Sezóna 2014

vše o dění ve Formuli 1
Odpovědět

Kdo se stane šampiónem F1 v roce 2014?

Anketa končí za čtv 13.03.2014, 23:09

Vettel
2
40%
Alonso
1
20%
Raikkonen
2
40%
Hamilton
0
Žádná hlasování
Button
0
Žádná hlasování
Massa
0
Žádná hlasování
Rosberg
0
Žádná hlasování
Někdo jiný
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 5

Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Jakub Krčma »

Tam je právě vidět všechno. 1) Při Sutilově nehodě jel Bianchi TĚSNĚ před ním, takže PŘESNĚ věděl, co se stalo a na jakém místě. 2) V dalším kole ignoroval (rychlost byla stejná jako v kole předtím - akorát video začíná při 217 o nepatrný kousíček dál, než v dalším kole Bianchi přestal zrychlovat při 213) nejen tento jemu již celé kolo známý fakt (nic náhlého, co by opodstatňovalo nějakou zmatenou reakci), ale taky žluté vlajky, které byly v dostatečném předstihu před místem Sutilovy nehody. Takže je ve finále fajn, že svou vlastní stupiditou nesejmul ještě ty frajery, kteří tam pomáhali s odklízením Sutilovy káry...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Luke_Luke »

nepochopils, slo o video, co se vlastne stalo...neresim, jestli udelal chybu, ale jak vazna nehoda to byla a jestli bude zit, on se z toho pouci sam, nepotrebuje Jakuba Krcmu, aby mu rekl, co bylo spatne :roll:
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Jakub Krčma »

To, že narazil hlavou do zadní části traktoru, bylo známo hned. Ovšem každý (jezdci a žurnalisti) se tvářil, že se to může stát každýmu i při nízké rychlosti na žlutých vlajkách, že to nebyla jeho chyba (doslova jsem slyšel a četl názory typu, že aquaplaning nemohl ovlivnit) atd. Realita je taková, že si místo soucitu zaslouží tak akorát trest za naprosto bezohlednou jízdu zcela bez jakéhokoli zpomalení (což by na dvojitých žlutých vlajkách (signalizujících VELKÉ NEBEZPEČÍ - "Two waved yellows at the same post indicates great danger ahead. Drivers must slow down and be prepared to stop;") nebylo OK ani na suchu ve starších snadněji ovladatelných formulích, natož na silném mokru na blbých přechodkách v zákeřném autě), která mohla stát život x lidí. V danym sektoru (z těch 20 malejch) musí při dvojitejch žlutejch zpomalit o 0,5 s oproti svýmu nejrychlejšímu času. Normálně by bylo složitý to za deště posuzovat, když se o víc než 0,5 s hůř než personal best jezdí často i bez vlajek. Ale protože kvůli vlajkám vůbec nezvolnil, není co řešit. Navíc ta konkrétní zatáčka je známá jako obecně nebezpečná, takže inteligentní jezdec k ní přistupuje s respektem. Problém prostě je, že on se nemá co takto "poučovat nehodami", ale jakožto jezdec F1, ne okresních závodů v Horní Dolní, má toto předem plně chápat a jezdit podle toho. Takže naopak VELMI potřeboval někoho, kdo by mu otevřel oči. Nemuselo k tomu dojít. Místo toho asi potkal jen lidi, co mu říkali: "Jsi borec, neser se s tim a šlapej na krev, budeš mít úspěch!"... Všichni piloti, kteří daný úsek projeli stejnou (či dokonce vyšší) rychlostí jako v předchozích kolech, kdy tam žluté vlajky ještě nebyly, by měli dostat penalizaci, aby se probrali. Jinak pořadatelé de facto někoho zabijou.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Rusko

Příspěvek od Jakub Krčma »

FP1 a FP2 celkem normálka - pochvala pro Lewise a Daniila (i když se samozřejmě nejelo fest, protože např. LH není o sekundu lepší než NR).

V pátek pořádná venkovní asfaltová dráha s úžasným hladkým povrchem bez drncání. Přikládám foto dráhy. Racing line je jen orientační (načmáral jsem ji růčo za minutku, samozřejmě by neměla obsahovat žádné prudké zlomy atd.). První desetiminutovka ever + šero (konec jízdy v 19.08, umělé osvětlení mi na x místech svítilo do xichtu (světla mají svítit dolů, ne do strany...)) + vlhká trať (just damp, not wet) + 270 ccm = 52,094 s (uznáno jako kvalifikace na mírně upravenou 390 ccm - cca 15 k). Dva místně zkušení jeli bezprostředně předtím best lap 54,xxx (na zanedbatelně sušší trati a jeden při nižší hmotnosti). Druhá jízda tedy již bude 20 minut + denní světlo + sucho + 390 ccm. Rekord je 45,328 s. Let's see... :D

FP3 normálka - už tam bylo vidět, že auto Sebovi nejede, v Q se to jen potvrdilo. Kvalifikace ukázala Daníkovi ten průser, kterej ho čeká v roce 2015 (DK). Možná by se měl začít učit neusmívat, protože to pak při těch zdrcujících prohrách bude působit dost blbě, zvláště když je vyloženě nulová šance, že by se u Ferrari (+/- vzor spolehlivosti, posledních x let) opakovala Sebova smůla na techniku atd., takže bude drtit Kimiho, jako to dělá Fernando. I když teď se zrovna Q Kimimu celkem vydařila.

