GT4 5.gen - kompletní generálka podvozku + motoru

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

GT4 5.gen - kompletní generálka podvozku + motoru

Příspěvek od garfielld »

kdyby chtěl někdo jakýkoliv fotky z rozebírání tak neni problém, každej krok si fotim

Tak jsem se konečně pustil do motoru, důvody jsou dva: tlakovalo mi to vodu a mám pocit že v oleji bylo víc špon než je zdrávo. Chci teda sundat hlavu, mrknout na těsnění, případně pak i spodek a prohlídnout kliku. Jenže jak vyndavám věci z motorovýho prostoru postupně ven, tak zjištuju, že sundat hlavu v autě bude asi problém, že na svodech a turbu chybí několik šroubů co je drží na motoru(zázrak, že se ještě neurvaly) a že bude potřeba dát do kupy i nějaký maličkosti okolo.
Napadá mě několik otázek, snad někdo trochu poradí:
1) pujde hlava sundat dokud je motor v autě nebo musí motor ven(pomalu se s tim smiřuju) ?
2) je lepší cpát peníze do tohohle motoru nebo radši swapnout za 3.gen 3SGTE ?, chtěl bych u tohodle motoru jít ke cca 260-300k a to více méně nabízí 3.gen v sérii
3) na kolik cca vyjde GO(všechno těsnění nový, všechny píst. kroužky, asi i šály, olejový čerpadlo, vod. pumpa + chladič, možná přebrousit hlavu atd., prog. ECU) s tim, že bych eventuálně posílil i střeva(pokud by to bylo třeba) ?
4) na kolik by vyšel swap, resp za kolik by tu případně ten motor dokázal někdo sehnat ?
postupně sem budu házet fota a info jak to pokračuje

PS: všechno bych si to rád dělal sám, páč se to chci naučit a hrabání v autech je muj koníček, ale až budu mít pak případnej seznam dílů, tak budu určitě rád když mi na něj dá někdo nabídku ;)
Přílohy
20140616_183856.jpg
začátek
(206.14 KiB) Staženo 6247 x
20140616_210155.JPG
den první
(237.51 KiB) Staženo 6247 x
Naposledy upravil(a) garfielld dne ned 16.11.2014, 17:54, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od Idaho »

GT4 motor z 6gen je za cca 1400-1500e (b. DPH ) - pokud neseženeš tady v čr.
Výhodou JDm motoru je nízký nájezd a hlaven jich tam vždy leží více, takže simohu vybírat.
Co se týče komplet GO počítej bez té ECU a odladění, na seriových vnitřnostech a komponentech kolem 65-80tis podle toho co vse s ebude menit ( ne vždy\ je třeba menit spojka atd.. )
na druhou stranu pokud to delat tak asi rovnou pořádne, takže bych volil rovnou set pístu a ojnic, potřebný přebrus, oilpump radeji silnější atd a tam už je to podle situace a použitých komponent rozptyl mnohem větší počítej mezi 85-145tis. Není v cene ECU a její odladení, protože opet mužeš mít ECU za 7-9tis ( MSQ ) nebop podstatně lepší kolem 10-40tis opet velký výběr. Než se do něčeho takového pustíš prostuduj weby, fora, ideální je držet se nějakého osvědčeného setupu a ten jen zkopírovat případně lehce doupravit dle sebe.
Nedej na experimentátory kteří "nekde četli že to nekdo použil" a nech si ukázat kdo to použil a kde, aby to nebyl jeden človek, případne aby si na tobe nekdo nezkoušel díly pro své další projekty .....
Pokudbdueš mít zájem mužem nad to sednout a trosku o tom poklábosit, mylsím že byhcom to zvládli komplet, tak jako tak není to práce na týden nebo měsíc..

