bezklicove otevirani a startovani

vše ohledně modelové řady Rav 4
M.Bambus
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 14.05.2012, 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od M.Bambus »

MiBo:
Diky spatne to asi nebude, ale pusobi to na me uz jako moc velky zasah do systemu auta (meli sme auto na zamklem dvore, alarm, zamykani paky a vyhledavani pres gsm, kdyz nas zbudili volanim ve 3 rano jestli jedem na Plzen bylo uz pozde..auto se nenaslo, od te doby zarucenym systemum proti kradezi moc neverim), navic cena nebude nizka a nechci tahat dalsi krabicku. Zatim to vidim na "skryta" tlacitka, ktera se prozatim osvedcila a "uspavani" toho keyless systemu - to me zajimalo jestli to ma smysl, pripadne jestli se o to uz nekdo vice zajimal?

Plextor:
Co je parada ten VAM? Mas s nim zkusenost?
http://www.bazzina.cz

Corolla E12 1.4 VVT-i, r.v.2006
RAV4 2.0 Valvematic, Multidrive S, r.v.2015
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od MiBo »

Osobne si myslim ze rozne zabezpecenia odradia alebo znechutia potencialov od............(rozhoduje - cas)
ALE AK MA NIEKTO ZAUJEM KONKRETNE O TVOJE AUTO ( aby ta nas......atd )- MOZES V NOM SPAT AJ TAK TO NEPOMOZE.

INAK CENA VAM -SYSTEMU VOCI CENE VOZIDLA JE ZANEDBATELNA.
Ta krabicka by mohla byt mensia aj dizajn oku lahodiaci....

Cena -video
https://www.youtube.com/watch?v=afPYV1jB8QU
od -2/23 ...2/30min
Uživatelský avatar
Plextor
Věčnej rejpal
Příspěvky: 993
Registrován: čtv 02.09.2004, 21:11

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od Plextor »

koupil jsem si centrál na dálkové ovládání a předělal jsem si ho na spínač vypnuto zapnuto (bistabilní relé).
A nahrazuje mi to tajnej vypínač, ale ovladač si nosim na klíčích sebou domu.
Nezapínám ho pokaždý, ale tim že mam bezklíčkový přístup, tak to neotravuje. Prostě jdu k autu a zapnu ho bliknou mi mlhovky a vim že je odkodováno. Ovladač je malinkej tak o něm na klíčích ani nevim.
Jed to dobrý i na vyhledání auta v noci může bliknout 5x když opětovně zakoduješ.
Zezadu má tlačítko na otevírání kufru a to jsem zapojil na klakson, tak můžu i na dálku pustit na 5 sek. klakson.
Je to můj original, tak na to snad nebudou připravený a mohlo by je to překvapit, ale když ho budou chtít tak mam asi stejně smůlu.
Neni to cenově náročný, materiál asi na 1.500 - 2.000,- práci nepočítám skoro vše jsem si dělal sám.
Yaris 3 / 1.33 2011
VW Tiguan 2.0, 150k, 2018, po Praze do 6,8l, dálnice 6,4l
měl jsem E12U 1.4, E15U 1.6, T27 2.2.aut, RAV 4.4 - 2.2 aut.
M.Bambus
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 14.05.2012, 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od M.Bambus »

To zni dobre ale ja nejsem tak znalej a zrucnej pravdepodobne taky ne:)
http://www.bazzina.cz

Corolla E12 1.4 VVT-i, r.v.2006
RAV4 2.0 Valvematic, Multidrive S, r.v.2015
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od indet »

Přesně tak je mnoho zpusobu jak auto zabezpečit za pakatel a pokud tě trapí krádež auta s Keylees kličem tak na to stačí si vypnout přistup do auta bez odemknutí dalkou, nebo si kliček skladovat v kovový uzavřený krabičce. Když je klič uvnitř auto neodemkneš ani s plechovkou u zamku. Nejhorší smrt je z vyděšení 8)
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od Xfield »

Znovu bych otevřel tohle téma...hledal jsem i jinde, ale o bezpečnosti keyless přístupu toho tu moc není :)

Důvěřujete mu? Nebo používáte ještě další zabezpečení?

