Chiptuning, uprava ECU Denso - DPF, EGR, LAMBDA

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět

Ked nastane problem s DPF

Kupim novy filter
11
24%
Necham ho profesionalne vycistit
16
35%
Necham ho odstranit
19
41%
 
Celkem hlasů: 46

Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Neviem kde beres istotu, ci to su alebo niesu kecy.. ja v tom teda uplne jasno a istotu nemam.

Od roku 2003 po 2010 sa produkovali vysokotlake common rail diesle, skoro nikoho nezaujimali pevne castice a DPF v autach nemuselo byt vobec.
Teraz, po dalsich 6-tich rokoch, pocas ktorych sa predavaju nove diesle uz iba s DPF, podiel dieslov bez DPF prirodzene klesa. A to bez ohladu na prebiehajuce upravy odstranovanim DPF. Ekologia by sa mala teda zlepsovat.
Zaujimave, ze ludom sa medzi 2003-2010 "dychalo" akosi lepsie.. No dnes, ked sa niekto dozvie, ze okolo neho jazdi diesel s odmontovanym DPF, uz ho "dusi".. Medialna masaz spravi vela.

Posledych x rokov sa produkju priamovstreke preplnovane benzinaky, ktore maju podobny problem s pevnymi casticami ako diesle. No doteraz sa v nich DPF neobjavilo. Ludom to nevadi, dusit ich zacne az potom ked v telke povedia, ze to skodi. Samozrejme, dusit ich nebude z tych benzinakov, ktore roky produkuju pevne castice ale az z tych, ekologickejsej generacie, z ktorych sa DPF odstrani.

Zo vsemoznych stran nas vystavuju (mozno aj umyselne) roznym karcinogenom a je zaujimave pozorovat tieto brutalne tlaky zrovna v odvevi automobiloveho priemyslu, ktory v globale tvori len zanedbatelne percento svetoveho znecistenia.
Ano, auta predstavuju velke riziko, hlavne na kope, vo velkych mestach.(Nie v dedinach ako je Bratislava)

Do akej miery su mikroskopicke pevne castice skodlive alebo ci ide iba o zamienku pre rozne "opatrenia" si zial ja osobne netrufam odhadnut.
Len par veci je dnes jednoznacnych..
- Klamat nie je nutne. Aby sa ludia pravdu nedzovedeli, staci poskytnut dostatocne mnozstvo dezinformacii.
- Na prvom mieste je narast zisku, rozhodne nie zdravie populacie.
- Dnes je hlavny zamer "liecit" nie vyliecit.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
Manyjak
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 29.01.2015, 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Manyjak »

Jimmi píše:Nejsou to kecy ani propaganda. Jen to chce trochu studovat.
Největší zátěž ve velkých městech typu Praha určitě nejsou lokální topeniště, to se na mě nezlob. Ba ani ta lodní doprava nebude v Praze až tak problematická.
Naopak nejhorší a nejzákeřnější jsou mikroskopické silně karcinogenní částečky, které vznikají spalováním nafty v moderních dieselech s vysokotlakým vstřikováním. Ano, nejsou moc vidět, proto je hlupáci Tvého ražení nevnímají. Ale jsou tam, a podle posledních poznatků na rozdíl od sazí, též silně karcinogenních, ze starých dieselů nezůstávají jako povlak vnitřního povrchu plic, ale jsou schopny v plicních sklípcích pronikat skrz buněčné membrány přímo do krve.
Benzínové motory jsou v tomto ohledu na tom o mnoho lépe.
Nadávaní sem se chtěl vyhnout, ale když chceš můžu ti taky nadávat. :mad: Jsem pražák takže o tom jak se rapidně zlepšilo ovzduší v Praze úpadkem jejího průmyslu se asi bavit nemusíme. Ty mikročástice pokud jsi se na to podíval mají auta na svědomí tak maximálně z 20%, ostatní je hlavně průmysl a ostatní znečístění. Nevim kde v Praze žiješ, ale i v praze spousta míst kde se normálně topí v kamnech nebo v kotli.
A s tou naftou taky nejseš moc studovanej, jelikož nejnovějšíma výzkumama se zjistilo, že nejmodernější benzinové motory mají bohužel stoupající podíl těch samých částic. Jinak organizmus se pomalu přispůsobí kde čemu, jinak by dávno bylo po nás a přitom se průměrná délka života stále prodlužuje. :idea:
Tady trochu nezávislé vědy o vlivu omezení dopravy na ovzduší velkých měst :arrow: http://pubs.healtheffects.org/getfile.php?u=669
:wink:
H.
MANYJAK.CZ
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od libor12 »

