Celica 7g - rezonátor - úprava ECU

vše o tuningu na vozech Toyota
Uživatelský avatar
VeilSide
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20.05.2013, 21:25
Kontaktovat uživatele:

Celica 7g - rezonátor - úprava ECU

Příspěvek od VeilSide »

zdravim chlapi, potřeboval bych poradit kdo z vás nebo vašich známých mi dokáže upravit mapy v ECU. mám dlouhé sání injen, kat pryč a místo něj rezonátor.
Bohužel ale původní majitel už tak nějak neřešil, že když vyndá kat a místo něj dá rezonátor, ECU bude špatná z toho, že bude z obou lambda sond dostávat stejný údaje. Samozřejmě se to i silně projevuje, jede jak má jen velice zřídka, při prošlápnutí pedálu až na zem se dusí.

poradíte ? :(
Toyota Celica GT VeilSide
Obrázek
---------------------------------
Movies:
http://www.youtube.com/watch?v=RgZgqsW-ukk
http://www.youtube.com/watch?v=KcPIYC0Fe50
Uživatelský avatar
Lihus
Řidič
Příspěvky: 231
Registrován: úte 01.03.2011, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lihus »

dej si tam kat zpátky nebo tam hoď uni sportovní a nemusíš nic řešit
Ex: Corsa C 1,8 GSi
Ex: Celica t23 1zz-fe
Ex: Corolla T-Sport ZZE123, 2zz-ge

Lexus GS300 06
Uživatelský avatar
VeilSide
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20.05.2013, 21:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VeilSide »

kat nemám, koupil jsem to už hotový. nechci ho tam vracet. chci tam mít rezonátor a potřebuju pořešit ECU.
Toyota Celica GT VeilSide
Obrázek
---------------------------------
Movies:
http://www.youtube.com/watch?v=RgZgqsW-ukk
http://www.youtube.com/watch?v=KcPIYC0Fe50
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

na toyote ECU neporiesis... ale je to velmi jednoduche, kup si O2simulator, napajkuj si ho na spravne miesto (plus, minus a signal od lambdy) a mas po probleme... ja to tak mam na IS300,... 2katy z troch su prec a dve sondy zo 4roch museli byt osalene prave O2simulatorom... a ziaden check mi uz nesvieti a ide to jak ma :-)
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Lihus
Řidič
Příspěvky: 231
Registrován: úte 01.03.2011, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lihus »

Ale poresis, ja zrovna resil s Idahem ecu na moji 2zz a da se pry flashnout a naladit tak jak je potreba;)
Ex: Corsa C 1,8 GSi
Ex: Celica t23 1zz-fe
Ex: Corolla T-Sport ZZE123, 2zz-ge

Lexus GS300 06
Uživatelský avatar
Lihus
Řidič
Příspěvky: 231
Registrován: úte 01.03.2011, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lihus »

Ale poresis, ja zrovna resil s Idahem ecu na moji 2zz a da se pry flashnout a naladit tak jak je potreba;)
Ex: Corsa C 1,8 GSi
Ex: Celica t23 1zz-fe
Ex: Corolla T-Sport ZZE123, 2zz-ge

Lexus GS300 06
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

to sice jde,na rozdíl od těch starších,ty nelze vůbec,ale nejdřív do ní musíš umístit emulátor přes který pak udeláš remap ecu. Ale neznám nikoho kdo by to v čr dělal. Jednodušší cesta je koupit třeba piggy back fic od aem a tím to doladit.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Lihus
Řidič
Příspěvky: 231
Registrován: úte 01.03.2011, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lihus »

libor12 píše:to sice jde,na rozdíl od těch starších,ty nelze vůbec,ale nejdřív do ní musíš umístit emulátor přes který pak udeláš remap ecu. Ale neznám nikoho kdo by to v čr dělal. Jednodušší cesta je koupit třeba piggy back fic od aem a tím to doladit.

Na jare chci brzdit motor s vackama ostrejma atd, takze mi to v cr do seriove ecu nikdo neudela?
Ex: Corsa C 1,8 GSi
Ex: Celica t23 1zz-fe
Ex: Corolla T-Sport ZZE123, 2zz-ge

Lexus GS300 06
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

V Čr určitě ne,určité možnosti jsou v Polsku. Ale těm já nevěřím. Ono právě denso i když muselo zpřístupnit sběrnici 0BD2 zpřístupnit kvůli diagnostice,si ale stále ponechalo přístup do map ecu za "zamčenymi dveřmi". I takový úpravce jakým je MWR zhruba před 4roky tyto emulátory přestal prodávat a nadále všechny aplikace ladí buď na plněprogramovatelnych ecu nebo zmiňovaných piggy back. Je to o tom že u sériové mapy je daný algoritmus. Ten nelze změnit. Musíš extrahovat data z ecu přes emulátor otevřít v hex editoru přepsat mapu převést zpět tak aby nebyl porušen koncový algoritmus mapy a nahrát zpět. Jednou jsem se k tomu nechal přemluvit a ještě hodně dlouho jsem si nadával co jsem to za .... Takže když ostré vačky tak i piggy back.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

