denní na priuse

vše ohledně modelové řady Prius
Vlastík
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 25.03.2016, 21:52
Bydliště: Opatovice nad Labem

Re: denní na priuse

Příspěvek od Vlastík »

Zdravím,mám na svém Priusu origo denní svícení,ale nefunguje. Hledal jsem i pojistku,v návodu o něm jsou dvě věty.Ale-údajně může být vypnuté v systému.Má někdo zkušenost s origo denním svícením? Docela mě to trápí,protože v HK v Tsushu mi sdělili,že automatika u tohoto vozu na svícení není,ale senzor za sklem je.Jde mi jen o to denní svícení.Mám ho ve společném kuse s předním blinkrem.

díky za info než se pojedu trápit do Toyoty a někoho přesvědčovat.
Toyota Prius III 1.8L (HV special) 2012 CVT
Vlastík
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 25.03.2016, 21:52
Bydliště: Opatovice nad Labem

Re: denní na priuse

Příspěvek od Vlastík »

tak už vím a jsem jelito.zapínají se automaticky po rozjezdu.ale kdyby to naši žlutí přátelé aspoň napsali do návodu.
Toyota Prius III 1.8L (HV special) 2012 CVT
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: denní na priuse

Příspěvek od aczasa »

Aspoň že tak... Na druhou stranu to jsi mohl vidět jízdou za autem, ne? :-) v manuálu to asi není neb je zbytečné psát věci, které fungují jak mají a jak se očekává... Hi hi hi... Hlavně že je vše jak má.
Back in Czech.
Diakon
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: pát 04.11.2016, 10:03

Re: denní na priuse

Příspěvek od Diakon »

zdravim, nasel jsem na ebay LED H4 http://www.ebay.co.uk/itm/120W-H4-Phili ... SwPfVZjCrk ve specifikacich maji napsane "All products pass CE, RoHS, DOTand E-Mark certifications." vite nekdo jestli je legalni to nainstalovat? nejakej polda dopravak, pravnik?
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: denní na priuse

Příspěvek od milanos »

Snad nebude od věci zvážit praktické užití.
1)Ono totiž 6000K je docela studená bílá,tudíž některé prostory a sounáležitosti pozemních komunikací se mohou při osvícení jevit méně výrazně,nebo splývat.(už tu někdo uváděl praktický test konkrétních typů)
2)Rozsah napájecího napětí 9-36 V je sice v pořádku,ale deklarovaný výkon (120W/pair) bude nejspíše fixovan k onomu nejvyššímu napětí 36V.Otázkou je jakým výkonem bude tahle LED H4 disponovat při napájení 12V ?!
Oprávněnost užití by měla vyplývat z homologace pro evropský trh a samozřejmě výrobcem vozu v technickém průkazu?
PRIUS II.G 2008
Vlastík
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 25.03.2016, 21:52
Bydliště: Opatovice nad Labem

Re: denní na priuse

Příspěvek od Vlastík »

Já se držel toho,že třeba u embéčka se rozsvítí denní hned po nastartování.tady se rozsvítí po pohybu auta vpřed nebo vzad:-)A žlutí přátele mohli dopsat větu,že se rozsvítí práve po pohybu auta.Ale fachčí to,tak super:-)
Toyota Prius III 1.8L (HV special) 2012 CVT
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: denní na priuse

Příspěvek od mida »

Mně se to rozsvítí při zařazení "D" nebo "R"...
Zeman není můj prezident
Martax
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10.08.2016, 20:07
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: denní na priuse

Příspěvek od Martax »

Ahoj,
téma dlouho nečinné,tak ho trošku provětrám :wink:
Na každém autě jsem si doposud dodělával denní svícení kupované,ale na mém Priusu,který bohužel před FL nemá origo DRL, tak mě ty prodávané, ač jsem je doposud také používal nějak esteticky nesedly. Velmi zajímavá alternativa která mne zaujala byla už zde zmiňovaná verze-mlhovky s denními dohromady,ale z principu se mě nechtělo za ně dávat tolik peněz,když vím,že ta cena je z velké části daná jen tím,že je to tunningový doplněk a je to inn.
Chvilku jsem si pohrával s myšlenkou dodělat si ty denní do mlhovek sám,ale není tam dost místa a jsou docela utopené,na to aby byly dobře vidět nejen z dálky. Nakonec mě napadlo využít k tomuto účelu podstatně větší blinkry. Jenže co do nich dát,aby to nevypadalo blbě,zbastleně,aby to fungovalo a nebyl problém při kontrole. Nakonec jsem si sehnal rozbité světla z bouračky Aurise model 2013,světla rozřezal,vyjmul originál Toyoťácký denní, pak rozdělal své blinkry a po pár pokusech je umístil takto-viz foto. Jsou na cca stejném místě kde je má ofiko FL verze 2011- Ze všech stran jsou dobře vidět,funkce blinkru není omezena i když z přehnané pečlivosti :wink: chci ještě dodělat funkci co mají např. koncernová auta a to, že při spuštění blinkru DRL na dané straně zhasne a rozsvítí se opět když blinkr přestane blikat...
IMG_1769.jpg
(218.04 KiB) Staženo 1057 x
Toyota Auris HSD II r.v.13 naj. 61 tis.km,sv.modrá met. po první majitelce z D
ex Prius III. r.v.09 90tis.km stříbrná met.bílá alcantra po prvním majiteli z ČR
ex Carina E 2.0 sedan r.v.92 550tis.km zlatá met.po prvním majiteli diplomatovi ČR z Rakouska
manasek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 502
Registrován: čtv 02.10.2008, 21:08

