ONKYO SONY YAMAHA + FiiO BTR1

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

ONKYO SONY YAMAHA + FiiO BTR1

Příspěvek od micron »

Po dloooouhých letech jsem si udělal radost, novým receiverem... měl jsem a mam Thomson DPL 300HT... staroušek Dolby ProLogic... byl sem spokojenej fůůůru let, ale protože mi vaděj i prkotiny, všim sem si, teda mý ušiska si všimly, že přední repra šuměj i když tam nejde žádná šťáva do aparatury... dost jsem přemejšlel, jestli koupit komplet domácí kino Thomson znovu, a nebo něco jaksi Fidelity víc... Rozhod sem se jen na zkoušku pro receiver japan/ made in Malysia... Onkyo HTR 558.
http://www.alza.cz/onkyo--cerny-d372880.htm
Nemam rád Alzu, rozčiluje mě ta značka, její reklamy a vůbec, ale tak jsem udělal vyjímku, dostali mých pár peněz... za 5.500,- je to fakt mazec, brutální rozdíl oproti Thomsonu... Po zapojení ticho... i když to dám na plný gule, žádnej šum... je to první liga, jako Yamaha... největší prdel je ale a proč sem to koupil, je v tom, že je to stejnej naprosto stejnej receiver jako tenhle... a v tom je ta prdel :-) :-) jen má jinej kod... a jinou price, studoval sem to cca 5 hodin :-) a furt to nemůžu pochopit... ale je to tak :-)
http://www.alza.cz/onkyo-tx-sr313-cerny-d307667.htm

Aleee teda je to čvachtání v muzice... fakt si čvachtám jako nikdy... a to zatim na Analog- ta mrška Onkyo umí z analogu udělat DTS NEO 6, ještě lepší kodek než ProLogic II... Takovej masakrozní zvuk, že nechápu proč bych vlastně měl zkoušet to zapojit digitálně z SB Audigy...96KHz 24bit nemá to chybu... stejně to ale vyzkoušim, jen mam pocit, že rozdíl nepoznám, jen fata morgana... ten zvuk je oproti Thomsonu ale úplně v jiný prdeli...

Thomson udělal skvělý bedničky - central, přední... až na zadní, to jsou prdlačky.... basák mam aktivní Sony... ten je supr...

Další upgrade je tohle... protože mi vadilo že zadní Thomsony spíš než hrajou tak šustěj... tohle by mohla bejt extáze .... za pár kaček, dokonce stejnej subwoofer co už mam v ceně... oleeee tohle by mohla bejt ideální kombinace... už se těšim... byla to bitva dobrááá :-) moje
http://aukro.cz/reproduktory-sony-i2882749200.html

Tak kdyby někdo chtěl receiver... Onkyo, doporučuju, je to fakt supr mašinka... :inlove: za směšný peníze + jakt topí... takový další domácí vytápění kromě počítače... a jak to voní když to topí... to je vůně... to je tak úžasná vůně těch rozehřátejch kondenzátorů, že kdyby se vyráběla voňavka s podobnou vůní, ihned bych se nacákal :-) neuvěřitelná vůně, nejradši bych to inhaloval všude:-)


problém ONKYA je v tom, že je to, no dobře teda pro mě to byla naprosto neznámá značka... ale to je jen tim že nejsem úplnej magor... tak to mě omlouvá :-) sranda je v tom, že jak Yamaha, tak Onkyo vyráběj tyhle receivery v malaysii... a lišej se jen krabičkou a dálkáčem... takže je to vlastně jedno jestli Yamaha nebo Onkyo... jde o ten samej produkt jen jinak zabalenej...
je to vlastně to samý jako GT86 + Subaru BRZ

a jako bonus tady máš odkaz na supr klávesnici... byla určená pro prodej v CZ, ale nějak prodej zkolaboval, takže je jen tady... nenááápadně nemá ale chybu... reálná cena by měla bejt cca 700 -900,- co se kvality zpracování a značky týče... ale je velmi velmi hustá... 1 mam a objednal sem další... do práce ps: v reálu je ještě hezčí než na fotkách... 10/10 fakt kvalitka... ta cena je nepochopitelná...absurdní, ale což... o to větší radost :-)
http://aukro.cz/designova-bomba-usb-hp- ... 05962.html
Naposledy upravil(a) micron dne čtv 02.11.2017, 00:17, celkem upraveno 7 x.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Onkyo mám, ale doporučil bych Ti(pokud už musíš mít reciever a ne samotný zesilovač)stereo a né 5.1. Tam je muzika jinde :D Já chtěl teda původně Denon,ale už ho má kámoš,tak jsem pořídil něco jiného. Stejné to máme s fot'ákama-on má Nikon,tak já musím mít Canon :D :D :D K tomu Onkyu-mám dělené stereo a k němu 4 bedny AQ. Velký přepych za rozumné peníze :D

http://www.zbozi.cz/vyrobek/onkyo-a-9377-s/

http://elektro.bazos.cz/inzerat/1965573 ... AQ-061.php
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Já jsem šel raději cestou 2.0 (pure stereo), Yamaha RX-797, a k tomu custom stavěný bedničky.

