ulomena zapadka na laktovej opierke

vše ohledně modelové řady Carina
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od Stan »

Gammo vůbec se toho rozebírání neboj. Na tom videu jsou dvě chyby. První že ty dva čudlíky směrem zezadu úplně nahoře pod oknem, tak je potřeba najdřív v nich zatlačit středovoej kolík a pak jdou krásně vysunout. No a druhá blbost je, že v závěru videa, když oddělával celej tapec ze dveří, tak pod trojúhelníčkem zpětnýho zrcátka je ještě jeden držák. Je to vlastně kovová spojka mezi tapecem a pod vnitřním plastem zrcátka je přišroubovaná jedním masivním šroubem, kterej drží celý zrcátko. Ten borec na videu to ale asi vůbec neměl přichycený. Takže nejdřív sundat plastovej trojúhelníček u zrcárka, odšrouvovat jeden šroub a terv pak tapec dolů. Osobně za nejkritičtější část rozborky považuju sundání ovladače zrcátek, ale když to uděláš postupně a jemně, tak cajk. No a pak ovladač oken. Tam pamatuj, že musíš začínat odzadu. No a dyby se náhodou něco někde uštíplo, tak mám všechno skladem :-D

Stříkat bezhlavě WDčko do celýho prostoru dveří je hodně prasárna. Nehledě na to, že pod tapecem bývá z výroby ještě igelit, aby dřevotřískovej tapec nenavlhnul. Takže jestli tam ten igelit máš, tak to dopadne tak, že k táhlům stejně nedostříkneš a jen napenetruješ zevnitř ten tapec. Takže to bude minimálně na pár měsíců luxusní odérek v autě :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od jarson »

jasne chlapi...WD bola len prvá pomoc. Ine som vtedy nemal poruke.
Určite, ak sa dá treba použiť tzv. SUCHÉ mazivo Special na zámky. - dá sa to kupit - u nás napríklad to predáva pani , čo robí kluče.
Ideálne ale fakt najprv rozobrať, vycistit poriadne a potom toto dovnútra zamkoveho mechanizmu. Tam je totiž problém. Tiahla sú len podružné.
Osobne som sa to bal rozoberať, tak som to len dôkladne vystriekal cisticom , potom tým suchým mazivom a
na tie tiahla a na všetky tie klbiky a okolie zámku som potom dával to mazivo čo som spomínal - neviem presný názov ale volajú to biela vazelína a je v tom lithium. A mal som to v sprayi.

tak nech sa to podarí.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od Stan »

Jojo, bílá vazelína ve speji s lithiem, To jsem taky párkrát používal na různý věci. Třeba i na ty zadrhovadla, co jsou v pantech dveří, aby se dveře samovolně nezabuchovaly. Každopádně Gammo, možná budu mít brzo hafo součástek na prodej. Zítra jedu mrknout na carinu 2.0 gli kousek za Přerov. Když bude k světu, tak moje asi půjde do šrotu :-( Ale bude na prodej buď jako celek, nebo po dílech.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

To: jarson + Stan: Díky oběma za doporučení a postupy a všechna povzbuzení :-). "Nastuduju to" a až se oteplí, tak to možná zkusím :-)

Stane, cože, tvá legendární Carina se stane minulostí? Inu, všechno jednou končí, ale zas na každém konci je hezké to, že něco nového začíná (jak praví Básníci) a tak třeba to bude "dvoulitrová" budoucnost :-). Dej tedy zítra vědět jak to dopadlo a případná fota jsou vítána.

Jinak nedávno jsem si na tebe vzpomněl, když jsem četl o tomhle:
https://www.google.com/search?q=meopta+ ... e&ie=UTF-8
Docela pozoruhodný životopis měl, co?
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Matej
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: úte 13.06.2006, 16:49
Bydliště: Praha

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od Matej »

Tu horní západku jsem před pár měsíci objednával v autokelly za krásných 279 Kč :-( .. ale maj ji
hledej na jejich webovkách 5897620020


GammaRay píše:Nechce se mi zbytečně zakládat nové téma a tak pokračuji v tomto z roku 2007 :-)
Ráno jsem měl zamrzlé dveře u řidiče a lezl jsem do auta od spolujezdce a urval jsem si na loketní opěrce (područce) západku a pant. Nemáte to někdo k dispozici?
Díky.
Obrázek
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

Super, to číslo funguje:
https://www.google.com/search?q=5897620 ... 66&bih=577

a našel jsem ho i na AutoKelly za ty peníze, co píšeš.
Počkám ještě na Stana až se vrátí do ČR, potřebuju hlavně ten pant. Každopádně díky za tip.
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od Stan »

Tak byl jsem mrknout na potenciálně koupitelnou carinu, ale nejdu do ní. Auto bylo na fotkách v inzerátu docela pěkný, ale v reálu zanedbaný, špinavý, pobouchaný, v kufru voda, levej zadní lem blatníku totálně zhnilej, odlepující se lišty na všech dveřích, zadní náprava totálně zhnilá a něco na ní bouchalo, na přední taky. Údajně jeden tlumič teče. Motor jako jedinej jel slušně, řadilo t taky dobře, ale spojka úplně v hajzlu. Skoro se s tím nešlo rozjet. Zabírala asi dva cm ode dna. Takže buď se v tom někdo vrtal, nebo netuším. Každopádně za 28 tisíc ani omylem. A shodou náhod v ní byl ten kastlík mezi sedadlama urvanej úplně stejně jako u tebe :-) Pant a zácvak na kaši. Pant určitě mám a zácvak možná taky. Mrknu po tom dneska a zítra, OK?

