IS 250

modelové řady značky Lexus
Uživatelský avatar
trca
Manager Týmu
Příspěvky: 480
Registrován: pon 07.12.2009, 19:46
Bydliště: breclav

IS 250

Příspěvek od trca »

ahoj je tady nekdo kdo ma is 250? rad bych vedel jako budoucího majitele jak se žije s timto modelem.rozmyšlím se mezi is 250 a a gs 300 tak bych potreboval vědet postřehy majitelu.týka se to modelu 06-08 diky
Naposledy upravil(a) trca dne pát 30.11.2012, 22:57, celkem upraveno 1 x.
T25 85kw
ex.corolla ts 141kw
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ahoj, vlastnim sice len IS prvej generacie, ale v IS220 som sa viezol a tiez nieje o moc priestrannejsie ako 1gen. preto ak chces vacsie auto aj komfort, siahni hned po GS aby si to potom casom nelutoval... ja by som rad IS predal ale len preto, ze by som chcel vacsia GS :-) co sa motorizacie tyka, ten V6 3liter v GS300 je o hodne pruznejsi ako ten 2,5 V6 v IS250, co som sa z for docital...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
trca
Manager Týmu
Příspěvky: 480
Registrován: pon 07.12.2009, 19:46
Bydliště: breclav

re

Příspěvek od trca »

ahoj.zrovna dnes mi nabídl jeden majitel GSka z bratislavy co ma recenzi na auto cz ze se mužu projet v jeho kočáru jenže on má GS450h a ja chci třílitr.no nevadí asi ho pojedu otestovat a uvidím alespon jak je to s prostorem uvnitř.taková nabídka se neodmítá :D
T25 85kw
ex.corolla ts 141kw
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: IS 250

Příspěvek od Wario »

Zdravím chtěl jsm se zeptat na zkušenosti s V6 2.5 v lexusu auta už jsou skoro 10let stará jak drží motory a jak jsou spolehlivé ? jak funguje automat a zda je lepší než manual , protože zvažuji i automat s pádly pod volantem.
ještě jedna věc dočetl jsem se že je tam stísněnejší interiér a pozice za volantem je vyšší . mám 191cm vejdu se ?

zaroven mám ještě v hledáčku bmw 325i . tak malé srovnání? .

díky za info
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: IS 250

Příspěvek od Maghreb »

Motor v IS250 ma niekolko znamych chyb, ci uz vaznych alebo len kozmetickych (odporucam pozriet forum na clublexus.com).
Problem hlavny je tak ako u vsetkych priamovstrekovych benzinov - vznika karbon v hlave valcov a na ventiloch. Kedze ten motor ma aj priamy aj nepriamy vstrek, obcas treba jazdit na vyssich otackach (nebat sa zatlacit pedal na dno), nech to trochu precisti. Malo by to pomoct.
Zvuk pri startovani - niekedy zarachoti. Je na to zvolavacka. Nemalo by to nic vazne sposobit.
Automat je fajn, nikdy som nechcel, teraz si ho neviem vynachvalit. Som s nim maximalne spokojny. Padla pod volantom nepouzivam, je to zbytocne (mozno ak brzdenie motorom).

Predpokladam, ze sa pytas na druhu generaci IS 2005-2013 ci kolko. Tu mam ja.
Ze pozicia za volantom je "vyssi". Preto pravidelne pocuvam priatelku, ako jej vadi to auto, lebo musi sediet az na zemi :) Ja mam 187cm a bez problemov sa tam poskladam. Sice sa za mna uz takmer nikto nevojde, ale uz mi tam sedeli aj mensi. Neviem vsak, ako je to s latkovymi sedadlami, ja mam tie kozene perforovane, elektricke do neviem kolkych smerov. A to este sedadlo nemam uplne naspodu a uplne vzadu. Avsak budes sa v tom aute citit taky "oblozeny" tym autom. V avensise z roku 2006 som sa citil viac v priestore, tu viac zaobaleny do toho auta. Ale nie stiesnene. Odporucam najprv vyskusat.