V sobotu jsem tam byl podruhé, naštěstí začalo chcát až 5 minut po odjezdu. Nicméně kára prý týden nejela (což jim věřím, když ani vůbec nešla bez dodatečného zásahu nastartovat - vzduch v palivovém vedení), počasí na pytel (zataženo), listí na trati, povrch byl po dešti dost "green" (což je rutinně i 1 s rozdíl) atd. Takže zatím jsem z Top 20 překonal pouze 3 lidi. :( Ale aspoň konzistentnost byla OK - od 6. kola (včetně) byly všechny časy (19 kol v řadě) 47,xxx (nejlepší 47,079). Snad bude ještě letos nějaký pěkný den, aby se to dalo zbrutalizovat pod 46. Svou část pro to udělám (kg), pak už to bude jen na vyšší moci... :lol: :lol: :lol:

Závod: Nedivil bych se, kdyby dnes Daniil Kvyat vybojoval své první pódium, přestože jeho nejlepší dosavadní výsledek je 9. pozice (letos již třikrát, tři nejlepší výsledky také vynikajícího J.E.V. jsou 8-8-6). Navíc je to jeho domácí závod, takže bude motivace jako ďas. Pro Seba to vidim na 5. pozici, pokud bude mít kliku na techniku... Valtteri snad trošku zamíchá šampionátem (mezi LH a NR). Optimální by bylo, kdyby na startu šel rovnou na první pozici a tu udržel až do cíle. Ovšem to není pravděpodobné, protože pro stejné časy kol musí káru tlačit mnohem blíž limitu...

Dnes je sice krásné počasí, ale trať je po větším nočním dešti stále ještě mokrá... :(

Start - Vettel je před Ricciardem... Klasika

Kolo 11 - Vergne půjde brzy do Ricciarda (ten permanentně ztrácí na Vettela).

Kolo 12 - Tak Daniel šel raději do boxů. Čeká ho pekelných 42 kol na jedněch gumách (nebo ještě další zastávka, která je zde do značné míry likvidační). Jenson jede krásně! On je takový neviditelný jezdec, ale už 15 let stále velmi kvalitní...

Kolo 27 - Koukám, že Fernando si taky letos vybírá příděl smůly... V boxech mu zmrvili pitstop mechanici... Nicméně je pěkné, že Sebastian momentálně jede na 2. pozici (ovšem jen kvůli tomu, že ještě neměnil - ale díky tomu má SUPER šanci do konce závodu, protože bude po pitstopu mít pouze "pár" kol do cíle, takže bude moct tlačit jako magor - mimochodem, 30 kol z 53 na měkkých gumách je při daném tempu velmi slušný jezdecký výkon).

Kolo 43 - 10 kol před cílem Ricciardo tlačí na starých gumách na Fernanda. Seb je oba průběžně stahuje (i když ne razantně, kvůli palivu na hraně). Očekávám, že Danovi dojdou gumy a buďto jen před cílem zvolní nebo dokonce bude muset do boxů pro měkké gumy na pár kol...

Kolo 46 - Bottas fastest lap - vypadá to pro něj ohledně NR dobře. Dan stále za FA. SV 5,5 s za nimi.

Kolo 50 - Seb jen drží tempo - na tlačení nemá fuel... Odstup Bottase od Rosberga tak nic novýho.

Poslední kolo - Dan sice vzdal souboj s Fernandem, ale na Seba má bezpečný náskok. Nicméně vzhledem k pozici na gridu (6 vs 10) a celkově horšímu autu Seba je to od SV super jízda (Dan si o pozici pohoršil, Seb o dvě polepšil, přičemž Dana předjel okamžitě na startu - a to oba startovali ze stejné (horší) strany). Bottas ještě fastest lap... :-) Celkově pěkný závod a OK trať.

"I had a good start and then a tough battle with Daniel, but from then onwards the speed was nothing special, we had the same issues as we had in qualifying. I was alone for a lot of the race, the beginning was entertaining, but after that it wasn't that busy. Congratulations to Mercedes on the title, they deserve it."

http://www.sport.cz/moto/formule1/clane ... tion-artcl

V pondělí mírně lepší počasí (ale stále zataženo), 15 z 24 kol 46,xxx (první už ve 3. kole), včetně 10 kol v řadě 46,500 (PB) až 46,766. Byla to teprve druhá jízda od začátku otevírací doby (moje první - jeli jen nějací dva klucí deset minut na 270 ccm) a kára (tentokrát č. 1, minule jsem jel č. 2) předtím stála cca 24 hodin. Zlepšení PB o 0,579 s, posun o pár pozic v Top 20. Kára fajn ohledně řízení, rámu, hřídele atd., akorát zadní gumy nedržely ani zdaleka tak dobře jako přední, takže skoro nešlo brzdit a byly hned troje hodiny (vždy na stejném místě - brzdění z 80+ km/h GPS do prudké pravé zatáčky těsně po mírné levé). Rekord trati je už čistě otázkou OK zadních gum, dobrého počasí a přiměřené pogumovanosti tratě (např. 10. jízda dne - i při nesnížené tělesné hmotnosti - ztráta je sice 1,172 s, ale brzdí se tam během kola pětkrát a kvůli nedržícím gumám ztrácím i v zatáčkách, které se jedou naplno, tudíž i na navazujících rovinkách). BTW: Později tam včera někdo z Top 20 zajel 46,484, potvora.

