Klepání zadní nápravy po x-té

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

shedee> (člobrda co nevědomky měl na celice ramena z jinýho auta cca 1 cm mimo... )
Zdarec,
tak ramena nainstalovány a podle prvních pár divočení to vypadá dobře. Jen na té geometrii jsem ještě nebyl, ale pokud jsem počítal správně, tak by se změna délky ramen neměla projevit nějak dramaticky. Jinak vložky do předních ramen jsem si nechal vysoustružit z plastu, tak uvidíme jak to bude fungovat :-)
micron>
No tak v poho... ale plastový vložky... no tak jako originální to je... to bezpochyby... ale ještě sem neviděl plast co by vydržel jako kov... možná máš speciál plast od Horsta _Fuchse... tak to jo :-)
Ne podle mě se nevyplatí hazard s plastem... ale je to tvuj vynález... nevěřil bych tomu, je tam v zadu celkem záhul na tu konstrukci zavěšení... plast mi přijde dooost riskantní.... ale jak myslíš. ušetřils pár 100 ale budeš ve fér nejistotě... zároveň ale budeš jezdit ohleduplnějc... protože si nebudeš jistej... takže bezpečnějc :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Zdravím Vás,
založil jsem si topic ohledně Celici 6G.

Mám ji v servisu s tím, že na zadní nápravě jsou údajně špatné tyčky s jakýmsi kloubem (dle mechanika, neviděl jsem to). Díky tomu prý mají zadní kola horizontální vůli cca 10 mm.

Mechanik řekl, že tyto tyčky se nedají sehnat v náhradě a originál Toyota prý stojí 7 000,- Kč/kus. Jestli se nemýlím, uvedl, že jsou tam 4, takže jsem v tomza 30k.

Proléla jsem fórum a našel jsem, že jste se zadní nápravou zabýval.

Mohu poprosit o radu?

Díky Martin

Martine, já se snažim hlavně zachovat a řešit 4 a halvně 5. gen celicy... kde mám všechno kromě 4x4 ale na sti a Gti mam prostě vyřešeno... ty jsi 6g... trochu problém...
mno... ale ne zas tak velkej aby to bylo za 30 :-) v tvým případě zkus (nevim jestli máš finanančně drsnějsí system SS nebo ne? ale každopádně jediná možnost pro 6g je tato:
http://www.gt4-racing.eu bush kit z polska... odlisovat a nalisovat... nic jinýho neexistuje pro 6g. Pro 5g bych měl jednodušší záležitost :-) 6g neexistuje.... PUR only...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od Idaho »

Microne píše zadní náprava takže ho neděs s SS nárpavou, ktero jsi asi nikdy nevidel když ti píše o 4 ramenou a ty mu píšeš o SS nápravě.

Vše jde řešit a není to drahé jen je potřeba vědět kam sáhnout a co použít, ale hlavne si vše pořádně ověřit což moc lidí nedelá...

a už nám tu jezdí dost 5G s takřka neseřiditelnou geometrií Z nápravy..
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Idaho< jojoj SS ta raději no comment.... to hle byla největší blbost toyoty co kdy byla... SS---- jooo joooo zlatý Mc Pherson ZLATÝ :biggrin: každej ví :biggrin: SS byla prostě píčovina na -N tou... ale chytilo se dost mameluků :_) větší blbost těžko vymyslí kdokoliv.... :biggrin: resp- takovou píčovinu by nevymyslel ani jára cimrman... totál sračku... SS, pořád to ale pár magorů považuje za úspěch :-) shitty shit
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od libor12 »

micron píše:to hle byla největší blbost toyoty co kdy byla...
Microne jsi opravdu velmi hloupý,slušně řečeno. Lví podíl na degradaci Tvé inteligence mají psychotropní a návykové látky. To,že něco nelze opravit díly polské nebo čínské výroby pochybné kvality neznamená ještě,že technické řešení odpružení přední nápravy st202,205 je špatné. Naopak,tu nápravu vymyslel někdo,kdo byl zhruba 2x inteligentnější než ty v době,kdy jsi omamné látky začal užívat. To jak ss náprava - funkční - funguje,ví z tohoto fora jen několik majitelů,kteří vědí co si koupili a proč a opravili ji z originálních dílů. Nikdy jsi v aute s fungující ss nápravou nejel,tak se prosím zdrž komentů. Ano,cena dílů je trošku vyšší,ale kalkulace ND vychází z prodejní ceny vozu. SS náprava byla určena původně pouze pro st205 a u té cena v době uvedení na trh byla lehce přes 1.2mega. Zkrátím to. Kdo chce mít opici,musí mít na banány.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od biscuit »

