Zapalovací svíčky

nová modelová řada - nástupce Corolly
aurisko
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27.04.2015, 16:52

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od aurisko »

Ďakujem za rady, budem to sledovať a pre pokoj duše overím aj tú kompresiu.
Tak ešte raz ďakujem a posielam Vám aspoň takéto pivko.
Přílohy
pivo.jpg
(31.27 KiB) Staženo 2906 x
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od Čepo »

A čo to pjeme? Slovenského Kozla, alebo Popradský samoser? :D
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
aurisko
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pon 27.04.2015, 16:52

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od aurisko »

Čepo píše:A čo to pjeme? Slovenského Kozla, alebo Popradský samoser? :D
To Popradské nepoznám, ja si dám Kozla a Ty si daj také na aké máš chuť :D
Rostislav
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.04.2009, 15:48
Bydliště: Třinec

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od Rostislav »

měnil jsem po 92 tisících km svíčky docela maras ta výměn 14 klíč ašpatný přístup ...byly krásné hnědé až trochu do oranžova vydržely by tam ještě dal jsem tam českého výrobce brisk iridium premium + myslím nebo tak nějak za necelých 180 Kč 1 kus akce ...spokojeny rozdíl není moc poznat jde to líp za plynem a jetam jen 1,0mm mezera mezi jiskřištěm a není tam 1,1 jak je na densu ale v poho jede to perfektně spotřeba neklesla skoro vůbec asi 0,1-0,2 dcb..podle počítadla....
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od slabostka »

tak som si to pre info pozrel u nás ngk sú od cca 10e a brisk vidím na ich eshope za 255czk čo je myslím porovnateľné? pre mna ngk je top v sviečkach spolu s denso, brisky nemám skúsenosť, bosch sú kvalitou v pozadu, vyskúšal som raz a stačilo....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Rostislav
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.04.2009, 15:48
Bydliště: Třinec

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od Rostislav »

TAK nastal velký obrat dneska mi se rozsvítila kontrolka motoru ( Check engine ) jel jsem do servisu na tři válce a podle diagnostiky mám příliš bohatou smes ve válcí a špatně spaluje takže Brisky vyměním zpátky za původní DENSO a bylo mi doporučeno že u toyot neoriginální svíčky ikdyž jsou podle specifikaci nespolupracuji dobře a dělá to neplechu tak doufám že to je tím ujel jsem na ně 2500 Km a spotřeba se mi snížila auto šlo líp za plynem a najednou tohle ..když je vytáhl tak nic nenasvědčovalo že by byla špatná ale mám tam dát ty původní a uvidím co to bude dělat když to nepřestane tak to bude něco jiného - jejich zkušenost je že to dělaj svíčky nebo cívka , cívka to neni podle diagnostiky ....vymazali tu chybu a už se neobjevila ale jak jsem jel domu tak znova mi začala špatná odezva na plyn a kolísat otáčky motoru
Rostislav
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.04.2009, 15:48
Bydliště: Třinec

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od Rostislav »

TAk ted jsem z toho blbý auto mi jede jako by nic reakce na plyn bez prodlevy okamžitá poraďte mi nechci se unáhlit může to být i to že se poblblo čidlo motoru nějaké na diagnostice mu to ukázalo že mi to dává příliš bohatou směs do válců motoru... :!: :?
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od slabostka »

daj denso a sleduj.... ak auto ide na tri valce tak môže byť chyba od RJ, káble, cievka,sviečka.... dokonca aj vadné tesnenie pod hlavou.... z toho ako to opisuješ nieje zrejmé že čo si zistil - Bud ide na tri valce a môže vypísať chybu zlé spaľovanie na valci xy... alebo bohatá zmes ktorú lambda nevie uregulovať ale to sa deje vo všetkých valcoch a tu môže byť chyba vo váhe vzduchu, deravej hadici podtlakovej ktorá prisáva vzduch, diere niekde pri lambde.... vstrekoch.... čidle teploty chladiačky... diagnostiku treba robiť sledovaním on line parametrov - auto beží a pozeráš teploty, množstvá vzduchu, prebehy lambdy,zaťaženie motora, prácu vstrekovačov......
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od Čepo »

dej tam staré svíčky a sleduj jak se to bude chovat. Je možné, že při montáži brisků jsi něco udělal špatně. Svíčky jsou utopeny a malá nečistota mezi dosedací plochou na hlavě a těsněním svíčky může zadělat na problém. Za mně only Denso.
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
Rostislav
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.04.2009, 15:48
Bydliště: Třinec

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od Rostislav »

Takže díky za rady dal jsem tam ty staré svíčky ale trochu jsme je očistili ony nebyly černé jen hnědé trochu tak jsem to hadříkem očistil... když to nepomůže tak odpojím kable od baterky to je druhy postup na 15-30 minut ( se vyresetujou do základni polohy všechny čidla )...a najet minimálně ty 3 000 km jestli se to nebude projevovat znova no...uvidím dám vědět akorát ty 2-3 tisíce za měsíc nenajezdím ( 1500 max ) :idea: děkuji za infa ohledně problému

