olej do Priuse

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět

Čím mažete?

0W-20
29
43%
5W-30
34
51%
jiný
4
6%
 
Celkem hlasů: 67

joysi
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 12.08.2009, 22:19
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: olej do Priuse

Příspěvek od joysi »

Pýtal som sa ho či tam vedia dať aj 0w 20 a povedal že áno. Ale povedal, že ešte robia aj prehliadku základných vecí v cene.. Tak neviem..
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: olej do Priuse

Příspěvek od esprit »

To by mě zajímalo, co tam ještě kontrolují kromě hladin provozních kapalin. Za tu cenu by se mi pomalu vyplatilo dojet na Slovensko a vyměnit to přímo na počkání u majitele.
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: olej do Priuse

Příspěvek od m5t »

joysi píše:Ahoj, chcem sa spýtať, či výmena oleja a filtrov pre Prius II je za 150€ v pohode? ( v toyota servise ).
Dík
Pro ně určitě :| účtovat přes 500,- za litr oleje ze sudu je nehoráznost, když litrová bandasda toy oleje 5W-30 vyjde na plusmínus 250,-Kč https://dufy.cz/motorovy-olej-toyota-fu ... order_item
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: olej do Priuse

Příspěvek od milanos »

joysi: Pokud jsi fyzicky schopen,tyhle věci si vyměniš i sám.
Já měl jen poprvé problém povolit olej.filtr.Do příště jsem to vyřešil koupí klíče,na ebay asi za 60,-Kč
Kupuju tam i filtry do klimy a sání.Jen olej a olejový filtr kupuju značkový.
PRIUS II.G 2008
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: olej do Priuse

Příspěvek od p1947 »

m5t-skutečně jak kde Toy účtuje tuto cenu,neboť na autosalonu Ti nabídnou originál 1l za 500 Kč. To co ty uvádíš je z nezávislého e-shopu. Já si pravidelně již sháním v plechovém balení již podle nové normy SN GF 5 olej za cca 300Kč /l a donesu ho do servisu Toy a platím jen výměnu.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: olej do Priuse

Příspěvek od slabostka »

joysi píše:Ahoj, chcem sa spýtať, či výmena oleja a filtrov pre Prius II je za 150€ v pohode? ( v toyota servise ).

Dík
- prid a za 150e bude olej ,vymena a zajdeme do lepsej restiky na obed.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
joysi
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 12.08.2009, 22:19
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: olej do Priuse

Příspěvek od joysi »

No veď aj mne sa to zdalo drahé. Do starej corolly som to dával robiť za menej ako polovicu.
Len som sa radšej spýtal, lebo som si nebol istý či to netreba nejak špeciálne meniť, tak aby to vedel aj garážový mechanik spraviť čo hybrid ešte nevidel.
Aby sa niečo nepototo ako napríklad pri brzdách, kde treba dodržať nejaký iný postup ako bežne..
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: olej do Priuse

Příspěvek od esprit »

V případě oleje v PII je to jako u běžného motoru, takže ti to vymění kdokoli, kdo už někdy olej měnil. Brzdy jsou specifické tím, že posilovač je elektrický a napojený přímo na 12V baterku, takže funguje opravdu pořád i bez klíče. U běžného auta funguje až v pozici 2.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: olej do Priuse

Příspěvek od slabostka »

joysi píše:No veď aj mne sa to zdalo drahé. Do starej corolly som to dával robiť za menej ako polovicu.
Len som sa radšej spýtal, lebo som si nebol istý či to netreba nejak špeciálne meniť, tak aby to vedel aj garážový mechanik spraviť čo hybrid ešte nevidel.
Aby sa niečo nepototo ako napríklad pri brzdách, kde treba dodržať nejaký iný postup ako bežne..
- pri brzdach je vsetko rovnako sak to nieje raketoplan, treba len odpojit elektriku teda aeterku...teda malu....vsetky navody najdes na youtube.... Priys II ma myslim aj haynes manual.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Zelych
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20.08.2020, 00:05
Bydliště: Trutnov

Re: olej do Priuse

Příspěvek od Zelych »

Zdravím, mám Priuse 14 dnů a u "nového" auta se sluší vyměnit olej, objednal jsem si tento Castrol Edge Titanium FST C3 5W-30 4l CASTROL 5W30EDGEC34.
Až později jsem se v návodu dočetl podrobnější parametry než 5W 30.
Olej by měl být pro motory s DPF, ale na obalu je uvedeno že je pro benzín, diesel a hybrid.
Raději se zeptám, vadí to?
Prius 2007
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: olej do Priuse

