Klepání zadní nápravy po x-té

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Tak se Shedeem jsme trochu debatovali a sem teda zvědavej až tu svojí celicu konečně složej, bude to v pohodě...

Shedee:
Čus,
za přesnost měření neručím (natočení siláčů, deformace gumy, měření svinovacím metrem), ale rozdíl cca 5mm tam je a jsem rád, že už tomu věříš a neposíláš mého mechanika do debilů :-)

Příčný ramena jsem měl všechny 4 stejný, o čemž svědčí, že mi dycky geo vycházela v pohodě. Až když jsem tam dal tvoje dvě ramena (měnil jsem zatím jen ty 2 zadní), tak se mi zadní kola rozbíhaj tak, že to nejde doseřídit. Takže by tam někdo musel dát všechny 4 z vrakáče, jak píšeš, a všechny 4 by musely bejt stejný, čemuž se mi moc věřit neche.

No těžko se hádat který rozměr je ten pravý. Teď je otázkou co s tím. Když dám zbylé dvě od tebe, tak se mi srovná sbíhavost, ale zvětší odklon. Ramena jsou na těhlici blízko osy kola, takže změna odklonu by něměla být do stavu ala nenaložená Tatrovka. Zdá se to tedy jako nejjednodušší varianta jak dostat podvozek zpátky do hratelnýho stavu. Máš ten čtvrtej kousek pro mě skladem?

micron:
Zdar, všechno je možný... každopádně si tam měl ramena z jiný toyoty z vrakoviště, který byly sice podobný, ale totál jiný--- někdo hovado přešteloval totálně geo, sbíhavost u těch 2 kolíků v zadu a neřešil to. Celkem se divim, že se s tim autem někdo nevymlátil, zrovna tohle si upravovat "jak je libo" může bejt docela fest nebezpečný.
Takže je dobrý že sis všimnul, že to v celi neni okej, ale věř, že ty zadní jestli tam máš ode mě, tak ty jsou přesný kopie originálů a tak vypadaly obě ramena na mý před výměnou a u všech ostatních co je maj ode mě... bejvalej majitel tvý celi byl mr. Bastloš... blázen, magor, kreten a nevim co ještě... klidně se ti i mohlo něco stát kdybys jezdil rychle zatáčky atd... ten člověk musel bejt fakt debil, nebo jeho mechanik. Vem si že bys v tom autě boural, někoho zmrzačil, ulítne ti z ničeho nic zadní náprava... nevim jak by se to řešilo... asi by šel bejvalej majitel do vězení nebo jeho mechanik, kdyby se na tohle přišlo.

Všechny 4 ramena maj přesně 49.5mm, do předních se přidaj a seříznou jen ty vložky/kolíky toyota, a pak si to musíte seštelovat.

