loučení s autem

Tlachání o všem - bez zaměření!

Jak postupovat dál?

Anketa končí za čtv 22.11.2012, 13:16

repase motoru a převodovky
5
31%
upgrafe motoru(4age) a převodovky (6kvalt?)
5
31%
dojezdit a "shodit ze skály".
4
25%
hned prodat, i pod cenou, dokud nějakou má.
2
13%
 
Celkem hlasů: 16

Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Do Pisku za gt86? Vozil ses v ni? Rekni nejake podrobnosti, porad premyslim, ze zajedu do Toyo a zepatm se jich kolik chcou za to, aby mi to pujcili na vikend :))
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

mel si prijet na celica sraz :-)
ale urcite se projed, myslim ze to stoji za to.. ale tak na vikend minimalne :-) zmaxxx ti urcite rekne vic.. ja jezdil jen na malem placku pet minut
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

biscuit píše:to je jen intuice. ve chvili, kdys nevahal jet do pisku za gt86, bylo jasno, mily watsone ;)
Správně strávený den dovolené...nutno uznat! :oops: :wink:
Luke_Luke píše:Do Pisku za gt86? Vozil ses v ni? Rekni nejake podrobnosti, porad premyslim, ze zajedu do Toyo a zepatm se jich kolik chcou za to, aby mi to pujcili na vikend :))


Jednalo se o předváděčku ToyDolák, pořádanou na miniokruhu motokár u Písku( http://mapy.cz/s/5H2o ). Akce to byla uspěchaná, prostory ne zcela správné pro tohle auto a chvíle pro projížďku ve skutečnosti nesmírně krátká(3 okruhy, někteří jeli 2x - já také, ale auto začalo chrchlat na 3 válce a blikala diagnostika, ještě než jsem začal - asi zažilo své).

Spíš opravdu doporučuji kontaktovat někoho přímo z Toyoty. mě se nakonec podařilo překecat původního majitele mé Cariny (nedalo to zas tolik práce), co stále dělá v Tsusho, a GT86 jsem nakonec měl proti podpisu, za benzín a proti pojistce na celý den (cca 10hodin) Věř tomu, že poslední dobou trávím většinu času přemýšlením, kde těch cca 800k vzít.

Asi nejsem tak "dobrý řidič", abych nakonec mohl s čistým svědomím prohlásit, že mi chybí těch 50-100koní, po kterých někteří tak neskutečně touží. A nebo mi to auto prostě neskutečně vyhovovalo-přesně tak, jak bylo (a že mám s čím srovnávat - v poslední době mi prošlo pod rukama několik zajímavých aut včetně 911/Cayman, M-B 350SL apod. - u toho měďáka už jsem ale měl strach, ceníková cena byla 3,2mil.).

V poslední době hledám někoho, kdo by mě, zcela zodpovědně a bez excesů, nechal projet v MR2 I i II, popř v Celice 4/5gen GTI / 5gen GT4.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

wow, vidim, ze jsi podobny blazen jako ja :))

Motokary v Pisku? Tam je supr draha, kdybych to nemel tak daleko, rad bych si tam zajezdil.
Jezdi tam opravdove stroje - ne jen ty prditka z pujcovny.
Mimochodem maji tam i pujcovnu nebo jen zavodni drahu?

Presne vim o cem mluvis, 911 Turbo jsem taky zkousel a abych rekl pravdu, je to takova velka motokara, 500koni s tim cvici a kdyz dostanes turbo kopanec mas plne ruce prace to uridit, sice jsem fanda rudych vozu z Maranella, ale to 911mne moc prekvapilo.

A rozumim Ti i z toho strachu ridit auto za velke prachy, kdyz jsem prohanel Aston Martina za 6milionu, fakt jsem mel bobky, abych nepotkal nejakeho blbce v protismeru.

To GT86 mne laka a podle mne do mesta je to lepsi nez to 911, to ma zbytecne moc vykonu a drahy provoz, je dobre spise na okruh. Pres firmu mame supr kontakty v Toyo z Ovy, blbe ale je, ze ztratili licenci a ted je znich jen servis a nove kary maji Hyundai a v te druhe Toyote v Ove az tak dobre znamosti nemame :-/
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

A to mě ještě čeká Příbram - dostal jsem poukazy k narozkám, a moje rezervace stornovali a odložili na jaro, prý kvůli poklesu venkovních teplot(což jim nekryje pojišťovna).


Jinak za ten PísekGTDay vděčím IDAHOvi. Vlastně i za první setkání s GT86. A mnoho dalšího. Díky mu!
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Jo v Pribrami jsem prave jezdil ty auta, co jsem psal :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

ja si myslim, ze ten vykon a jeho nedostatek vyplyva jen z toho, ze uz s tim autem chce nekdo delat asi trochu vic, nez k cemu je tohle vozitko za 800 klacku vymysleny. na druhou stranu ja rozhodne nemam zadny vyrazny ridicsky dovednosti ve smyslu techniky a zvladani auta v extremnich rychlostech a situacich - proste timhle stylem nemam najezdeno prakticky nic. nicmene si dovedu predstavit, ze by i u me mohlo dojit na chvilky, kdy by mi vykon nestacil. ale slzy by mi z toho netekly, nepotrebuju drag a nepotreboval bych ani drift, spis bych hledal tu cistou stopu, kousek pred utrzenim. na silnici se stejne snazim drzet o kus pred svou hranici (a uz se mi to hodnekrat vyplatilo, to kdyz si reknu "moc nechybelo a pekne si to posral" - to clovek zjisti, ze se preceni raz dva, nebo udela nejakou blbou skolackou chybu a pruser je na spadnuti :-) ). ted uz vsichni vite, ze jsem takovej james may 8)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

zmaxxx píše: V poslední době hledám někoho, kdo by mě, zcela zodpovědně a bez excesů, nechal projet v MR2 I i II, popř v Celice 4/5gen GTI / 5gen GT4.
Dámy a pánové, prosím Vás o "pomoc".