Ondřej píše:
libor12 píše:
Libor12 píše:Už len 22 dní, prosím nezabudni,
že sa blíži
:lol: :lol: :lol:

To vypadá jako by ses toho nemohl dočkat a dělá ti to potěšení všechny ty novoty.
A co trochu té osobní svobody v tom všem, nepostrádáš .....??

Ono nikdy není nic tak horké jak se to uvaří :)
neplést s anarchií. Svoboda jednoho končí tam,kde začíná svoboda druhého. Tento národ,kde "sevšímvymrdáčkovství" je národní sport a zlodějna a podvod je normální věc. Tenhle národ si svobodu nezaslouží,neustále má nataženou ruku a čeká co dostane,je třeba vytyčit jásné pravidla a mantinely a v těch se to stádo bude pohybovat. Když můžu mít vše legálně já,proč ne jiný. Ano mám v autě plněprogramovatelnou jednotku a motor má dvojnásobný výkon oproti sérii,ale vše schváleno a zapsáno včetně emisí. http://www.dekra-automobil.cz/index.php ... chlist.php
To že někdo opravuje snížený výkon "chipem" motoru je přinejmenším usměvné,to že se výkon brzdí u té firmy co "optimalizaci" výkonu dělá také. Na válcovce ti udělam i ze 40kw fabie 500kw dragster. To že většina těch rádoby "úpravců" nedělá nic jiného než přidávají naftu a rekalibrují čidla na jiné urovně a pak to za takovým autem vypada jak při vymetání sazí z komína. Pokud by totiž mělo auto projít testem z dekry (3000 - emise při zvýšení výkonu o 20% ) tak samozřejmě neprojde. Ono pokud by jsi měl origo balík pro manipulaci s řídící jednotkou od výrobce (v ČR bohužel toyotu nikdo,od koncernu má "požehnání" a sw výbavu 5 firem,vše ostatní jsou nelegální kopie) tak tu zkoušku u Dekry bez problémů uděláš. Jenže on ten balík stojí "balík" a to by pak nemohli nabízet za 3000 nalití generické mapy.
Proč si proboha lidi kupují naftová auta,aby když přijde na udržbu toho naftového motoru,tak z něj dělají mrzáka co neprojde STK,to se ten uspořený litr paliva prodraží. Kdyby výrobce chtěl aby jeho auto- motor měl vyšší výkon,tak ho tam udělá a nečeká na nějakého joudu co tomu motoru vezme všechny bezpečnostní okna a říká tomu optimalizace dat :lol: :lol: :lol: On totiž výrobce je idiot a tým inženýrů co ten motor celé měsíce ladil a testoval udělal množství chyb a jouda je za odpoledne napraví a úpravy otestuje :lol: :lol: :lol: Proč si koupí ato s motorem 80kw a chce 130? Proč si ho v té motorizaci nekoupí rovnou?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Manyjak
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 29.01.2015, 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Manyjak »

No u nás offrouďáků to ani neni tak o výkonu, jako o cestování. Pokud někdo s moderním autem chce jezdit po světě, myslím tím východ a třeba Afriku tak mu filtr a vstřiky kolikrát nepřežijí ani jeden výlet.U benziňáků je to podobný.
Takže má na výběr, buď nelegální úpravu nebo auto starší 10ti a ideálně více let. Nově je cesta mít auto na dokladech jiného státu. H.
MANYJAK.CZ
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od libor12 »

Před par lety jsem byl cca 2měsíce na Safari po Keni a cela naše expedice jezdila v benzinovych lc 100 bez jediné poruchy. On ani ten CR a DPF se do 100k km nijak nesere a pokud to mechanicky nepoškodís nebo nelejes do nadrze total humus to funguje.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
MatGO
Věčnej rejpal
Příspěvky: 587
Registrován: stř 28.09.2011, 15:47