{{{ dodatek: jo byla taková divná doba kdysi než sem se vložil do studia zadních ramen a složil sem z nich nakonec celica 5G státnice :-)... všechno se bastlilo i já sem měl na autě 1 rameno jiný, sice stejně dlouhý 49.5 ale vim že bylo jiný než to druhý... auto fungovalo, nevšim bych si toho, až když sem ho vyndal tak sem čučel že to mělo díru na 14mm šroub a držel ho 12mm... taky celkem drsný... ale to už je historie... bastlení z vrakovišť odzvonilo. Já nabízim perfektní system. Záruka neni potřeba, vydrží to mnohem mnohem mnohem dýl než 24 měsíců :-) + prostě to považuju za dokonalý, po těch letech, a rozhodně bych se nebál že by mi někdy zaťukala kriminálka jako že tyhle ramena způsobily havárii, nebo cokoliv horšího... neexistuje. Materiál ramen i selentbloků je špička a prostě stroj to udělá vždycky líp a přesnějc než člověk co by se musel lisovat s případně pur silentama (to kdysi taky nebylo)... bez práce jsou koláče :-) lisovat se musej lidskou energií jen ty v těhlicích u podélných ramen, ale to je minimum :-) a funkční to je stejně fantasticky jako zbytek 6 ramen plug n play... made by machine. Kvalita je podle mě totožná s kvalitou ramen od Toyoty... ale cenově jsme trochu mimoni :-) toyota 4.500,-/ks micron 1000,-/ks za jedno z toyoty máš u mě 4 ramena fungl a to je ta prča :biggrin: zkusim dát inzerát i na vedlejší kolej kde to bude 1500,- ks sem zvědavej jakou to udělá akci-reakci... v jiných vodách... vtipný je že neni jednoduchý najít ideální krabici na ty ramena... a jak sem posílal teď Shedeemu, tak jdu kolem kentejneru a tam leželo asi 6 krabic WOOOW úplně neideálnějších rozměrů, tak sem je zbufnul :-) přišel tam bezdomovec, tak mu řikám že se mi hoděj na poštu a on že by se mu hodily na spaní :-) :-) no smůla zabavil sem :-) ba ne i na něj zbyly... ale jiný rozměry :-) ramena nedocházej, ale krabice mi docházely :-) ale jakou sem měl radost jak sem je zbufnul :-) to člověku ušetřilo čas a love... buf buf :biggrin: supr krabice ikea :wink: }}}

micron:
zdar, balík byl ráno odeslanej... krabice s šelmou a dej vědět jak se zadařilo finální štelování, to si celica oddychne :-) konečně bude zadní náprava jako nová... cejtit to je ne jen pak v zatáčkách, jak je to pěkně bez jediný vůle, stabilní, pak je bomba že to nevrže, a krásně se přejížděj retardéry... ani nejjemnější zvouček nejtišší to nevydá, pocit budeš mít jako bys měl jiný auto- resp. novou celicu. Uslyšíš to ticho a ucejtíš tu pevnost, to jak je to krásně utáhnutý...stabilitu :biggrin: Já sem si to dával pěkně postupně (nejdřív sem musel testovat jaká je životnost a bude hooodně dlouhá :-) to už vim za ty roky :-)... ale takhle najednou vyměnit všechny, to musí bejt rozdíl jako mega oproti tomu co tam bejvalo za cirkus :-) No však ucejtíš ten rozdíl... tu jistotu. :biggrin: člověk si zvyknul za těch spousty let že zadek vždycky "plaval" protože byl zvyklej na tu vůli co byla všude a řešil to až když to bylo moc a začalo to vrzat jak stará projebaná postel.... ale ten rozdíl potom woooohoooooohohohoho :-) to si nevrzne a nehne se i když tomu dá člověk záhul "ve stylu grupáče na posteli" :-) drží a ani se nehne... fakt libový... tak trochu jinej pekáč :-) chová se to prostě až divně vzorně, na což člověk nebyl zvyklej... prostě fungl nová konstrukce.

ps: Hanysz> doufám že kolíky už jsou vyražený... upíre... nebo snad ne???? že já ti tam budu muset vyslat mýho mechanika na jeho Kawasaki Ninja aby do toho fláknul :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Dám si to sem mafioso čepice od dědy na oslavě jeho 90 let... tak tohle sem já + mafioso brejle taky od dědy :-)
Obrázek
code is 01010101
Obrázek
brácha dron extreme PETE
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hanysz
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 28.04.2013, 08:38
Bydliště: Havířov

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od Hanysz »

Micron: Bohužel :( mlátil jsem do toho snad 3 hodiny a nic, nahříval, mazal, nevím co ještě, teď už je stejně celkem rozklepaný, takže ho asi budu muset vzít flexou nebo něčím :( Ale prvně chci teda asi sehnat nové, takže někde zajet do Toyoty nebo nevím :shock: Každopádně.. 11hodin každý den v práci, 7 hodin spánku a přítelkyně mi docela komplikují pokrok na celice :lol: A šikovný mechanik nebo vlastně i mechanik by moc bodl, jelikož já jsem gramlavý a taky tomu prd rozumím :x :D Tak budu ho čekat s otevřenou náručí :roll: :oops:
1,6 Sti 5g, 1992