Ve středu smíšené pocity. Sice jsem si zlepšil osobák v káře č. 2 (z 47,079 na 46,641), ale těsně předtím jel v té káře takový starší chlápek, který zajel v posledním kole své desetiminutovky 45,813 (nebo tak nějak) při prakticky stejné hmotnosti (on 81 kg - ptal jsem se ho, já 80 kg). Už ve DRUHÉM kole jel 46,3xx, což je naprosto mimo možnosti káry v tom stavu, v jakém jsem po něm začínal jízdu já (druhé kolo 47,969, nejlepší čas prvních deseti minut 47,032). Navíc jsem si všiml, že zvuk smyku byl během jeho jízdy zcela jiný (všude, takže žádná otázka stopy - stopa v mnoha zatáčkách připadá v úvahu pouze jedna, není tam co kouzlit) a kára při mé jízdě zjevně nedržela (celou dobu, přestože se to postupně mírně zlepšovalo - všechna 4 kola 46,xxx byla v druhé půlce jízdy). Moje nejlepší kolo bylo horší než jeho nejhorší kolo (a to jsem jel 20 minut). :shock: :shock: :shock: Tudíž tam prostě evidentně musela nastat nějaká drastická změna. V několika kolech jsem sice neúspěšně experimentoval se stopou ve střední sérii vracáků (mimo ideální stopu je grip 0 - velká novinka :-) ) a v několika kolech jsem netrefil nájezd do první zatáčky, ale to nic nemění na tom, že v několika kolech jsem vše poskládal dostatečně dobře, přičemž ve většině kol byla OK dlouhá poslední část od nejpomalejší zatáčky až do cíle, kde ohledně stopy není co řešit (jede se furt naplno s co nejhladšími oblouky - je to vlastně stále se otevírající lomená spirála). Pán prostě nejspíš oddělal/upekl gumy (v té káře už bezprostředně před ním někdo jel - to zahřátí také umožnilo to jeho raketové druhé kolo). Pěkně mě to nasralo, protože mírně odlišná stopa (v kolech, která se povedou OK - nemluvím o kolech s vědomými velkými chybami či dokonce se záměrným experimentováním) dělá celkový rozdíl do cca 0,300 na celé kolo, rozhodně ne 0,828. U mírných změn stopy se totiž vzdálenost a rychlost do značné míry vzájemně kompenzují, takže celkový rozdíl je při OK provedení relativně malý. I ten chlápek říkal, že tam může být pět lidí, všichni budou zajíždět stejné časy, ale každý zcela jiným stylem. Tak snad příště budu mít na gumy větší kliku, abych tam nebyl za "pomaláka". :lol: :lol: :lol: Po mně jel více než metrákový chlápek, nejlepší kolo myslím o 1,xxx s horší než já, což odpovídá jeho vyšší hmotnosti. Je hrozná škoda, že se mi nepodařilo přemluvit toho rychlého chlápka, aby pak zkusil ještě jednu jízdu, která by situaci decentně uvedla na pravou míru. Mimochodem, ten chlápek měl do té chvíle osobák 46,1xx, což je čas, který bych včera díky počasí v káře č. 1 (která mi vyhovuje víc (jemu prý míň), ale v úterý ji někdo rozbil, takže jsem s ní včera nemohl jet) cca atakoval (poprvé mi aspoň symbolicky na trať svítilo slunce, navíc povrch byl dobře "protažený" od toho chlápka).
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Luke_Luke »

Jakube ty jsi fakt nemocny :)) Jednak to nepatri do tohodle tematu a za druhe...to se fakt nesmiris s tim, ze je nekdo momentalne rychlejsi a musis hledat blbiny? A dokonce presvedcovat lidi at jedou znovu, aby ses necitil trapne? :biggrin: :biggrin: :biggrin:

BTW v Horovicich byl nedavno kart race...sice ten pilot ridi jako jouda, v podstate vsechny predjeti dostal zadarmo a pokles svych pozic zmastil sam...ale i tak:
https://www.youtube.com/watch?v=V2TLTSm ... e=youtu.be

Tohle ale vypada na 200 nebo hodne line 270 teda.

80+ GPS? to jsi sedel v cem? Pres 80kmh da jen 390ccm.