Příspěvek od slabostka »

Pekny obal.... a da sa pouzit... moderne oleje su take Univerzalne, neviem ci je to dobre,mozno mieria na fleet ci servisy, aby sa usetrilo miesto, flasky a starosti....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
titox
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20.04.2020, 17:35

Re: olej do Priuse

Příspěvek od titox »

Ja tam lejem 10w-40 (zatial len jeden krat), zamna v pohode. Co tam bolo predtym liate netusim, ale asi pri dajsej vymene v zime tam dam normalne 5w-30.
Uživatelský avatar
zetk
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pon 04.05.2020, 06:20
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: olej do Priuse

Příspěvek od zetk »

Taky mi do auta poprve nalili 10W-40, ale priste tam chci taktez nechat dat 5W-30, nebude s tim nejaky problem, muze se to takhle menit?

Najezdim tak 1000 km mesicne, nekdy ani to ne, mam zatim najeto 3000 km, muzu tam ten 10W-40 nechat pres zimu, nebo tam dat radsi pred zimou 5W-30?

Co sem se dival do planovane udrzby (nasel sem jen US prirucku), tak vymena oleje je po 5000 milich, takze v evrope 8000 km?

Je potreba kupovat nejakou specialni znacku, nebo je to vcelku jedno? V Kauflandu sem videl treba Carlson, je to pouzitelne, nebo radsi ne?

A jeste sem se dival pro zajimavost na stranky Ravenolu a tam maji celkem 12 typu oleju 5W-30, jak je to mozne, to je v nich jeste nejaky dalsi rozdil?
Prius 2 [2007] (první auto)
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: olej do Priuse

Příspěvek od ježek2 »

...ono už asi taky záleží na tom,kolik má to autíčko najeto....10W40 tam klidně nech- to mu vůbec neubližuje. Nemá cenu to měnit před zimou - zbytečně vyhodíš peníze...Nech to dojet a vyměň až po cca 12 -15 t km...15 je maximum...změnou specifikace oleje se nic nestane - jen není dobré to "střídat pravidelně".
Já tam kdysi dával Mobil,pak přešel na Yacco Lube.0W20 / ale to už jsem dával do P III/..s tím jsem byl spokojený...hlavně aby to byl olej pro HYBRID ..ACEA A1/A5 /// https://raglu.cz/toyota-fuel-economy-5w-30-1l /// jestli chceš rovnou Toyota
Do Kauflandu raději pro rohlíky...olej bych tam nebral...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: olej do Priuse

Příspěvek od slabostka »

zetk píše:Taky mi do auta poprve nalili 10W-40, ale priste tam chci taktez nechat dat 5W-30, nebude s tim nejaky problem, muze se to takhle menit?

Najezdim tak 1000 km mesicne, nekdy ani to ne, mam zatim najeto 3000 km, muzu tam ten 10W-40 nechat pres zimu, nebo tam dat radsi pred zimou 5W-30?

Co sem se dival do planovane udrzby (nasel sem jen US prirucku), tak vymena oleje je po 5000 milich, takze v evrope 8000 km?

Je potreba kupovat nejakou specialni znacku, nebo je to vcelku jedno? V Kauflandu sem videl treba Carlson, je to pouzitelne, nebo radsi ne?

A jeste sem se dival pro zajimavost na stranky Ravenolu a tam maji celkem 12 typu oleju 5W-30, jak je to mozne, to je v nich jeste nejaky dalsi rozdil?
- podľa mňa 10w40 je vhodná v lete pre auto ktoré jazdí dialnicu, na zimu a do mesta podľa môjho názoru vhodná vôbec nie je a rozhodne nie pre hybrid....
- olej pre PII - pozri si manuál, ja nepoznám špecifikáciu.... nechce sa mi hľadať....
- Carlsonn - ak plni špecifikáciu kľudne, mal som ho v jednom aute, ak plní normu nič sa nedeje.
- rôzne 5w30 - v posledných rokoch si výrobcovia "ordinujú" svoje vlastné normy, čomu sa výrobcovia prispôsobujú buď rozširujú paletu alebo naopak vymýšľajú "univerzálne" oleje.
V zásade je úplne jedno čo sa lialo v minulosti, motor nemá pamäť a ak je v poriadku - neberie olej popr. nemá šialený nábeh - môžeš použiť to čo odporúča výrobca, 5W30 je vhodná viskozita, treba ale dodržať API popr. ACEA čo ale pri šikmookých nebýva problém.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Prius“