Celica <3
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Hanysz> to je blbý teda čeče jo ty jsi ještě takhle z daleka... kdyby to auto bylo někde u prahy, tak ti tam mechanika pošlu :-) takhle by jsi musel cálovat benzin, jeho čas a svaly :-) Vemte to flexou, nebo autogenem (pozor na nádrž :-)... jak se to rozpálí, tak se kolík po bouchnutí pustí... je to teda hustý, já mam sice ročník 1989, ale mam zase štěstí, že se v tom i minulý majitelé vrtali jako první vlastně... takže to povolit u mě šlo celkem všechno bez větších problémů. Výhoda bejt nejstarší celicou 5g :-)

Ty kolíky si kup u jakýhokoliv dealera Toy, nebo na originalniautodily.cz a popros ho o 20% slevu z toyotaklubu. Ale cena nebude až tak rozdílná když to vezmeš normálně u toy... co ti vyhovuje víc... poštou nebo osobně...

Nebo bych auto odvez do ofiko servisu toyota, a řek bych jim, pánové, potřebuju abyste mi vytáhli ten toyota kolík... nic víc nechci, nic míň... kolik si účtujete na hodinu? jo jasně tak zaplatim vám za 3 hodiny předem, víc ani floka... to byste měli zvládnout :-) :-) :) třeba pak přiletěj japonci, daj hlavy dohromady a něco vymyslej :-) a kdyby jim to nešlo, tak bych tam poslal Zrzka z černých ovcí... třeba by jim psychicky pomoh :-) mohla by to bejt hezká reportáž pro pobavení :biggrin:

ba ne vzal bych páčidlo... sice nevim kde bych ho vzal... ale páčidlo... kvalitní dlouhý s ostrým, nejostřejším zakončením voala katana... zaháknout za tu kulatou část v zadu (když to nešlo z druhý strany musí to logicky jít z opačný) a páčit a páčit + vzít si nejlíp nějakýho známýho nabušence z okolí, tomu pak stoupne sebevědomí, nebo krutě klesne a zabije tě :-) :-) toť otázka... ale páčidlo je asi nej... každopádně bych chtěl vidět tu radost až se vám to povede... to se pak vyfoťte :-) to bude upřímná radost upřímnější nemůže ani bejt... :wink:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Další adept: Kamíšek68

Koupil jsem Toyotu Celicu 5. generace a od zadní části se ozývají příšerné zvuky /vrzání/. V sobotu dne 27.6.2015 jedu do Prahy. Koukal jsem, že máš v nabídce příčná a podélná ramena. Pokud by to bylo možné a máš je, tak bych si tedy vzal 4 příčné a dvě podélné, ať to mám komplet, když se to bude dělat.

odpověď:
Zdar, neni problém skladem mam teda momentálně 3 příčný a 2 podélný ale doplnim zásoby :-) neměl by to bejt problém... budou všechny... všech 6 pohromadě...
Adresa na navigaci je Werichova 955/19 Praha 5 Barrandov a numero 608/354666
Další uzdravená celica... si připadám jak doktor z hor :-) :biggrin: vcelku příjemnej pocit takovej hřejivej... stálo mě to hooooodně energie a je hezký jak se ta vynaložená energie vrací... :wink: cool
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Kamíšek68
Díky za zprávu, zítra odjíždím do hor a budu bez telefonu a internetu a dorazím domů v pátek. V sobotu, až budu v Praze tak se ti ozvu. Počítám, že by to mohlo být okolo oběda.

Zatím dík.