:banana: :banana: :banana:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:
micron píše:to hle byla největší blbost toyoty co kdy byla...
Microne jsi opravdu velmi hloupý,slušně řečeno. Lví podíl na degradaci Tvé inteligence mají psychotropní a návykové látky. To,že něco nelze opravit díly polské nebo čínské výroby pochybné kvality neznamená ještě,že technické řešení odpružení přední nápravy st202,205 je špatné. Naopak,tu nápravu vymyslel někdo,kdo byl zhruba 2x inteligentnější než ty v době,kdy jsi omamné látky začal užívat. To jak ss náprava - funkční - funguje,ví z tohoto fora jen několik majitelů,kteří vědí co si koupili a proč a opravili ji z originálních dílů. Nikdy jsi v aute s fungující ss nápravou nejel,tak se prosím zdrž komentů. Ano,cena dílů je trošku vyšší,ale kalkulace ND vychází z prodejní ceny vozu. SS náprava byla určena původně pouze pro st205 a u té cena v době uvedení na trh byla lehce přes 1.2mega. Zkrátím to. Kdo chce mít opici,musí mít na banány.
Libore, že s ním ztrácíš čas :)
Biscuit - balíček dovezen :)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

I WANT YOUR MONEY.... SS sáčci... That´s why this is TOTAL SHIT SS.... TOO EXPENSIVE and POOR Life-TIme- Life Time???? :-) :-) QUALITY--- that´s SS... a polibte mi třeba prdel... tohle je realita--- :alian: :banana: :banana: :tongue:
z reálu celica má Mc Pherson a je jí za pár dnů 26 let... perfecto systemo původní 265000km.... o SS vyprávějte pohádky nějakým Syrským děckám... :biggrin: :biggrin: :biggrin: ty to i zbaštěj... :biggrin: životnost je prostě ubohá a doooost drahá :-)... konec pohádky... :blush: + Logický je že to Toyota už dávno nedělá... byl to omyl... s velkým !O! OOOOOLE
Třeba to i může bejt rozdíl... no nějakej třeba jo... ale cena a kvalita, a hlavně životnost... to je důležitější záležitost... neš sraní se s něčim... nesmyslným SS :wink:

Teda abych to poupravil... jo SS mohlo bejt dobrý tak akorát pro majitele novýho auta... ale ty další to "odserou-odsrali-nebo právě odsíraj" :biggrin: :biggrin: a to doslova :biggrin: :biggrin: psychicky a finančně... :bomb: slepá ulička--- SS ale třeba zajímavej nápad to byl... ale finito... ekonomicky se nevyplatí ani to prodávat ani kupovat.... bye bye.... jedině že by to jára cimrman dodělal... aby to nebylo oddělaný po pár letech... ale Jára na to nemá čas... Toyota taky ne :-) byl to prostě omyl... to samý jako byla technologie 4WS.... vytáčecí zadní kola... začali s tim japonci mitsubishi atd... a nakonec se na to po pár letech vybodli.... a teď to zkoušej ostatní... někde sem to viděl :-) takovou hovadinu :-) Fakt stejný v těhle letech :-) :-)
... Japonci pochopili už v 90 letech že se to sere a je to k hovnu... ale zkusili to... a lidi naletěli stejně jako s SS... ale už to nedělaj... moc dobře vědi... proč NE. stojí to za hovno :biggrin: finančně a kvalitativně-životnostně... vzato

přijedeš nebo řekneš že máš SS... a automaticky si člověk stěžuje... ale to my u MC donald Pherson neznáme... co pááák :biggrin: no bouchá to vrže to ve předu... co s tim??? :roll: :roll: :roll: pošli to do polska a modli se, tam jsou hodně pobožný... :biggrin: důležitá je životnost... a to sem nehledal, třeba to někdo najde... jaká je životnost PUR... SS to neni muj problém... :biggrin:
Já vyhazuju prachy jinak... např sem dostal pokuty 2 od p5 za mojí muziku.-bonzáčci a udavači jsou všude kolem :-) sráči... 2000,- + 1000,- to je lepší investice :biggrin: :biggrin: :biggrin: investice do státu je nej :-) no počkat opravdu, ale budou muset bránit hranice... nechci aby sem v lese na šumavě na houbách narazil omlylem na nějakýho migranta... co prchá z přelidněný Německo-Syrský republiky... to NE!!!! na to máte ty 3.000,- !!!!! nebo bych měl dostat bouchačku a právo střílet... když mi dáte bouchačku budu hlídat český hříbky, lišky, bedly atd... těch se nesmí německo-syrská republika zmocnit... ty jsou naše!!! :biggrin: :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
posero
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 05.08.2015, 13:34

