Poradte co s corollou

vše o tuningu na vozech Toyota
GubaXan
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01.05.2013, 18:50
Bydliště: Praha

Poradte co s corollou

Příspěvek od GubaXan »

Cau vsichni :)
Planuji si od rodicu koupit corollu 1.4 d4d ale vzhledove to neni presne to co bych chtel, ale zase znam historii auta a vim, ze do nej nebudu cpat penize jak se muze stat kdyz koupim vyhlidnute bmw :)

Proto se obracim k vam- poradte co by se na ni dalo upravit aby vypada trochu zajimaveji :) preci mi je 22 ;-)
Treba nejaka kola( ted tam jsou origo toyota) nejakou hudbu, ale bez velkyho basaku v kufru,atd....

A co treba ocipovani? Zmeni to vykon a spotrebu? Jsem v tom novacek, proto se obracim k vam :)

Diky!!!:)
Japonska kvalita je nej ;)
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte co s corollou

Příspěvek od zmaxxx »

GubaXan píše: A co treba ocipovani?
Další :roll: :stupid:
GubaXan píše: :) preci mi je 22 ;-)
To se omlouváš, konstatuješ, nebo je to diagnóza?
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Jasný. Ochipuj to a nálož tomu co proto. Kola aspoň dvacítky v chromu, aspoň 8, ale lépe tak 12 repro a žádný neknuba odvedle s BMW na tebe mít nebude...
Jen si říkám, co když se dozijes i 25-ti let?
Back in Czech.
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

Věk asi nebude choroba. Některé duševní a inteligenční degradace se ani po letech neztratí...
Obrázek
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

Případně by tu bylo řešení nákupu "lidového auta". Speciální závodní "tuning" alá VW logo v carbónu, dostatečně křiklavá alu kola 19"min., černé skla a samozřejmě co nejvíce carbóón fólií...

Ser na toyotu, Golf hýbe světem. Baby se jen pohrnou.
Obrázek
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

..a nezapomenout na rychlé plamenné pruhy :wink:
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Zkusim to trochu vazneji, nez kolegove.

Nejake pekne 17tky s nizsim profilem urcite na Corolu pasnou...nenapsal jsi, ale ktera to je generace, predpokladam, ze ale pokud je to 1.4 D-4D, tak je to ta posledni pred Aurisem.

Chip obecne u dieslu jde lepe, kvuli turba nez u NA benzinu, nicmene zazrak necekej...zavodak to nikdy nebude. Navyseni o nejakych 10koni(pokud to ma ted 66kw/90k) ale realne je...spotreba se dramaticky nikam nepohne, pokud teda nebudes mit nohu porad na podlaze.

Pokud lepsi zvuk, vyhod papirakove repraky a porid neco napr of firmy Hertz do dveri...je to levne reseni a zvuk se o dost zkvalitni, pripadne vyhod origo radio a porid neco s lepsim vystupem.

Jako estetiske doplnky ke zkrasleni, muzes napriklad pouzit z Corolly TS.

Nejdriv si ale poloz otazku, jestli Ti to za ty investice stoji a ze z Corolly nikdy BMW neudelas.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
GubaXan
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01.05.2013, 18:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od GubaXan »

Luke_Luke píše:Zkusim to trochu vazneji, nez kolegove.

Nejake pekne 17tky s nizsim profilem urcite na Corolu pasnou...nenapsal jsi, ale ktera to je generace, predpokladam, ze ale pokud je to 1.4 D-4D, tak je to ta posledni pred Aurisem.

Chip obecne u dieslu jde lepe, kvuli turba nez u NA benzinu, nicmene zazrak necekej...zavodak to nikdy nebude. Navyseni o nejakych 10koni(pokud to ma ted 66kw/90k) ale realne je...spotreba se dramaticky nikam nepohne, pokud teda nebudes mit nohu porad na podlaze.

Pokud lepsi zvuk, vyhod papirakove repraky a porid neco napr of firmy Hertz do dveri...je to levne reseni a zvuk se o dost zkvalitni, pripadne vyhod origo radio a porid neco s lepsim vystupem.

Jako estetiske doplnky ke zkrasleni, muzes napriklad pouzit z Corolly TS.

Nejdriv si ale poloz otazku, jestli Ti to za ty investice stoji a ze z Corolly nikdy BMW neudelas.
Diky za rady :) aspon nekdo normalni.

Vekem jsem myslel, ze nechci jen nejake rodinne auto, chci tomu neco pridat.
Nejsem debil abych tam daval karbon a zminene ohne nebo co...
Kola - ty 17 asi max.

Ja to auto nechci nejak menit, jen jsem se zeptal na nejake rady, jestli nekdo nedelal neco podobneho a treba nejake doporuceni a ne hned toto co pisete vyse!!
Japonska kvalita je nej ;)
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

GubaXan píše: Diky za rady :) aspon nekdo normalni.

Vekem jsem myslel, ze nechci jen nejake rodinne auto, chci tomu neco pridat.
Nejsem debil abych tam daval karbon a zminene ohne nebo co...
Kola - ty 17 asi max.

Ja to auto nechci nejak menit, jen jsem se zeptal na nejake rady, jestli nekdo nedelal neco podobneho a treba nejake doporuceni a ne hned toto co pisete vyse!!
Věř tomu, že i ode mě to byla dobře myšlená rada. Nejlepší, co tomu autu můžeš dát, je pravidelný a kvalitní servis, jezdit s ním rozumně. Něž z něj dělat diskotéku s LED světýlkama, stroboskopem apod, asi, když už něco, bych udělal totéž co rada výše. Kvalitní audio, dobré pneu a hezká kola.