Každopádně at se mi zdá motor při výběru sebelepší, pokud se rozhodneš variantou dovozu motoru vždy radeji počítej s rozvody atd, případne s temi perf upravami, je v podstate jedno zda vemeš tu v čr nebo v JPN, ale dokud motor neotevřes nevíš v jakém stavu ( na kolikátem brusu atd ) je klika, o kolik byl rovnaný blok a tak dále, což v čr je loterie, ja jsem zatím na jediném otevíraném jdm motoru nenšel brousenou kliku nebo snižovaný blok proti továrním hodnotám proto u mne při stavbe perf. motoru vždy hraje roli co nejméně zásahu do komponent které zustanou ( klika, blok, odlitek hlavy.. )
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od libor12 »

hlavu v aute sundas,ale je to peknej opruz. Ke zbytku ti napisu pak.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od garfielld »

Idaho píše: Co se týče komplet GO počítej bez té ECU a odladění, na seriových vnitřnostech a komponentech kolem 65-80tis podle toho co vse s ebude menit...
...na druhou stranu pokud to delat tak asi rovnou pořádne, takže bych volil rovnou set pístu a ojnic, potřebný přebrus, oilpump radeji silnější atd a tam už je to podle situace a použitých komponent rozptyl mnohem větší počítej mezi 85-145tis. Není v cene ECU a její odladení, protože opet mužeš mít ECU za 7-9tis ( MSQ ) nebop podstatně lepší kolem 10-40tis opet velký výběr. Než se do něčeho takového pustíš prostuduj weby, fora, ideální je držet se nějakého osvědčeného setupu a ten jen zkopírovat případně lehce doupravit dle sebe...
hračky kompletně rozšlapány a naházeny do kanálu... čekal jsem že GO, by se dalo tak do 30tis. (zatim jsem nekoukal po cenách) :)
PS: tak zatim jsem práce radši pozastavil než napáchám víc škody a uvidíme jak dál, ale spíš se v tuhle chvíli přiklánim ke swapu..
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od libor12 »

najdi si cisla ojnic klky a pistu a podivej kde byly pouzite. Potom ti dojde ze bude lepsi opravit ten co mas v autě.
píst http://www.toyodiy.com/parts/xref?s=131 ... J=on&mG=on použit od jpn po eu v letech 89 až 99 tedy ve všech generacích 3sgte. Klika http://www.toyodiy.com/parts/xref?s=134 ... J=on&mG=on ta je dokonce shodná i se všemi generacemi 3sge,gte opět už od roku 87 až do roku 99. A ojnice http://www.toyodiy.com/parts/xref?s=132 ... J=on&mG=on dokonce už také v jpn motoru od 84. :lol: :lol: co z zoho plyne? Vyser se na nejaký polomrtvý motor který jede přes půl světa a leží nekde bez otočení měsíce,možná roky. At vypada zvenku sebelíp,pořad je to 20letý šrot,většinou po havárii. Další věc,která je u těchto motorů nebezpečná,je nastartovaný proces vnitřní koroze. Jako aditivum pro lepší frikci se používá chlor a síra. Oba prvky se sloučeninami spalování vytvoří kyselinu chlorovodíkovou a sírovou. Tu drží pod kontrolou další aditiva v oleji. Jenže pak ten motor přestaneš používat a proces tvorby kyselin pokracuje i v tom minimu oleje nebo i kdyby jsi před vyndáním z vozu tam dal nový nebo transportem výsledek bude stejný jen s delším průběhem ale bude. Motor je jako infikovaný rakovinou a do 30 -40000km mu jdes stejně na pohřeb,tak proč tu go neudělat hned a ušetřit 1500 eček za nakup něčeho co v autě máš. Platí to i pro motory co leží v tichu kouta garáže nebo vrakoviště a čekají na "kosa" nebo "hejla". Tebou požadovaný výkon je realný i na sériové ecu(v rámci určitých uprav,ale jsou cenově srovnatelné s prog ecu.) s tím že co se týká vnitřku motoru,pro větší klid bych vyměnil šrouby ojnic a zámku kliky,taktéž šrouby hlavy TTY nechat originál vč těsnění oem. Mám otestované toyotí pevnostní šrouby a tzv racing ARP o kterých se jistě taky dočteš. Ty originální jsou naprosto srovnatelné s ARP. No máš čas se sundaváním hlavy a k té se vrátím. Pokud by jsi chtěl pro klid duše - některé bloky druhých gen 3s praskaly mezi 2 a 3 válcem kvuli špatné technologii lití sežen si atmo blok nebo celý 129kw motor. Ten už je technologicky vychytaný a pevnější. Trocha uprav a máš 800hp základ. Výkon motoru není vše,počítej s tím že už při 400hp ti může převodovka vypadnout pod auto,přeci jen už jí nejáky ten pátek je.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od garfielld »