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od posero »

tebe hodně mrzí, že nemáš na auto s SS viď :lol: co je za problém přijít a koupit si to celý nový? dyť je to to 6 ramen

o tom proč tam nejsou obyč čepy a silenty se asi nemá cenu bavit :wink: natož o nějaké dynamice a životnosti
Uživatelský avatar
My-key
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 15.10.2013, 18:20
Bydliště: Praha

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od My-key »

Nový ramena na SS zase tak jednoduchý nejsou = vlastní loňská zkušenost.
Druhovýroba neexistuje, repase v Polsku u gt4racing jsem radši nezkusil, nakonec originál u originalniautodily.cz se slevou na toyotaklub vyšly asi na 30tis. U ST205 bych to bral jako možná adekvátní výdaj, ale u ST202 jsem se musel hodně přemlouvat..
Teď se při každým klepnutí modlim, aby to nebylo od předního podvozku, ale drží fest :|
Celica 2.0 GT SS 94
Uživatelský avatar
JenniColky
Řidič
Příspěvky: 288
Registrován: ned 16.03.2014, 19:21

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od JenniColky »

Microne, ty asi nechápeš, že dělat generálku nápravy u 20let starýho auta neni nic nenormálního. Za lepší poježdění se platí a pokud se to nikomu nelíbí, tak bude prostě pořád vozit řiť v autě s přední Macpherson nápravou a řikat jak je to skvělý, protože nikdy nejel s lepší.

Není to Golf pánové :)
eX Auris 1ZRFAE, E11-4EFE a "nějakej ten koncern a další šrot"

Nyní: IS200 daily, Soarer 1JZ-GTE
Uživatelský avatar
Bubaak
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: úte 22.10.2013, 22:14
Bydliště: Skoro Praha

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od Bubaak »

JenniColky - on to ani pochopit nechce, slyšel z doslechu, že se to všem kaká, všem v čr po 20 letech s najetýma 300+t km (tedy tacho. 160t km). Ani nepochopí, že čínský náhražky nemusí fungovat nebo maj výrazně omezenou životnost, stejně jako polský rebuildy....

O McPhersonu pomlčím, krom toho že mě čeká výměna vrchního uložení, nemohu říci že by to zrovna fungovalo líp jak kombinace lichoběžníků a multilinku z Accorda :wink: V zatáčkách mě zachraňuje jen rozložení váhy a poháněná náprava, jinak bych řekl že to nefunguje vůbec.
Japonec až nakonec, to nejlepší nakonec..
Ale Citroen jezdí taky dobře :D
Toyota MR2 SW20 Rev.1 serie, zlatá série
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od biscuit »

je to jako byste se jednomu z nasich poslednich dvou prezidentu snazili sdelit, ze jeho nazor neni spravny, ba dokonce, ze pravdepodobne v danou chvili premejslel prdeli ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od gramo »

Ten superstrut je přece jen trochu extrémní řešení s ohledem na životnost a náklady na údržbu. Není moc lidí, kteří to dokážou docenit. Taky dost pochybuju, jestli to potřebuju, spíš si myslím, že by mi McPherson asi stačil. Ty dvojité lichoběžníky by byly asi lepší kompromis mezi jizdními vlastnostmi a životností.
posero
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 05.08.2015, 13:34

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od posero »

o SS sem začal studovat až když sem doma měl svoji ST205 a je to geniální věc, ano neni to levné ale z pohledu "tunera" ladiče a vymýšleče kravin můžu říct, že ST205 je ve spoust ohledů geniální, vývoj na rallye je v autě hodně znát a řešení náprav, pohonu, brzd atd je prostě super :wink: koukněte se co stojí polský rameno na obyč auto s nevýměným čepem a obyč silentem, pak mi cena za rameno z SS přijde úměrná :wink: holt za kvalitu se platí
Odpovědět

Zpět na „Celica“