Systém od Toyoty by prý měl být nějaký dvouokruhový. Jeden signál umožní otevření dveří (ten by ještě na dálku přenést šel) a druhý je samotná komunikace imobilizéru s klíčem, který musí být uvnitř auta a reagovat dostatečně rychle - to už prý je komplikace, kterou není tak lehké obejít.

Zamykat pokaždé klíč, aby nevysílal - to už rovnou můžu auto zamykat a odemykat tím klíčem....

Tajný spínač v autě mi přijde asi jako nejméně nákladné a přitom použitelné řešení.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re:

Příspěvek od martinw »

Do interieru se dostanou vzdycky, klidne vrtackou nebo cihlou, nejakou planzetou pres mechanicky zamek to je proste jedno jak... Jakmile jsou vevnitr mohou preprogramovat ridici jednotku nebo ji vymenit a odjedou - bez toho aby meli vase klice.

Tomu keylessu se verit neda - zvlast u auta ktere se prodava celosvetove, tovarna na RAV4 je take v Rusku :) takze je mnoho indicii ktere naznacuji ze to bude nejak 'zmaknute' ze strany zlodeju. V nemecku se na RAV4 aktualne plati nejvyssi mozna sazba za pojisteni proti kradezi protoze patri do TOP 10 nejvice kradenych vozu.

Ja mam v aute dodatecne jeste VAM system to je relativne drahy a pokrocily elektronicky immobilizer ktery se montuje dodatecne (ale ten pocit kdy Vam parta elektrikaru rozebira novy vuz a montuje tam 4hodiny ten immobilizer na ruzna mista neni prijemny). Takze auto mi muzou v klidu otevrit a vybrat ale neodjedou, museli by ho nalozit protoze odtah se u hybrida realizuje obtizne (mozne poskozeni pohonu). Sherlog sem taky zvazoval ale neustale to bonzuje polohu, nevim jak moc si davaji praci se skryvanim toho modulu, je to drahe na ty provozni poplatky a hlavne to nezabrani tomu aby s nim zlodej do pulhodiny neopustil republiku (mit sherloga napr. v Liberci/Ostrave/Hradci Kralove je skoda penez rekl bych :lol: do polska je to velmi blizko)
Naposledy upravil(a) martinw dne pát 18.01.2019, 09:24, celkem upraveno 1 x.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od MiBo »

martinw:
ROZŠÍRENIA SYSTÉMU VAM R1
Zabezpečenie auta proti krádeži VAM R1 je možné rozšíriť o tieto dva moduly:
-VAM odťah-
-VAM akustik-
VERIM ZE BUCNOSTI PRIBUDNE MODUL KTORY BUDE informovat aj na mobile....
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od martinw »

MiBo píše:martinw:
ROZŠÍRENIA SYSTÉMU VAM R1
Zabezpečenie auta proti krádeži VAM R1 je možné rozšíriť o tieto dva moduly:
-VAM odťah-
-VAM akustik-
VERIM ZE BUCNOSTI PRIBUDNE MODUL KTORY BUDE informovat aj na mobile....
Muze byt, mam konkretne ten odtah - takze snima pokus o odtah a naklon vozu (heverovani, 2 pytle cementu do kufru (zmena naklonu), otevreni predni kapoty) spusti klakson. Maj to ale hezky odladeny takze pokud se posadi lidi do auta tak to nehouka - nenastane dostatecny naklon vozu.