Ale hlavně ten servis.

Na chiptuning se nejlíp vy$rat.
GubaXan
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: stř 01.05.2013, 18:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od GubaXan »

zmaxxx píše:
GubaXan píše: Diky za rady :) aspon nekdo normalni.

Vekem jsem myslel, ze nechci jen nejake rodinne auto, chci tomu neco pridat.
Nejsem debil abych tam daval karbon a zminene ohne nebo co...
Kola - ty 17 asi max.

Ja to auto nechci nejak menit, jen jsem se zeptal na nejake rady, jestli nekdo nedelal neco podobneho a treba nejake doporuceni a ne hned toto co pisete vyse!!
Věř tomu, že i ode mě to byla dobře myšlená rada. Nejlepší, co tomu autu můžeš dát, je pravidelný a kvalitní servis, jezdit s ním rozumně. Něž z něj dělat diskotéku s LED světýlkama, stroboskopem apod, asi, když už něco, bych udělal totéž co rada výše. Kvalitní audio, dobré pneu a hezká kola.

Ale hlavně ten servis.

Na chiptuning se nejlíp vy$rat.
Skoda, ze me tu pochopili jen 2 lidi :(
Ja nechci menit vzhled tema blatnikama a polepma, podle me to vypada hloupe... Ja jsem to myslel tema kolama a treba nejakou kvalitnejsi hudbou nez original...

A vsichni tu zacali hned s ohnema atd, tim se chteli predvest a rict, ze jsem debil nebo co.... Nejdriv by bylo dobry se zeptat anebo uz vubec nereagovat...

Posmivani veku a slovo "degradace" - to patri spise tobe (jak psal) kdyz ve svem veku pises takove hlouposti...
Nebudu komentovat dalsi, snad me uz ted pochopite jak jsem to myslel.
Ano, moje chyba, ze jsem to spatne prednesl
Japonska kvalita je nej ;)
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

GubaXan píše:Ano, moje chyba, ze jsem to spatne prednesl
Ber to tak, ze i v ne zcela příznivě a pozitivně znějících odpovědích najdeš mnoho moudra a zkušeností.

Ale pravda, pořád je lepší se ptát na chiptuning 1,4D-4D než 1,0 u Ayga :)
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

Nebuď z toho špatnej...

Ale zcela upřímně Tvůj první dotaz v tomto znění: "poradte co by se na ni dalo upravit aby vypada trochu zajimaveji preci mi je 22
Treba nejaka kola( ted tam jsou origo toyota) nejakou hudbu, ale bez velkyho basaku v kufru,atd....
A co treba ocipovani? Zmeni to vykon a spotrebu? Jsem v tom novacek, proto se obracim k vam" .... mě dost děsil.
Doslova sprzněných aut je tu už tak dost. Dej si tu práci a trochu si to tu pročti. Je tu hodně moudra.
Jinak chceš-li od toho auta nějakou hbitost, tak 17" to zrovna nespasíš. Když vybereš šikovný (lehký) 15-16", bude to vypadat hezky a navíc to úplně nezabiješ. Na čip se vyprdni a radši kup kloudný gumy a zkoukni, jestli máš v pohodě všechny filtry atd... K hudbě si tu už dobrou radu dostal a toď asi vše k dotazu...
Obrázek
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

mrkni sem, tady je trochu infa k chiptuningu, sice je to avensis, ale filozofie je stejna

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=23670
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

chlapi, to uz jste vsichni tak stari, ze nechapete, ze mladej kluk chce mit zajimavy auto? neni jeste tak usedlej, aby nechtel bejt jeste trochu originalni a mozna i vystredni... ja jsem starej ve srovnani s nim a uplne mu rozumim. a vubec mi neprislo hloupy co napsal, spis naopak!

gubaXan: nahod nejakou fotku rollky.. na chiptuning zapomen. smir se s tim, ze tvoje auto nikdy nebude trhat asfalt, spis to bude prijemny priblizovadlo, ktery mozna, kdyz ho s citem vysperkujes, omladne a bude pusobit jako dustojny vozitko pro cloveka tvyho veku ;) casem poznas, ze nejdulezitejsi na aute je, aby bylo spolehlivy, nikde nehnilo, nekapaly ti z nej provozni kapaliny, aby melo slusnej podvozek a vsechno poladeny co nejbliz stavu, kdy auto opustilo fabriku ;) u japonskejch aut zejmena to posledni ma velikou vahu... jinak 17" mozna budou zbytecny.. krasa kol nespociva v jejich velikosti. znam spoustu sexy aut na 13" nebo 14"!!!

http://www.ae86drivingclub.com.au/forum ... ion-SYDNEY

http://forum.jdmstyletuning.com/showthr ... ead/page17
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

A zase ne kazdemu mlademu to bylo dovoleno. :-) Ja musel trpet v seriovych skatulich a nesmel na nic ani sahnout. :-) Maximalne jsem dostal pohlavek, kdyz jsem jel moc rychle (nad sve schopnosti... :-))))).
Takze jsem treba zamlada netrpel tim, jak zkraslit auto zvenku nebo nedej boze neco kuchat uvnitr... Takze ja jsem stoupencem skoly: "at to vypada jako kram ci serie, ale vydrzi to vse a jede to jak sutr hozeny ze skaly. :-)"
Takze potrebujes spise ticho, abys uhlidal ty pazvuky a nedobre drnceni a tak... zadne tuc tuc tuc... :-)
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Tuning“