No problem mam shodou okolností volno... mam volnej víkend... kdybych to nezvedal, musel bych bejt v rauši alkoholickým... ale s tim spíš nepočítám :-) ale všechno klapne jak má... Werichova 955/19 sobota 27/6 608354666 budeš to tu mít přichystaný... kdyby problem dám vědět... ale to těžko :-) Zatim se měj Honza... vše OK... (takhle to má fungovat) ideální a perfektní :biggrin: jako celica :wink:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od Stan »

Chlapi strašně trapnej dotaz - vy co jste kupovali od Microna nový tyčky, co jste udělali se starýma? Můj problém - bouchá silent u těhlice na levé zadní příčné tyčce. V plánu je vyhodit to všecko dořiti a dát tam PUR od Poláků. Předtím samozřejmě pískování a lak na tyčky. Jen to musím odsunout na konec léta, ptž teď bude muset k doktorovi převodovka, rozvody a možná spojka.
Nebyla by tahle jedna tyčka od někoho ve slušným stavu (ať je rezavá, ale nebouchá) za slušný peníze? Popř za velmi slušnou láhev.. Bude to nouzovka na pár měsíců, proto nejdu cestou nákupu nové.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
JenniColky
Řidič
Příspěvky: 288
Registrován: ned 16.03.2014, 19:21

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od JenniColky »

Nech si ty PU silentbloky vyrobit a zvládneš to i tak... napiš pánovi: homolka@elastomery.eu ... na Poláky nejsou vždy úplně pozitivní ohlasy :/
eX Auris 1ZRFAE, E11-4EFE a "nějakej ten koncern a další šrot"

Nyní: IS200 daily, Soarer 1JZ-GTE
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od Stan »

Mám trošku problém, že nemám vůbec žádný rozměry těch siláčů. Samozřejmě dovedu si šuplérou změřit rozměry ramen, ale jak moc tam siláč musí být narvanej, netuším. Jinak ty Poláky mi schválil i "prezidentův skoroporadce" Libor, takže jsem to bral jako ránu na jistotu. Hlavně s tím, že to tam jen nalisuju a bude to 100%ně sedět.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od biscuit »

myslim, ze je potreba i nejakej lubrikant, aby se to tam narvalo, takze na knop ;-) ale nekdo urcite bude vedet vic...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Stan> vyfoť... jak vypadá to rameno... třeba najdu fungl i pro Carinu... :wink: s 5g celicama je to ale 100% nekompatibilní... to ani nezkoušej :biggrin: Carina E 1992-1997 by se taky lecco našlo :-) tim myslim komplet ramena samozřejmě....
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od Stan »

2 Micron: asi jsme se nepochopili - potřebuju to na čeldu. Levý zadní příčný rameno na straně u těhlice hrozně mlátí. Potřebuju něco provizorního na léto, než bude PUR.
Na carině je podle všeho celej podvozek pořád origo (po 250 tis km) a nic mu není. Jinak carina by měla mít zadní nápravu téměř identickou s 6 gen čeldou.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Stan> aha... to sem nepochopil, když tu máš fotku cariny... no sice nevim v čem má pur výhodu oproti případný výměně 1 ramene který padne jako ulitý, 100% kopie originálu... ale tak když se ti chce experimentovat a hrát si s lisem... hraj si :biggrin: otázka je co řekne budoucnost... jestlipak vydrží dýl guma zalisovaná do ramen strojem, nebo ruční přelisovávání purů... uvidíme co začne vrzat a mít vůli :wink:
Ramena nejsou stejný u Cariny a Celicy 6g... jsou jen podobný...prostě si nesednou a to ani omylem. resp. zadní možná, přední rozhodně ne.
jinak to že to nevrže, neznamená že je to ok... vrzání značí že už to totálně neni okej... ale sem si jistej že s takovým nájezdem se budou u tebe zadní silentbloky hejbat skoro všechny u obou aut. Dá se si na to zvyknout... ale neni to jako za mlada... resp po výměně celýho zavěšení :wink: Taky sem si na to kdysi zvyknul... prostě to plave... a víc se kymácí jak loďka. Taky mi to nepřipadalo kdysi divný. Už ale jo :-) pár let
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

další adept na komfortní jízdu, dodavatel mě nestíhá zásobit... zájem by byl :-) ramen je ale nedostatek, nerad prodávám jedinou sadu :-):
takže opět transparentně...

