EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Uživatelský avatar
spachal
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: pát 11.12.2015, 00:47
Bydliště: Karlovy Vary

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od spachal »

Co jsem pročítal, tak opravdu asi ta Benzina, shoduje se na tom vice lidi napric autofory. Bez ekosragor se asi uz neprodava nic pouzitelneho. Takze take beru TopQ a adituji si to sam (Miller's Diesel PEM, 50ml na nadrz). U Verva netusim jak je to s vytocnosti u benzinek v okoli (asi nic moc, malo se prodava). Navic litr za 24.20 opravdu neni nic k nesneseni, k tomu cca koruna za aditiva :]
Toyota Corolla Verso 2.2 D-4D Sol 100kW, 12/2007
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od v.lesuk »

spachal píše:Co jsem pročítal, tak opravdu asi ta Benzina, shoduje se na tom vice lidi napric autofory. Bez ekosragor se asi uz neprodava nic pouzitelneho. Takze take beru TopQ a adituji si to sam (Miller's Diesel PEM, 50ml na nadrz). U Verva netusim jak je to s vytocnosti u benzinek v okoli (asi nic moc, malo se prodava). Navic litr za 24.20 opravdu neni nic k nesneseni, k tomu cca koruna za aditiva :]
To je právě ono, každý řiká něco jiného a pak člověk neví co vybrat. Nestojím si za omv max ale tankoval jsem chvíli jen toto a ten rozdíl byl znát. Auto se chovalo úplně jinak a to potvrdila i manželka, že auto je živější.
gooffyy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 556
Registrován: pon 20.12.2010, 10:54
Bydliště: Brno

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od gooffyy »

Tak ruku na srdce, kdo kdy čistil celou nádrž?
je třeba ji demontovat, a to i s výfukem, tak je to pracný, ale asi je to jednou potřeba..
Já mám doufám na chvíli klid.

Jinak filtr dělám každej rok preventivně, tak s tím budu pokračovat..
Teď, když mám čistou nádrž, tak jen zvolit jednu stanici kde naliju ty naše český s*ačky do nádrže :(
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW
Fuzo
Navigátor
Příspěvky: 146
Registrován: pát 18.01.2013, 10:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od Fuzo »

Už jsem to tady někde psal. Tak že ještě jednou. Avik 2004 D4-D 2.0 85kw. Koupil jsem starší a začal s tankováním. Shell, Šafránka v praze - tragédie. Hlučnost, spotřeba. Zkusil jsem OMV maxx motion a obrovský rozdíl. Skoro o litr nižší spotřeba a kultivovanější chod motoru. Vyplatí se tankovat i za dražší cenu. Je rozdíl, jestli ujedu 100 km za 7,2l nebo za 6,2l . při rozdílu 5 kč za litr se to pořád vyplatí. Pak jsem začal experimentovat s Benzina top Q a bylo to o půl litru horší. Ale pořád slušný dojem. Pak jsem se dočetl o EUROOilu a naftě bez řepky. Ale to už jsem laškoval s VIFem a rozhodl se to zkusit. Při použití VIFu a nafty od EO mám subjektivně stejný pocit jako s Maxx motion bez VIFu. Tankuji zásadně u EUROoilu na Kladně - Buštěhrad. Mám to asi nejblíže. Jinak jsem v létě několikrát tankoval u EIUROOILu na moravě kolem Brna a byl jsem silně zklamán. Připadalo mi to, že je to ta nejhorší nafta co jsem tankoval. Tak že když můžu tankuju doma a jinak OMV maxx motion diesel a nebo Německ, Rakousko Shell a OMV.
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od v.lesuk »

