EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

máte pozitivní / negativní zkušenost s nějakou čerpací stanicí? Tak tady jste správně ;)
Uživatelský avatar
dave456
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: úte 11.01.2011, 21:29

EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od dave456 »

EuroOil prodává naftu, která by měla být zcela bez biosložek:
ttps://www.ceproas.cz/optimal-diesel

zkoušeli jste to někdo už, jezdíte na to, co si o tom myslíte? Zrovna o vlákno níže sice není úplně dobrá reklama na EuroOil, ale vlákno je z roku 2010.
Něco málo je rozeseto tady po fóru:
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=24056
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=24010
tak bych to sdružil tady pod jedno vlákno.

Já to teda zkusil, po jedné nádrži necítím rozdíl. Otázka, jestli má jít vůbec něco poznat, jestli to bio není jenom o životnosti dílů. Každopádně ta nafta prý není nijak aditivovaná, čistá holá nafta (jedna paní povídala). Přešel jsem z OMV Maxxe, takže akorát zatím cítím výrazné snížení ceny :wink:.

Co vy?
Avensis 2.0 D-4D, 93 kW, kombi
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

radsi se podivej do jiz opublikovaneho a cti...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
extremehany
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1451
Registrován: ned 25.12.2011, 00:34
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od extremehany »

No já jezdím stále na Benzinu TopQ + VIF, jelikož dobře maže a přes zimu jezdím na OMV MaxxMotion + VIF, jelikož ten zase moc dobře nemaže, jelikož právě nemá biosložku, na ten EuroOIL jsem jel jednou do Prahy a spotřeba byla tak 0,3 litru horší jak když stejnou trasu jezdím na Maxx.
Toyota Avensis Combi 2,2 D-4D 110 kW 2008
Toyota Auris TS 1,6 VVT-i M/T - 2018
1ac0
Navigátor
Příspěvky: 126
Registrován: sob 07.11.2009, 18:35

Příspěvek od 1ac0 »

jazdim na to cca pol roka. motor vo volnobeznych otackach prestal "plavat" (podla zvuku poznatelne uuuuUUUuuuuuUUuuuUUuuu jemne plavanie otacok, na otackomery sa to takmer neprejavi). lepsi zatah na zosliapnutie plynu. o nieco nizsia spotreba. doteraz som tankoval benzina top Q. no a nizsia cena.
Toyota Avensis T25 kombi - D4D 93kW, 2008
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Příspěvek od Xfield »

Beru od EuroOilu už víc než rok...vždy +VIF ...předtím Benzina TopQ...teď mám mnohem lepší (prakticky bezproblémové) zimní starty a spotřeba je taky v pohodě. Když můžu, vždycky dám raděj přednost naftě bez biosložky a mazivost zvyšuju pomocí VIF.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
majklef
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: pát 17.08.2012, 14:22

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od majklef »

Ja mel bohuzel spatnou zkusenost.Po natankovani eurooilu se mi vzdy rozsvitila kontrolka motoru.Po vyjeti a natankovani jinde,zhasla a vse v pohode.
gooffyy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 556
Registrován: pon 20.12.2010, 10:54
Bydliště: Brno

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od gooffyy »

Já tam beru taky a VIF dávám poloviční dávku, spotřeba a jízdní vlastnosti v poho a zimní starty taky ;)
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW
Uživatelský avatar
karelIV
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 31.05.2014, 00:42
Bydliště: Břeclavsko

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od karelIV »

Jezdil jsem s Passatem B6 motor 2.0 TDI 130kw na EuroOil poslední tři roky a veliká spokojenost. Motor kultivovanější,živější jízda a nižší cena. Teď mám Avensise T25 2.2 D-4d 110kw a měnit nehodlám. Jsem s touto značkou spokojený.
Toyota Avensis 2.2 D4D 110kw Executive wagon 2006
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od v.lesuk »

Nechtěl jsem zakládat nové téma, tak píšu sem.