BTW tvoje racing line je dost spatna, nemas dobre snad ani jeden apex...jsi moc daleko od obrubniku.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Jakub Krčma »

Vždycky, když jel někdo ve stejný káře těsně přede mnou nebo těsně po mně, byl jeho čas srovnatelný nebo horší. 0,828 (a především 1,6 s v tom druhém kole) je obecně nesmyslný rozdíl. Nejde tam o žádné "trapné pocity", jde o to ověřit, že problém je v káře/trati. Ano, jel jsem samozřejmě 390 ccm. Racing line je samozřejmě OK - je to pochopitelně bráno v příčném středu káry. Akorát je nepřesná ohledně tvaru, protože je to jen taková rychlovka od ruky. To znamená, že vnitřní i vnější kola jsou absolutně u okraje trati (v těch extrémních polohách).
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Luke_Luke »

Mas gpx export z telefonu z te jizdy?
Pockej ty to jezdis opacne nez je na tom videu? Pak by ty apexy davaly vetsi smysl...ikdyz zatacka 6 je divna i tak.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Hořovice

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ta lajna je čistě orientační. Je tam v tom grafickym programu nastavená nějaká výchozí vzdálenost uzlovejch bodů, ze kterejch se dopočítává to zaoblení, navíc je to kreslený na několik částí, takže to přesně nenavazuje ani to není všude přesně vzdálený od ničeho (vnitřek, vnějšek). Při jízdě u sebe vůbec nic nemám (např. telefon). Jezdím to tím směrem, jakým se to tam normálně jezdí (na videu je to asi nějaká speciální akce). Ta racing line je na mnoha místech dost dobře vidět i na asfaltu (na tom obrázku, co jsem uploadnul). Pochopitelně většina lidí jezdí 270 ccm, případně 200, takže se to někde od 390 mírně liší (ale ne o moc). To video perfektně ilustruje, proč nic podobného nejezdím. Zlatý hotlapping... Hezky sám na trati, nikdo nepřekáží, nikdo nevytlačuje, nestrká. Pohodička a preciznost. Jedou nejspíš 200 ccm (podle časů kol - kolem 54 s - 270 ccm mají rekord (nad 75 kg) myslím 48,9xx). Kdyby tohle (radikální kontakt s gumama kolem trati :shock: ) předváděli v 390 ccm, tak je jich půlka mrtvá. :-) 200 tam prý jezdí max. cca 55 km/h, 270 cca 65 a 390 cca 80. http://www.motokaryhorovice.cz/ Na racing line má dráha cca 650 metrů (měřeno na mapách - ani nevim, jakou délku uvádějí ofiko oni sami), což u rekordu 45,328 znamená průměr 51,6 km/h (takže technická trať - v Mýtě jsem měl průměr tuším přes 72 či 74 km/h).
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Luke_Luke »

No psals 80+ GPS a vycucal sis to z prstu? :) Nebo kde byla ta GPS?
Ty souboje jsou prave to, co vetsinu na tom bavi :) Ikdyz cim lepsi jezdci a cim mensi rozdily, tim mene predjizdeni a strkanic a potencionalne i zabavy, ale zase je ta zabava v necem jinem.

270 maji rekord pod 49s a na kvaldu pro 390 staci zajet 52s? To da kazdy...ztratit 3s na 50s trati je jizda lazo plazo.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ad maximálka: Osobně mi tam říkali, že 55/65/80 naměřili s GPS. Ta čísla jsou i na jejich webu. (Jen pro zajímavost, nedávno jsme měřili maximální rychlosti na rovince kolem depa 200 ccm motokára dosahuje 55 km/h, 270 ccm motokára dosahuje 65 km/h a tato 390 ccm motokára byla změřena s maximálkou 80 km/h!) Na rychlejší trati by s delším převodem ty dvě mírně laděné 390 ccm zvládly jet přes kilo, ty 270 cca 80, ty 200 cca 65 (což jsem s 200 ccm zhruba jezdil před lety např. při rekordu v Horních Měcholupech). Proto není důvod nevěřit u 390 ccm 80 km/h na téhle techničtější dráze. Navíc to odpovídá i při pohledu na průměrnou rychlost a layout trati (když je tam 19 zatáček, z toho 5 pomalých, a průměr 51,6 km/h, lze na nejrychlejší části trati očekávat určitě nad 75 km/h).

