Chladící kapalina EVANS

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Tahle veta se libi me, je z toho fora co postoval Stenky

That's a terrible reason but at least it's an honest one? Fear and ignorance can be cured thankfully.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Moc s tim nesouhlasim, ale to je asi vse co nadelam. .:-) Prej vylecit blbost.. a jeste k tomu lidskou.. :-))))) Neuveritelne..
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Lecit ne vylecit, to znamena striky a elektrody na palici :twisted: :D
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Lobotomie.... hm... :-)
A nebo jeste vice tech prani k narozeninam, cikanske predpovedi budoucnosti a vsechny ty drsny kluky co delaj rap a jinou disharmonickou melodii na TyTrubce. :-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jsi sadysta nasadil bych max 6x denne klystyr :twisted:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Klystyr Evansem? :-))))) Bezvodym? ;-) Takze to je spravne pouziti.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

velmi plodna debata zasa... vam dvom by sa hodil chat
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Kenne píše:
jinak mas Libore pravdu, ja jen ze tu stejne ma jen par lidi opravdu sportovnich aut a malokdo z nas tady jezdi od semaforu k semaforu po omezovac, takze evans je zbytecny luxus a bohate staci klasicka kapalina a jeji pravidelna vymena
no tak právě i pro takové econoboxy jako je htp s červeným p kterým rozhodně drahá polovička nejezdí popisovaným způsobem se na úspoře benzínu (vezmi obyčejný obd2 scanner a podívej se jak dlouho ti celica obohacuje po startu směs,oproti teplemu motoru prodlužuje dobu vstřiku až pětinásobně) a porovnej dobu ohřevu motoru s mým dragstrem který dosahuje 90st po necelých 2minutách. Potom si spočítej kolik je to paliva. Degradace oleje je díky rychlému ohřevu také pomalejší což si díky budíkum taky můžeš ověřit.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

A usetrenych 150kc za mesic investovat do napisu na cecky.

http://www.stovkomat.cz/velkyulet/55/vzkaz-na-svá-prsa


"Liborku miluju te .... Tvoje Bembelka"

a v nezalepene obalce to hodit na Dobrisi do schranky :D
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
e1
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13.09.2013, 04:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od e1 »

libor12 píše:
Kenne píše:jinak mas Libore pravdu, ja jen ze tu stejne ma jen par lidi opravdu sportovnich aut a malokdo z nas tady jezdi od semaforu k semaforu po omezovac, takze evans je zbytecny luxus a bohate staci klasicka kapalina a jeji pravidelna vymena
no tak právě i pro takové econoboxy jako je htp s červeným p kterým rozhodně drahá polovička nejezdí popisovaným způsobem se na úspoře benzínu (vezmi obyčejný obd2 scanner a podívej se jak dlouho ti celica obohacuje po startu směs,oproti teplemu motoru prodlužuje dobu vstřiku až pětinásobně) a porovnej dobu ohřevu motoru s mým dragstrem který dosahuje 90st po necelých 2minutách. Potom si spočítej kolik je to paliva. Degradace oleje je díky rychlému ohřevu také pomalejší což si díky budíkum taky můžeš ověřit.
libor12, jazdím často krátke trasy v meste má serie presne tá istá vlastnosť o ktorej tu píšeš, pomalé zohrievanie motora a tým pádom aj vyššia spotreba kým sa motor nezohreje. Videl som tvoje video z HTP, ale vzhľadom na to, že mám iný motor (1.2 TSI), a zároveň neviem aká bola vonkajšia teplota, reálna teplota vody (ukazovateľ oproti reálnej hodnote zavádza aj o 20°C) a oleja pred naštartovaním, nedokážem reálne posúdiť/porovnať to video ani keby som zohnal niekoho s týmto istým motorom.
Preto ma primárne zaujíma, či eviduješ reálnu zmenu spotreby aj podľa tankovania (zaujímajú ma reálne čísla) a či ti auto začne v zime skôr kúriť. Tieto dve veci ma zajímajú primárne. Ďalšia podstatná vec ktorá ma zaujíma, je správanie sa auta pri vysokej záťaži, tj. stála jazda na maximálny výkon a to, ako sa voda a olej (ak máš možnosť sledovať jeho teplotu) správajú. U mňa sa teplota oleja ledva dostane na 90°C pri bežnej jazde. Pri jazde na spotrebu mám dokonca problém dostať sa na 83°C. Naopak pri jazde na okruhu som sa už dostal na 118°C, čo je už nad optimálnou prevádzkovou teplotou oleja 90-110°C (info od výrobcu auta).

