Vyhořená elektryka v celice

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Indian123
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 16.07.2012, 14:35

Vyhořená elektryka v celice

Příspěvek od Indian123 »

Zdar může mě někdo poradit mam Celicu ST 182 rok 94. Dnes sem jel a 3x za jízdy mě vyflusla elektrika, ale hned se zas nahodila. Říkal jsem si že to asi bude ňáky špatný kontak, tak když jsem chtěl zastavit udělo mě to znovu bouhžel už nenaskočila a hned se obejvil kour z motoru. Okamžitě jsem zaragoval a vypnul kličky. Po otevření kapoty jsem zjistil že mi vyhořela kostra od baterky ke karosérii. Nestalo seto už někomu? Popřípadně někdo sradou jak mám teď postupavat??
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jakoze shorel ten kabel co vede od minus baterie ke kostre?

V tom pripade je mozne, ze bud na spoji oko a kontakt baterie byl velky prechodovy odpor a nebo na sroubu na kastlu. Drat nekdo vymenil za daleko tenci a ten neunesl proud a tak dlouho topil az se utopil ... Tezko radit takhle na dalku a bez fotky ...

Postupuj tak ze sezen elektrikare, staci i nemehlo co dokaze merit zkrat a vi co je + a - .... me zajima prurez dratu ktery shorel ...

Potesit nas muzes fotografii .... pro lepsi predstavu co se vlastne stalo ...
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

Mne sa parkrat stalo ze ta klietka co ide ponad baterku a je o nu primontovana poistkova skrinka, ze ta sa predrala cez izolaciu + kabla a skratovala o kostru. V mieste kde sa ta klietka montuje jednym srobom o kasnu, hned vedla svetla, vznikol mikrozvar. Ziadne nasledky to ale nemalo, teda o nicom zatial neviem.
Obrázek
Indian123
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 16.07.2012, 14:35

Příspěvek od Indian123 »

Fotku sem hodím až v pátek, až se ktomu zase dostanu...... Doufám že to bude jen tím kabelem, že to už nezvlád. Tak aspon mám na vánoce o zábavu postaráno.
Indian123
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 16.07.2012, 14:35

Příspěvek od Indian123 »

Tak je to uz, opraveny. Jo, byl to jen kabel od baterky na kostru :) nastesti. :D
Odpovědět

Zpět na „Celica“