Ad kvalifikace: 48,9xx s 270 ccm je čas člověka, který a) tam nejede první desetiminutovku, b) chytne optimální podmínky ohledně trati a c) chytne optimální podmínky ohledně káry. V praxi to u drtivé většiny držitelů rekordů znamená několik až mnoho návštěv a řádově hodiny až desítky hodin čistého času ježdění na dané trati. Např. rekord Top 20 do 75 kg je jen o cca 0,1 s lepší než rekord Top 20 nad 75 kg, což automaticky znamená, že ti nejlepší nad 75 kg jsou extra třída (protože ne každý pod 75 kg váží zrovna 74,9 kg a je krajně nepravděpodobné, aby všichni ti, kteří váží např. 65 kg či dokonce méně, byli vyloženě nekvalitními jezdci). Kvalifikace pro 390 ccm je dle slov tamního bosse cca 50 sekund s 270 ccm. Nejlepší kolo mé první desetiminutovky v šeru na vlhké trati 52,094 podle jeho slov odpovídá 49,xxx na suchu, tzn. cca 1 s od rekordu. Jak jsem již uvedl, dva kluci tam předtím jeli o 2 sekundy horší best lap, přestože to tam znali, měli mírně sušší trať a jeden z nich byl lehčí (a oba se na 270 museli kvalifikovat dostatečně rychlou jízdou v 200 ccm - mě do 270 pustil rovnou, když jsem mu řekl, že jsem na "pár" tratích zajel rekord a budu dávat velký pozor, abych mu káru ani trať na vlhku nepoškodil). Obecně, kvalifikovat se s 200 na 270 nebo s 270 na 390 nevyžaduje nadlidský výkon (bylo by to pro 99 % lidí demotivující), ale "každý" se tedy do 390 rozhodně nedostane. Proto mi také šéf říkal, že 390 jezdí jen občas. Sice jízda ve 390 ccm teď stojí 290 Kč vs 200 Kč za 270 ccm, ale je o tolik zábavnější, že to nemůže hrát prakticky žádnou roli. Já tedy rozhodně radši pojedu dvě jízdy s 390 než tři jízdy s 270. :lol:

Ad souboje: Jsou fajn mezi kvalitními jezdci, kteří umějí řídit (a myslet) tak dobře, že se vzájemně neohrožují. To driveři ve většině kartingových videí nesplňují a já nejsem (sebe)vrah (byť to tak některým lidem někdy připadá). Navíc ani defenzivní jízda vpředu ani ofenzivní jízda vzadu neumožňuje ani hypoteticky dosažení limitu možností mašiny ohledně fastest lap, takže prostě při sólo jízdě se absence dramatu ze soubojů plně kompenzuje dodatečnou přítomností dramatu z jízdy blíže hraně (tzn. rychlejší). Navíc soupeře v reálném čase vidíš, čas nevidíš (na drtivé většině tratí v drtivé většině kár), takže je jízda na čas svým způsobem dramatičtější než přímý souboj, protože x minut tlačíš jako psycháč a myslíš na to, jak to vlastně na papíře dopadne. A když cítíš, že jsi prvních x zatáček kola trefil OK, tak je to úplně na infarkt, abys ten zbytek nepodělal, protože rozhoduje doslova každá milisekunda. Např. mých současných 46,500 má i někdo další. A v Top 20 je ještě jedna taková dvojice s naprosto identickým časem. Nicméně samozřejmě nikomu neberu jeho vnímání zábavy - je to individuální, jako všechno... Mně třeba pivo nic neříká, někdo se po něm zase může utlouct (někdy doslova :-) ).
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Luke_Luke »

Jejich web znam...rad bych se tam i svezl a zapsal do tabulky TOP20, ale mam to hodne daleko z Ovy, takze mozna nekdy pojedu okolo a zkusim to.
Rozdelovani casu do 75kg a nad 75kg je docela sranda, o tomhle slysim poprve, lepsi by bylo vsechny suchary dovazit do 75kg...bylo by to vice spravedlive i chytre. Ne jak na vsech amat. kartingovych seriich, kde se dovazuje do 85kg(protoze ne kazdy amater ma postavu Massy nebo jinych malych F1 jezdcu a pro tyhle prerostle predispozicne nevhodne postavy, ostatni strizlici jako ja sebou musi tahat x kg az x desite kg) :))

Nicmene jezdit na Honde 390 pres 80kmh vyzaduje docela slusne zprevodovani, vetsinou mene nez 3:1(schvalne se zeptej, jaky tam maji pastorek a jakou rozetu).
Maximalku, kterou jsem vytahl z 390ccm u verze OPEN bylo 115kmh, ale nebylo to k nicemu, ptz vyjezdy ze zatacek byly strasne pomale a stejne tak i celkovy cas na kolo.
I na tak rychle trati jako je Vysoke Myto(dlouha rovina i useky vhodne pro tezky prevod) mam maximalku 83-85kmh(zmereno), coz odpovida tem autum, ktere predjizdim na rovine, ktere jedou okolo 80kmh.

2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ad dovažování: Mělo by to být udělané tak, aby člověk libovolné výšky v rozmezí 150 až 200 cm mohl mít přiměřenou hmotnost. Už 85 kg je pro dvoumetrové lidi na hraně a 75 kg by pro ně bylo příliš málo. Jistě jich není moc, ale měli by mít "stejnou" šanci jako my menší - i když ji kvůli výšce stejně nemají (aero, těžiště, vzdálenost opěradlo-volant, opěradlo-pedály atd.).