zrovna jsem se vrátil z garáže s dobrym pocitem, vypustil jsem olej přes triko(nenašel jsem jemný sítko) a světe div se neni v něm prakticky vůbec nic(dva kousililínky čehosi měkýho), tak nevim kde jsem tu fatamorgánu se šponama viděl(viděl jsem je kdysy na měrce), tzn teď váhám jestli vůbec spodek sundavat, ale nejspíš stejne budu muset, páč někde olej prosakuje a musim zjisti kde(blok je mastnej), jinak dál pokračuju v rozebírání a je to očistec, doufám že se mi pak podaří všechno zase poskládat zpět.
Další zjištění je, že svody jsou prakticky KO(litina), turbo je celý zasraný od oleje a nevim kde to z něj teče (zatim jsem ho nezkoumal).
Skoro celej chladící okruh, kde se střetává gumová hadice s těma hliníkovejma (nebo co je to za kov) je poteklej v místě přechodu, ta chladící břečka vytvořila docela slušnou vrstvu a do toho hliníku se i na pár místech zažrala.
Jinak děkuju všem za rady ;)
Přílohy
turbo.jpg
turbo s KO svodama
(208.01 KiB) Staženo 6125 x
termostat.jpg
termostat
(201.28 KiB) Staženo 6125 x
čidla.jpg
čidla teploty atd
(216.52 KiB) Staženo 6125 x
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od Idaho »

JJ víceméně klasickej stav..
Co se týče ARP až tak bych je nehaněl ( on je Libor v podstatě nehaní ale píše že origo jsou sorvnatelné ) zde vidím přínos v opetovném používání ARP šteftu ( nikoliv šroubu ), pořizovací cena ( pokud si pamatuji psrávne, pořizoval jsem naposledy předloni ) je +- stejná s origo šrouby ale pokud budes foukat více a neco zanedbáš nebo vada materiálu atd a budes muset opakovane sundavat hlavu, budeš za ně rád ( origo šrouby by se neměli opakovane používat protože byt je natažení minimální už dochází k ruznému stupni dotažení, což u šteftu není tak markantní.

Neboj se toho a rozhod vse, radeji dej šály nové at vypadaj sebelíp a budes mít jistotu zas taková invetsice to není, spoj to s přemeřením kliky prorotž eto že "vypadá dobře" nic neznamená, "vypadání" není exaktní věda..
Nad 129kW blokem bych ani neuvažoval víme jak dopadli jiní, že :D - každopádne pokud bys ho chtel mám tu po výbrusu, s novými písty, uhlovanýma ojnicema , možná i kliku bych našel, na pístech chybí kroužky.

Ničeho se neboj, motor ven, vše si fot ( radeji jednu vec vyfot 5x z ruzných uhlu neztartí se to ) a podl manuálu slož :) když dodržíš co je v manuálu nemůžeš to udelat špatně, hlavně jak už jsem psal, kasli na to jak to "vypadá" případně co si jiní nebo ty myslí a udělej to tak jak to má být. Bude tě to stát pár desítek hodin ale budeš spokojen..

EDIT: ke swapu - zrovna ted řeším jeden konkrétní případ, kd ymotor jezdil super, komprese dobré, jeden jako druhej ( kupující i prodávají, i prodávající známý servisák ) by za motor dali ruku do ohně, po prvním ohledání ( krom skoro protočené lejové pumpy ) nenalezen žádný problém, motor šlape jak švýcary, jen ve velkém žere vodu. To jsou věci, které ti sebelepší prohlídka vyndaného motoru nidky neprozradí a to je riziko se kterým ten motor kupuješ..
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od garfielld »

dnešní rozebírání
Přílohy
den 2..jpg
další den rozebírání
(212.44 KiB) Staženo 6116 x
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od libor12 »

