Chladící kapalina EVANS

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

aczasa píše:A tomu se rika schyzofrenni paranoia.. :-)
z chemika psychologem? :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ano, mas rozvazanou tkanicku Libore, pojd si o tom vazne a rozumne promluvit.. :-D
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

musím se zeptat ministra zahraničních věcí jestli dostanu výjezdní doložku na daný termín a rozpočtového výboru na schválení výdajů pro reprezentaci. A pak mužem povídat a povídat. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Good.... Please check your schedule and itinerary... :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

AndyGTP píše:
Ty napises, ze voda ma stalu teplotu 85 az 92°C v systeme, aj ked ciastocne pripustas lokalny var v zle nadizajnovanych motoroch, ale oni tvrdia, ze je to pomerne casty jav
Igor Hnízdo alias Štěpán Ti po svém vlastně říká použij Evans. Protože 90% motoru v econoboxech po 2000 jsou open deck bloky s jejich mizernými cirkulačnímí vlastnostmi a podtrhujíci poddimenzovaný systémem chlazení. Proto ty elektrické pumpy u toyoty - nezávislá cirkulace na otáčkach motoru. Proto ať evans nalejes do jakéhokoli econoboxu dojde k zlepšení chlazení.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Pjesne tak.. Pouzij Evans, nebo pouzij Ivan's :-) Protoze ta vodka je holt dobra.. :-) A kdyz uz to zadres, tak aspon vypijes chladici kapalinu a budes mit motaka a opici, nikoliv spatny pocit ze zadreneho motru..... .:-)))))
A jsem pro pouziti tekuteho kovu v pripade spatne navrzenych chladicich systemu.. :-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

použij tekutý kov nebo si kup lexus LFA. Tam problémy s chlazením nejsou. Celý motor je "protkán" chladícími kanály a doplněn 17l chladicí soustavou. Tam je to o tom ideálu o kterém Igor Hnízdo svým svérázným způsobem kůrovce tak rád diskutuje. :) my co máme hluboko do kapsy si LFA výzdobime kabinu našeho econoboxu :) a nalijeme evans. Ti co mají do kapsy ještě hlouběji tedy ani na fotky ne :) nechají g12 a než najedou 200k km auto prodají dalšímu nešťastníkovi kterému se pak ta díra v kapse ještě zvětší. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

No nevím jak vy, ale když jsem se bavil o vodě v topení u plynového kotle, tak mi bylo řečeno, že postupem času se vzduch z vody dostane ven a potom ta voda, i když smrdí jak zkažený ponožky, je k trubkám hodná. Co se týká lokálního přehřívání, tak se dá obecně říct, že je to kvůli malému průtoku v daném místě. Konkrétně u vody by to znamenalo buď zrychlit proudění a nebo zvětšit průřez chladících kanálků v místě toho lokálního varu. Toť můj selský rozum.
Jinak pro mě vzhledem k ceně Evansu je nesmysl to řešit.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Pekna je ta zminka o te korozi.

http://www.norosion.com/evanstest.htm

Je to k nicemu protoze kdyz to rozlijete tak se to neodpari a muzete na tom uklouznout :D jestli to teda driv nebouchne.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

milujem testy, ktore firmy robia na konkurencnych produktoch a vysledky hrdo uverejnuju s tym ze konkurencia je vo vsetkom horsia a ich produkt je jednoducho TOP. potom som si zapol ich web a vyzera to ze sa zasekli dakde v 90', ked majklove dzeksonove biele ponozky boli trendy :D asi nezarobili na viac :D

http://www.bobistheoilguy.com/forums/ub ... 466&page=2

Kód: Vybrat vše

4. Corrosion Prevention and ASTM Test Procedures
The corrosion tests carried out by NR are not relevant because they were performed following ASTM D1384 procedures which
require 67% water to be mixed with 33% Evans. Evans is a Waterless Engine Coolant and therefore should not be mixed with
water, for use or testing purposes.
este toto je zaujmave

http://www.bobistheoilguy.com/forums/ub ... 974&page=1
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Pokud za tim jendoduse stoji zisk, neda se verit nicemu a nikomu ani vlastnostem ani testum to plati na cokoli. A testy dela zasadne konkurence
:D Clovek aby si vsehcno testoval sam nez si neco koupi ...
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ne, staci se podivat do zrcadla..... Potrebuji to? Ano/Ne.... a Je to, pak ti nepomohou ani testy, ani konkurence.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Tak jasne ze jo, to jsem rikal uz na zacatku, ale clovek co nevi co s prachama a chce se blejsknout vis jak. :D :lol:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
AndyGTP
Manager Týmu
Příspěvky: 336
Registrován: pát 14.10.2005, 21:40

Příspěvek od AndyGTP »

Cakal som, ze kto vytiahne ten No Rosion test, a nesklamali ste ma. Som rad, ze Stenky napisal k tomu tiez nieco. Ten test je podla mna dost tendencny a viacere veci z ich "findings" nekoresponduju s realitou. Ide podla vsetkeho o velmi stary test s povodnymi US produktmi. Krasne srdervuco opisuju ten proces rozoberania celeho auta. :) No a absolutne neverim tomu, ze namerali v hlave o 115-140°F viac, nez pri ich No-ThankYou produkte. Treba mat na pamati, ze USA su zname konfrontacnymi kampanami, ktore nie su v EU povolene, takze zmanipulovane testy su dost mozne.
JCE10L - EE111 - SXA11L - AE82L - AE86L - AE92L
2JZGE --- 4EFE --- 3SFE --- 4AGE --- 4AGE --- 4AGE
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Ten test jsem vytahl ze srandy a ne jako oponenturu. To jen tak kdyby to nekdo nepochopil. Je tam hodne usmevnych veci.

Internet je plny kladu a zaporu tak jako lzi a polopravd, opravdovych pravd uz mene. A je jedno o jaky produkt jde.

Prijde mi ale docela tezke urcit kdo ma pravdu ve vsech tech forech. Zda ti kdo koupili a boji se priznat ze i zbytecne vyhodili penize, nebo ti co vychazeji striktne z podkladu vyrobce a nebo ti co jen kecaji a nikdy nic nezkusili a nebo naopak ti co dane problematice rozumi a maji svuj objektivni nazor.

No tak a otazka nezni ani tak jeslti to funguje nebo je to lepsi nebo horsi. Ale otazka zni vseobecne co se tyce ruznych produktu.

Kdo ma pravdu? Komu se da verit? To uz tak jednoduche nebude.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Odpovědět

Zpět na „Celica“