Problémy se světly na 5.gen

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Víťa.Horzinka
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: stř 06.07.2011, 18:12

Problémy se světly na 5.gen

Příspěvek od Víťa.Horzinka »

Ahoj lidi mám takový malý problém. Po rozsvícení světel světla sice fungují ale pravé světlo začalo zajíždět a vyjíždět. Po vypnutí zajely obě. Snažil jsem se nějakým způsobem najít závadu a jediné co z toho bylo tak to, že už nezajíždí levé světlo aneb nemoc se rozšířila. Nevíte někdo co s tím?
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se světly na 5.gen

Příspěvek od MichalS »

Víťa.Horzinka píše:Ahoj lidi mám takový malý problém. Po rozsvícení světel světla sice fungují ale pravé světlo začalo zajíždět a vyjíždět. Po vypnutí zajely obě. Snažil jsem se nějakým způsobem najít závadu a jediné co z toho bylo tak to, že už nezajíždí levé světlo aneb nemoc se rozšířila. Nevíte někdo co s tím?
A copak jsi s tím udělal že už blbne i to druhé ? Doporučil bych důkladnou kontrolou konektorům k motorkům. Je tam 5 pinů z nich 3 dávají "info o poloze". Pokud pin orezne a uhnije mrkačka neví kde je a snaží se pořát vyklápět. Mechanizmus je udělaný tak že pokud se motor mrkačky stále točí (nenajede na koncový spínač) světlo se vyklápí, protočí a zase jede dolů a pořád dokola.

Řešil jsem to už 3x. Některé konektory v sobě mají mazivo proti vodě ale na těch 3 případech nechápu proč mazivo nebylo není to žádná velká závada.

---------------------------------------------
Na stránkách bgbonline celicatech
http://bgbonline.celicatech.com/90ewd/index.html
v levém sloupci záložka "POWER WINDOW" a tam už je jasné o co jde.

Bez dalšího studování zkontroluj konektory a pak napiš.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Víťa.Horzinka
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: stř 06.07.2011, 18:12

Příspěvek od Víťa.Horzinka »

Moc děkuji za radu určitě to zkusím... právě, že jsem nic neudělal, to druhé světlo začalo dělat problémy samo.
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

jj, taky bych to viděl na ten konektor, případně kabeláž, nebo úplně při nejhoršim ty vodivý dráhy(takovej kulatej dekl na světle) co jsou přímo na světle a podle nich právě ŘJ od světel poznává ve který poloze se světlo nachází, nedávno jsem taky řešil problém s tim že světlo nefungovalo a byl uhnilej kablík přímo u konektoru
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

ideální je vzít auto k elektrikáři, ať tam u obou světel udělá fungl nový kábly kvalitní český...ty japonský stály za hovno, ovšem ostatní elektrika v celice se japončikům povedla, tohle odflákli--- moje byly nasračky... pak je možný že blbne motůrek, dá se splašit... tady třeba :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Víťa.Horzinka
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: stř 06.07.2011, 18:12

Příspěvek od Víťa.Horzinka »

Snažil jsem se v tom trochu porejpat a kabely vypadají v pořádku, asi to bude jen voda v konektorech ( začalo to dělat jakmile začlo tát). Našel jsem nějaký konektor pod světly kde vede asi 8 drátů zkontroloval jsem ho, vyčistil a nic se nestalo takže tam bude muset být ještě někde něco. Jsem takový mechanik samouk který se drží hesla co nejde to urvi co neurveš to zku*vi takže mi to bude chvilku trvat:D
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Ten pracovní postup ke konci je výtečný. Jen to nechce poplést pořadí :D :D :D
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Víťa.Horzinka
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: stř 06.07.2011, 18:12

Re: Problémy se světly na 5.gen

Příspěvek od Víťa.Horzinka »

Pozdě, ale přece. Dlouho jsem tu nebyl. Nakonec to tedy byly uhnilé kabely hned za konektorem, takže pár nadávek výměna kabelů, trocha cínu a vše šlape jak má :D
Odpovědět

Zpět na „Celica“