Idaho píše:JJ víceméně klasickej stav..
Co se týče ARP až tak bych je nehaněl ( on je Libor v podstatě nehaní ale píše že origo jsou sorvnatelné ) zde vidím přínos v opetovném používání ARP šteftu ( nikoliv šroubu ), pořizovací cena ( pokud si pamatuji psrávne, pořizoval jsem naposledy předloni ) je +- stejná s origo šrouby ale pokud budes foukat více a neco zanedbáš nebo vada materiálu atd a budes muset opakovane sundavat hlavu, budeš za ně rád ( origo šrouby by se neměli opakovane používat protože byt je natažení minimální už dochází k ruznému stupni dotažení, což u šteftu není tak markantní.
Na toto téma by jsme mohli diskutovat velmi dlouho a musel bych jako důkaz zveřejnit věci,které prostě veřejné nejsou,at proto že poskytují "know how" a nebo prostě proto,že nejsou zdarma a chodí sem určití lide na toto forum,kteří si na podobných info staví svůj "business plan". Pro ostatní zkráceně vysvětlím. Pokud chcete pevnostní šroub musíte k jeho výrobě použít samozřejmě i určitou třídu materialu. To ostatní už je jen třídění dle marketingových a reklamních triků. Takže toyota vyrobí pevnostní šroub použitý třeba v zámcích kliky. Nejmenovaný výrobce performance šroubu použije sice ten samý materiál ale zaplatí člověka ktery vymyslí hesla stylu "quality aircraft steel" nebo podobná hesla přestože se jedná o identický material a kvalitu,zabalí do hezké krabičky a prodá o půlku dráž. V čemž už rozdíl je,je samotný tvar těla šroubu nebo svorníku. Na tom totiž záleží kdy začne docházet k elastické a kdy k plastické deformaci. Jsou aplikace kdy použití svorníků je naprosto kontraproduktivní,protože mají minimální elastickou deformaci a výrobce s elastickou deformací počítá. Své by ti o tom mohli vyprávět vlastníci řadových 6ti válců kdy jim motor po go zaklepal a oni do něj koukali jak husa do flašky a vymýšleli různé teorie "proč" . Netýká se jen motorů toyota ale i bmw atd. Existuje zde spousta garáží a upravců co "splácají" spouetu performance dílů aniž by věděli zakladní rozdíl mezi šroubem a svorníkem a když někam výrobce použije TTY šroub,ví proč to dělá. S obdobnou aplikací svorník vs TTY je možné se setkat při upravách celohliníkových bloku. To mi nedá citovat moje oblíbené :)
Vedci dali do klece pet opic a zebrik, na jehoz vrchol umistili banany. Pokazde, kdyz nektera z tech opic vylezla na ten zebrik pro banany, tak ty ostatni ctyri dostaly studenou sprchu. Po nejakem case, kdykoliv se nektera z tech opic jen pokusila na ten zebrik vylezt, ty ostatni ctyri ji ztahly a zmlatily ji, protoze vedely, co bude nasledovat. Nakonec se zadna z tech opic na ten zebrik neodvazila bez ohledu na to, jak lakavou pochoutku ti vedci na jeho vrchol umistili.
Pote ti vedci vymenili jednu z tech opic za novou a vse se opakovalo: Kdykoliv se ta nova opice pokusila vylezt na ten zebrik pro banany, ostatni ji zmlatily aby nedostaly studenou sprchu. I presto, ze ta nova opice tu studenou sprchu nikdy nedostala a ani nevidela, tak se rychle naucila na ten zebrik nelezt. Pote vedci vymenili druhou z tech puvodnich opic za novou - a i ta prvni, kterou vymenili, se ucastnila mlaceni te nove, ktera se ze zacatku pokousela vylezt na ten zebrik.
Nakonec to skoncilo tak, ze po postupne vymene vsech tech puvodnich peti opic za nove se zadna z nich neodvazila na ten zebrik, aby nebyla zmlacena a zadna z nich ani nevedela, proc tu opici, ktera se pokusila ne ten zebrik vylezt, mlatila.
Kdyby jsi se mel moznost kterekoliv z nich zeptat "proc", tak by nejspis rekly: "Nevim... Protoze to takhle tady chodi...".

Nekterym lidem proste staci zduvodneni, ze to tak delaji ostatni, aniz by kdokoliv z nich vedel proc :wink: .
Idaho píše:Nad 129kW blokem bych ani neuvažoval víme jak dopadli jiní, že :D
fensport uk a radical na těchto blocích samozřejmě i po RTG a UZ staví ty jejich 800hp 3sgte...

