IS 250

modelové řady značky Lexus
Uživatelský avatar
radohanno
Manager Týmu
Příspěvky: 385
Registrován: pát 18.11.2011, 16:25
Bydliště: Zlínsko

Re: IS 250

Příspěvek od radohanno »

Maghreb píše:Neviem ako inym, ale mne funguje zatial dobre. Som spokojny :)

Automat radi tak, ze pokial je v normalnom rezime, radi niekde pri 6000 cca. Pri Power rezime dovoli ist o par 100 otacok vyssie, niekde ku 6400. Ked si to prepnes do sekvencneho radenia, tak ked to vytocis do vysokych otacok, aj tak ti sama preradi. To iste ked silno zoslapnes pedal, tak podradi. Cize to manualne radenie nie tak celkom manualne a automat aj tak robi niektore veci inac. Ale popravde, vobec ma to netrapi a to radenie pod volantom nepouzivam skoro vobec. To auto je sice dostatocne vykonne, jemne sportove, ale zaroven citit z neho, ze je to Lexus. Pohodlie nadovsetko.
Hele nevěřím že automat normálně řadí v 6000ot??? Leda kikdown...Jinak se snaží v co nejnižších..
Lexus LS 430. 2002
Když mám názor, řeknu to.
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: IS 250

Příspěvek od Maghreb »

Nepochopil si pojem "normalny rezim", ktory som pouzil - nevhodne pouzite slova. Pri kludnej jazde je to tak, ako vravis, nizke otacky.
V tomto aute je pod volantom prepinac, ako sa ma spravat prevodovka a mas 3 rezimy, normal, power a snow. A ten "normalny" som myslel:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/ ... p/$_35.JPG

Ked mas prevodovku prepnutu v normalnom rezime a ides na plny plyn, tak niekde pri 6000 radi dalsi stupen. Ked ju prepnes do pwr rezimu, pokracuje par 100 otacok dalej.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
radohanno
Manager Týmu
Příspěvky: 385
Registrován: pát 18.11.2011, 16:25
Bydliště: Zlínsko

Re: IS 250

Příspěvek od radohanno »

Maghreb píše:Nepochopil si pojem "normalny rezim", ktory som pouzil - nevhodne pouzite slova. Pri kludnej jazde je to tak, ako vravis, nizke otacky.
V tomto aute je pod volantom prepinac, ako sa ma spravat prevodovka a mas 3 rezimy, normal, power a snow. A ten "normalny" som myslel:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/ ... p/$_35.JPG

Ked mas prevodovku prepnutu v normalnom rezime a ides na plny plyn, tak niekde pri 6000 radi dalsi stupen. Ked ju prepnes do pwr rezimu, pokracuje par 100 otacok dalej.
Asi nepochopil..mám v Lexusu přepínač a ten má tři režimy..normal , sport a snow...mám automat...jen bez pádel...pokud jedu "normálně" řadí to klidně v 1000ot.. pokud prošlápnu plyn do kickdown řadí to v cca 5000 a pokud dám Sport řadí to normálně v 2500 a při kickdown v 6000ot...Takže chápu li to správně normální režim je pro tebe cihla na pedálu a ten hobluješ o silnici... :biggrin:
Přílohy
131074037670.jpg
(38.66 KiB) Staženo 4709 x
Lexus LS 430. 2002
Když mám názor, řeknu to.
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: IS 250

Příspěvek od Maghreb »

Nerob sa, ze nechapes - napisal som s podmienkou, ked ides na plny plyn :) Ked nemas v power rezime a potrebujes maximalne zrychlovat, tak pri kickdowne to zaradi nejaky stupen, zrychluje a dalsi stupen zaradi niekde pri 6000.
Ked je prepnuta v power rezime a dupnes na pedal tak samozrejme kickdown ti zasa da na nejaky stupen a dovoli tocit do trochu vyssich otacok kym zaradi vyssi stupen.
Inac napisane, pri power rezime je posunuty horny limit otacok (niekto to mozno nazve obmedzovac).

Normalny rezim neznamena, ze to je moja normalna jazda. Ale ze nie je prevodovka prepnuta ani v Snow, ani v PWR.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
radohanno
Manager Týmu
Příspěvky: 385
Registrován: pát 18.11.2011, 16:25
Bydliště: Zlínsko

Re: IS 250

Příspěvek od radohanno »

Maghreb píše:Nerob sa, ze nechapes - napisal som s podmienkou, ked ides na plny plyn :) Ked nemas v power rezime a potrebujes maximalne zrychlovat, tak pri kickdowne to zaradi nejaky stupen, zrychluje a dalsi stupen zaradi niekde pri 6000.
Ked je prepnuta v power rezime a dupnes na pedal tak samozrejme kickdown ti zasa da na nejaky stupen a dovoli tocit do trochu vyssich otacok kym zaradi vyssi stupen.
Inac napisane, pri power rezime je posunuty horny limit otacok (niekto to mozno nazve obmedzovac).

Normalny rezim neznamena, ze to je moja normalna jazda. Ale ze nie je prevodovka prepnuta ani v Snow, ani v PWR.
Tak za ty roky mám něco najeté.
Lexus LS 430. 2002
Když mám názor, řeknu to.
Odpovědět

Zpět na „Modelové řady“