Máte někdo zkušenosti s "novým" Optimal diesel plus? Je potřeba tuto naftu ještě aditovat? Nebo už lépe tato nafta maže?
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od indet »

Ja v minulosti aditivoval i Vervu 60 cetanu - volba je na tobě.
Koupil jsem celý kanystr VIF, tak mažu oba Diesly jak vzteklý :wink: .
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
gooffyy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 556
Registrován: pon 20.12.2010, 10:54
Bydliště: Brno

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od gooffyy »

Tak po 4letech u Eurooilu jsem zklamán.
V ID AUTO brno jsem si nechal vyčistit nádrž a palivový systém, protože se mi zdálo že to hůř startuje.A ejhle, najednou to jede líp. a to mi Toyota říkala, že jezdí tankovat nová auta v Brně k Makru, kde posílaly vzorek nafty na kontrolu do "čepra" a dostali potvrzení že takhle nějak by mohla vypadat nafta.. a to čepro netušilo odkud vzorek je.

Bohužel u Eurooilu končím.. i Optimal diesel + Vif co jsem tam lil je asi špatý, protože sběrný koš a filtr byl tak zas*aný, že se to nedá ani popsat.
Měl jsem sto chutí to nafotit a poslat jim to ale je to neprokazatelný (jen vím, že jsem jinde netankoval) a bohužel jen můžu konstatovat, že tam už nic nekoupím ani nenaliju.
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od v.lesuk »

gooffyy píše:Tak po 4letech u Eurooilu jsem zklamán.
V ID AUTO brno jsem si nechal vyčistit nádrž a palivový systém, protože se mi zdálo že to hůř startuje.A ejhle, najednou to jede líp. a to mi Toyota říkala, že jezdí tankovat nová auta v Brně k Makru, kde posílaly vzorek nafty na kontrolu do "čepra" a dostali potvrzení že takhle nějak by mohla vypadat nafta.. a to čepro netušilo odkud vzorek je.

Bohužel u Eurooilu končím.. i Optimal diesel + Vif co jsem tam lil je asi špatý, protože sběrný koš a filtr byl tak zas*aný, že se to nedá ani popsat.
Měl jsem sto chutí to nafotit a poslat jim to ale je to neprokazatelný (jen vím, že jsem jinde netankoval) a bohužel jen můžu konstatovat, že tam už nic nekoupím ani nenaliju.

Tak to je pěkné a to jsi tankvoval jen Eurooil? Tak teď tedy nevím kde tankovat. Snad jen ten Maxxmotion který není údajně z Česka. Sice rozdíl cca 5 Kč, ale když si vzpomenu, že jsme snad minulý rok tankovali za 36 Kč tak ještě není tak strašné.
gooffyy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 556
Registrován: pon 20.12.2010, 10:54
Bydliště: Brno

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od gooffyy »

Fakt jen eurooil... Sám nechápu kde se ten sajrajt v nádrži vzal.. a to sem si myslel že Optimaldiesel bude v poho.
viděl jsem fotky ze servisu a je mi z toho špatně.
Sám teď váhám kde tankovat... To už tam za chvilku můžu nalít tzv 100%naftu u ONO, nebo MOL, a třeba i Benzinu. to už bude jedno, stejně je to vše od jednoho výrobce.
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW
v.lesuk
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: pát 24.10.2014, 09:02

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od v.lesuk »

gooffyy píše:Fakt jen eurooil... Sám nechápu kde se ten sajrajt v nádrži vzal.. a to sem si myslel že Optimaldiesel bude v poho.
viděl jsem fotky ze servisu a je mi z toho špatně.
Sám teď váhám kde tankovat... To už tam za chvilku můžu nalít tzv 100%naftu u ONO, nebo MOL, a třeba i Benzinu. to už bude jedno, stejně je to vše od jednoho výrobce.
Dnes jsem byl na vrakovišti a řikal, že je to u nás kritický s naftou. Shodli jsme se, že to OMV je asi nejlepší. Já mám 222 tisíc najeto, měnili jsme palivové čerpadlo a vstřiky zatím ne, jen byli údajně vyčištěný. Takže ted dávám bacha na kvalitu paliva. Filtr jsem měl půl roku originál a vypadá docela čistě, plaval tam ale nějakej bordel tak jsem ho dnes vyměnil. Jak ale vypadá nádrž netuším.
Uživatelský avatar
Manyjak
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 29.01.2015, 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: EuroOil, nafta bez BIO, jezdíte?

Příspěvek od Manyjak »

Já mám třeba s OMV špatnou zkušenost, už dvakrát mě zamrzla. JInak z rozborů německýho autoklubu vycházela nejlíp Verva od Benziny /myšleno z čerpaček u nás/. Teď je i za dobrou cenu. H.
MANYJAK.CZ
Odpovědět

Zpět na „Palivo“