Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

vše ohledně modelové řady Verso
maroha
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 02.05.2013, 15:15
Bydliště: Ostrava

Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od maroha »

Ahoj,

sháním náhradní plastové obaly pro klíč na Corolla Verso 2006 (modelový kód: AUR10L-GWFEYW). Jedná se o dvoutlačítkovou verzi (označení: TOKAI RIKA B21TA) - obrázek v příloze.

Stačí mi pouze ten plastový kryt (ideálně nový), vnitřnosti už si přendám sám. Oba klíče mám odrbané od pádů atd., chtěl jsem za rozumné peníze koupit náhradní a nechal se zlákat nákupem podle obrázku na keyecu.com, že to dým nějak dohromady. No nedám, malý plošný spoj ze starého, originálního klíče do nového nepasuje. Všechno dorazilo v pořádku, obchod reagoval, dal jsem za 2 plastové obaly i s poštovným cca 700 Kč, ale koupil jsem prostě špatně na jiný typ vozidla.

Odkaz zde:http://www.keyecu.com/goods-2490.html

Poradí prosím někdo, kde by se dal (klidně i druhovýroba) za rozumný peníz ten kus plastu sehnat. Stačí mi bez elektroniky, pouze ten obal..
Přílohy
klíč.jpg
(4.33 KiB) Staženo 4305 x
ivan živný
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 21.02.2010, 19:09
Bydliště: rosice

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od ivan živný »

zdar.mam ten stejnej problem a jeste navic me jedna krabicka porad blika. mam verso 2005.nevis kde bych krabicky sehnal a jak je rozdelal?je v nich nejaka baterka. dik za odpoved Ivan
maroha
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 02.05.2013, 15:15
Bydliště: Ostrava

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od maroha »

ivan živný píše:zdar.mam ten stejnej problem a jeste navic me jedna krabicka porad blika. mam verso 2005.nevis kde bych krabicky sehnal a jak je rozdelal?je v nich nejaka baterka. dik za odpoved Ivan
Zdar. Docela jsem se tím několik dní "bavil", tak předávám co jsem zjistil. Krabička se ve skutečnosti skládá ze dvou půlí. Tyhle půlky jsou natvrdo slepené a slisované k sobě. Opatrně jsem je zkoušel rozdělat, ale klíč se rozpadl na dvě části, které už do sebe zacvaknout nejde. Nakonec jsem klíč slepil zpátky pomocí sekundového lepidla. Zatím to drží a není znát, že byl rozebraný. Ono totiž ani není nutné kvůli výměně baterky klíč půlit, výměna baterky se provádí následujícím způsobem:
http://www.youtube.com/watch?v=FRnGT-rczIY

Na druhém klíči jsem měl značně odrbaný gumový kryt tlačítek (zamknout, odemknout). Ten jsem natvrdo vyřezal nožem a nahradil gumovým krytem tlačítek koupeným viz můj první příspěvek/dotaz. Není to dokonalé, ale určitě lepší, než bylo.

Takže samo-doma na koleně. Vcelku jsem spokojený, ale původní záměr nahradit celý plastový obal nevyšel, protože jsem nenašel žádnou druhovýrobu ani jinou finančně rozumnou variantu. Nakonec přikládám přímo nákres s čísly jednotlivých dílů, který se mi podařilo někde stáhnout.

Kdybys to dál řešil a přišel na to, kde sehnat ten plastový kryt, určitě sem prosím napiš. Díky.
Přílohy
part_number_toyota.png
(33.37 KiB) Staženo 4192 x
ivan živný
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 21.02.2010, 19:09
Bydliště: rosice

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od ivan živný »

dobra dik
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od aczasa »

EBay a aliexpres.
Back in Czech.
maroha
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 02.05.2013, 15:15
Bydliště: Ostrava

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od maroha »

aczasa píše:EBay a aliexpres.
Hledal jsem na obou, ale nedohledal..
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od aczasa »

Tak to je něco spatně. ;-/
Back in Czech.
maroha
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 02.05.2013, 15:15
Bydliště: Ostrava

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od maroha »

aczasa píše:Tak to je něco spatně. ;-/
Ale není něco špatně. Tento typ klíče prostě k mání na uvedených serverech není.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od aczasa »

Ano. Jde o to zda jde napasovat do jiného obalu. Bezvyndavaciho kklíče. Třeba toho dvoutlacitka s vystrelovakem. Takže jde jen o umístění tlačítek nikoliv přesný key match...
Back in Czech.
maroha
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 02.05.2013, 15:15
Bydliště: Ostrava

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od maroha »

A to já právě nevím. Know-how o tom, zda lze použít nějaké náhradní řešení (třebas napasovat vnitřek do jiného plastu) nemám. Udělal jsem jeden pokus a podle vizuálního porovnání koupil dva kusy plastu z Číny s poštovným za cca 700,- Kč. Tento pokus nevyšel. Další zkušební pokusy bych už podnikal nerad, protože bych se mohl dostat do stavu, kdy bylo na začátku výhodnější zajít do Toyota a říct jim, ať to zařídí. Každopádně díky za reakci.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od aczasa »

A na čem jsi pohorel? Nejdou mackat tlačítka? Nebo jaký byl rozdíl / problém?
Back in Czech.
maroha
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 02.05.2013, 15:15
Bydliště: Ostrava

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od maroha »

Tištěný spoj nesedí do nového plastu. Nový gumový 3 tlačítkový prolis nesedí na původní tištěný spoj. Lépe to vysvětlit neumím. Vizuálně jsou klíče téměř stejné, ale vnitřek původního do nového prostě nepasuje.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od aczasa »

A sebrat gumový tlačítka z původního a přehodit do nového? Já bych se nevzdával. ;-)
Back in Czech.
maroha
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 02.05.2013, 15:15
Bydliště: Ostrava

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od maroha »

Aha, toto jednoduché řešení mě teda vůbec nenapadlo.. ale napadlo, zkoušel jsem to různě nakombinovat. Ty díly ze starého a nového klíče jsou prostě navzájem nekompatibilní. Jediné co mají ty klíče stejné jsou snad vnější rozměry. Právě, že se nevzdávám a napsal jsem dotaz sem na fórum..
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Kde sehnat plastový obal pro dálkové zamykání?

Příspěvek od aczasa »

No výborně. Tak tak to vypadá, že jsi hlavu použil a nedopadlo to. ;-/ Tak dej rozměry včetně vnitřních co mají význam a já mrknu..
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Verso“