Ad Mýto: Ta 390 v tom videu jezdí hůř než ta 340 v roce 2005 (která měla cca 14 koní, čili víc než původní výkon). Vypadá to dokonce, že ta 340 měla vedle lepších časů kol (i když vezmu v úvahu 1 s navíc za ten retardér z kopce, kterej jsem tam tenkrát neměl) i stejnou nebo vyšší maximálku, která se kromě cílovky nejspíš dosahovala i vedle toho retardéru před tou šílenou pravotočivou zatáčkou (která byla o život - za dobrýho počasí se jezdila bez ubrání až na obrubník - někdo tam prej i vylítnul na trávu, což bych tedy skutečně nechtěl zažít - proto přidali ten retardér). V tom videu to vypadá, že nedržely gumy, takže bylo nutný ubírat a hledat volantem grip i na místech, kde by se za ideálních okolností dalo jet naplno. Před mou jízdou v dubnu 2005 tam o víkendu proběhl závod, takže trať byla perfektně pogumovaná, nespláchnutá.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Luke_Luke »

Vetsina jezdcu, kteri v kartingu neco dokazali vazi mene nez 75kg, tzn. pro 200cm lidi sorry, ale vy mate predispozice na basket a volejball...tihle maji proste smulu, v F1 a podobych si nezajezdi vubec a v kartingu musi prijmout tuto nevyhodu, ale jet muzou.

No kola jsem mel nad 57s, jizda ma sve mezery, ale celove ta kara byla spatne nastavena podvozkove, chtelo to jiny prevod, mirne tezsi a gumy byly moc tvrde a sjete, chtelo to aspon zelene moja. Pod 56s je s tim za optimalnich podminek urcite realne(po upravach a nastaveni)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Re: Sezóna 2014

Příspěvek od Jakub Krčma »

Dnešní mise byla mega úspěšná - 19 z 22 kol bylo 46.xxx (hned druhý kolo bylo 46,875 - po úvodních 53,422, kde prostě zatočíš a jede to natvrdo rovně), a to v káře č. 2, která mi vyhovuje míň než č. 1 (minule jen 4 z 24 kol 46,xxx). Osobák v tý káře se zlepšil o 0,204 s, přičemž lepší nebo stejný jako předchozí osobák v č. 2 bylo celkem 8 kol, včetně 5 kol v řadě. Novej osobák je i celkovej (č. 1 + č. 2) - 46,437, přičemž v bezprostředně předcházejícím kole to bylo 46,438. :lol: :lol: :lol: Takže celkově sice zlepšení jen o 0,063 s, ale v tabulce to znamená posun ze sdílenýho 16. místa na samostatný 14. místo (v jedničce bych byl minimálně o 0,2 rychlejší). To je sice furt relativně průser (na 45,328), ale není všem dnům konec. Akorát potom byla trošku sranda, protože jsem po mávnutí šachovnicí ztratil v kole, kdy se jede do depa, koncentraci a brutálně sem to vysmahnul (vyjel jsem kousek mimo trať a zarazil se o jednu gumu, která z řady mírně vyčnívala). V prdeli je volantovka a spojovačka (mám přinést pětikilo), kromě toho decentní krvavá rána zvenku na pravém nadloktí. Následně jela osmiletá dcera, která sice pěkně hned v prvním kole v životě na té trati zajela v radikálně omezené (vmax fakt hrozně nízko - píšou 25, ale jede to asi 35) 120 ccm 1:20,015 (což dost dobře nechápu, protože já tam lítám jako o život, ona se tam plazí jako hlemýžď, navíc ještě někde cvičně zbytečně pouští plyn, a má "jen" o 33,578 s horší čas - průměr 29,2 km/h), což bylo téměř o 4 sekundy lepší než měla nějaká holka před ní nejlepší kolo, ale po jízdě dcera taky nabourala, tentokrát do káry stojící v depu... Týmová destrukce... :lol: :roll: Ona má sice dost najeto v autě, ale tam ještě na pedály samozřejmě nedosáhne. A v Plzni jezdí káry pěkně (update: dneska večer si tam zlepšila osobák o více než 3,5 sekundy, tzn. je už jen 10,xxx s za absolutním rekordem trati bez ohledu na kategorii kár - navíc průměrný čas kol (který zahrnuje vždy pooomalé první kolo) měla o dost lepší než předchozí nejlepší kolo - ta mrňavá potvora mě snad za chvíli dožene :-)), ale zase říkala, že tam je plyn zelený a brzda červená, kdežto tady je to normálně barevně nerozlišené, tak hned nevěděla, co má šlapat (pán ji stavěl o kolo dřív, protože s ní ještě jel nějaký kluk v rychlejší káře - ten mimochodem zajel 1:11,281, přičemž ta kára umí někde kolem 52 s). Typická ženská... :lol:

Jo, ještě k tomu limitu. V říjnu 2004 a dubnu 2005 jsem ve dvou po sobě jdoucích (byť s půlroční mezerou) jízdách (každá 28 minut, takže jsem měl dostatek příležitostí poskládat OK kolo) zajel v Mýtě minimálně o 2,5 s jiné nejlepší kolo (24. října 56,78 nebo horší (pro upřesnění můžu mrknout na papíry) vs 12. dubna 54,28 (zajeto dvakrát)), přestože se jednalo o tu samou konkrétní káru, vážil jsem podobně, skill a znalost trati samozřejmě srovnatelné, layout jsem jel stejný (bez retardérů) atd. Takže čistě stav káry (při rekordu super - po velkém zimním servisu a výměně pneu) a trati (při rekordu pogumované po nějakém závodě) můžou mít takový účinek, že dokonce ani 3 s od rekordu nemusí být někdy snadné zajet (ani na suchu).


