Tempomat v Carine

vše ohledně modelové řady Carina
tslany
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: úte 31.07.2012, 22:27
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

Automatizaci jsem měl naposled ve třeťáku na střední, to po mě nikdo chtít nemůže :) Ale teda díval jsem se na tu klapku, a nic jiného krom jednoho lanka pro plyn se tam bez nějakých úprav uchytit nedá.
Carina E 1.6 4AFE '96 sedan
Uživatelský avatar
boompaja
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 15.09.2007, 00:51

Příspěvek od boompaja »

Chlapci, neřešte ptákoviny. Tempomat bez zpětné vazby na rychlost není tempomat, ale cihla na plynu - do kopce spomaluje, dolu zrychluje - k ničemu to není, jen si člověk koleduje o to, že se motor (třeba při neutrálu) přetočí. U AP500 je vše hlídané - spojka, brzda včetně parkovací, otáčky motoru. Při pečlivé montáži je vše bezpečné. Asi by bylo velice nepříjemné zažít na takovém zařízení nějakou poruchu. Ap500 je jedinou bezpečnou a použitelnou volbou. ANEBO život je dlouhej a plyn tahanej lankem maj snad už jen starý vrány - počkejte si - příští auto si kupte už s tempomatem. Já si říkám, že moje přes přes příští auto bude rozhodně hybrid :lol: . Hodně štěstí
Carina E, 1.8LPG
tslany
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: úte 31.07.2012, 22:27
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

A kdo tu řeší tempomat bez zpětné vazby? To si rovnou můžu udělat brzdu na současném bowdenu, měl bych to během pár minut spáchané klidně nyní na parkovišti, ale to je stejná ptákovina jako hybrid, jenž má dvě spojky pro náhon přední nápravy, jedna odpojuje spalovací a druhá elektromotor :huh: Když tempomat, tak pořádně, s hlídáním spojkového, brzdového aplynového pedálu, a s ruční brzdou, spolu s napojením na otáčky motoru, a pokud bych chtěl i přidávání/ubírání rychlosti např. po 5km/h, tak i napojení na rychloměr a tím pádem i patřičná kalibrace hodnot. Toto celé by se mělo vejít do 200Kč vč. DPS, CPU a kabeláže, resp. 250-300Kč s použitím nějakého Arduina z ebay jako základ pro řídící modul (daleko jednodužší na výrobu, zvládně i ledajaký elektroamatér). Jediný problém pro mne je ono ovládání bowdenu. A výhoda tohoto řešení oproti prodávaným je možnost jakékoliv customizace, např. mohu si přidat pěkný LCD displej na kterém bude ukázana aktuální rychlost, nastavená rychlost, a grafické znázornění otevření klapky progressbarem :D A nebo fešný panýlek přímo na nastavení rychlostí (např. 0, 20, 30, 40, 50, 60, 80, 90, 120, 130) po vzorů lokomotiv a motorových vozů, pak by se na plyn už šlapat nemuselo vůbec 8)
Carina E 1.6 4AFE '96 sedan
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Příspěvek od zvady2 »

tslany: Hezky to zní, ale... čo dalej? dám ti 2000kč a vyrobíš mi to? Dám 500kč a nainštaluješ mi to? Ja sa do toho nevyznám vôbec.
Ak áno napíš mi SZ a idem do toho. :)
Uživatelský avatar
boompaja
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 15.09.2007, 00:51

Příspěvek od boompaja »

No jo, fakt to zní krásně, ale kde vzít to servo, já jsem takové viděl poprvé až u toho AP500 - je to obrovskej kus železa.
Má to ještě jeden háček: elektronické součástky by měly splňovat kvalitu "automotive", aby se ti nestalo, že se ochladí na např. -7,5st.C a elektronika si začne dělat co chce.
Na pokusy dobrý (to ostatně osmnáctiletý blondýnky taky), ale do každodenního provozu to chce spolehlivost, páč to přímo ovládá vůz (životy pasažérů).
Naposledy upravil(a) boompaja dne sob 16.06.2018, 18:55, celkem upraveno 1 x.
Carina E, 1.8LPG
Uživatelský avatar
boompaja
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 15.09.2007, 00:51