Pro poslech hudby. když to člověk myslí vážně, je IMHO 5(7,9).1 a podobné holý nesmysl.
Obrázek

A v kombinaci s (mj.) tímto je to prostě labuž:
Obrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Biscuit> no hele chrastítko--- uvědom si, že toto je prachobyč panelák... tady slyšim a i cejtim když soused nahoře nebo dole nebo vedle prdí do hajzlu, tady je slyšet i když si uprdneš... ale Thomson maj po 50W center, přední, kvalitní dřevo! basák je mimo, taky dřevo... ten nemá chybu Thomson a i ostatní firmy kdysi zadní dělali aby to jako evokovalo pár pazvuků... pak teprv se na to vybodli a udělali jim stejnej výkon jako předním bednám... tedy Sony maj center 120 / předek 100 zadek 100 a to by mi tak stačilo, zase jako nejsem tak náročnej co se výkonu týče, spíš jde o kvalitu---- než o hlasitost, samosebou je tu možnost taková, že místo předních LP bedniček dáš pořádný bedny... pak nepotřebuješ Subwoofer, ale on je výsledek totožnej... co se zvuku týče... sub aktiv 5+1 nebo 2 megabedny +center a zadní... stejný... já to mam divně jen tak, že místo domácího kina, resp, abych to měl k tv... tak to mam bodlý na opačný staraně bytu do PC a vychutnávám si na 90% hudbu z 5% film a hry :-) spíš muziku... ale teda bedničky od Thomson jsou kvalitka, precizní práce a hrajou fakt úžasně, chci jim dát tyhle sokyně sony... kdyžtak pude jen párek dozadu... o výkon nejde... mně prostě chybí sound zezadu, i v autě to mam puštěný maličko víc zezedu prostě mi vyhovuje když to slyšim zezadu :-)
jo neznal jsem ONKYO nikdy nikde neměl sebemenší reklamu.... ale kvalitka je jako Technics... kdysi ten taky reklamu neměl, nemá a mít nebude, ale už si čvachtám zase cca 6 hodin a je to pocit jako když se čvacháš ve vaně... náááádhera

Z maxxx> no já stavim na 5.1 a dekoder funkciones spíš, ale taky tu mam možnost že pustim ALL stereo do všech beden... neni to zlý :-)

Mno ale co je nejdůležitější je,,, je mít sousedy co už s tim počítaj.... nahoře dole a i ze stran :-) Tak ty dole ty už tam maj něco na utěsnění podemnou že už je jim to putna... když jim tam brní basák :-) Ty po stranách tak ty musej držet hubu, protože ty by si rádi časem koupili muj bejvák, protože rodinka vlastní byty vedle mě... ty budou mít velkej zálusk, a vzhledem k tomu že rekonstruovali jádro a dělali tu takovej bordel, tak já si můžu hrát do aleleluja.... ty budou ještě prosit abych jim ten byt prodal.... takže jde o sousedy :-) :lol:

jinak středy, vejšky ok.... basy z 90% Sub Sony... ale ta výhoda oproti Stereu nebo čemukoliv je v tom, že já si pěkně z křesla ladim jen frekvenci basů přímo na subwooferu... a to je to důležitý. a proč je mít basy mimo sestavu...

ps: a mrvení zvuku DSP procesama---- tak to může napsat jen někdo kdo to vživotě neslyšel, nepíšu neviděl :-) neslyšel... ALL stereo je mazec... ale nuda... DTS NEO 6 tak tohle je něco.... tohle vydolovat teď ti to popíšu přesně o co jde, nikdy sem o tom neslyšel, ale když to usyšíš, zamiluješ si to netušil jsem že je možný na analog stereo vytvořit tohle...DTS NEO 6 "Expanduje jakýkoliv 2kanálový zvuk na 5.1 , používá 7 kanálové celopásmové maticové dekodování" sic nevim kde bere ty další 2 kanály... ale výsledek přednesu je fascinující 8)
Naposledy upravil(a) micron dne pon 31.12.2012, 14:52, celkem upraveno 1 x.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

Neměl jste někdo náhodou tu čest slyšet http://www.zive.cz/Clanky/BW-Nautilus-- ... fault.aspx ?

