ulomena zapadka na laktovej opierke

vše ohledně modelové řady Carina
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od easy »

Caute chalosi,stala sa mi taka neprijemna vec.Podarilo sa mi ulomit zapadku(neviem ako sa to vola) na laktovej opierke.Je to taka plastova blbost,ktorou sa otvara ta skrinka.
Neviete ci sa to da niekde zohnat?
Drzi to na 2 sroboch,takze sa to da vymenit.
Carina E combi 1,8
Miiira
Člen Týmu
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 31.08.2006, 13:36

Příspěvek od Miiira »

Taky se mi to podařilo :) .... teda pokud mysliš takový ten zobáček, který zajišťuje opěrku v dolní polze ... a nový jsem koupil normálně v toyota servisu ... stál kolem 50kč .. tušim
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

Příspěvek od easy »

No to asi nebude to iste.Toto je taka skrinka medzi sedadlami.Da sa pouzit aj ako laktova opierka.
Carina E combi 1,8
Uživatelský avatar
Marwell
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pát 02.02.2007, 09:27
Bydliště: Pavlíkova 600/2, Praha 4 - Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marwell »

Také se mi to podařilo. :) Je to loketní opěrka a pod ní je úložný prostor. Originál v TOYOTĚ seženou za 79,-- Kč a na vrakovišti pokud jí maj, tak já jsem jí sehnal za 50,-- Kč. Jinak se to prý stává hodně často. :?
<B>Carina E 1.6 16V XLi '95
4A-FE (85kW)</B>
easy
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07.05.2006, 11:41

Příspěvek od easy »

Diky.Este som sa nebol pytat v toyote,lebo som pocul,ze to vyjde dost draho.Ale ked to stoji 79kc,tak pojdem tam.Aj tak musim kupit pelovy filter.
:)
Carina E combi 1,8
Jirka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 925
Registrován: úte 29.06.2004, 16:12

Příspěvek od Jirka »

v toyotě něco za 79 to snad ani není pravda!!!!J.
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

hehe tak to mám taky ulomené,.....to je mazec,...to je snad jediná věc, která se těm Japonským klukům nepovedla,....jinak jsem to neřešil,ale když říkáte že to stojí tolik,...tož to se na to zeptám v Toyotě,.... :lol:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
Marwell
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pát 02.02.2007, 09:27
Bydliště: Pavlíkova 600/2, Praha 4 - Kamýk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marwell »

No také jsem tomu nechtěl věřit, když mi řekl pouhých 79,-- Kč. Už tedy nevím jestli to bylo s DPH nebo bez, ale na tom už nesejde. :lol:
<B>Carina E 1.6 16V XLi '95
4A-FE (85kW)</B>
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

Nechce se mi zbytečně zakládat nové téma a tak pokračuji v tomto z roku 2007 :-)
Ráno jsem měl zamrzlé dveře u řidiče a lezl jsem do auta od spolujezdce a urval jsem si na loketní opěrce (područce) západku a pant. Nemáte to někdo k dispozici?
Díky.
Obrázek
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od Stan »

Ahooj, že tys neošetřil preventivně těsnění na dveřích? :-) Silikon nebo regum to jistí.
Pant a možná i západku bych měl. Pant určitě. Západku jsem už možná použil. Ale jestli západka v toyotě stojí 80kč, tak bych jich být tebou rovnou koupil třeba 5ks. Jak dojedu domů, tak ti na ten pant mrknu a poslal bych ho po svátcích. Nechceš ještě něco z interiéru? Nebo klidně i nějaký blbiny z podvozku třeba..
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

Ne ne ne, těsnění kolem dveří občas napouštím nějakým sajrajtem na gumu, napsal jsem to nepřesně - byl zamrzlý zámek či něco za ním, protože to nešlo odemknout ani zevnitř. Pant by byl super, to bys byl hodný - ale my víme, že to ty jsi!!! :-)
No, nevím na jak moc spoléhat na skoro 12 let starou diskuzi ohledně dostupnosti a cen v Toyotě prodejně náhradních dílů, počkám, zda západku neobjevíš. Pohoda, na to je čas. Zkusím vymyslet, co by se mi ještě mohlo hodit, ale asi už nic. Jediné, co mě napadá, je ten středový panel, kde je rádio ofuky atd. Když jsem poprvé měnil žárovičku podsvícení a nevěděl jsem, že se to dá jen tak jednoduše vytrhnout, tak jsem dole urval to jedno uchycení a je to takové rozšklebené.
Tož užívej si pobyt na západě! :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od jarson »

k tomu zamŕzaniu - tesnenie nie je problém, zámok myslene vložka- nie je problém. Problém je v tých tiahlach a mechanizme zámku. Mne sa to stalo pred rokmi na anglickej 1.8. Skúšal som to cele riadne premazať WD, pomohlo dočasne , ďalšia zima a problém zas. Nakoniec som nejak vydedukoval, že to spôsobuje mráz vtedy , keď takzvane glazúruje, teda mrznúci dážd. Asi to natečie okolo okna dnu a potom to cele zatuháva. Totiž dvere sa odlepia - OK, do zamku kluc strcim aj sa da otocit ( okrem toho aj diaľka normálne ide, keď nepoužijem klúč) Ale jednoducho sa neposunie zapadka do polohy otvorené a to ani rucne zvnutra - tiahlo kladie odpor, ten "bazmek" na dverách pri páčke sa jednoducho nedá preklopiť. Ak skusis násilie , otvoríš , ale zase nezatvoríš :roll: Opraví sa to samo po chvilke jazdy. Teda sa to zohreje a povolí. Teda mne z toho vyšlo riešenie - vytesniť vlhkosť a to poriadne ale niečim čo zase v mraze nestuhne tak , že to bude potom síce bez vlhkosti ale obalené nejakou tuhou hmotou , ktorá spôsobí to iste - nevhodná vazelína napríklad. Teda niečo čo zaručí že mechanizmus bude stále chodiť ľahko...
Dal som na to potom dalsie leto nejakú nestekavu vazelínu či čo - už si nepamätám presne - povodne určene na mechanizmy stahovačiek okien. A odvtedy sa to neopakovalo. Ale zase zimy sú čoraz slabšie...tak neviem či je to tým.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

Ano, přesně tak - muselo to být někde "uvnitř", naprostý souhlas. To, co popisuješ je zajímavé, ale to předpokládá sundat obložení dveří (tapecírunk), že ano? To jsem jednou zkoušel a nevěděl jsem jak na to, tak jsem od toho raději upustil.
Teď jsi mě inspiroval a našel jsem si tohle video (to obložení tam vypadá trochu jinak, ale bylo to první video, co se našlo) a tak nějak si říkám, že ty zimy budou už mírnější, tak se do toho asi pouštět nebudu :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od jarson »

to je prave japonska verzia, resp.predface.
ty uz mas tu inu. v principe je to jedno, aj ked urcite odlisnosti tam su. ale teraz v zime by som to nerozoberal, hrozi ulomenie tych drziacikov. ked uz tak prestrc kade sa da trubicku dodavanu s wd ckom a provizorne to postriekaj kam to pusti naslepo. docasne pomoze.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

Jasně, rozumím úplně všemu, moc ti děkuji za veškeré info! :wink:
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Odpovědět

Zpět na „Carina“