Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

vše ohledně modelové řady Corolla
Uživatelský avatar
GibonArt
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: sob 21.01.2012, 20:08
Bydliště: Praha

Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od GibonArt »

Ahoj,
už jsem to tu jednou řešil a pak se odmlčel.

Nefunguje mi v Toyotě Corolla Verso, 2006, stropní osvětlení při odemčení dálkou a při otevření dveří. Přestalo to fungovat po výměně stropní sufitky, kterou jsem chtěl nahradit LEDkou a bohužel jsem přehlédl póly a zapojil ji opačně. Vyhořela pojistka 7,5A na osvětlení interiéru a po její výměně mi svítí světlo jen na pozici ON, nikoli DOOR.
Prošel jsem všechny pojistky, a jsou v pořádku. Spínačem ve dveřích to taky asi nebude, nefunguje to na žádných ze 4 dveří.
Jediné co funguje při otevření 5. dveří je kufr.

Nechce se mi věřit, že by jedna LED žárovka mohla způsobit nějaký problém v elektronice či elektrice. Měřil jsem napětí na svorkách a jediné, kdy je na svorkách osvětlení napětí je při pozici ON skutečně. DOOR nic.

Ještě mě napadá, jestli nebude problém v nové pojistce, ta se od origo liší tloušťkou odporového drátku. Nová má tenký a origo silnější, ale obě 7,5A myslím.

Neví někdo jak diagnostikovat problém? Nechával jsem i odpojenou baterku přes noc
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od aczasa »

A co teprve kdyby to bylo přepínačem on door off.. LED žárovka nikdy nic neudělá neb je to pasivní spotřebič...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
GibonArt
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: sob 21.01.2012, 20:08
Bydliště: Praha

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od GibonArt »

No hele, nefunguje ani jedno světlo stropní, mam vpředu a vzadu. Tím to taky nebude. Všechno se to stalo při dotyku svorek tou čínskou sviní ... Vše fungovalo a ve vteřině nic.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od biscuit »

jestlize jsou obe pojistky 7,5A tak tloustku neres, muze se jednat o jiny material.

rozebral bych to svetlo a podival se, zda je ten prepinac v poradku (ohorela plocha kontaktu apod.). jinak ledka zapojena opacne, zpusobici vyhoreni pojistky, to se mi nejak nechce moc verit. prorazenim polovodice, k cemuz navic pravdepodobne ani nedoslo, sviti-li ti ta stejna ledka nyni v poloze "on", si myslim, ze spis dojde k preruseni proudove cesty, nez ke zkratu...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
GibonArt
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: sob 21.01.2012, 20:08
Bydliště: Praha

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od GibonArt »

Já jsem tam prásknul zpět sufitku.
Někde jsem četl, že mam ověřit jestli mi pípá když mam otevřený dveře a klíč v zapalování i při zapnutých světlech ... To všechno fachá normálně, i když nevim, co to s tím má mít společného.

Ještě co se stalo když to vypálilo pojistku je, že se mi anuloval tachometr a denní nájezd i spotřeba atd. Krom celkového nájezdu. Tak jestli to ttřeba po vypálení pojistky nemůže být uložené v řídící jednotce a nebude to stačit jen vynulovat. Neznám však nikoho s diagnostikou
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od aczasa »

Ne. RJ to opravdu není. Nejsme fokaden..
Back in Czech.
Uživatelský avatar
GibonArt
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: sob 21.01.2012, 20:08
Bydliště: Praha

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od GibonArt »

Nejsme co? :D
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od Jimmi »

Jestliže tam došlo ke zkratu (a to asi došlo, protože čertví jak číňani zapojují LEDky), tak se asi nekde vypálil nějaký kontakt. A buď je to u přepínače u světla, nebo u nějakého relé, které zapíná světlo při otevření pomocí DO. A jestli to relé bylo elektronické, tak prostě shořelo celé to relé a ty ho musíš najít a vyměnit.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
GibonArt
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: sob 21.01.2012, 20:08
Bydliště: Praha

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od GibonArt »

a ty relátka jsou kde? Našel jsem tři z levé strany palubky. Zpřístupněné malým trojuhelníkovým vstupem, který je dostupný po otevření řidičovo dveří. Ale rukou se tam sotva dá sáhnout
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od Jimmi »

Vím já.....?
Vezmi schémhamfóráž a hledej 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od aczasa »

Ale houby Jimbo. Vše funguje. Jen ten zatroleny přepínač...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
GibonArt
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: sob 21.01.2012, 20:08
Bydliště: Praha

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od GibonArt »

Pokud je to přepínač, proč nefunguje ani ten vzadu? S tím se nemanipulovalo.

Spínače ve dveřích taky fungují, signalizace otevřených dveří na palubce reaguje.

Je mi to záhada. Jedině jestli to neodpalilo oba přepínače, byly v době montáže oba na door
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od aczasa »

Nebo nejsou paralelne ? ;-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od biscuit »

a v tom zadnim mas zarovku a tus nevyndaval?

jestli jsou mily aczaso paralelne, tak by pres tu zadni sufitku vubec netekl zadny proud a tudiz by se ani nemohlo nic vypalit :-) nebo snad neznas ohmuv zakon? ty, takovy kurovec? :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
GibonArt
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: sob 21.01.2012, 20:08
Bydliště: Praha

Re: Stropní světlo/osvětlení nefunguje při otevření dvěří

Příspěvek od GibonArt »

Tak jsem teď byl v autě.

Zadek i předek svítí obě na ON.

Dopředu jsem znovu zkusil ledku a zas praskla pojistka a cvaklo jedno ze tří relé v hlavní pojistkové skříni. Bohužel se mi nepodařilo najít jaké. Jsou tam dvě větší a jedno malý. Malý má název Bosch a ty dvě něco Dens... Nepamatuji si přesně. Nemám zdroj abych vyzkoušel ale na první pohled po vyjmutí jsou ok.
7,5 pojistku jsem nahradil 10A a znovu nandal ledku a trada, ledku už to utáhne. Stále ale jen na ON. Ale svítí.
Podle popisků na plastech u pojistek jsem vyndal a zkontroloval všechny pojistky, u kterých bylo něco ve smyslu dome, door, roof, Light. Vše ok.

Vymontoval jsem celé světlo a zadnej problém jsem neshledal. Krom Teda toho, že Ten střední držák na žárovku se klokta, protože se sváry z plastu utrhly... Tak možná nedochází ke kontaktu, ale On funguje a vzadu je to cajk a taky door nic.

Měřil jsem i odpor na svorkach a žádný hausnumero... Asi 1.5ohmu.

Už mě napadá vyzkoušet jiný stropní světlo. Pak už nevím.
Odpovědět

Zpět na „Corolla“