjmuti trva,nicme jsem pochopil, ze tohle mi nikdo neudela. Az filtr odejde, budu to resit. Ale zatim diky z nabidku.
Ano, v tvojom pripade ide o motor 2AD-FHV, 130kw. Tieto motory su vybavene DPNR filtrom. Tento typ momentalne neviem upravit, tak ako som aj pisal vyssie :)
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
llubog
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25.08.2014, 18:04

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od llubog »

Zdravim vsetky toyotakov, prisiel cas ked moja Ravka povedala dost a uz sa jej nechcelo jazdit s DPF filtrom mam najazdene cca 177000 km. Regeneracia sa spustala kazdych 100 km a spotreba isla na 8.4 l/100 km. Zacal som uvazovat nad benzinakom ale potom som sa dostal na toto forum a dohodol som si preprogramovanie s Matom(MatGo). Cele to trvalo asi 2,5 hodky ale popri tom sme preberali vselico ine. Domov som odisiel s preprogramovanou jednotkov a na druhy den isiel filter von cela operacia 3 hodiny, nasledovalo jazdenie okolo 200 km a potom cesta do nemecka 2 dospely a asi 80 kg nakladu stale po dialnici spotreba sa ustalila na 6,6 l/100 km auto taha bez obmedzenia po max. Otacky. Zhrnutie nemam co lutovat DPF ko sa aj tak cisti kazdych 1000 km a vypusti von vsetko co zachytilo a taketo auta sa vyrabali aj bez DPF ka. Spokojnost je slabe slovo!!!!!!! :D
Uživatelský avatar
Albi
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: úte 12.06.2012, 16:04
Bydliště: Odolena Voda

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Albi »

Dokazes to na moji Avensis, viz podpis. motor 1AD-FTV ?
_________________
Toyota Avensis Combi 2.0 D-4D 93kW 2007
_________________
_________________
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Ten by mal ist na 99% urobit. Ak chces kontaktuj ma do spravy
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Do zoznamu uspesne preprogramovanych zaradujem uz aj model
Avensis 2.0 D4D, ADT250, 1AD-FTV, 93kw rv 2007
cim zaroven uzatvaram priestor pre moznost zucastnit sa testovania, v ramci ktoreho som ponukal softwarovu upravu zadarmo.

Po dlhodobom testovani na modeloch Auris a RAV4, povazujem tuto jedinecnu metodu softwaroveho odstranenia DPF za najspolahlivejsu a bezpecnu.

Verim, ze dostaneme pozitivnu spatnu vazbu aj od majitela cerstvo preprogramovaneho Avensisu, ktory si pred niekolkymi rokmi nechal odstranit DPF v neznamej firme za nemale peniaze. Pravdepodobne bol pri uprave pouzity emulator, ktory po case prestal pracovat korektne.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
frenkyave
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: pát 17.10.2014, 17:00

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od frenkyave »

zdravim, chtel jsem se zeptat jestli do budoucna budes resit i upravu na d-cat..mam 2.2 130kw 2007..a zni to dobre co jsem tady cetl
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Priebezne sa pokusam riesit aj D-CAT, zatial bez uspechu. Uvidime, co cas prinesie :) V pripade noviniek budem urcite informovat
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Softwarovu upravu je uz mozne realizovat aj bez auta, na samotnej ECU. V pripade ak to mate ku mne daleko, ECU je mozne po dohode zaslat postou
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Odpovědět

Zpět na „Tuning“