Ta verze co hlida interier mi pripadala hrozne otravna - pokazdy kdyz bych sel do interieru bych musel do 30s vlozit tu kazetu do konektoru jinak by byl alarm (takze dite zapomene cepici jde si pro ni do auta, davate veci do kufru apod... porad by mi to houkalo)
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od Xfield »

Je mi jasné, že proti "násilnému" vniknutí do auta se jen tak neochráním a když už si někdo šikovný moje auto vyhlídne, odjet se mu podaří. Před pár lety mi na Slovensku u Avensise takhle zničili zámek kvůli navigaci z Číny a hrsti desetikorun (k čemu jim asi byly v Bratislavě, když už měli Euro...) - největší škoda byl ten zámek :(

Narazil jsem třeba na tohle:
https://authoralarm.cz/produkty/igla/
V podstatě další imobilizér, ale stejnou službu by asi udělal u nějaký tajný spínač.

U nás je prý RAV4 z Toyot taky nejkradenější (pochopitelně...), ale vzdát se kvůli tomu bezklíčového přístupu, když to v podstatě řeší jen část zabezpečení?
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od martinw »

Ja se keylessu ale nevzdal, kdyz vim ze s imobilizerem neodjedou tak alespon mi neznici zamek vozu (pokud to tedy odemknou tim zesilenim signalu meho klice napr. v nakupnim centru).

O tom imobilizeru sem neslysel, muze to byt dobre chce si to zjistit informace od lidi kteri uz to maji namontovane - zapatral bych na socialnich sitich a v jinych forech.

Jinak myslim ze % se nejvic kradou land cruisery I kdyz tech je samozrejme mene na silnicich.
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od Xfield »

IGLA má pro RAVku tyto ceny:

IGLA 200 -Autorizace pomocí kódu PIN nebo mobilního telefonu. Cena: 10.000,- Kč.

IGLA 231 - Autorizace pomocí PIN nebo klíčenek (2 ks).Cena: 11.000,- Kč.

IGLA PRO – Autorizace pomocí PIN nebo telefonu (2 ks) či klíčenek (2 ks). Cena: 12.000,- Kč.

Ještě čekám na odpověď s cenami VAM R1.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od martinw »

Jinak nemecka Toyota ty kradeze zacla resit po svem, nabizeji doplnek ke keylessu :

https://www.auto-nix.de/cleverprotectplus/

ale levny to neni kolem ~600eur a navic to nase pojistovny neuznaji asi... Duveruju v zabezpeceni radsi mensi firme ktera ma vysledky (at uz VAM, IGLA a dalsi...) nez vyrobci kterej nejdriv na autech setril (nebezpecny keyless) a ted se me snazi nabidnou reseni ktere neni rozhodne levne. Jedinou vyhodou je ze to je oficialni montaz nabizena Toyotou v nemecku takze asi se zarukou.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od MiBo »

martinw:
nabizeji doplnek ke keylessu :
https://www.auto-nix.de/cleverprotectplus/
CleverProtectPlus ako ďalší elektronický imobilizér zabraňuje krádeži vozidla.
...........
Dodatočný transpondér nie je možné čítať zlodejmi.
...........

-transpondér nie je možné čítať zlodejmi....-TO MYSLIA VÁŽNÉÉÉ!
-kazdy signal v eteru je mozne snimat-a potom aj zneuzit...
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: bezklicove otevirani a startovani

Příspěvek od martinw »

MiBo píše:martinw:
nabizeji doplnek ke keylessu :
https://www.auto-nix.de/cleverprotectplus/
CleverProtectPlus ako ďalší elektronický imobilizér zabraňuje krádeži vozidla.
...........
Dodatočný transpondér nie je možné čítať zlodejmi.
...........

-transpondér nie je možné čítať zlodejmi....-TO MYSLIA VÁŽNÉÉÉ!
-kazdy signal v eteru je mozne snimat-a potom aj zneuzit...
Asi takhle - odola to klasickemu relay utoku z vybavenim ktere stoji 50 USD a zjevne je to nejak certifikovano protoze na to daji ty nemecke pojistovny. Vybaveni ktere by umoznilo obelstit casovy posun asi neni v moznostech zlodeju aut pokud to lze vubec realizovat - to uz bude jednodussi ta cihla do okna a vymenit vsechny ridici jednotky ktere v tom auta jste schopni do 10min najit... :|
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“