A nakoniec by som ešte doplnil informáciu, že v motoroch VAG nie je žiadne čidlo kvality oleja, nič také neexistuje. Stačí sa zamyslieť len nad tým, že čo by také čidlo mohlo na kvalite oleja kontrolvať, a čo by bolo hlavným kritérium na určenie jeho (ne)kvality. Funguje to úplne inak, palubný počítač jednoducho počíta otáčky, motohodiny, a vyhodnocuje ich podľa X ďalších údajov medzi ktoré patrí asi aj aktuálna teplota chladiacej kvapaliny, oleja a podobné údaje. Presný algoritmus nie je verejný, ale samozrejme platí, že pri častých krátkych jazdách, prípadne pri jazdách na vysoké otáčky, kilometre do ďalšej výmeny ubúdajú rýchlejšie. Naopak ak niekto jazdí dlhé trasy pri stálom tempe, tak môže na LL olej odjazdiť aj 30 tisíc km, dokonca kedysi sa dalo vraj dostať až ku 50 tisíc kilometrom (chudák motor). Tento fakt potvrdzuje aj to správanie, že ak sa s novým olejom začne jazdiť hneď agresívne, tak kilometre začnú rýchlo ubúdať, a potom keď vodič zmení štýl jazdy, začnú zrazu pribúdať. Pritom keď sa raz olej nešetrným jazdením degraduje, tak šetrnou jazdou sa už jeho kvalita už nezlepší späť a kilometre napriek tomu pribudnú. Jednoducho PP to takto spočíta, ale o kvalite oleja to nič nevypovedá.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

e1 píše:
A nakoniec by som ešte doplnil informáciu, že v motoroch VAG nie je žiadne čidlo kvality oleja, nič také neexistuje. Stačí sa zamyslieť len nad tým, že čo by také čidlo mohlo na kvalite oleja kontrolvať, a čo by bolo hlavným kritérium na určenie jeho (ne)kvality. Funguje to úplne inak, palubný počítač jednoducho počíta otáčky, motohodiny, a vyhodnocuje ich podľa X ďalších údajov medzi ktoré patrí asi aj aktuálna teplota chladiacej kvapaliny, oleja a podobné údaje. Presný algoritmus nie je verejný, ale samozrejme platí, že pri častých krátkych jazdách, prípadne pri jazdách na vysoké otáčky, kilometre do ďalšej výmeny ubúdajú rýchlejšie. Naopak ak niekto jazdí dlhé trasy pri stálom tempe, tak môže na LL olej odjazdiť aj 30 tisíc km, dokonca kedysi sa dalo vraj dostať až ku 50 tisíc kilometrom (chudák motor). Tento fakt potvrdzuje aj to správanie, že ak sa s novým olejom začne jazdiť hneď agresívne, tak kilometre začnú rýchlo ubúdať, a potom keď vodič zmení štýl jazdy, začnú zrazu pribúdať. Pritom keď sa raz olej nešetrným jazdením degraduje, tak šetrnou jazdou sa už jeho kvalita už nezlepší späť a kilometre napriek tomu pribudnú. Jednoducho PP to takto spočíta, ale o kvalite oleja to nič nevypovedá.

Veliký omyl.

Je to trojkombinace ultrazvukového senzoru hladiny oleje,teploty oleje a KVALITY OLEJE.

tady o tom jak funguje http://www.uni-stuttgart.de/hsg-imat/vi ... sensor.pdf

http://webspace.prihodnost.com/Iztok/Oi ... 404fin.pdf


na zbytek odpovim později.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Heh... viscosity senzor.. :-) No jo. .tak to pak mame naprosto jasno.. :-) Promin Libore, ale trochu me to pobavilo.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

ty možná Štěpáne já ne. Budu rád když osvětlíš. Měl jsem za to že se měří elektrický odpor oleje. Nový olej velký el.odpor a degradovány olej nízký el.odpor. To čidlo mám na stole. Jsou na něm dva plisky proti sobě. To pokládám za ono čidlo kvality. Ale třeba se mýlím.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Tak ho rozeber. :- ) Jestli je to jen odporove, tak potes panbuh... Jestli ten viskozimetr je treba ultrazvukovy, tak trochu lepsi, jestli mikrovlnny, tak skoro super...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

no že bych rýpal do čidla za 3k se mi moc nechce. Ale nedozvěděl jsem se co Tě pobavilo?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“