denní na priuse

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
Seil
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: sob 07.06.2014, 08:49
Bydliště: Kladno

Re: denní na priuse

Příspěvek od Seil »

Tak to vypadá namontované DRL na Priuse II ....
Přílohy
4n.jpg
(224.78 KiB) Staženo 4573 x
Toyota PRIUS II gen Ø kombi spotřeba 4.6l/100 km
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: denní na priuse

Příspěvek od ježek2 »

...a tak vypadají kulaté... :D
http://brad.rajce.idnes.cz/prechod_od_nafty...#
Přílohy
příjezd z práce 004.JPG
(32.67 KiB) Staženo 4515 x
Uživatelský avatar
Seil
Člen Týmu
Příspěvky: 39
Registrován: sob 07.06.2014, 08:49
Bydliště: Kladno

Re: denní na priuse

Příspěvek od Seil »

ježek2 píše:...a tak vypadají kulaté... :D
http://brad.rajce.idnes.cz/prechod_od_nafty...#
vypada dobre také..... :D
Toyota PRIUS II gen Ø kombi spotřeba 4.6l/100 km
rosierepraha
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: úte 27.05.2014, 10:18

Re: denní na priuse

Příspěvek od rosierepraha »

Taky to vypada dobře . Ja jsem puvodne premyslel stavajici mlhovy nahradit je obojetnym provedenim,ale práce s tim moc :-) A navíc to ani tak pekne pak nesviti :-) Takze denní proste samostatny :-)
Uživatelský avatar
Marv
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31.08.2010, 17:46
Bydliště: Čáslav a Žehušice

Re: denní na priuse

Příspěvek od Marv »

Zdravím Priusáky,
rozšířili jsme doma také vozový park o Prius a hned jsem o DRL začal přemýšlet. Sám jsem instaloval na Avensis DRL od Noldenu a spokojenost. Máte vyzkoušený typ DRL, který Vám na Priusu funguje bez problémů. Jak jste provedli instalaci do nárazníku. Nechce se mi celý sundavat z auta a nevím jakým fíglem vycvaknout malé mřížky v nárazníku. Nemám mlhovky, ale mřížko počítám, že je zacvaknutá stejným stylem. Poradíte?

Děkuji
Avensis r.v.2005
2.0 D-4D. Navi, CD-Changer,USB-iPod adapter
Led svícení v provozu

http://toyotaklub.cz/forum/album_person ... er_id=6988
kali
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 06.11.2008, 23:35

Re: denní na priuse

Příspěvek od kali »

Ahoj,
mohu Vás požádat o radu týkající se typu LED pro denní svícení, které bych mohl namontovat do mřížky nacházející se pod SPZ u Toyoty Prius, III. generace, bez modifikace této mřížky? Předem děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Caruso_P1
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 14.06.2012, 19:27
Bydliště: Praha - východ

Re: denní na priuse

Příspěvek od Caruso_P1 »

Ahoj, byl jsem ve stejné situaci - Prius III. gen., umístění do mřížky a pokud možno žádné velké úpravy na mřížce. Po "prostudování" možností, co se na trhu vyskytuje jsem koupil Philips DRL LED Daylight 4. Možná už se tento typ nevyrábí a má nástupce, ale zkrátka tyto Philips jsou hodně nízké a do mřížky se bez problémů vejdou. Nástupce určitě větší rozměry mít nebude, protože právě velikost je to, co Philips uvádí jako velkou přednost právě jejich výrobku.

Jsou v kombinaci hliníková slitina a sklo, hodně bytelné provedení. K vlastní montáži, moje úvaha, že to udělám bez demontáže přední části auta vzala brzy za své, to prostě nejde. Takže celý nárazník dolů, vymontovat mřížku, lehce naříznout jeden kraj zadní stěny, které jsou na krajích mřížky, vložit světlo a přitáhnout zezadu dodávanými šroubky. Naříznutí je nutné, protože zadní stěna mřížky na krajích má sklon šikmo dolů a světla by jednak moc "vyčuhovala" z mřížky a taky by směřovala dolů a nesvítila správně dopředu. Při tomto umístění jsou pak světla podle předpisů. Za půl dne hotovo a výsledek perfektní. :)

Doporučuji koupit světla s "hybrid" elektronikou. Po zapnutí auta se světla rozsvítí a po vypnutí zhasnou. Potud dobrý. Jenže Prius si po pár minutách klidu ještě leccos brumlá a cvaká a tak světla ještě jednou, nebo dvakrát probliknou i na zaparkovaném autě. Nějak mi to moc nevadí, ale elektronika pro hybridy má tento drobný nedostatek údajně nějak ošetřený. :)
Miluju to ticho na křižovatce.
Uživatelský avatar
Caruso_P1
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 14.06.2012, 19:27
Bydliště: Praha - východ

Re: denní na priuse

Příspěvek od Caruso_P1 »

Nástupce, koukám se na web, bude Philips DRL9. Stejné rozměry a lepší parametry. Cena cca 1.900,- Kč
Miluju to ticho na křižovatce.
kali
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 06.11.2008, 23:35