Ked budes este nieco chciet vediet, pytaj sa. Ci uz takto, alebo cez sukromnu spravu.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: IS 250

Příspěvek od Wario »

Ano chtěl bych 2006 nebo facelift 2009 pokud je 2009 nějak znatelně lepší ?
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: IS 250

Příspěvek od Maghreb »

Myslim, ze nie je. Skor vychytali niektore chyby a spravili drobne zmeny. Podla toho co som videl - neviem presny popis zmien, ale minimalne pridali tusim v 2009 ci 2011 denne svietenie do prednych svetiel (to mi chyba), pridali smerovky do spatnych zrkadiel.
http://www.clublexus.com/forums/is-2nd- ... as-it.html

Vyrazne odporucam prestudovat si to forum:
http://www.clublexus.com/forums/is-2nd- ... -2013-163/

Popripade uplne perfektne zhrnutie so vsetkym moznym:
http://www.clublexus.com/forums/is-2nd- ... hread.html
Myslim, ze lepsie zhrnutie k jednej veci (IS 2. generacie) som este nevidel. Popis standardnych chyb, navody na opravy atd. Pravidelne si tam hladam informacie.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: IS 250

Příspěvek od Wario »

diky za info , mužu se ještě zeptat co máš přesně ty za model ? a jak si sním spokojen ? spolehlivost , spotřeba , kola ...
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: IS 250

Příspěvek od Maghreb »

IS250 rok vyroby 12/2006. Prihlasenie na SVK 5/2007. Ja som ho kupil vo 2/2014 ked mal 145 500 km. Predosly majitel ho servisoval len vo Viedni, lebo neveri Slovakom. Ja ho servisujem vo vacsom servise, kde mam znameho. Aktualne ma 189 900 alebo tak nejak.
Zavada, ktora sa zacala prejavovat asi pred 2 mesiacmi - 1 z 5 diod na rucicke rychlosti obcas poblikava. Obcas otravne, inac nedolezite. Okrem toho som menil olej, vodu, v 180 som menil sviecky, brzdy, xenonove vybojky a v 2014 som menil originalnu autobateriu (Panasonic), ktora uz bola na tom horsie. To je vsetko. Davam mu standardnu 95, vo vacsine rakusku, alebo na shellke na SVK. Predne sklo menene minimalne 2x (ja raz a predtym tam nebolo originalne).

Uz dlhsi cas zvazujem vymenit olej v automatickej prevodovke - podla toho fora sa to ani poriadne neda - lexus tvrdi ze dozivotna napln. Najblizsie asi budem menit olej v diferenciali. Z pohladu spolahlivosti teda mozem povedat, ze zatial nemam co vytknut. Na 9 rocne auto so 190k km vyzera a sprava sa naozaj vyborne.

Spotreba extremne zalezi kde jazdis a ako jazdis. Najlepsie som mal podla predpisov Bratislava - Zeneva - Bratislava s celkovou priemerkou 7.1 (podla palubaku, nechce sa mi ratat). Standardne po BA s tazkou nohou a v zapchach jazdim okolo 11. Podla predpisov ale s tazkou nohou (plyn na podlahu pri zrychlovani) - Bratislava - Presov - Bratislava - 8.1-8.2.
Brusel - Bratislava za 9.5 hodiny pricom Nemecko som chodil 180-90-180-90 atd., pri nizsej premavke kontinualnych 180-190 - 9.4.
Vsetky tieto spotreby su z palubaku, ale zo zaciatku som to prepocitaval aj podla tankovania a sedelo to (+-0.2). Predosly majitel bol uplne kludny (narozdiel odo mna, co si chce tych 200 koni vychutnat) a on mal dlhodobu spotrebu 7.8. Takze ked clovek nejazdi ako hulvat a normalne trasy - ani to vela nezerie.

Kolesa mam na origo diskoch, 225/45 R17 vpredu, 245/45 R17 vzadu. Na zimu prezuvam len gumy - teraz som kupoval nove Nokian WR A3. V septembri som mal v zadnych kolesach 4 defekty (2 a 2 a opravoval som najprv lave s 2 dierami a o tyzden prave s 2 dierami. Mal som Dunlop SportMaxx RT (vpredu vzadu), ktore hucali ako keby im za to niekto platil. Zimne Continental tusim boli vyrazne komfortnejsie a zaroven tichsie (Zenevu som isiel na nich, ked vonku bolo 20+ stupnov). Co sa tyka podvozku, velmi ma bavi. Po meste nie je problem utrhnut zad, elektronika okamzite koriguje - da sa vypnut, ale naco. Priatelka mi pravidelne nadava, lebo ked je sucho, chodim cez zakruty dost rychlo - tie kolesa a zaroven ten podvozok naozaj dost drzi.

Celkovo, je to zabavne auto, ktore je vsak male a ciastocne neprakticke. Zadne sedadla nesklopis, kufor je typicky sedan a na zadnych sedadlach vela mieste nie je. Ale ked sa chce clovek vyblaznit a uzit si to, nevidim v nom ziadnu chybu - hlavne nech je to spolahlive. Mimochodom, vsetky tieto ISka boli vyrobene v jednej z troch fabrik v Japonsku. Cize je to ozaj Japonec (je mi jasne, ze niektore diely nie su Japonske).