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od MatGO »

Libor, ku dodatku si dovolim trocha oponovat, i ked aj ja uz dlhsiu dobu tvrdim, ze diesel sa stal zalezitostou draho vykupeneho nadstandardu, nie uspory.
V EU, pri novsich modeloch zaujem vyrobcov narazil na takmer nerealizovatelne fantazmagorie uradnikov v podobe vyhrotenych emisnych limitov. Potencial motora je tak casto limitovany doslova regionom, v ktorom sa predava, nie svojimi konstrukcnymi parametrami.
V ostatnych pripadoch vplyva na ladenie vyrobcu aj predpokladana zivotnost suciastok s istou mierou blbovzdornosti od uzivatela a klimaticke prostredie.

Ked som pred casom kupoval Auris (vtedy som este netusil, co DPF skutocne znamena), ocakval som parametre 2-litroveho dieslu s vykonom 93KW. Nie 94kw, nie 100kw, nie 130kw... Vhladom na emisne limity sa napriek nizkemu kilometrovemu najazdu prejav motora k mojim ocakavaniam ani len nepriblizoval. Jazdit to auto bolo akoby niekto spojil vsetky nevyhody benzinoveho motora so vsetkymi nevyhodami diesloveho motora a nasledne skonstruoval kremacnu jednotku pohonnych hmot, ktoru nazval motor D4D.
Vhodnou upravou HW a SW som dosiahol, len tolko, co vyrobca planoval pri navrhu motora. Aj ked som sa tym dostal na tenku hranu tunajsich formalnych limitov.

Osobne vsak musim vyjadrit obavy nad samotnou upravou vykonu pri diesloch, ktore ostavaju vybavene filtrom pevnych castic. Zial, v nasom regione je DPF ako periferna suciastka istym konstrukcnym limitm pre vykon motora, ako celku. Pokial nie je uprava palivovych map urobena skutocne na profesionalnej urovni, domnievam sa, ze pripadne poruchy na seba nenechaju dlho cakat.
2.2 D-CAT 232HP / 544Nm
ECU Remap
Uživatelský avatar
Manyjak
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 29.01.2015, 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Manyjak »

libor12 píše:Před par lety jsem byl cca 2měsíce na Safari po Keni a cela naše expedice jezdila v benzinovych lc 100 bez jediné poruchy. On ani ten CR a DPF se do 100k km nijak nesere a pokud to mechanicky nepoškodís nebo nelejes do nadrze total humus to funguje.
No ono safari pro turisty neni co expedice nebo závod v divočině. Já v Africe najel asi desettisíc km ve slušnym tempu. Jelikož mám Aro r.v.2005 s euro tři a je to bez jedinýho drátu byl jsem v pohodě a vyměnil jsem max palivovej filtr. Ostatní moderní disly se divili že máj problémy a nejbliší servis třeba 1200km. Sahara, Maroko, Mauretánie,Mali.......
Benzin se nedal sehnat třeba několik dní, leda namíchanej v pet flaškách s olejem na trhu, určenej do místních mopedů. Místní byli snaživý a sehnali v sudech benzin i naftu, akorát se to muselo pořádně cedit/strašnej humus/ a cena byla v pustině až desetinásobná oproti relativní civilizaci. No a pumpa byla kolikrát, pokud se moc nebloudilo každých třeba 600km. :wink: A humus to kolikrát byl slušnej, akorát nebylo z čeho vybírat. :idea:
Toliko jedna z vlastních zkušeností o palivu. :) . H.
MANYJAK.CZ
Uživatelský avatar
Ondřej
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: ned 04.10.2015, 19:53

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Ondřej »

Libore, nevím jestli ti chci vysvětlovat proč a nač ,protože ty víš stejně všechno nejlíp....Svými znalostmi a zkušenostmi tady zřejmě mrháš nadarmo, měl by si být přinejmenším v europarlamentu tam bys určitě našel sobě rovné.
T27 2.0 D-4D 93kW r.v.2011
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od aczasa »