Cobrak>>>Ahoj Microne!
Chci se zeptat,sháním silentbloky na 5g na zadní nápravu. Garfielld říkal,že prý bys mi mohl nějak pomoct :-)
Díky,Kamil<<<

a muj román :-)
>>>
Zdar, jasně že jo mam komplet sadu 6 zadních ramen fungl, u toyoty stojí 1 rameno 4.500,- celkem tedy 27.000,- hahaha + nebudou schopný ti nabídnout silentbloky do těhlic! :biggrin:

Já díky mýmu fest FEST krutě preciznímu zkoumání sem našel výrobce stejných ramen a mam je na autě přes 3 roky, možná dýl, nepočítám a jsou prostě perfektní PERFEKTNÍ.
cena 1 ramene je momentálně 1100,- sada všech 6 ramen tedy vyjde na 6.600,- a je to kvalitka! stejná kvalita jako od Toyoty, ale za zlomek ceny.

Po kusech neprodávám, nevyplatí se mi to... jedině celou sadu 6 ramen - tedy 4x příčný a 2x podélný. Mam jí doma, neni problém poslat
--- momentálně čekám na dodávku dalších ramen a tohle je moje jediná sada (jediná v čr)... může to trvat i měsíc/ 2 měsíce než dojdou další.
prostě vyprodáno :-) Má je už hoooodně lidí a nikdo si nestěžoval... jak řikám mam je taky a kdyby něco, rozhodně si to nenechám pro sebe (mam je nejdýl a jako první)... ramena jsou echt důležitý a pokavaď je tam vůle, nebo vržou, patřej do kontejneru a do šrotu. Celicy 5g na tohle trpěj, a těší mě, že sem našel něco Něco s velkým "N", co definitivně vyléčí sti/gti 5g i 4g. Instalace je jednoduchá, žádný lisování... plug n play a rozdíl je nehoráznej...

6 ramen neni ale finální komplet, je nutný koupit ještě od Toyoty 2 kolíky co jsou v tématu "vrzání zadní nápravy po x té" a 2 silentbloky Korea Hyundai do těhlic, ty jediný se musej zalisovat... stojej pár kaček, taky v tématu. Pak to je teprve total komplet libový povození :wink:

Když už to dělat, tak to chce všechno, já sem to sice dělal postupně- protože sem to jako první na planetě testoval, a testem to prošlo za 1* s vyznamenáním :-) na retarderech se testuje nejlíp :-) Mam jich tu požehnaně... Takže nemá smysl měnit jen části... chce to komplet. Za kvalitou si stojim, teda za kvalitu ručí moje modrá celi :biggrin: Ta kdyby to mohla vyprávět, jakou jí to udělalo radost.... tvojí nebo jiný celice, tak by si ukousla jazyk jak si lebedí :-) a jak je hrdá, ne namyšlená, ale hrdá, že je první na planetě která si mohla vychutnat tu dokonalost... jako nová po 24 letech jízda ve srovnání se starýma ramenama a vymačkanýma siláčema... no nepopsatelný... jak to drží fest v zatáčkách... je to prostě fain...pro celi i pro pilota... člověk cejtí jistotu, auto neplave, nevrže. >>> ale jede jak mělo a jak má :bigups:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání zadní nápravy po x-té

Příspěvek od micron »