Od střední, kdy jsem je viděl prvně, furt toužím o to si to někdy poslechnout...
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Aha tak už to chápu---- tak nebudeme se tady hádat jestli je lepší zdroj z 1 místa nebo prostorovej... to nemá řešení ,to je jak hádat se jestli benzin nebo diesel... tak prostě někdo rád zvuk z 1 místa a někdo z vícero.... nechme to tak... ale je to podobný... :lol:

ba ne... je to jinak je to o tom stáří..... starší generace prostě má doma stereo a nedá na něj dopustit.... pak přišla mladší generace

já.... ta si zvykla na 5.1 a koupí si další a pak je tu nová generace těch prcajzlíků

a ty si koupěj místo receiveru dražšího a dražších beden celej set od šajze firmy k počítači.... a budou mně i tobě tvrdit že to hraje líp než onkyo a těm starým blbcům že to hraje líp než jejich stereo...

no tak to je holt :lol: :lol: :lol: :lol:

já sem generace 5+1 a tak tomu bude vždycky---- 8) ale brácha mladší nechápal proč si kupuju receiver za 5.500 když on to má za 1500 to samý... ale nikdy nepochopí že nemá to samý...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

keeekovi aq sice nejsou zadnej extra vodvaz, ale aspon je to bedna a uz to ma nejakej vernej prednes.[/quote]

Proč mám AQ? Už se mi párkrát stalo,že jsem něco odpálil(ponejvíc výškáč) a přestalo mě bavit shánět je za drahé peníze(JBL-kino a Canton-stereo). Mám AQ 300 samozřejmě i s hroty. Ty bedýnky,co jsem dával do odkazu má kámoš v garáži a dost mě překvapily(ve spojitosti s Denonem) :D
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

ale je to strašně depresivní takovej přístroj vlastně.... já bych ho moh používat do konce života, vlastně mě přežije.... to je strašný :lol: to je strašnýýýý :lol: protože už nemaj co vymejšlet... a už jim to hlavně nikdo nezblajzne jako já :-) čo bude týýývago :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

mam sluchadla Denon AH-D501 a su perfektne :-)

Onkyo moze byt :-D ja som vlani predal svoju Yamahu a vymenil za novsi Panasonic... je mi to ajtak k nicomu, raz za mesiac ak to zapnem... spriahnute to mam s yamaha 333 piano black regalovkami a aktivnym yamaha woofrom tiez piano black :-D........ vie to zahrat velmi dobre, ale v panelaku to moc nevyuzijem, to bolo len pre radost to vlastnit :-D

yamahu recaiver som menil za panasonic len kvoli prepojeniu hdmi kablom....
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Přidám taky svou trošku do mlejna - dalo by se říct hodně muziky pro méně movité posluchače http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.ph ... 661cf3ac0f
to Keeek - u foťáku je lepší mít kámoše se stejnou značkou pro možnost zapůjčení objektivů,musí to ale být stejný pošuk jako já s chováním k cizí věci jako by to kupoval za svý :) v souhrnu tak máme širší pokrytí.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

.
Naposledy upravil(a) biscuit dne ned 12.08.2018, 01:38, celkem upraveno 1 x.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

koukám kolik z vás má zkušenost s Denon, mně to zní jako Brendon Wolš... 90210 :-) to bych nechtěl... ale všim sem si týhle značky poprvý že to cpou frantíci do toho citrona ds4 :lol:
včera sem si myslel že konečně někdo parkuje před hotelem s ds4 a zase hovno... podobnej nesmysl... nějakej fiat.... vypadal z dálky z boku jako ds4... kašlu na to... suzuki poznám i z dálky, to chci :lol: suzuki si poznám pěkně podle zadečku :-) no copy, big community + imunity

fakt mě to stresovalo vybírat si... celica je unikátní mobil... komunitu má, a i když jí toyota "pohřbila" bude žít stále... a to samý chci od novýho auta...
unikátnost, komunitu, a originalitu.... DS4 je prostě až moc podobná Renaultu tedy pičkám a fiatu... a dalším.... Suzuki GV je ojedinělá, a unikátní, nepotřebuje ukazovat vyjímečnost, je vyjímečná.... je dokonalá. sic víc papá ale zase neváží tolik jako konkurence, umí si podat sníh, umí maximálně využít 4x4 a je dlouhá skoro jako celi... nemá smysl uvažovat o něčem jiným, jedinej průser je v tom, že bude muset zmizet Terrano a GV mi asi bude chtít máti sebrat, takže zase budu "jen" u celi :-) to je jasný :lol:

Tak veselej silvestr všem, já sem si šampaň otevřel teď... neboť vstávám v 5:30 šajzung :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

gabko24 píše:mam sluchadla Denon AH-D501 a su perfektne :-)
Som tiez sluchadlar :D


Zdar repraci ...

http://www.youtube.com/watch?v=5q78u8KeqeA

Zapomel jsem doplnit sluchatka: 75 rumunských nových leu

Obrázek

Ukrad jsem je v praci Skypistum :D

Jsem v 15 minute ... jsou i vode odolny zatim ...
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Hej tak jsem prubnul hudbu pro sluchatka a without sluchatka: prdel jak remen.