Hmm... jiz sice nezajimava diskuze, ale stale mi prijde, ze jeji snahou je ospravedlnit podvod. :-/
Libore vydrz... fandim ti. :-D ;-D kecam, ale znas me...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Ondřej
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: ned 04.10.2015, 19:53

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Ondřej »

Jde o to čí podvod a na koho...,
protože když si koupíš auto, od kterého něco čekáš po předešlých zkušenostech s dieselovými motory a místo toho, to žere a nejede, tak hledáš řešení, protože na reklamaci se nechytáš a u toyoty ti na to řeknou jenom "to víte ,ekologie něco stojí"
Tak potom machrování typu, že si národ nezaslouží svobodu ,protože se vším ,,vymrdává" na mě působí jako červený hadr na býka. Dál se o tom nemíním bavit
T27 2.0 D-4D 93kW r.v.2011
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od libor12 »

Prosim napiš ve kterém autorizovaném servise ti řekli,že ekologie něco stojí? Pokud je takto vysoká spotřeba v pořádku to není. Je vic moznosti. V ecu je chybný fw,nevim přesně od do ale je to jedna z příčin. Závada na motoru,snimacich - minimálně by měla proběhnout diagnostika oscoloskopem. Zmereni tlaku výfukových plynu a další a další.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Ondřej
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: ned 04.10.2015, 19:53

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Ondřej »

FC Liberec a když k nim přijdu s těmito požadavky, už vidím jak jim naskočí jiskra v očích a řeknou si, to zas lehce vyděláme a něco ještě vymyslíme. Nemám vůbec důvěru v tyhle servisy, jelikož ve většině případů jsou to jen měniči dílů systém "pokus omyl" a opravdového odborníka abys u nich pohledal. Kdo mi dá záruku že v nějakém autorizovaném servisu, dostanu za ty prachy to co chci. Automobilový průmysl je jedna velká ojebávka. Nikde vás k autu ani nepustí aby jste neviděli co s tím vyvádí ale na nás uživatele je potřeba přísnost a žádnou svobodu.
T27 2.0 D-4D 93kW r.v.2011
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od aczasa »

Nesouhlasim..... Zatim v kazdem autorizovanem servisu, pokud jsem opravdu chtel, tak jsem mohl stat u auta celou dobu "kontroly / opravy" nebo mit vizualni prehled o tom, co se na aute deje - prosklena stena nebo kamera na auto s monitorem u me.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od libor12 »

Ondřej píše:FC Liberec a když k nim přijdu s těmito požadavky, už vidím jak jim naskočí jiskra v očích a řeknou si, to zas lehce vyděláme a něco ještě vymyslíme.
Můžeš při přejímce auta - protože jsou autorizovaný servis - vymínit,že pokud závadu nenajdou nic platit nebudeš. Je ale třeba přesně specifikovat co od nich chceš. Ale děkuji,že potvrzuješ moje slova o podvodech. Jinak máš právo na to sledovat opravu.
Ondřej píše:Automobilový průmysl je jedna velká ojebávka. Nikde vás k autu ani nepustí aby jste neviděli co s tím vyvádí
Takže když Tě u firmy co "optimalizuje" data pustí k autu,vesele jim zaplatíš. :lol: Pokud je tvůj problém ve fw ecu máš nárok na přehrání zdarma,protože však s ecu bylo manipulováno,už se upgrade nemusí povést. Můžeš mít vadné jedno z diferenčních čidel tlaku DPF nebo přívod k nim ucpaný a proto ECU neustale spouští regeneraci. Důvodů proč tam ta spotřeba je, je X . Pokud nevěříš servisu toy,tak si nech auto proklepnout zde. http://fcd.eu/article.aspx?id=1686
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Ondřej
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: ned 04.10.2015, 19:53

Re: Odstranenie DPF, uprava ECU

Příspěvek od Ondřej »

Máš s tou firmou FCD nějaké zkušenosti a jestli jo ,tak jak to tam funguje? Jak jsem pochopil z webu, že je to jen tzv. poradna za poplatek ale mechanika si musím dělat sám. Je to tak?
T27 2.0 D-4D 93kW r.v.2011
Odpovědět

Zpět na „Tuning“