Jinak odkaz, co jsi posílal, tak samozřejmě znám. S Paulem jsem se naposledy osobně viděl předloni, když jsem odcházel z Meopty. Tak si mě pozval na kobereček, trošku mě ještě přemlouval, aych zůstal, dal mi jeden dalekohled, co se mu válel na skříni a rozloučili jsme se. Byl to srdcař, jaký se v dnešní době už nevidí.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Matej
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: úte 13.06.2006, 16:49
Bydliště: Praha

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od Matej »

Není za co ;-)
jinak nikdy jsem neviděl carinu s rozbitým pantem kastlíku. Vždy s urvanou západkou, ale nikdy ne pant .. zkus třeba Idaha jestli ho nemají.
Matej
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: úte 13.06.2006, 16:49
Bydliště: Praha

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od Matej »

to byla tato?
https://www.sbazar.cz/zd.homola/detail/ ... ota-carina

Stan píše:Tak byl jsem mrknout na potenciálně koupitelnou carinu, ale nejdu do ní. Auto bylo na fotkách v inzerátu docela pěkný, ale v reálu zanedbaný, špinavý, pobouchaný, v kufru voda, levej zadní lem blatníku totálně zhnilej, odlepující se lišty na všech dveřích, zadní náprava totálně zhnilá a něco na ní bouchalo, na přední taky. Údajně jeden tlumič teče. Motor jako jedinej jel slušně, řadilo t taky dobře, ale spojka úplně v hajzlu. Skoro se s tím nešlo rozjet. Zabírala asi dva cm ode dna. Takže buď se v tom někdo vrtal, nebo netuším. Každopádně za 28 tisíc ani omylem. A shodou náhod v ní byl ten kastlík mezi sedadlama urvanej úplně stejně jako u tebe :-) Pant a zácvak na kaši. Pant určitě mám a zácvak možná taky. Mrknu po tom dneska a zítra, OK?

Jinak odkaz, co jsi posílal, tak samozřejmě znám. S Paulem jsem se naposledy osobně viděl předloni, když jsem odcházel z Meopty. Tak si mě pozval na kobereček, trošku mě ještě přemlouval, aych zůstal, dal mi jeden dalekohled, co se mu válel na skříni a rozloučili jsme se. Byl to srdcař, jaký se v dnešní době už nevidí.
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

To Stan: vítej zpět v ČR :-)
Jo, v pohodě, ty věci na loketní opěrku nepospíchají a když bude jen pant a nebude západka, tak se nic neděje. Bez západky se to zatím dá přežít, bez pantu je to špatný.
Pokud jde o ojetou Carinu, tak co se dá dělat. Mohl jsi se podívat v Reich(u), co?
Viz.: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... lse&vc=Car

To Matej: pant se běžně "nekazí", ale já byl prostě slon - moje chyba.
Carina E T19 2,0 liftback 1997
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od frostie »

Ten Gerhard Rauch z Plattlingu se na Toyoty specializuje. 8)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

Jo jo, ten tam má skoro samý veterány:
https://home.mobile.de/GERHARDRAUCHOSTERHOFEN#ses
:D
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

Mimochodem - už nějakou dobu mi trochu vrže mechanismus stěračů - viz. video:
http://leteckaposta.cz/478420007
Jak to hodnotíte? Vydrží to ještě pár let? :-) Nejsem takový poloviční automechanik jako třeba Stan, abych se v tom vrtal a přiváděl to k dokonalosti. Já s tím jenom jezdím - je to přeci Toyota, sakra! :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od Stan »

Gammo promiň, ještě jsem se k těm dílům nedostal. Celej víkend jsem věnoval opravě čumáku cariny a byl jsem docela úspěšnej. Ale zítra to vidím, že beru dovolenou a v nějakým mezičase tam zajedu.
Jinak ty stěrače ti chodí moc pěkně. Rychle. V porovnání s mýma. A to lupání, to bych asi zkusil řešit. Lepší teď, než aby se ti nějaký táhlo rozbilo někde na cestě.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: ulomena zapadka na laktovej opierke

Příspěvek od GammaRay »

Stane, úplně v pohodě, nejezdi pro to takhle extra, prostě až se tam dostaneš tak to bude - fakt pohoda!!!
Díky za konzultaci se stěrači. Na jaře na to asi juknu.
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Odpovědět

Zpět na „Carina“