24. 10. jsem během absolutně první session v 270 na suchu (ovšem při 7,5 °C (teploměr v depu) v tričku s krátkým rukávem :lol: dal 49,984 (třetí desetiminutovka - jel jsem tam ten den jako úplně první zákazník, první jízda 50,890, druhá 50,250), což stačí na 10. místo v Top 20 nad 75 kg. Tato jízda cca odpovídá rekordu 270 (bez ohledu na hmotnost - rozdíl mezi hmotnostními kategoriemi pod a nad 75 kg je teď 0,062 s) za ideálního počasí (je tam pár míst, kde se při dobré teplotě a suchosti dá jet naplno, zatímco teď jsem musel ubírat). 25. 10. se mladší dcera (těsně 6 let) dostala v Plzni pod minutu (takže přesun z hlemýžďů mezi želvy :lol: ). 28. 10. jsem se byl podívat v Chebu (výlet 300 km - celkem opruz). Nejprve patnáct minut kvalifikace v 270 (best lap o více než půl sekundy před nějakým místním střelcem). Poté 15 minut v 390 ccm 16 koní. Bylo v tu chvíli jen 6 °C (což mi nezabránilo jet opět v tričku) a měl jsem 79 kg (ne náhodou tam je v rekordech napsaný kluk 45 kg), kára nejela asi sto let předtím (oni říkali minimálně celý den), protože první dvě kola jsem se doslova nemohl dotknout plynu (jel jsem na volnoběh), kára jezdila, kam chtěla ona, ne já. Postupně jsem to dostal alespoň trochu do provozní teploty, ale levá zadní guma byla furt tak studená (nebo oddělaná), že při brzdění šla kára totálně vpravo (sebevražda). I na konci session jsem v první zatáčce ubíral plyn. Výsledný čas nestojí za řeč (1:08,449), protože nešlo pořádně ani zatáčet ani brzdit. Navíc i motor zjevně na výjezdech ze zatáček nejel OK. Takže kára jela cca OK pouze velmi malé procento okruhu - určité části určitých rovinek (ovšem i tam byla nižší než standardní úvodní rychlost). Je tam k dispozici x sekund zlepšení s dobrou károu za dobrého počasí, nemluvě o další tuně času při snížení tělesné hmotnosti. Na zpáteční cestě jsme se stavili v Plzni, kde syn (11 let, 45 kg) zajel první desetiminutovku v jakémkoli samostatně ovládaném vozidle (nejen motorovém, ale včetně např. jízdního kola, protože kluk má určité komplikace) v životě. Začal skutečně extrémně pomalu (první kolo těsně pod 2 minuty - brzdil snad víc než plynoval), ale poslední kolo bylo už méně katastrofálních 59,000 (absolutní rekord dětských kár je 44,881, rekord 10-12 let je 45,162, což ovšem bylo obojí zajeto za lepších klimatických podmínek při závodech 14. 9.). 28. 10. jel 10+10+2*10 minut a časy nejlepších kol (průměr všech kol) byly: 52,307 (54,985) - 50,420 (51,223) - 48,438 (50,026) - 47,970 (49,414). Na to, že jezdí úplně špatnou stopu (místo hladkých oblouků vnějšek-vnitřek-vnějšek jezdí hranatě podle tvaru bariér, přičemž ještě navíc každou druhou zatáčku přetáčí až za směr, kterým trať pokračuje, a drží se sto kilometrů od vnitřku zatáček), je to fajn čas. Před dalšími pokusy musí holt absolvovat alespoň základní teoretickou přednášku... :D Při té příležitosti jsem zkusil překonat rekord 38,579 v RT8, ale neúspěšně - 38,829 (39,504) - 38,766 (39,407) - 38,798 (39,216), tzn. ztráta 0,187 s. Aspoň to rozpětí best laps je OK (0,063 s).
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne ned 02.11.2014, 17:17, celkem upraveno 1 x.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

USA

Příspěvek od Jakub Krčma »

Sebastianova smůla pokračuje dle zaběhnutého rytmu... A to nemluvím o tom, že zítra pojede v Q jen symbolicky, protože do závodu stejně musí nastoupit z pit lane atd. Už aby byl ve Ferrari. Tam sice, na rozdíl od RBR, v roce 2015 nečekám žádnou super výkonnost auta, ale díky dobrý spolehlivosti si aspoň dobře zazávodí s Kimim a spol. a bude moct ukázat, co v něm je (bez Adriana Neweyho). Tedy pokud případná velmi nízká výkonnost auta (4. nebo horší tým) nezlikviduje jeho motivaci vůbec se o něco snažit.