VeilSide píše:kat nemám, koupil jsem to už hotový. nechci ho tam vracet. chci tam mít rezonátor a potřebuju pořešit ECU.
Vyndej druhou ls a nech si pod ní u soustružníka udělat cca 1.5cm dlouhý nástavec. Dej zpět a máš klid. Jediné o co jde aby data z obou ls nebyly synchronní.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Lihus
Řidič
Příspěvky: 231
Registrován: úte 01.03.2011, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lihus »

libor12 píše:V Čr určitě ne,určité možnosti jsou v Polsku. Ale těm já nevěřím. Ono právě denso i když muselo zpřístupnit sběrnici 0BD2 zpřístupnit kvůli diagnostice,si ale stále ponechalo přístup do map ecu za "zamčenymi dveřmi". I takový úpravce jakým je MWR zhruba před 4roky tyto emulátory přestal prodávat a nadále všechny aplikace ladí buď na plněprogramovatelnych ecu nebo zmiňovaných piggy back. Je to o tom že u sériové mapy je daný algoritmus. Ten nelze změnit. Musíš extrahovat data z ecu přes emulátor otevřít v hex editoru přepsat mapu převést zpět tak aby nebyl porušen koncový algoritmus mapy a nahrát zpět. Jednou jsem se k tomu nechal přemluvit a ještě hodně dlouho jsem si nadával co jsem to za .... Takže když ostré vačky tak i piggy back.

Takze tj zrada celkem. Pak tedy jak to bude aktualni bych te kontaktoval co a jak. Jinak kdyz se ram da jina ecu tak esp,centrak imobilizer a rakovy veci budou fuc ne?
Ex: Corsa C 1,8 GSi
Ex: Celica t23 1zz-fe
Ex: Corolla T-Sport ZZE123, 2zz-ge

Lexus GS300 06
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

pomocí toho FIC od AEM modifikujes data která lezou z tovární ecu. Takže komfortní funkce zůstanou zachovány. Tebe při výměně vacek zajímá změna doby vstřiku a předstihu eventuelně trošku poupravit nějaká vstupní data čidel teploty a průtoku vzduchu no a předpokládám že katalyzátor pryč takže změnit signál jedné z ls Toť vše.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Lihus
Řidič
Příspěvky: 231
Registrován: úte 01.03.2011, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lihus »

libor12 píše:pomocí toho FIC od AEM modifikujes data která lezou z tovární ecu. Takže komfortní funkce zůstanou zachovány. Tebe při výměně vacek zajímá změna doby vstřiku a předstihu eventuelně trošku poupravit nějaká vstupní data čidel teploty a průtoku vzduchu no a předpokládám že katalyzátor pryč takže změnit signál jedné z ls Toť vše.

Zatim tam je, uvidim co s nim spis tam dam sportovni. Aktualni to bude az pristi rok pred sezonou, tedy pokud vse klapne;) puvodne sem prave premyslel o apexi power fc.
Ex: Corsa C 1,8 GSi
Ex: Celica t23 1zz-fe
Ex: Corolla T-Sport ZZE123, 2zz-ge

Lexus GS300 06
Uživatelský avatar
VeilSide
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20.05.2013, 21:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VeilSide »

libor12 píše:pomocí toho FIC od AEM modifikujes data která lezou z tovární ecu. Takže komfortní funkce zůstanou zachovány. Tebe při výměně vacek zajímá změna doby vstřiku a předstihu eventuelně trošku poupravit nějaká vstupní data čidel teploty a průtoku vzduchu no a předpokládám že katalyzátor pryč takže změnit signál jedné z ls Toť vše.
To FICčko... co to vlastně je... ? to se zapojuje mezi ECU a motor, naučí se to algorytmus z ECU, ty si ho v tom FIC pozměníš k dokonalosti a pak to flashneš do ECU?

jinak ten oxygen simulator je zajímavej, to nemusim kupovat, to se dá postavit, ale nedělá to bordel v mrazu/horku ?
Toyota Celica GT VeilSide
Obrázek
---------------------------------
Movies:
http://www.youtube.com/watch?v=RgZgqsW-ukk
http://www.youtube.com/watch?v=KcPIYC0Fe50
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

ten samozřejmě můžeš bez problémů použít také. Moje rada ovšem zní,nech ten motor tak jak je. Yamaha si dala opravdu záležet a výkon se pohybuje nad hranici 100koní/litr objemu. Střední pistova toho motoru už teď dosahuje na 23m/s pokud daš ostré vačky budeš muset zvednout redline minimálně na 8700. Setrvačna síla roste druhou mocnínou rychlosti. To znamená že zvýšení otáček o 500 zvýší čtyřikrát síly působící na všechny rotující komponenty. Navíc motor je známý tím z čeho je vyroben. Tento materiál použili na motor tuším akorát tři výrobci. Toyota,honda a porsche. Motor je známý svou křehkosti ne nadarmo se mu říká glass engine. Šetří si peníze na běžnou údržbu tohoto motoru. Jakékoli úpravy atmosférického vysoko otáčkoveho motoru jsou opravdu vysoká liga. Nedávno jsem zpracovával rozpočet na 2zz do lotusu jež budu příští rok stavět a věř tomu že za cenu toho motoru by jsi si koupil dvě tvoje corolly.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Tuning“