V poslední době jsem zkoušel(a na lecos zapomněl) všemožné, projel jsem Hondu Civic/Accord, Mitsu Lancer, mazda 3,6, cx-5, Škoda Rapid, Octavia a Yeti, VW polo, golf, Hyundai/Kia i30 /C'eed, iX20 iX35/Sportage, Forda Fiestu(ST160), Focuse,... a v neposlední řadě Toy Corolla/Yaris a opět GT-86; a z nových aut si náhradu za Carinu moc nevyberu(a nebo je to fakt silně nad můj rozpočet)... Asi nejvíc mi seděla Mazda3 a Ford Focus (ale s výhradami).

A tak se opět porozhlížím v historii(197x-199x). Co bych měl zkusit projet? prosím o tipy.

Nejsem omezen na jen Toyotu, hledám především dobré svezení jakožto druhé auto k Carině, kterou dojezdím. Ne jen výkon - na úsměv na tváři podle mě stačí 100 koní.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7633
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

za sebe mx-3, nebo mx-5 v hodne slusnem stavu ;)
pro me osobne je mx-3 lepsi volba. miata je mi uz skoro mala a nevim jak dlouho bych v ni vydrzel jet... i kdyz clovek ma tak nejak vsechno jeste vic po ruce :-)
problem ale bude najit slusnou, to zas u miaty bude sance vetsi.

dal me napada mr2 1. i 2. gen, cr-x...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

zajimave, kde jsi stihl otestovat tolik aut? To bylo vse v ramci testovaci jizdy?
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Luke_Luke píše:zajimave, kde jsi stihl otestovat tolik aut? To bylo vse v ramci testovaci jizdy?
Mnoho přátel má mnoho aut; většina v luxusním stavu. Zbytek pak předváděčky (Škoda během dopoledne, odpoledne Renault-tím jsem se ale nechlubil). A pak prostě a drze (vícekrát) naklusat do bazaru a narovinu vyklopit seznam...kupodivu byli milí a projel jsem si toho dost.
biscuit píše:za sebe mx-3, nebo mx-5 v hodne slusnem stavu ;)
dal me napada mr2 1. i 2. gen, cr-x...
MX-5 je pro mou stavbu těla nemožné auto - při zavírání dveří skřípnu koleno mezi volant a dveře, a vlézt pod střechu je nadlidský úkol...
CR-X, zejména ty starší, jsou zajímavý auta, ta novější nějak postrádá ten motor za sedačkama(ale ještě jsem neřídil -vlastně ani na silnicích neviděl...).

MR2 - to holt musím zkusit ukecat někoho odsud :) (ostatně MX-3 a Celdu taky :twisted: ) :D
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Alfa? 156 nebo GTV?
Holomek!
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Rampa89 píše:Alfa? 156 nebo GTV?
bohužel, nejsem milionář, a neměl bych na servis...

Když už, tak 159, o které se říkalo, že je o "maličko" lepší.
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

To jsou jenom taková hospodská dogmata, podobně jako nudné toyoty, předražené díly, nejlepší je tdi... nebo ty jsi snad nějakou alfu už měl? Nic ve zlém, ale spíš pochybuji. Vždycky je to o tom, jak se o to kdo staral a taky jak pečlivě vybíráš při nákupu, příprava je tady, pravda, nutná pečlivější a vědět na co se zaměřit, smysl to ale má.
Holomek!
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Rampa89 píše:To jsou jenom taková hospodská dogmata, podobně jako nudné toyoty, předražené díly, nejlepší je tdi... nebo ty jsi snad nějakou alfu už měl? Nic ve zlém, ale spíš pochybuji.
Trefa, až se za to trochu stydím. Ale přesto: pokoušet štěstí nemusím :oops: . Italy řadím do stejné kvalitativní kolonky, jako francouze a Opel.
Rampa89 píše:Vždycky je to o tom, jak se o to kdo staral a taky jak pečlivě vybíráš při nákupu, příprava je tady, pravda, nutná pečlivější a vědět na co se zaměřit, smysl to ale má.
¨
Tohle platí o každém autě; a mělo by se vytesat do kamene.
______
Ale zpět k alfám. Netvrdím, že to nejsou dobrá auta. Ba dokonce se mi některé modely líbí/líbily. GTV zrovna považuju, i přes jeho stáří, za velmi povedené vozítko, a 156/9 je krása.

Ale stejně si nemůžu pomoct, proč člověk, pokud je to tak dokonalé auto, ho nakonec stejně prodává, a to tak, že rapidně pod cenou?
Pravidelná údržba, během posledních 10000km vyměněno: spojková sada, přední a zadní brzdové kotouče + destičky, termostat, rozvodový řemen, uložení ramen zadní nápravy (powerflex), zadní tlumiče, obě vačkové hřídele, zapalovací svíčky, nová gufera ventilů. Seřízeny vůle ventilů..
Vždyť to je půl auta jen v dílech, a cena za tuhle V6 Turbo Busso? směšných 50k...
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“