Ak by si bol blizko Bratislavy viem ti ponuknut vyskusat si ho.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
DomVac
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09.01.2016, 14:41
Bydliště: Prostejov

Re: IS 250

Příspěvek od DomVac »

Ahoj, četl jsem si dřívější příspěvky. Ve čtvrtek si jedu do Německa pro Is250 a zimní jsou 16. Mam uz koupené 18 originál Lexus, jen bych se chtěl zeptat, jaký mužů mít rozměr pneumatik na léto. Bylo tu řečeno, ze zadek muže mít i širší gumy. Prosel jsem si víc japonských značek, ale na Lexus se těším. Hlavně jak se bude chovat nahon, nejsem na něho zvykli. Kdyby tu byl nějaký Fanda do značky a poradil mi par věci, budu jen rad.
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: IS 250

Příspěvek od Maghreb »

Ja mam 3 mozne rozmery v technicaku:
205/55 R16 - vsetky 4 gumy (nepouzivam)
225/45 R17 + 245/45 R17 - pouzivam aj v zime aj v lete
a 225/40 R18 a 255/40 R18

Co znamena, ze predne su uzsie a zadne su sirsie pri rozmeroch R17 a R18. Ono tie R17 uz maju dost nizky profil a nechcelo by sa mi ist este do nizsieho. Uz takto je to sice este komfortne ale citit aj tvrdost. A uz sa mi par krat stalo, ze som nevidel na pneumatikach nizsi tlak (vo volante som citil, ze sa nejak tazsie otaca) - jedna guma sa mi pravidelne sfukavala a mal som tlak namiesto 2.4 len nejakych 1.0 a podobne. Podla mna ta R18 bude uplne na hranici ale ked budete mat opravenu D1 a nebudes chodit po uplne rozbitych cestach, tak si to uzijes.

Co sa tyka nahonu na zadne, vzdy budem tvrdit, ze si to musi clovek vyskusat. Podla mna je to super. V zime je to trocha horsie, ale nic strasne. Este som neskusal hodit 100kg vrece piesku do kufra ale mozno raz :) Hlavny rozdiel medzi pohonmi pocitujem v tom, ze na zadnom nahone citis pruser na ceste ovela skor a ked na pednom nahone som si v zime dovoloval dost, tak teraz si sakra davam pozor.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
Wario
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: ned 25.04.2010, 07:09
Bydliště: Humpolecko

Re: IS 250

Příspěvek od Wario »

zdravím jak Vám fungují IS250ky ? 8)

zeptám na převodovku po rozmýšlení asi bych šel do automatické , jak funguje řazení pod volantem doloví převodovka točit "do červených čísel " při sekvenčním řazení ?
Yaris 1.3 VVT-i 2006 Orange
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: IS 250

Příspěvek od Maghreb »

Neviem ako inym, ale mne funguje zatial dobre. Som spokojny :)

Automat radi tak, ze pokial je v normalnom rezime, radi niekde pri 6000 cca. Pri Power rezime dovoli ist o par 100 otacok vyssie, niekde ku 6400. Ked si to prepnes do sekvencneho radenia, tak ked to vytocis do vysokych otacok, aj tak ti sama preradi. To iste ked silno zoslapnes pedal, tak podradi. Cize to manualne radenie nie tak celkom manualne a automat aj tak robi niektore veci inac. Ale popravde, vobec ma to netrapi a to radenie pod volantom nepouzivam skoro vobec. To auto je sice dostatocne vykonne, jemne sportove, ale zaroven citit z neho, ze je to Lexus. Pohodlie nadovsetko.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
majkycz
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 02.01.2014, 21:50
Bydliště: Mikulov | Praha

Re: IS 250

Příspěvek od majkycz »

Zdravím, stal jsem se majitelem IS250ky. A jelikož je Lexus forum mrtvé, zkusím to tady.
Potřeboval bych koupit pojišťovací matice do kol. Budou pasovat tyto? (M12x1,5 - kužel).
https://www.alukola-obchod.cz/bezpecnos ... locha.html

Děkuji
ex. Corolla T-Sport Obrázek
ex. Lexus IS250 - "Pursuit of Perfection" Obrázek
Uživatelský avatar
radohanno
Manager Týmu
Příspěvky: 385
Registrován: pát 18.11.2011, 16:25
Bydliště: Zlínsko

Re: IS 250

Příspěvek od radohanno »

majkycz píše:Zdravím, stal jsem se majitelem IS250ky. A jelikož je Lexus forum mrtvé, zkusím to tady.
Potřeboval bych koupit pojišťovací matice do kol. Budou pasovat tyto? (M12x1,5 - kužel).
https://www.alukola-obchod.cz/bezpecnos ... locha.html

Děkuji
Kup originály a máš klid....
Lexus LS 430. 2002
Když mám názor, řeknu to.
Odpovědět

Zpět na „Modelové řady“