Fuzo píše:Už jsem to tady někde psal. Tak že ještě jednou. Avik 2004 D4-D 2.0 85kw. Koupil jsem starší a začal s tankováním. Shell, Šafránka v praze - tragédie. Hlučnost, spotřeba. Zkusil jsem OMV maxx motion a obrovský rozdíl. Skoro o litr nižší spotřeba a kultivovanější chod motoru. Vyplatí se tankovat i za dražší cenu. Je rozdíl, jestli ujedu 100 km za 7,2l nebo za 6,2l . při rozdílu 5 kč za litr se to pořád vyplatí. Pak jsem začal experimentovat s Benzina top Q a bylo to o půl litru horší. Ale pořád slušný dojem. Pak jsem se dočetl o EUROOilu a naftě bez řepky. Ale to už jsem laškoval s VIFem a rozhodl se to zkusit. Při použití VIFu a nafty od EO mám subjektivně stejný pocit jako s Maxx motion bez VIFu. Tankuji zásadně u EUROoilu na Kladně - Buštěhrad. Mám to asi nejblíže. Jinak jsem v létě několikrát tankoval u EIUROOILu na moravě kolem Brna a byl jsem silně zklamán. Připadalo mi to, že je to ta nejhorší nafta co jsem tankoval. Tak že když můžu tankuju doma a jinak OMV maxx motion diesel a nebo Německ, Rakousko Shell a OMV.
Máme stejnej motor, akorát já mám Corolla Verso. Dnes jsem byl tankovat a OMV a u nás zlevnili Maxxmotion na 28,7. Šafránku, ale v Rudný a ostaní menší benzínky jsem tankoval ze začátku když jsem auto koupil, to jsem ještě neveděl jak se k dieslu chovat. Měl jsem předtím benzín. Eurooil Beroun má již nyní dvě nafty Optimal Diesel a Optimal Diesel Plus. Plus tuším za 26,5. Měl jsem nádrž předtím Eurooil plus a aditiva a auto nebylo tak živé jako Max. Nejhorší je, že tyto premiové nafty dle mého nejdou tak na odbyt a buhví jak dlouho tyto nafty jsou na benzínce.
K té moravě, právě, že člověk se nemůže spolehnout na "značkovou" benzínku když všude nenatankujeme stejnou naftu. Když auto "zvyknu" na jednu naftu, tak třeba Eurooil v zahraničí neni když bychom jeli na dovolenou. Nepreferuji tady OMV, ale pro mě je i trošku jistota, že max nafta není z Česka.
Uživatelský avatar
Manyjak
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 29.01.2015, 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od Manyjak »

Najedu spousta kilometrů ročně na závodech /6-10tisKM/a jak benzin tak nafta se mi nejvic osvědčila Verva od Benziny. Ta OMV na to jak je drahá neni o nic lepší a fakt mi z Prahy Ruzyně už dvakrát zamrzla.
Jinak jednoznačně nejlepší je třeba nafta od obyčejný pumpy v Rusku, hlavně i vypadá a voní jako normální nafta před mnoha desetiletíma řepkou nepolíbená.
Ale teda jak naftu tak benzin jezdím v autech bez veškerý elektroniky dohromady tak 60-80 tis KM ročně. H.
MANYJAK.CZ
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od destabilizator »

Zdůrazňuji, že tento druh vysokooktanového benzinu neobsahuje v rámci povinného plošného přimíchávání bioetanol . V žádném případě jej nemícháme s E 85*) ,to je zcela jiný druh benzinu( obsahuje až 85% bezvodého bioetanolu, zbytek tvoří standardní natural 95 )
- Vaclav Loula, reditel jakosti u Benziny.

Je to moc sdilny pan, mam od nej sahodlouhy mejl s protokoly z laboratore - Verva je tudiz BabisRepka-free.
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
gooffyy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 556
Registrován: pon 20.12.2010, 10:54
Bydliště: Brno

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od gooffyy »

Kdybych bydlel blíž Rakousku tak je jasná volba, ale po Brně je to bohužel omezený. Shell.. ani vidět (mají lepší benzín, ale podle testu mají ropu na prd), a po 5ti letech u Eurooil taky už ne, asi je to co kraj to kvalita.. jak píše FUZO nevím co si o tom myslet.
Dnes jsem do prázdné vyčištěné nádrže nalil Top Q od benziny a uvidím.
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od v.lesuk »

gooffyy píše:Kdybych bydlel blíž Rakousku tak je jasná volba, ale po Brně je to bohužel omezený. Shell.. ani vidět (mají lepší benzín, ale podle testu mají ropu na prd), a po 5ti letech u Eurooil taky už ne, asi je to co kraj to kvalita.. jak píše FUZO nevím co si o tom myslet.
Dnes jsem do prázdné vyčištěné nádrže nalil Top Q od benziny a uvidím.
Můžu se zeptat kolik stálo to vyčištění nádrže a jestli to dělal autorizovaný servis? Čistili pouze nádrž nebo celý systém včetně nového filtru?
gooffyy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 556
Registrován: pon 20.12.2010, 10:54
Bydliště: Brno

