Záznamová kamera do auta

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Záznamová kamera do auta

Příspěvek od stani »

Máte?

Už se o to nějaký čas zajímám, ale dnes už mě spíš zajímá duální kamera, protože se dost často stává, že do vás někdo narazí zezadu. A to nemusí být při jízdě, ale třeba někde na parkovišti.

Ale spíše dnes už sháním, namísto kompaktního řešení, nějaké lepší, které by opravdu fungovalo. Např. samostatně dvě menší kamery, které bych si umístil dle libosti na určitá místa v autě, tak aby zabíraly situaci nejen před vozidlem ale i a ním. K tomu nějaká samostatná jednotka, kde by byl HDD, nějaký "battery pack", který by šlo dobíjet z auta.
Tak aby celé zařízení bylo schopné nahrávat jak ve dne tak i v noci, jak při jízdě, tak při odstaveném vozidle.

Ví někdo o něčem takovém?
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od m5t »

Jestli něco takového existuje tak počítej s pálkou, že tě přejdou choutky. Dost často se to řeší dvěma kamerkami - dopředu lepší s full záznamem a dozadu obyč., ale schopnou. Viděl bych výhodu v jednoduché instalaci a minimu kabeláže. Dopředu mi v nejužším výběru vyšla mini 0801 s GPS za +-110USD, malá a nenápadná s jednoduchým odebíráním.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od stani »

To je právě to, co nehledám...

Jak píšu: potřebuji aby to nahrávalo jak při jízdě, tak i při zaparkovaném vozidle - třeba přes celou noc(takže je třeba HDD popř. SSD).

Nevím jestli takový požadovaný komplet existuje, možná, že by se to dalo dát dohromady stavebnicovým systémem, tedy zakoupit vše zvlášť.
Třeba ten "battery pack" je běžně a snadno dostupná věc, ty kamerky snad asi také, a ten DVR by měl být také k dispozici, ne?
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od aczasa »

Rozhodně. Ani nemusíš battery pack. Daš to na autobaterku. A nejlépe postavit na Wi-Fi. Dvě kamery, apko a velky WiFi hadr. Snímkování můžeš dát jen cca 16fps a smyčku na cca 48 hodin.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od stani »

"battery pack" jsem zamýšlel právě proto, aby se nevyšťavila baterka v autě, když to má nahrávat třeba celou noc. Moc těm pohybovým senzorům nevěřím, takže možná by bylo lepší kontinuální nahrávání, dejme tomu po 12. hodinovým blocích (nebo klidně i méně), které by se např. po pár dnech přemazaly novými.
No, ale to by asi chtělo právě vhodný DVR - o kterém tedy nevím...

Jinak k tématu: vím co chci a vím o čem mluvím. Větší polovina nehod se stane, že někdo do vás nabourá zezadu - na co pak jedna kamera, která "čumí" jen dopředu. Dále nejvíce nehod se stane někde na parkovišti u supermarketu: někdo vám odře auto a ujede. A opět máte smůlu - protože ty jednoúčelové kamerky nahrávají převážně jen za jízdy. Nebo to co se stalo mě: zaparkované auto venku a v noci ožrala ho ("samozřejmě" zezadu) naboří a ujede.

Proto hledám, to co hledám. Zatím jsem takový set neviděl, ale myslím, že by se dal dát dohromady - jen vědět jak na to.
Jak již píši, nejsnadnější je ten battery pack - těch je fůru. Zapojit ho tak, aby se dobíjel jen při nastartovaném autě (popř. když by hrozilo vybití). Vhodné kamerky by se snad daly také sehnat. Nejslabší článek vidím v tom vhodném DVR.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od aczasa »

A proto ti říkám. WiFi kamery s permanentním záznamem na 16fps, apcko a WiFi HDD. Co furt resis? ;-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od stani »

Tak jsem si právě poinformoval a vyměnil pár emailů s Kameravaute.cz. Něco takového, co tu zde navrhuji, by měli cca za tři týdny mít v nabídce, cituji: Od března (cca polovina) budeme mít v nabídce profesionální jednotky, které jsou právě kombinací klasické kamery + DVR určené pro auto. Tyto jednotky se vyznačují robustní kovovou konstrukcí, a větší možností připojení externích optik. Díky možnosti instalaci HDD je pak délka záznamu mnohem delší, než při zápisu na SD kartu. Do jednotek lze instalovat i klasické HDD 2,5“, protože slot pro jeho umístění je „odpružen“ a nedochází tedy k přenosu rázů na mechaniku disku.

Je to logické, protože současná řešení, tedy s jednou kamerkou snímající pouze prostor před vozidlem, pouze za jízdy a pouze omezenou dobu, jsou dle mého názoru k ničemu. Většina nehod se stane z boku nebo zezadu a zcela nejvíc je jich při zaparkovaném autě (někdo ho odře a ujede).