Takze keine sluchatka :

http://www.youtube.com/watch?v=Bnys545eV24

A sluchatkari:

http://www.youtube.com/watch?v=0iJC8B0Jg-Y

U without sluchatka jemne pohybuju hlavou do rytmu a sleduu okoli, bavim se. Chce se mi zpivat a koukam na moju a ona dela co ja. jede do rytmu. Takze zaver sluchatka jsou repraky musi to slyset pac na tuhle babu nejsem telepaticky napojenej, ale zaroven to znamena ze repraky nejsou sluchatka ...
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

jejejej mně bylo 1.1.2013 taaak jaksi megašajze :lol: 31, co sem psal ty kemzy... 1 velmi dobrý víno moldavský... a tak mi zachutnalo, při muzice, že sem otevřel basu kozlíků.... pak jsem zjistil, že už žádný kozlíci nejsou... tak sem otevřel bohemia sekt růžovej a smixoval to s monster energy drinkem, a pááááák sem si udělal pizzu, sežral sem 1/2 a pak už si nic nepamagatuju :lol:
V práci sem prej vypadal dobře, ale bylo blitno... fest, v 9h další šampaňský... přípitek mega vykolejenej.... pak nástup na snídani... při pomyšlení na mýchaný vejce se slaninou, muj oblíbenej dezert se mi zved kýbl a asi 10 minut sem se musel rozmejšlet, jestli má vůbec smysl si něco přihodit do totálně zrasenýho žaludku... zvolil sem jogurt, při tom jsem si vzpomněl že jsem vlastně mixoval i bananovej džus tu noc.... jeeeejeee :lol: párkrát mě napadlo že bych se měl jako vyblejt :-) ale překonal sem to... už nikdy víc takových kombineee 8) + takový hustý stavy deprese a euforie co se mi střídaly během minut v mozku, nedávat to najevo... psycho to je strašný bejt 1.1 v práci od 7h... brutál :lol:
zajímavý stavy to byly... normálně mě stresoval i zaplej monitor... pak oznámil že se přepíná do režimu spánku... a sere na to... sem si řikal, ty se máš, já sem přeplej v nouzovým režimu blízkýmu kolabsu :lol: Ale jak se vypnul, ten monitor tak mě strašně uklidnil :lol: takovej psycholog

No ale zpátky k muzice.... dneska jsem byl u paní co mi krásně zabalila Sony bedničky a woofer do bedny od banánů chiquita... subwoofer a bedničky jako nový... fakt jak na obrázku... Subwoofer jsem vyměnil, muj měl kod 305 tenhle má 315, ale je tak novej, přímo panenskej, ten nezažil nikdy pořádný basy a kalbu.... vyčištěnej jak novej... hraje krásně, je úplně stejnej jako bratříček 305, jen lehce zešedivěl :-), sice mu chybí Cut Off Cross over, ale ten má Onkyo... ale vzhledem k tomu že je tak panensky novej, musim ho prohnat a pokřtít :-) zabydlel se... + Zadní reprajsou u Sony totožný jako přední... tak jsem vyhodil zadní Thomsony... rozdíl ihned... nádhera, o tom to bylo ten kauf, teď ale jestli vyměnit přední a central Thomsony???!!! nechce se mi... oni hrajou totiž fakt skvěle... Sony nejsou ze dřeva a maj 1/2 velikost... Thomsonu se asi prostě ty bedničky povedly.... pak je přestali dělat, a začaly s bakelitama... No nedávám šanci, asi bude mix.... Onkyo Srdce Basy a zadek Sony Center + Front Thomson... jsou hutnější 8)

No a starej Thomson system + Sony pude na šumavu---- do podkroví, klubík 8) škoda prodávat něco co nemá cenu, ale hraje to pořád hezky...

+ tip na supr myšku: miluju zelený podsvícení... tahle má zelenej laser... a je velmi hustá.... ne jen na hry... k tý klávesnici je echt gut :-)
http://www.alza.cz/connect-it-battle-mo ... 344237.htm
v realu zase lepší než na fotce...
a neinvazivní shop... muj oblíbenej, kde je takovej klídek, pohoda, no stress... a prostě v cajku...
http://obchod.terycomputer.cz/main.aspx ... _ID=396635 preferuju takový shopy... majitel je prodejce a je to borec...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“