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od gooffyy »

Já tam toho měl víc, podrobnosti pisnu do SZ
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW
RebelYell
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 22.10.2015, 10:12
Bydliště: Brno

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od RebelYell »

gooffyy píše:....Top Q od benziny a uvidím.
Zdarec, chtěl jsem se zeptat. Top Q je bez řepky nebo až Verva? Díky.

Jinak jsem tankoval u EO, většinou jižní Morava a Vysočina, pak jsem zkusil jednou plnou OMV Maxxe a musím říct, že projev auta o dost lepší.
TOYOTA Avensis WG 2.2 D-4D, 110kW, r.v.2007
ex Seat Toledo 1.9 TDI, 66kw, r.v.2000
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od Xfield »

Top Q i Verva bio přísady obsahují. U nás je bez přísad jen Otimal Diesel u EuroOilu ....a přídadně OMV Maxx Motion - ten sice biosložku obsahuje, ale jinak zpracovanou, než klasické MEŘO.

Taky mě výrazný pokles cen nalákal vyzkoušet MaxxMotion...ale nepozoroval jsem žádnou zázračnou změnu, která by mě přesvědčila, že bych to měl tankovat pořád....spotřeba stejná (ne-li horší), zvuk studeného motoru taky stejný, že by auto jelo líp, to říct taky nemůžu....
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od v.lesuk »

Xfield píše:Top Q i Verva bio přísady obsahují. U nás je bez přísad jen Otimal Diesel u EuroOilu ....a přídadně OMV Maxx Motion - ten sice biosložku obsahuje, ale jinak zpracovanou, než klasické MEŘO.

Taky mě výrazný pokles cen nalákal vyzkoušet MaxxMotion...ale nepozoroval jsem žádnou zázračnou změnu, která by mě přesvědčila, že bych to měl tankovat pořád....spotřeba stejná (ne-li horší), zvuk studeného motoru taky stejný, že by auto jelo líp, to říct taky nemůžu....
A o tom to je, každý má jiný názor nejen tady na foru, četl jsem názory i na jiném forum, někdo nedá dopustit na Benzinu, někdo zas Eurooil, někdo zas Tank Ono apod.

Já jsem Benzinu nechtěl protože přesně obsahuje BIO složku, rozhodoval jsem se mezi EuroOil a OMV, auto je na OMV živější, ale o tom nejde, jde mi jen o kvalitu, jak jsem psal, mám 222 tisíc a vstřiky mám původní, proto bych je rád udržel co nejdýl při životě. Na EuroOil jsem četl více negativních názoru než na Max.
RebelYell
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 22.10.2015, 10:12
Bydliště: Brno

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od RebelYell »

Xfield píše:Taky mě výrazný pokles cen nalákal vyzkoušet MaxxMotion...ale nepozoroval jsem žádnou zázračnou změnu, která by mě přesvědčila, že bych to měl tankovat pořád....spotřeba stejná (ne-li horší), zvuk studeného motoru taky stejný, že by auto jelo líp, to říct taky nemůžu....
A co jsi tankoval normálně? Já zkusím ještě ten nový Optimal Diesel Plus, který je aditivovaný. U mne jsem s Maxxem pozoroval celkový lepší projev motoru oproti Optimalu, spotřeba však stejná.
TOYOTA Avensis WG 2.2 D-4D, 110kW, r.v.2007
ex Seat Toledo 1.9 TDI, 66kw, r.v.2000
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od Xfield »

Normálně (tedy v 99,9%) tankuju na EuroOilu.....najeto přes 250 000 km...vstřikování zatím původní.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Odpovědět

Zpět na „Palivo“