Zimní pneu na Prius II.gen

vše ohledně modelové řady Prius
Jaroslavn
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 22.11.2012, 16:54
Bydliště: Český Krumlov-Holubov

Zimní pneu na Prius II.gen

Příspěvek od Jaroslavn »

Zdravím, přemýšlím nad nějakými kvalitními zimními pneumatikami za dobrou cenu. Nemáte někdo zkušenost s těmito?

http://www.nejvyhodnejsipneu.cz/detail. ... l_lZ9K8Afg
ex-Corolla Verso 2007, 2,2 100kw
ex-Toyota Prius 2008, 1,5
Toyota Avensis T27 1,8 valvematic 2010
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Jooo, nokiany aaaano... Mel jsem sice jen G2, ale byly super. A nekde v jinem topicu nekdo referoval, ze ma tyhle a good..
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Tomi87
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: úte 18.09.2012, 09:29
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Tomi87 »

jj, to som bol asi ja :lol:
Je pravda, ze mam nokian ale iny rozmer a trucha aj typ: NOKIAN 215/45 R17 WR A3. Kazdopadne som s nimi spokojny. Pomer cena vs. vlastnosti je hodne dobry :wink:
http://www.nejvyhodnejsipneu.cz/detail. ... mAJTxA3nD4
Taktiez "index" vplyvu na spotrebu maju C...bezne pri zimnych gumach byva tak E - F...
Naposledy upravil(a) Tomi87 dne čtv 17.10.2013, 18:03, celkem upraveno 1 x.
Prius 2012
Obrázek
Uživatelský avatar
Vegetus
Člen Týmu
Příspěvky: 74
Registrován: ned 23.09.2012, 17:15

Nokian

Příspěvek od Vegetus »

Taky jsem se rozhodl pro Nokiany a koupil tyhle http://goo.gl/xgzM6Q

Podle referencí a zkušeností mají být opravdu špičkové ve své třídě a vyrovnají se i těm z vyšší třídy.

Čekám na sníh, abych mohl také ohodnotit ;)
Toyota Prius 1.5
Obrázek
Mickey007
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: úte 10.09.2013, 03:44

Příspěvek od Mickey007 »

Tak po dlouhém hledání a čtení testů jsem se rozhodl pro Continental TS 850 v rozměru 195/65 r15 H. V dTesdtu vyšly absolutně nejlépe a v tomto rozměru stojí nějakých 1.400,- což je super.

Akorát jsem musel řešit nové disky (mám 17-náctky), protože 15 palcové disky nelze koupit na priuse(jsou sice psané, prodává se i na patnáctkách - sehnat je, je nemožné), ale lze tam dát disky z avensise. Mají pouze rozdíle ET (prius 45, avensis 39), což je rozdíl šest milimetrů, ale zase guma je o 20mm tenčí, takže ve výsledku je to v poho.
Toyota Prius 1,8
2013/04
Obrázek
Jaroslavn
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 22.11.2012, 16:54
Bydliště: Český Krumlov-Holubov

Re: Nokian

Příspěvek od Jaroslavn »

Vegetus píše:Taky jsem se rozhodl pro Nokiany a koupil tyhle http://goo.gl/xgzM6Q

Podle referencí a zkušeností mají být opravdu špičkové ve své třídě a vyrovnají se i těm z vyšší třídy.

Čekám na sníh, abych mohl také ohodnotit ;)
To jsou ty samé co mám na mysli i já, jak jsem dával odkaz :D .
ex-Corolla Verso 2007, 2,2 100kw
ex-Toyota Prius 2008, 1,5
Toyota Avensis T27 1,8 valvematic 2010
Jaroslavn
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 22.11.2012, 16:54
Bydliště: Český Krumlov-Holubov

Příspěvek od Jaroslavn »

Mickey007 píše:Tak po dlouhém hledání a čtení testů jsem se rozhodl pro Continental TS 850 v rozměru 195/65 r15 H. V dTesdtu vyšly absolutně nejlépe a v tomto rozměru stojí nějakých 1.400,- což je super.

Akorát jsem musel řešit nové disky (mám 17-náctky), protože 15 palcové disky nelze koupit na priuse(jsou sice psané, prodává se i na patnáctkách - sehnat je, je nemožné), ale lze tam dát disky z avensise. Mají pouze rozdíle ET (prius 45, avensis 39), což je rozdíl šest milimetrů, ale zase guma je o 20mm tenčí, takže ve výsledku je to v poho.
Tak já mám psaný jen 16ky, ale i kdybych měl i 15ky, stejně bych to tam nedal. To auto není malé, 15ky by na tom vypadaly otřesně. Jinak co se týče disků, myslím, že jich jsou k dostání mraky. Není přece nutné mít origo disk Toyota ne? Kor na zimu.
ex-Corolla Verso 2007, 2,2 100kw
ex-Toyota Prius 2008, 1,5
Toyota Avensis T27 1,8 valvematic 2010
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Příspěvek od udo »

Já jsem taky 1.8 Priuse obul na zimu do těchle patnáctek, Nokian WR něco:-), na hliníkách Dezent RE, koupeno přes Toyotu za rozumný peníz. Vzhled mi nijak strašný nepřijde, na zimu mi nízkoprofilové 17ky přijdou úchylnost a 16ky vycházely pořád o dost dražší. Pokud dokážu ty gumy soudit: nemám námitek, ber je.
Naposledy upravil(a) udo dne čtv 09.01.2014, 18:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Příspěvek od mida »

