vyřazení spínačky a startování tlačítkem

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
Uživatelský avatar
Indy
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: úte 08.11.2011, 18:12
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od Indy »

Ahoj kluci, mam problém. Minulý týden mi vykradli auto a s autem chtěli odjet uplně, takže vylomil spínačku z řídící tyče, vylámal kroužky s kontaktama a kabel k tomu si uplně odnesl..., takže jediné co mi zbylo je konektor ze svazku pod palubkou vedoucí do spínačky. Bohužel mám toyotu 4runnera a dostupnost dílů je na českém trhu mizivá, nemůžu to vůbec sehnat. Už mám nervy v koncích, pro to chci přistoupit k variantě jak zapojit startování bez spínačky. Konektor má v sobě 8 drátů, hádám, že v jednom z nich bude plusák od baterky a když je propojím s ostatními, tak by to mělo něco dělat, jako začít hrát rádio, rozsvítí se hodiny na palubce, a také startovat, představoval bych si to tak, že by byly vedle sebe dva kolébkové vypínače a jedno tlačítko. První vypínač, poloha acc klíče, druhá on (kontrolky) a tlačítkem bych startoval... Máte nějaký tip, jak toto zapojit, dát do obvodu nějaké další věci, jako relé atd? Elektrice moc nerozumím, tak prosím mějte trochu tolerance.

Mam toyotu 4runnera 1990 3,0 V6 tak kdyby se někomu podařilo najít schéma zapojení a kerej drát v tom kontektoru je k čemu, bylo by to super, já to na netu za boha nenacházim...
takhle to vypadá, na poslední fotce je ten štekr od svazku, kterej bych chtěl nějak napojit na konektory

mockrát díky za tipy a rady
Toyota 4runner II. 3.0 V6 (1990)
ex:Toyota Celica 5 gen. 2.0 GTI (1991)
Opel astra F 1.4.
BMW 735I, 725TDS, 325i
Opel cadett cabrio GSI
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

nevidím fotku Jinak pozor na použité spínače,tečou tam dost velké proudy. http://www.12voltguy.com/home.php
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od 1972 »

Nebudu zakládat nové téma,protože mám stejný problém s ST182,taky jsem to koupil s vylámanou skřínkou a chtěl bych to vyřešit stejně a ne šroubovákem, kdyby měl někdo schéma zapojení a jakej drát v kontektoru je k čemu,abych věděl co kam zapojit,budu moc rád.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od libor12 »

co tam máš na spínačce? AM1,AM2? ACC,IG1,ST1 a IG2,ST2?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od 1972 »

libor12 píše:co tam máš na spínačce? AM1,AM2? ACC,IG1,ST1 a IG2,ST2?
No tak to netuším,zítra nafotím.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od libor12 »

tak ji otoc a tam co jsou kabely do ni privedene je i jejich popis. Ty se jen podivej ktere z mnou uvedenych jsou skutečne zapojené.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od 1972 »

libor12 píše:tak ji otoc a tam co jsou kabely do ni privedene je i jejich popis. Ty se jen podivej ktere z mnou uvedenych jsou skutečne zapojené.
Tak jsem jí vyndal a je tam zapojeno všech 7 co píšeš.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od libor12 »

Popis jsem našel sice když jsem to předělával u mojí corolly,ale jak vidno tak celica to má stejně. Spínací skřínka má polohy ACC,ON,START. Musíš použít dva vypínače a jedno tlačítko. Poloha klíčku ACC - radio,palubka atd - AM1 je + a k němu připojíš kabel ACC,IG1,ST1 z ST1 si vytáhneš žílu pro tlačítko START. Pro zapalování je AM2 a přes vypínač připojíš IG2. Startovací tlačítko připojíš na ST2 a k ST1. Postup je pak jeden vypínač - palubní napětí ACC,druhý vypínač - zapalování,ecu,main relé. vše svítí - kontrolka dobíjení,olej,motor . Stisk tlačítka - START - Zážeh.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od 1972 »

libor12 píše:Popis jsem našel sice když jsem to předělával u mojí corolly,ale jak vidno tak celica to má stejně. Spínací skřínka má polohy ACC,ON,START. Musíš použít dva vypínače a jedno tlačítko. Poloha klíčku ACC - radio,palubka atd - AM1 je + a k němu připojíš kabel ACC,IG1,ST1 z ST1 si vytáhneš žílu pro tlačítko START. Pro zapalování je AM2 a přes vypínač připojíš IG2. Startovací tlačítko připojíš na ST2 a k ST1. Postup je pak jeden vypínač - palubní napětí ACC,druhý vypínač - zapalování,ecu,main relé. vše svítí - kontrolka dobíjení,olej,motor . Stisk tlačítka - START - Zážeh.
Děkuju moc,tet jestli to dobře chápu.Na první vypínač 1 vývod AM1 - 2 vývod dohromady ACC,IG1,ST1.Na druhý vypínač 1 vývod AM2 - 2 vývod IG2.Tlačítko 1 vývod ST2 - 2 vývod ST1 vytažený z 1 vypínače .Je to tak,nebo ne?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od libor12 »

:bigups:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
1972
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 04.10.2015, 16:04

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od 1972 »

libor12 píše::bigups:
OK dík moc za radu.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od Idaho »

No ono dávat to přímo na vypínač je dost ošemetné, řešil bych to přes spínací relé :) ale to je asi samozřejmost..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: vyřazení spínačky a startování tlačítkem

Příspěvek od libor12 »

Ty vypínače relátka samozřejmě ovládají stejně jako spínací skřínka - main,efi,start relé a na to mu ty vypínače stačí. Je to jen náhrada toho plastu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Tuning“