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od boompaja »

Tak pánové, i dnes, po dvou letech musim uznat, že investice do AP500 byla správná. Stále jezdím převážně s tempomatem a zatím bez jediné závady! Ale kára nám nějak morálně zastarává. Asi se blíží doba, kdy budu muset přeparkovat k Avensisům. :roll:
Carina E, 1.8LPG
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od zvady2 »

Tak to je dobra správa, ja ho mam stále v krabici a nie sa k tomu dokopat... asi to musím dať elektrikarovi.
8)
Uživatelský avatar
boompaja
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 15.09.2007, 00:51

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od boompaja »

Tak i v červnu 2018 jezdí Carinka s tempomatem denně a bez problémů. :-)
Carina E, 1.8LPG
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od GammaRay »

Tohle téma mi tehdy bohužel nějak uniklo. Zrovna zase pojedeme s Carinou k moři, tak by se tempomat hodil...
Kdo ví, jak ještě dlouho budu Carinu využívat. Zatím se tváří, že je nesmrtelná a vše funguje jak má, tak nevím... :?:
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od Tygr »

Ona totiž nesmrtelná je :-)
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od GammaRay »

Však , tohle slovo "nesmrtelná", které stav kolem Carin naprosto vystihuje, mám od tebe! :-)
V Top Gearu tehdy zazněla věta (bylo to ale snad o nějaké jiné Toyotě), že bude jezdit, dokud vydrží fungovat vesmír :-).
Samozřejmě to s nesmrtelností je nadsázka (aby nás někdo náhodou nevzal doslova :-) ) a až přijde čas, tak tu mou objednávku na Avensise, co u tebe mám, budeme moci zrealizovat!
Slogan (kdo z ostatních to ještě neví):
Toyotu nejprve hledej u Tygra! :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od Tygr »

:D Děkuju. Tento týden jsme udělali rekord, myslím. Dodali jsme RAV4 pánovi po 2 letech od první poptávky :blush: Ale to už je zase jiný příběh.

Ale ona ta Karča nesmrtelná opravdu je, Tvé 3SFE je v ní dokonalé a vůbec bych na výměnu nespěchal, protože o moc lepší auta pak už nebyly, co se užitné hodnoty a funkčnosti týče.
Lidi, co teď vyrážejí na dovču s DAS povozy apod, mi ted volají : "Tak odpo jedeme, buď připraven." :D a to jasko fakt. Kdyby měli auta, co máme rádi my, tohle by neřešili.

Pamatuju si, kdy se skladal motor 4AFE do E10, u Honzika - Idaha. Blok tam šel z E9, hlava zůstala myslím, prostě puzzle. Pak jsem ji vyzvedl a jel do NL :D A neřešil jsem, jestli dojede. :D
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od GammaRay »

Tak i letos Karča (opět Tygrovo slang :-) ) zvládla cestu k moři, výlety tam a cestu zpátky úplně v pohodě.

BTW: Spotřeba se pohybovala od 6,3 do 7,9 l/100km, ale ta vyšší byla až ke konci při návratu, kdy jsme jeli už většinou po našem území a to tak nějak hodně svižněji :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
boompaja
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 15.09.2007, 00:51

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od boompaja »

I v roce 2019 s mojí Carinkou denně do práce. Tempomat maká, LPGčko taky v pohodě, jen musim uznat, že na dnešní dobu zestárla - spíš morálně a tak jsem připarkoval Avika - hlavně kvuli ženě :-) Víc airbagů, plná kontrola trakce, přebytek výkonu, konfort ...
Carina E, 1.8LPG
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Tempomat v Carine

Příspěvek od GammaRay »

Gratulace k Avensisu! :wink: S jakým motorem a jaký rok to je?
Ano, s tím morálním zestárnutím Cariny to také tak nějak pociťuji. Ale tady na severu se to tak nějak snese. Dycky Most! (=dycky Carina :) )
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Odpovědět

Zpět na „Carina“