Mickey007 píše:Tak po dlouhém hledání a čtení testů jsem se rozhodl pro Continental TS 850 v rozměru 195/65 r15 H. V dTesdtu vyšly absolutně nejlépe a v tomto rozměru stojí nějakých 1.400,- což je super.
Místo pročítání testů sis měl objet pár pneuservisů a poptat se. Ty Continentaly vychází z testů nejlépe, ale tam jsou na autě cca 60 minut. Pokud by ses poptal u zdroje, tak by ses dozvěděl, že těm gumám se po pár týdnech vytrhávají bloky dezénu a lidi to mění za jiné. To však žádný takový test nemá šanci zjistit. Gumaři ti řeknou, co je u lidí oblíbené a čemu se naopak vyhýbají, k čemu se po dobrých zkušenostech opakovaně vrací a co má jakou výdrž. Chce to být někdy méně pohodlný - konec konců pneumatika je to, co drží auto na silnici... Hodně gumařů říká, že si lidi hodně chválí Kléber. U nás celkem neznámá značka patřící Michelinu je ta, ke které se lidi nejvíc vrací. Prý to moc lidi jako značku neznají, teprve, když jim řeknou, že to patří pod Michelin a že to je v tom koncernu značka do nepohody, tak hodně z nich přestane pochybovat a koupí to a když přijedou koupit další sadu, tak cca 80% z nich chce rovnou znovu Kléber. Zkrátka se to osvědčilo a tak proč to měnit.

Mimochodem jen na základě selské úvahy bych jako první uvažoval o Nokianu. Jsou to přece Finové a ti se zimním ježděním musí mít ohromné zkušenosti ne?

Čtení testů je ztráta času - nebo snad je zde někdo, kdo se pro koupi Priuse rozhodl na základě přečtení nějakého testu?
Zeman není můj prezident
Jaroslavn
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 22.11.2012, 16:54
Bydliště: Český Krumlov-Holubov

Příspěvek od Jaroslavn »

Jak je to v zimě na sněhu s rozjezdem do kopce? Dá se nějak vypnout VSC? V nějaké diskusi jsem četl něco o zařazené poloze B.
ex-Corolla Verso 2007, 2,2 100kw
ex-Toyota Prius 2008, 1,5
Toyota Avensis T27 1,8 valvematic 2010
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Nejsem si jist, proc bys prave tam vypinal VSC... To je tam snad mnohem lepsi kvuli trakci, ne? Nevim jak tvuj Prius, ale ja mam jeste navic "Asistent rozjezdu do kopce" (kua neinspirovala se toyota u skodovky - asistent na vsechno), ktery je tak, ze dam D a drzim brzdu stale po zarazeni asi dalsich 5 - 10 sekund, pak se mi rozblika protiprokluz a to ma pomahat pri rozjezdu do ukrutneho kopce / na snehu / za kluzka ...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
mida
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: úte 27.03.2012, 15:49
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Příspěvek od mida »

Vypnutí se hodí v situaci, kdy zapadneš a musíš se odtama vyhrabat. Popisovaná situace, kdy chceš vyjet kopec, je přesně opačná, zde je ztráta adheze nežádoucí.
Zeman není můj prezident
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Kdyz se chci vyhrabat tak preci volam traktor, ne? :-) Vozim sice lopatku a sem tam i nejaky kilo sterku, ale Traktor je traktor.. proti tomu je VSC, jakykoliv asistent bridil.. leda teda tak pet az deset asistentu co mi potlaci...
Back in Czech.
Jaroslavn
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 22.11.2012, 16:54
Bydliště: Český Krumlov-Holubov

Příspěvek od Jaroslavn »

mida píše:Vypnutí se hodí v situaci, kdy zapadneš a musíš se odtama vyhrabat. Popisovaná situace, kdy chceš vyjet kopec, je přesně opačná, zde je ztráta adheze nežádoucí.
Přesně tuhle situaci jsem měl na mysli. Při potřebě se odněkud vyhrabat, by se hodila možnost vypnutí. Ten asistent tam asi nemám. Dá se vůbec někde zjistit, co tam vlastně všechno mám :D ?
ex-Corolla Verso 2007, 2,2 100kw
ex-Toyota Prius 2008, 1,5
Toyota Avensis T27 1,8 valvematic 2010
Jaroslavn
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 22.11.2012, 16:54
Bydliště: Český Krumlov-Holubov

Příspěvek od Jaroslavn »

aczasa píše:Nejsem si jist, proc bys prave tam vypinal VSC... To je tam snad mnohem lepsi kvuli trakci, ne? Nevim jak tvuj Prius, ale ja mam jeste navic "Asistent rozjezdu do kopce" (kua neinspirovala se toyota u skodovky - asistent na vsechno), ktery je tak, ze dam D a drzim brzdu stale po zarazeni asi dalsich 5 - 10 sekund, pak se mi rozblika protiprokluz a to ma pomahat pri rozjezdu do ukrutneho kopce / na snehu / za kluzka ...
S inspirováním se Toyoty u Škodovky si nedělej ani srandu :D
ex-Corolla Verso 2007, 2,2 100kw
ex-Toyota Prius 2008, 1,5
Toyota Avensis T27 1,8 valvematic 2010
Odpovědět

Zpět na „Prius“