Q: Obrovská gratulace pro NR. Zajel 9. pole position sezóny, přičemž jeho týmový kolega, který má 4. nejvyšší počet PP v historii, ho už nemůže překonat. Sice bylo vždy zřejmé, že NR je jedním z absolutně nejlepších kvalifikátorů (už v roce 2013 měl tři PP v řadě), ale tohle je vážně bomba. Vzhledem k tomu, že v závodech drží s LH krok více než slušně (tzn. někdy je mírně horší, jindy mírně lepší - bez ohledu na konečné papírové výsledky ovlivněné z velké části good/bad luck), je to celkově super výkon - minimálně srovnatelný s jistě nejpřeceňovanějším pilotem současnosti LH (který má za posledních 5 let 5-4-5-4-4, což je stěží adekvátní autům, se kterými jezdil, rozhodně to není žádná bomba, nota bene při tolika naprosto extrémních jezdeckých chybách, ale spousta lidí ho furt vnímá jako nejúžasnějšího borce kvůli kvalifikacím a předjíždění, místo aby viděli CELKOVÝ obrázek). Cenu útěchy získává Valtteri, přestože na papíře byl o propastných 839 ms za NR. Dost zklamal McLaren - 1,6 s se "stejným" motorem je přeci jen too much (na top tým).

R: Jsem zvědavý, zda Seb pojede na krev a udolá z pit lane Top 5 (pokud se DR podaří Top 4, protože kvůli bodům ho Seb asi nebude smět předjet i kdyby na to auto náhodou mělo), když ten motor musí vydržet dva další závody a je letos zjevně "křehký".

Start: Ricciardo opět vyhodil start z okna (tentokrát snad jako nikdy předtím)... Takhle to na pódium (o kterém po kvalifikaci mluvil) moc nevypadá...

Lap 3: Megaidiot Perez opět někoho nabořil - tentokrát Raikkonena a Sutila. Kdy už ho vyrazej??? (Update: Vettel měl kvůli debris píchlou gumu. To vedlo k celkově 4 pitstopům, které trvaly celkem o 47,5 s déle (hrubého času) než u DR. Klasika... Jen proto SV neskončil na 6. místě před Fernandem, který startoval 6., přestože SV měl všeobecně s autem problémy i bez puncture.)

Lap 4: Safety car in this lap. Čekám (dříve či později) problémy Raikkonena, protože Perez to do něj poslal fest.

Lap 5: Daniel si napravil reputaci předjetím Fernanda (přičemž DR jen VELMI těsně minul Williams před nimi, ale vyšlo to, takže good job). Nico furt vede.

Lap 7: Rosberg fastest lap...

Lap 8: Hamilton fastest lap...

Lap 9: Souboj o vítězství bude nejspíš cool.

Lap 11: Vettel (který jede na předposlední pozici) si stěžuje na klouzající auto...

Lap 12: Dva jezdci penalizováni za speeding behind safety car.

Lap 15: Oba Merc stále ještě venku.

Lap 17-18: Boží souboje Vettel vs Alonso vs Raikkonen, ale paka pouštěj záběry na jiný auta o ničem...

Lap 21: Vettel: Pomalé auto, celý víkend jezdím 44-45, teď stěží 46...

Lap 22: Nádherný souboj šampionů Alonso vs Button. Kdyby to samé zkusil Perez s Grosjeanem, tak jsou dva DNF... :-)

Lap 23: Vettel zatím 9., Ricciardo 4. Hamilton těžce dotahuje Rosberga... Bude masox... :-)

Lap 24: Hamilton 1, Rosberg 2

Lap 26: Boží souboj Vettel - Grosjean - Vergne. Sebovi to absolutně nejede, takže je to jen otázka času...

Lap 27: Vettel potřetí v boxech. Vrací se opět předposlední... "Radost..." :(

Lap 28: Nico se furt drží 1,xxx s za Ham.

Lap 34: RICCIARDO FASTEST LAP! Hmmm... :thumbsup:

Lap 39: Daniel dělá zvláštní chyby, asi odcházej gumy.

Lap 41: Super fight Vettel x Magnussen

Lap 43: Vettel průběžně 8. Hmmm... :thumbsup: Se zjevně naprosto nefunkčním vehiklem very good!

Lap 45: Vettel průběžně 6., ale Fernando má mladší a měkčí gumy... Takže bez šance to udržet, když auto nejede.

Lap 47: Kimi furt jede - Ferrari je prostě nerozbitný tank... Akorát tedy jede na 13. místě, tzn. třetí od konce...

Lap 48: Zbývá 8 kol, ale vypadá to, že Kevin a možná i Jenson ještě Seba předjedou... :-(

Lap 49: Tak je to ještě horší. Vettel jde počtvrté do boxů... Funus hadr...

Lap 50: Vettel na předposledním místě jede rychleji než Hamilton na prvním...

Lap 52: VETTEL FASTEST LAP! Aspoň něco, kluku ušatá... :thumbsup:

Lap 54: Myslím, že Vettel dojede 9., možná 8. či dokonce 7. (v tu chvíli jel 11.)

Final lap: Seb je 8. Zkusí to na 7.?

Cíl: Ten bejk to dokázal. LH - NR - DR - FM - VB - FA - SV. Super závod!
Odpovědět

Zpět na „Formule 1“