Také nedoporučují wifi kamery, z důvodu, cituji: Wifi je nespolehlivé z pohledu kvality přenosu, jeho stálosti a velice snadné možnosti zarušení.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od aczasa »

:-) Tak to potom jo.. :-))) Je videt, ze vi dobre o cem mluvi.. :-))) Ted reaguji na cast o WiFi. :-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Honza K.
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: pát 08.03.2013, 12:46
Bydliště: Liberec

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od Honza K. »

stani píše:cituji: Od března (cca polovina) budeme mít v nabídce profesionální jednotky, které jsou právě kombinací klasické kamery + DVR určené pro auto. Tyto jednotky se vyznačují robustní kovovou konstrukcí, a větší možností připojení externích optik. Díky možnosti instalaci HDD je pak délka záznamu mnohem delší, než při zápisu na SD kartu. Do jednotek lze instalovat i klasické HDD 2,5“, protože slot pro jeho umístění je „odpružen“ a nedochází tedy k přenosu rázů na mechaniku disku.

Neříkali, kolik to tak bude stát, případně včetně montáže?
TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW (12/2006)Obrázek
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od stani »

Ne, neříkali. Ale zaregistruj se na jejich stránkách do odběru newsletteru, budeš to pak vědět nejdříve.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Mikeson
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: stř 15.01.2014, 00:46

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od Mikeson »

Taky by me zajimalo...kdyztak se pak podel s novinkama a cenou. Diky.
Toyota Avensis II Combi T25 1.8 VVTi 95kW 1ZZ-FE r.v.02/2006
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od karlos76 »

stani píše:Ne, neříkali. Ale zaregistruj se na jejich stránkách do odběru newsletteru, budeš to pak vědět nejdříve.
Taky jsem to chvili resil, prolezal kdejake zarucene skvely kamery..., pak mne zaujal clanek http://www.svetandroida.cz/android-jako ... ger-201309
Ze si to jako nainstaluju, vyzkousim a nez se rozhodnu, budu mit hracku. A ono to docela funguje, v noci nic moc, samozrejme zalezi na telefonu. Funguje mi i Sygic navigace soucasne s natacenim videa. Mam tel. LG9 II, tedy zadne delo...
No a nejak mne presla chut kupovat zarizeni za 3 a vice tis., protoze krom asi lepsiho obrazu v noci ty levnejsi urcite vic neumi.

Jen kratka reakce na nechavani kamery v aute, kdyz to stoji trebas na parkovisti. Podle mne pravdepodobnost, ze ti nekdo odre karu a ze diky kamere pachatele odhalis je v CR daleko nizsi, nez ze ti tu kameru nekdo loupne a jeste rozseka okno :-)

Jo a muzu doporucit easy Flex Car3 drzak do auta. Jeho hlavni problem je pri sundavani z palubky, pokazde mi div kus nevytrhne :-)

Hodne zdaru pri dalsim vyberu!
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od stani »

Je to pořád stále dokola: to, že snímáš prostor PŘED autem, je prakticky k ničemu...
Ledaže bys chtěl usvědčit sám sebe, až to někam nebo do někoho napálíš. Uplatnění v praxi, že kamera zabírající prostor před vozidlem, je minimum, i když uznávám, že i v těch minimálních případech (napadá mě jen, když pachatel ujíždí - zachycení jeho SPZ), asi přeci jenom by tam kamera také měla být.

Ovšem v praxi, je více případů pro zadek a boky auta.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od karlos76 »

stani píše:Je to pořád stále dokola: to, že snímáš prostor PŘED autem, je prakticky k ničemu...
Ledaže bys chtěl usvědčit sám sebe, až to někam nebo do někoho napálíš. Uplatnění v praxi, že kamera zabírající prostor před vozidlem, je minimum, i když uznávám, že i v těch minimálních případech (napadá mě jen, když pachatel ujíždí - zachycení jeho SPZ), asi přeci jenom by tam kamera také měla být.

Ovšem v praxi, je více případů pro zadek a boky auta.
Ja se o zadek vubec nebojim. Spis uz jsem zazil vybrzdeni a nekolik kokotu, kvuli kterym jsem malem skoncil ve skarpe, kdyz se v protismeru vyritilo predjizdejici auto. Ted naposled se prede mne nacpalo mne predjidejici auto musel jsem ostre brzdit... kdybych to neubrzdil jsem bez svedku a kamery v cudu. Jedinou nehodu kterou jsem mel, tak se borec na dalnici v pravem pruhu vyhybal jinemu autu a vjel mi prede mne.... nastesti to prisili jemu, ale hodit mi mysku driv, narvu ho primo ze zadu a bylo by to na mne.
Samo kamera vzadu ma taky svoje, ale z meho pohledu je 90% predek...
No treba se k tomu jeste nekdo jiny vyjadri...
Howg
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od karlos76 »

Ovšem v praxi, je více případů pro zadek a boky auta.[/quote]

Jee promin, teprve ted jsem si vsiml tve motorizace... 1,8 automat... to plne chapu, ze se bojis jenom o zadek...
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Odpovědět

Zpět na „Avensis“