Re: denní na priuse

Příspěvek od manasek »

za me dobry,jsi sikula.. :D hele jeste v tech aurisich svetlech maji nejake kabelaze,ci odpory a pod.??nebo staci jen ta desticka pripojit na 12v.?.potrebuji neco dodelat na lexana a furt nevim co a kam..rikal jsem si obyc aygo...to by slo do narazniku,ale tyhle bych musel nejak utesnit..dik :)a privod jsi udelal jak??z pozicky asi ne..
Martax
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: stř 10.08.2016, 20:07
Bydliště: Kousek od Kladna

Re: denní na priuse

Příspěvek od Martax »

manasek píše:za me dobry,jsi sikula.. :D hele jeste v tech aurisich svetlech maji nejake kabelaze,ci odpory a pod.??nebo staci jen ta desticka pripojit na 12v.?.potrebuji neco dodelat na lexana a furt nevim co a kam..rikal jsem si obyc aygo...to by slo do narazniku,ale tyhle bych musel nejak utesnit..dik :)a privod jsi udelal jak??z pozicky asi ne..
Dík za pochvalu,to potěší :wink: i když si fotím skoro každou pí ovinu tak tohle jsem si bohužel nenafotil. Jo mají to složitější...
v horní části toho Aurisího světla je to vlastní svícení skládající se z 3diod na malé destičce s plexisklovou našikmo odstupňovanou optikou,která je vidět přes sklo reflektoru,ale tahle malá jednoduchá věcička (naštěstí jinak by se do blinkru asi nevešla) je spojena s pětižilovým kabelem s větší deskou která se nachází ve spodní části reflektoru v té co je normálně zakrytá nárazníkem,když je to na autě. Ta destička,pro každé světlo jedna tzn 2x je obdélník cca 5cm na 20cm je přišroubovaná na hliníkovou desku kvůli chlazení...
u té jsem musel vymyslet kam s ní,nakonec jsem to vyřešil tak,že jsem destičku zavřel do plastového pouzdra na brýle(má podobné rozměry) a zalepil silikonem kvůli vlhkotěsnosti. Pouzdro jsem musel použít protože destička musí být někde v motorovém prostoru,takže musí být chráněna před vlhkostí..
No a z té ovládací desky už jdou jen 3kabílky. Klasicky jeden kostra,druhý je na DRL takže diody svítí na plno a třetí(já ho nezapojil) je v Aurisu připojen na obrysovky,takže diody svítí tak na 40% jasu. Připojení jako takové mám podle návodu zde v tomto tématu od Rosierepraha hned na první stránce i s krásnou fotkou dotyčného relátka,které je sice v pojistkovce na 3kovým Priusu trošku jinde,ale barevně stejné je jen jedno,takže jsem to dal na první dobrou :wink:
Toyota Auris HSD II r.v.13 naj. 61 tis.km,sv.modrá met. po první majitelce z D
ex Prius III. r.v.09 90tis.km stříbrná met.bílá alcantra po prvním majiteli z ČR
ex Carina E 2.0 sedan r.v.92 550tis.km zlatá met.po prvním majiteli diplomatovi ČR z Rakouska
Uživatelský avatar
MarPel
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 20.07.2019, 15:23

Re: denní na priuse

Příspěvek od MarPel »

Trochu oživým zapadlé téma, nemáte někdo osobní zkušenost s těmito mlhovkami/DLR ? Z tu dobu co jezdím mi DLR na priusu dost chybí a jelikož již vím co stojí nový LED světlomet na G3, tak bych do toho šel, jen mám obavu o kvalitu, aby to za ty peníze něco vydrželo.
G2
https://1994362381.s1.eshop-rychle.cz/L ... -d2449.htm
G3
https://1994362381.s1.eshop-rychle.cz/L ... -d2197.htm
Auris TS HSD
Prius W3 HSD
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: denní na priuse

Příspěvek od Tomi71 »

Já ted zakoupil minulý týden tyhle:
https://pegasdily.cz/sada-osvetleni-philips-12831wledx1

Ale ještě nestihl instalovat, viděl jsem to u jednoho Priusáka na facebookové skupině Toyota Hybrid, dal mi odkaz i návod jak instaloval.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: denní na priuse

Příspěvek od Tomi71 »

Tak mám LED denní svícení nainstalováno, funguje to supr, akorát na to ještě někdy ráno zapomenu a pouštím světla.. Ale chtěl jsme se zeptat na mlhovky, všiml jsem si, že je v nich nějaký binec ve spodní části, jako když na jemno rozdrcené sklo nebo co, snažil jsem se zde vložit fotku, ale nedaří se, upravoval jsme velikost, ale pořád to nebere...
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: denní na priuse

Příspěvek od biscuit »

fotku dej jinam a sem dej jen link, pripadne do

Kód: Vybrat vše

[img][/img]
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: denní na priuse

Příspěvek od Tomi71 »

Tak snad už se mi to povedlo
Přílohy
Mlhovky 2.jpg
Mlhovky 2.jpg (40.68 KiB) Zobrazeno 1316 x
Mlhovky 1.jpg
Mlhovky 1.jpg (47.2 KiB) Zobrazeno 1316 x
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Odpovědět

Zpět na „Prius“