Záznamová kamera do auta

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
ban
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01.08.2014, 23:08
Bydliště: SK

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od ban »

Mal by som par otazok na majitelov tejto kamerky, lebo rozmyslam nad jej kupou:

1. aky dlhy je original napajaci kabel, rozmyslam, ze by som ju napojil cez zasuvku v kufri, ktoru vobec nevyuzivam

2. aku velku kartu do nej kupit, bude stacit 8GB ?

3. ako ste s nou spokojni po dlhsom pouzivani?

Dakujem.
Toyota Verso Style 1,8 CVT 7S 2014
Toyota Auris 1,6 MMT 2008
RIP
Řidič
Příspěvky: 252
Registrován: stř 02.07.2014, 06:17
Bydliště: Brno

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od RIP »

Tedy, nebudu o sobě tvrdit, že jsem znalec tzv. kamer do auta, ale několik jsem již viděl, včetně výstupů z nich,tohle mi přišlo ale absolutně nejlepší - tedy kromě funkcí především ten výstup. Jo, full HD. Tedy cena údajně cca 2,5 tis. není málo, ale i s nočními záběry to nebylo špatné. Majitel toho již vyzkoušel údajně více a tvrdil, že naprosto bezproblémový provoz, dokonce i na akumulátor. Asi bych přemýšlel o tomto, i když ani to, co tady prezentujete nevypadá vůbec špatně. http://www.youtube.com/watch?v=qSstbIvSZJ0
Toyota Avensis T27 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2011
Toyota Avensis T25 combi 2.0 D-4D 93 kW, 2006 ex
Filif
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 10.05.2010, 11:10

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od Filif »

ban píše:Mal by som par otazok na majitelov tejto kamerky, lebo rozmyslam nad jej kupou:

1. aky dlhy je original napajaci kabel, rozmyslam, ze by som ju napojil cez zasuvku v kufri, ktoru vobec nevyuzivam

2. aku velku kartu do nej kupit, bude stacit 8GB ?

3. ako ste s nou spokojni po dlhsom pouzivani?

Dakujem.
1. Přesně to nevím, ale hádal bych tak 2 metry, mně to vyšlo tak akorát od kamery umístěné u zpětného zrcátka přes pravý sloupek dále dolů ke dveřím a od dveří zpět ke středové konzoli do cigareťáku. Do kufru to ale určitě bude dál.

2. Doporučoval bych kartu 32 GB, protože 8 GB se bude častěji přepisovat (rychleji se zaplní a tak se staré soubory smažou, aby se dalo dál nahrávat, tzn. více přepisů, karta se rychleji opotřebuje). Jinak pětiminutový záznam na fullHD má cca 500 MB.

3. Mně se občas kamera při délce jednoho souboru 5 minut zasekla a bylo nutný ji dlouhým podržením on/off tlačítka vypnout, tím se resetovala a většina nastavení (hlavně datum a čas) bylo pryč. Zkrátil jsem dobu záznamu na jednu minutu na jeden soubor a od tý doby se mi to nestalo. Možná to bylo kartou (třeba se soubor nestihl smazat a kamera už na kartu tlačila nová data), nevím, ale rozhodně rychlost Class 10 je nutností. Jinak jsem spokojený, je to jedna z mála kamer, která je použitelná (už jsem jich pár vyzkoušel a většina mi leží někde dole ve skříni).

Někde nedávno jsem četl něco o kamerce, která taky vypadala dobře, neměla displej, ale uměla se připojit k mobilu a z mobilu se tak stal displej. Hlavně se to použilo na kalibraci kamery (část, kterou má kamera snímat). Celkově tak kamera byla menší, výrobcem byla celkem známá značka, ale cena byla snad někde kolem 7 tisíc.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od stani »

Nahrávací zařízení - na HDD, možnost připojení až 4 kamer.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
hadovanoha
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pát 04.10.2013, 21:13

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od hadovanoha »

1) kabel ma dlzku 1,5 az 2m. V pohode ti dociahne po zadnu zastrcku zapalovaca pri zadnytcyh sedadlach. Druhe riesenie je naviest si to napevno do poistkovej skrine.

