Zimní pneu na Prius II.gen

vše ohledně modelové řady Prius
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

No vyhrabat se na kopec, ale nevim jak by v tom melo vypnuti VSC pomoci.. no nic...
Back in Czech.
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Příspěvek od udo »

Tady asi nejde o VSC, ale TRC. A to si dovedu představit - že je ten element mezi sedačkou a pedálem trochu víc při smyslech než elektronika. S klasickou převodovkou už jsem se kolikrát úspěšně vyhrabal a nevím nevím, kdyby to bývalo bylo stejně svéhlavé jako elektronika u Priusu.

Jinak samozřejmě souhlasím, že pět asistentů na zatlačení je lepších než deset asistentek aj než dvacet elektronických.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Horsi je jak to aplikovat na eCVT.. :-D No nic... tohle si holt musi kazdy vyresit v hlave sam...
Back in Czech.
Jaroslavn
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 22.11.2012, 16:54
Bydliště: Český Krumlov-Holubov

Příspěvek od Jaroslavn »

Ano, popletl jsem to- TRC.
ex-Corolla Verso 2007, 2,2 100kw
ex-Toyota Prius 2008, 1,5
Toyota Avensis T27 1,8 valvematic 2010
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ono i tak.. TRC prave hlida trakci, coz sice je u eCVT mene narocne nez u spojky a manualu, ale stejne.. :-) mohlo by to spise vic pomahat... CO te vede k domence, ze je nutne to vypnout? Dostal ses jiz do takove situace aby to bylo treba?
Back in Czech.
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

ja ano ale nie na priuse.
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Příspěvek od udo »

Ano a ne... Jednou jsem se se zablácenými koly jsem se snažil vyjet na plechovou rampu (nájezdy dílenského zvedáku). Elektronika to nějak nedávala a musel jsem si maličko couvnout a s rozjezdem. Což ne vždycky jde. Ale fakt je, že zatím nikdy se mi nestalo, že bych se odněkud nedostal. ťuk ťuk
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Cozpak to ja mockrat.... Ale stale mi nejak chybi ta dostatecna zkusenost s Priusem (+)... A opet zcela realne v predchozim aute bez TRC, VSC, kdovico... jsem mel obcas i problem vyjet to, co jini s jinymi auty s TRC... Ale to je asi holt i o rozlozeni hmotnosti, nalozeni, motoru, pneu... Proste hodne veci... Kdyz ale jiz opravdu neco nedam, tak obvykle nutno volat traktor. .;-)))) Treba kdyz auto lezi na brise ve snehu, nebo je takova ledovka, ze me ani o tunu tezsi ctyrkolka nevycukala z pangejtu.. :-)))
Back in Czech.
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Příspěvek od udo »

Jo, to já mluvil o Priusu. S klasiky jsem už taky pár vyprošťovacích akcí "lopata-mužik" zažil. Ono taky čím modernější auto, tím míň si troufám. Nejlepším teréňákem mi byla Felicia 1.3, aktivní i pasivní průchodnost nesrovnatelně lepší než cokoliv většího-těžšího-nižšího-se širšími gumami-choulostivějšího..., co jsem měl potom.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

;-) a to já ještě řádil po horách ve stodvace... ;-))) Ale kupodivu jasně nejhorší byl MB320SEL. A jak píšeš... Čím modernější auto plné kdeceho, tím míň si člověk troufne a snaží se to té technice usnadnit.. ;-)
Technika z nás dělá BLBCE. ;-)))
Back in Czech.
Jaroslavn
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 22.11.2012, 16:54
Bydliště: Český Krumlov-Holubov

Příspěvek od Jaroslavn »

aczasa píše:Ono i tak.. TRC prave hlida trakci, coz sice je u eCVT mene narocne nez u spojky a manualu, ale stejne.. :-) mohlo by to spise vic pomahat... CO te vede k domence, ze je nutne to vypnout? Dostal ses jiz do takove situace aby to bylo treba?
Jestli jsem se dostal již někdy do situace, kdy jsem potřeboval, aby kola pořád hrabala? Nesčetněkrát. Ale je fakt, že to bylo v práci. Dělám revírníka, takže do práce mám Suzuki Jimny a tam tihle elektroničtí přisluhovači nejsou. Nic, kromě ABS. S priusem se do takovýchto situací nejspíš nikdy nedostanu, ale i tak by mě to zajímalo.
ex-Corolla Verso 2007, 2,2 100kw
ex-Toyota Prius 2008, 1,5
Toyota Avensis T27 1,8 valvematic 2010
Uživatelský avatar
hathaway
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pon 15.03.2010, 23:55
Bydliště: Topolčany, Slovensko

Příspěvek od hathaway »

Neviem prečo by ste mali vypínať TRC ? Ten slúži práve na to aby vám pri rozjazde nepreklzovali kolesá. Hlavne v zime by sa bez toho asi ťažko rozbiehalo keďže Prius má už od 0 veľký točivý moment. Musím zaťukať že zatial ma Prius v takýchto podmienkach nikdy nesklamal. Asistenčné systémy sú tu podľa mňa nastavené veľmi dobre.
Osobne mám zimné pneu BF Gooldrich G-Force Winter a som s nimi veľmi spokojný. Na zasneženej aj na mokrej vozovke držia bez problémov.
Toyota Prius 2010
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Tfuj, tak to jsou jedny z nejhorsich zimnich pneu... Takze ta elektronika musi neco umet. .;-)))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
hathaway
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pon 15.03.2010, 23:55
Bydliště: Topolčany, Slovensko

Příspěvek od hathaway »

Ty ich máš že to tvrdíš ?
Toyota Prius 2010
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Nastesti uz ne.. ;-)
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Prius“