Re: denní na priuse

Příspěvek od kali »

Ahoj Caruso_P1,
děkuji za podrobný návod i doporučení typu. Dnes jej objednám a montáž proběhne příští týden. Dám pak vědět. Děkuji ještě jednou.
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: denní na priuse

Příspěvek od milanos »

Koupil jsem tedy Philips DRL9,jen nevím,jestli se v tomto případě dá použít zapojení,které uvádějí "Seil" nebo "rosierepraha"
V mém případě se jedná o 4 káblíky,a právě ten 4. si nejsem moc jistý kam?
Přikládám obrázky zapojení,označeno "PRO HYBRIDNÍ AUTOMOBILY A MODELY STOP + START", které bylo součástí balení.
Modrý kablík č.5 vede do pojistkové skřiňky č.6 na kontakt KL15 or ACC pole(+).Skříňka nejspíš nebude z PRIUSu,neb KL15 jsem v manuálu nenašel,zato jsem v manuálu našel:
12. ACC−B 25 A: pojistky "POWER OUT−
LET" a "ACC"
a to by mělo být v pojistkové skříňce pod volantem.
Otázka: je na tomto kontaktu ono potřebné napětí,nebo můžu použít kontakt jako Seil,či rosierepraha z pod?Ale nemyslím napájení řídící krabičky.To je mi jasné,že na stabilní+ jako od baterie.
Nerad bych to odpálil hned ze startu :(
Ještě by mě zajímalo,jestli se při montáži světel do mřížky musí sundat celý nárazník,jak tu píšou výše majitelé P-lll.G
U mně se jedná o PRIUS ll.G.
Přílohy
DRL manu.jpg
(190.69 KiB) Staženo 3876 x
DRL-manudetail.jpg
(184.62 KiB) Staženo 3876 x
PRIUS II.G 2008
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: denní na priuse

Příspěvek od milanos »

Tak už taky svítím.S instalací nebyl žádný problém.Kabely jsem tahal mezi maskou a chladičem pomocí asi půl metru dlouhého,hrubšího drátu na konci zahnutého jako háček.Nárazník tedy nemusí dolu,jak tu popisují u III.G
Zapojení jsem použil jako "Seil" a vše funguje na první pokus jak má.
Světla použita Philips DRL9,jak už zmiňuji výše.
Nepoužil jsem přiložené úchyty,ale na horní a dolní plochu přilepil oboustranou pěnovou lepící pásku.Světla stejně drží svíráním mřížky,tudíž lepící páska je tam pouze jako fixace.
Přílohy
2.jpg
(167.45 KiB) Staženo 3754 x
Naposledy upravil(a) milanos dne stř 21.10.2015, 22:00, celkem upraveno 1 x.
PRIUS II.G 2008
kali
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 06.11.2008, 23:35

Re: denní na priuse

Příspěvek od kali »

Tak to se omlouvám, že jsem neodpověděl dříve. Nicméně my jsme také nesundávali masku. Ze začátku jsme chtěli, ale po několika vrstvách různých krytů jsme se rozhodli nesundávat.
Uživatelský avatar
Caruso_P1
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 14.06.2012, 19:27
Bydliště: Praha - východ

Re: denní na priuse

Příspěvek od Caruso_P1 »

My jsme udělali několik pokusů, jak by to šlo bez sundání celého nárazníku, ale na nic kloudného jsme nepřišli. U G3 to je fakt celé hrozně kompaktní a uzavřené. Teď to vypadá dobře, jen zůstal problém, typicky pro hybridní auta.

Jak si auto po vypnutí ještě dál něco řeší (už je zamčené, odcházím od něj a tu a tam něco cvakne a zavrčí), tak dochází k výkyvům v palubním napětí a elektronika to chápe jako nastartování a světla se tak ještě několikrát na už stojícím autě rozsvítí. V létě jednou, dvakrát, v zimě ale i třeba osmkrát. :(

Řešení bude jednoduché, přepojit hlavní napájecí kabel někam, kde je napětí jen u zapnutého auta a ne trvalé. Jenže ať měřím, jak měřím, tak všude je napětí i u vypnutého auta a nějak nemůžu najít místo, které by bylo pod proudem jen u zapnutého auta. Pokud někdo zná řešení :idea: uvítal bych radu. :)
Miluju to ticho na křižovatce.
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: denní na priuse

Příspěvek od ježek2 »

viděl jsem na netu obrázek - asi nárazník nevyndával - zas nevím,jak to v realu je hezké...
snad by k tomu majitel mohl něco...
...a omluva - Hamire - je to bez svolení k použití...

http://img.auto.cz/moje.auto.cz/img/gal ... 10b2c4.jpg

http://img.auto.cz/moje.auto.cz/img/gal ... abe1b1.jpg
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: denní na priuse

Příspěvek od ježek2 »

...tak mám dojem,že kulaté denní na II. svítily víc... :shock:
..tady Philips DRL 9
Přílohy
denní 003.JPG
(148.3 KiB) Staženo 3403 x
denní 004.JPG
(113.68 KiB) Staženo 3403 x
Odpovědět

Zpět na „Prius“