Dále jsem se chtěl zeptat jestli je pravda že na třetím válci blbnou cívky atd a bývá tam trochu těsnění jako první vyžrané...u těch prvních modelu 2007-2009 ročníky ...všiml jsem si že ji mám trochu tmavší od ostatních svíček....a trochu tam je jako by vice olejové skvrny u toho těsnění... :bigups:
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od slabostka »

samozrejme by som dal nové sviečky... a skús to opísať lepšie lebo ja z toho opisu nemám jasno... čo ti píše za chybovú hlášku... zlé spaľovanie na valci alebo bohatá zmes? Ide o zo či ti to kucká ako celok alebo nepáli jeden valec... za tepla... studena... blbé tesnenie vieš overiť ľahko kvapalinou ktorá mení farbu pri prítomnosti spalín v chladiačke....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Rostislav
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.04.2009, 15:48
Bydliště: Třinec

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od Rostislav »

Dal jsem tam ty stare svíčky ( a ještě jsem dostal zdrbane od jednoho borca co robi jen toyoty a říkal mi že ty densa co tam mám vydrží minimálně 105-110 000 km ) bylo to těmi novými svíčkami nejdří to jelo super ale pak to začlo blnout hlavně při změně počasi jak byl velká horka tak mi lambda sonda dávala jine informace do jednotky a ta následně to jinak pouštěla příkaz do vstřiku a dávalo to příliš bohatou směs ve válci .... pak začly kolisát otáčky v motoru a blbne váha vzduchu...ty brisky jsou pry příliš silné a někdy se poblbne lambda sonda s jednotkou kvůli tomu ony dokáži spalit i čast toho kouře do vyfukoveho ventilu co odcházeji....U TOYOTY KDYŽ SE DÁ JINÁ NEORIGINÁLNÍ ZAPALOVACÍ SVÍČKA ( TŘEBA DOBRÁ PODLE SPECIFIKACE ) NEŽ DANÁ VÝROBCEM TAK PŘEVÁŽNĚ DO 2-3 TISÍCÍCH KM SE OBJEVUJI PROBLÉMY ŠPATNÉHO VYHODNOCOVÁNI LAMBDA SONDY A ŘÍDICÍ JEDNOTKY = ZÁVADA NA DIAGNOSTICE PŘÍLIŠ BOHATÁ SMĚS VE VÁLCI....DENSO , NGK =OK ....BRISK - NEMUSÍ SI TO SEDNOUT S MOTOREM PO UJETÍ PÁR TISÍCH KM - nejsem pry jediný komu se to stalo u aurisu s těmi brisky
.....Jelo mit o na nouzovy režim myslel jsem si že jedu na tři válce jak to začlo blbnoout pak se to vymazalo přes diagnostiku ta závada auž se to neopakovalo ale auto mi začlo pokuckávat při akceleraci plynu a pak se to vzpamatovalo ajelo to ok ale už to nebylo ono bylo slyšet aj jak by klepani v motoru a bylo citit spaliny v autě od motoru
Rostislav
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: sob 11.04.2009, 15:48
Bydliště: Třinec

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od Rostislav »

Jinak jsem dopadl dobře ještě kdybych to nechal tak a nevyměnil bych ty svíčky tak bych odrovnal tu civku nad tím( TO PROTO ŽE BY DÁVALA VÍCE PROUDU A KOPALA BY NA PRÁZDNO NEBO CO NEROZUMÍM TOMU TOLIK ) u aurisu býval problém že odcházela civka na 3 válci a také tam někdy uniká trochu olej ( že tam je nejvice spalený tesnící kroužek v toyotě ale to nepřiznávaj jen v málo které ) Ty densa maj interval na 90000 km jen kvůli tomu že jim tam odacházi ta civka ( jinak prej vydrží minimálně až o 1/3 vice..) a ty civky odcházej okolo 80000-90000 km najeto když ti neodejde tak ti vydrží...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od slabostka »

tak skôr mi zo vychádza že tie sviečky dpôsobili zlé spaľovanie zmesy , lamda to nedokázala uregulovať lebo tie hodnoty boli veľmi mimo a motor šiel do núdzového režimu.... platinové sviečky by mali vydržať do tých 90 000km, cievky ktoré sú na kábloch neviem.... ale čo dom prebehol tak cena je ešte znesiteľná ale sú 4... a lambda neviem, čo som meral na nissane po 110 000km trojkábliková už bola unavená, emisie boli ok ale vymenil som.... na hybride 4 drotiková uvidím... tak nech ti to frčí....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
toyon
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 12.01.2015, 14:50

Re: Zapalovací svíčky

Příspěvek od toyon »

Má tu někdo zkušenosti se svíčkami Brisk Iridium Premium v Auris 1.33 ? Už je mám bohužel koupené a teď tu čtu ty problémy od Rostislava.
Auris 1.33 2010
Odpovědět

Zpět na „Auris“