Co se týká hlav - samotného odlitku,tvaru kanálu a velikosti ventilu. Vezmi hlavu 2 a 3 g na flowbench a porovnej průtoky vzduchu. Samotný udaj o průtoku nic neznamená,ale slouží k porovnání uprav a modifikací.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od Idaho »

libore nemá smysl rozpitvávat vím o čem je řeč a vím kdo tvuj oblíbený citát prvne postnul. Ta samí ososba mi práve doporučila štefty místo šroubu - zeptej se jeho proč .)
Co se týče ceny - ta nehraje roli, cena orig toy sroubu ( u nás ) a AERP steftu je v rámci pár procent to samé, proto o marketingových plánech atd není třeba mluvit, není to jako v US kde štefty ARP stojí 2-3x tolik co orig šroub.
Další věc co bych rád upozornil, když už jsi to načnul, není to jen o materiálu ale i o opracování..
ated už dost a jen k veci, takovéhle rádoby chatré debaty které mají za ukol z jendoho delat boha a z druhého blbce aby "buh" po pár letech používal a proklamoval to samí kvuli čemu udelal z druhého blbce je práve duvod proč se nerad pouštím do "elektronických" debat :)
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od gabko24 »

ahoj, co si spravil stymi prasknutymi zliatinovymi svodmi? da sa to zavarit? alebo nove? mam to presne tam prasknute tiez, iked v mensom rozsahu..
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od micron »

Pár minut sem přemejšlel že bych si snad radši koupil jetou 4x4 celi pro prdel, než XV s výrobní vadou... no tak zase spíš ne... lepší zůstat u 3SGE a dál celicy netrápit... bejt rád že je člověk rád... možná cabrio šroubka... non problemo... ale 4x4 celi nene nikdy... to by mě zabilo...
ps: já sem ti řikal proč si zkrátil vejfuk??!!! pro ten efekt... tak tady máš defekt... při zkrácení laufu kdy končil u sedačky spolujezdce... je toto celkem jasný...tooo hot :biggrin: až praskne to a tohle...a taky tamto...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od uruem »

Řekni mi kdy vynález jménem litinové svody nepraská ? I u každé druhé blbé 1,6STi s 10 katama a výfukem přes dva přívěsy se svody vaří a vaří a vaří a vaří vaří a vaří a vaří vaří a vaří a vaří vaří a vaří a vaří vaří a vaří a vaří vaří a vaří a vaří vaří a vaří a vaří vaří a vaří a vaří vaří a vaří a vaří vaří a vaří a vaří a pak vymění za plechové z 7A-FE. Viděl jsem i svody 4E-FE z Rolly které byli spíš svár ve tvaru svodů ( základní material ani nebyl vidět ) .
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od Mattyno »

Já chci ze 185 udělat úloženku:
plán je koupit funkční 129kw atmo (odzkoušet v autě) a naprat do toho to použité kombo CP+eagle, garett, větší vstřiky, plněprogramovatelná ECU, lepší chlazení, lepší mazání, kompletně očesat kastli, vyvařit, stříknout atd..... :lol:
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 5.gen GT4 asi GO motoru

Příspěvek od Idaho »

nevím nevím, práve chybou 129kW bloku se tenkrát omlouvalo proč nevyšel stejný setup Dokymu, takže bych byl opatrný, radeji bych sel po ST205 hotovém motour a na nem udelal Go. Do toho proč to Dokymu kleklo nevidím, poslendí info které se ke mě po x opravách a zmenách dostalo bylo, že blok ( 129kW NA ) má výrobní vadu díky které nevydrží výkon nad xy... Více by k tomu asi řekl libor, ale já jsem už k takovýmto stavbám značne skeptický. Když to vydrží a v mnoha případech drží originál 3SGTE proč používat neco jiného a zbytečne experimentovat..

pokud bdue zájem v NL leží jeden st205 longblok - prý nepoškozený ale horší optický stav, da za lepší cenu ( ta se u takovýchle motoru vždy odvíjí od balíku který u nej ten den nechám za jiné věci / motory ). Uvidíme jakou dá dodavatel cenu ale každopádne předrezervaci na nem má zatím Libor.
Odpovědět

Zpět na „Celica“