Cobrak> Ahoj.
No, je na houby, že to nejde po kusech... Každopádně bych si je asi vzal. Jen Tě poprosím, jestli mi je můžeš nějakou dobu podržet, nemám teď auto, je v servisu a mechanik má dovolenou na dva týdny :-D

micron>
Po kusech se to nevyplatí ani mně ani tobě... stejně by pak postupně odcházely ostatní ramena, protože si hrajou "přetahovanou". Tyhle nový jsou tuhý a jako nový i po 3 letech, původní jsou vždycky o doooost vyměklejší nebo totálně vyměklý / vymačkaný :-) přetahovanou vyhrajou vždycky ty nový, takže bys zbytečně cáloval X* práci mechanika, stačí mu to dát pěkně najednou komplet a zaplatit ho jen 1X, tim se ušetří čas a love... navíc když vyměníš třeba jen jedno na jedný straně a necháš původní na druhý, auto se chová trochu divně :-) je to blbost... ale taky sem s tim jezdil, než sem pochopil jaká je kvalitka těch ramen... z prvu sem jim moc nevěřil... sem pesimista :-) a šlo mi jen o to zbavit se vrzání, dokonalý je to ale až po kompletní výměně... já sem si dělal radost postupně, ale jen protože sem testoval... každá výměna dalšího ramene byla příjemnej rozdíl a vždycky mechanik testoval i ty první nový ramena co tam byly nejdýl- vždy řikal že jsou jako nový, bez sebemenší vůle.

Když sem tam měl konečně všechny po cca 2 letech tak sem měl pocit jakoby mi celica řikala: "nooo konečně.... konečně, už sem si myslela že se toho nedožiju, ale že ti to trvalo podezřívavej microne, díky čeče...konečně mam pevnou prďku jako za mlada" pak sem to pochopil... jaká to byla chyba že sem byl takovej pesimista podezřívavej... dost dlouho sem se připravoval o dokonalost :-) Ale zase se to prověřilo, a to bylo potřeba, nebudu přeci nabízet šmejdy. Ramena jsou made in China, tak sem si řikal co kdyby odešly do 2 let... a vyhrajou Japan 24 let starý... ale ne... China very very good + 2x Korea taky good... nebyl sem si jistej, už ale dávno vim, "modří už vědí" :-)

Pak se podivej na ty původní co mechanik vyndá... poputujou do kontejneru... až uvidíš jak se siláče hejbaj, když jima pak protáhneš šroub/ tyčku... stačí rukama zakvedlat... je to celkem vtipný o kolik se pohnou jen silou rukou :-) šílený. Rozdíl je v tom, že se starýma projedeš zatáčku a snažíš se aby zadek kopíroval předek... ale on se prostě hejbe, je rozkvedlanej... kdežto novej komplet system udělá ze zadní nápravy v zatáčce "trakař" trakař co totálně kopíruje předek, nenakloní se, nemá tendenci ulítnout... prostě trakař, co úplně změní pocit z jízdy. Trakař je to pravý slovo, ale pružnej trakař :-) Zadní náprava se prostě grandiozně veze, jen kopíruje a neovlivňuje sama chování vozu jako celku... takže jinak řečeno zadek drží jak přibitej. :mrgreen:
Dřív musel člověk čekat až projede zatáčkou i zadek a pak přidat plyn... když má člověk pud sebezáchovy... ale s novýma ramenama a siláčema vůbec nemusíš myslet na to až se zadek srovná... prostě se zabejváš jen předkem a přidáš plyn mnohem dřív... zadek se prostě ani nehne... je to zábavnější :-) rychlejší... mam prostě oblíbenou 90°skoro vyhazovací na Lihovaru vždycky když jedu z práce, tak si jí rád vychutnám... protože mě jednou kdysi vyděsila na mokru celi ulítla a byl sem asi 1cm od svodidel ale vyrovnal sem to... nevim kolik byl muj pulz, ale vytrestala mě... od tý doby si jí vychutnávám... normální člověk s normálním autem přibrzdí... já naopak podřadim a šlápnu na plyn na 3 a nechám celicu nebo XV ať mi udělaj radost... vim totiž naprosto přesně že tohle si dovolit můžu jak v celice, tak v XV. Jsou to dobrý kárky obě. Velmi dobře konstruovaný na takový hrátky... obě auta jsou jak had... přilnavý a mrštný, zábavný...

máš reserve... no problemo 8)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“