2) velkost karty ti zabezpeci minutaz, pri 1080p , mam tam tusim 16G kartu, a zaznam vyjde na 40 minut, samozrjeme, funguje to na principe slucky, kde po kazdych u mna 500 MB sa vytvori novy subor a ten najstarsi sa premaze.

3) bohudiky som ju nikdy nepouzil ako dokazovy material, na "keby nieco" .. ale zoparkrat som uz bol svedkom neobvyklych udalosti na ceste, hazarderi, opilci, magori za volantom atd...
----
Ak ti ma 20e za kameru zachranit mozno zivot pred basou, alebo len usvedcit nehodu, stoji to urcite zato.
V Rusku to maju tusim ako povinnu vybavu ak chcu mat nizsie poistne.
______________________________________________________
Avensis T25 -- 1.8 VVTi -- 95kW -- 2oo3
hoodoo
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24.08.2014, 21:24

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od hoodoo »

stani píše:Zatím čekám na tu novinku na Kameravaute.cz.
Protože ty současné kamery, jsou vlastně jen takové hračky.
jak jsi pochodil s tou novinkou na eshopu kameravaute.cz? a jak jsi celkově postoupil?
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od stani »

hoodoo píše:jak jsi pochodil s tou novinkou na eshopu kameravaute.cz? a jak jsi celkově postoupil?
No nijak, sám se podívej na ty ceny. Navíc ani neuvádí, od/do jaké teploty je to určeno a také nenabízí žádné kamerky k tomu.
Kdyby aspoň nabízeli nějaké kompletní a kompatibilní zařízení.
Proto jsem dal výše ten odkaz na aliexpress.

-----------

Nahrávání na HDD na min. 2 (dopředu i dozadu), ale nejlépe 4 (+ i z boků) malé kamerky - ideální stav. Plus k tomu nějaký "battery pack" - ty už dnes až tolik nestojí.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
hoodoo
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24.08.2014, 21:24

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od hoodoo »

Škoda že se ti to zatím nepodařilo realizovat, docela by mě zajímal ten výsledek. Jestli se ti to podaří zprovoznit tak doufám, že se tady pochlubíš :)
Uživatelský avatar
Citron
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: pon 08.04.2013, 18:03
Bydliště: Θεσσαλονίκη

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od Citron »

Dobrý večer pánové, mám dotaz ohledně spojení kamery v autě a t25. Kamera nahrává úplně v pořádku, ale jakmile v autě otočim klíčmek, tak nahrávaný zvuk se obohatí o mírné praskání. Zajímá mě zda někdo neví čím to může být způsobeno popř. jak odstranit.
2005 - TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od aczasa »

EMI. A nejlépe EMI filtrem. :-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Honza K.
Manager Týmu
Příspěvky: 449
Registrován: pát 08.03.2013, 12:46
Bydliště: Liberec

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od Honza K. »

Nemáte někdo náhodou tuhle kamerku?

http://www.dashcamtest.de/en/review-bla ... 650gw-2ch/
TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW (12/2006)Obrázek
Uživatelský avatar
Citron
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: pon 08.04.2013, 18:03
Bydliště: Θεσσαλονίκη

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od Citron »

aczasa píše:EMI. A nejlépe EMI filtrem. :-)))
A to EMI rušení vydává auto samo osobě, nebo to způsobuje cosi dodatečného? Jediné mě napadá malá krabička spojená s denním svícením, třeba by stačilo ji zaizolovat páskou :D
2005 - TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od aczasa »

Ne. Je to špatnou - levnou - konstrukcí tistaku kamery... A zrovna i u T 25 i koster a schéma napájení... Takže jedině přidat poměrně robustní odrušení - pólu napájení.
Back in Czech.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od aczasa »

Nebo se úplně vysrat na zvuk... Protože jen odvádí pozornost.. :-))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Citron
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: pon 08.04.2013, 18:03
Bydliště: Θεσσαλονίκη

Re: Záznamová kamera do auta

Příspěvek od Citron »

aczasa píše:Nebo se úplně vysrat na zvuk... Protože jen odvádí pozornost.. :-))
Mě to spíš vadilo pro pozdější přehrávání, když jedu skoro jako by tam nebyla. Každopádně díky za odpověd, spokojím se s nekvalitním zvukem :D
2005 - TOYOTA AVENSIS COMBI 2,2 D-CAT 130 kW
Odpovědět

Zpět na „Avensis“