Moje T22

vše o tuningu na vozech Toyota
OndřejH
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 20.07.2011, 09:07
Bydliště: Nový Jičín

Moje T22

Příspěvek od OndřejH »

Zdravím všechny.
Nejsem žádný tuner, ale už po pořízení Avensisu jsem byl přesvědčen, že se nevyhne pár úpravám. Takže se tu s vámi podělím o pár drobností, které jsem dělal. Usoudil jsem, že Ave byla nová prodána v Itálii (taliánská nálepka garance do 160 000km), poté jezdila v Německu a nakonec skončila v ČR. Když jsme ji dovezli domů, měla najeto něco okolo 270tis. a byla v ubohém stavu, hlavně po kosmetické stránce. Nicméně byla dost levná a motorově v pořádku. Takže jsem tedy začal s opravami.

Napíšu to pro přehlednost v pár bodech:

1. Kola dělaj auto... Takže 17"a pneu 205/45
2. Komplet oprava korodujících míst karoserie, všechno co vykazovalo známky koroze bylo ošetřeno. Přes zimu 2011/2012 byla každou chvíli na zvedáku a pohrál jsem si s očištěním a pogumováním celého podvozku.
V minulosti byla bouraná na předek a oprava nebyla provedena tak, jak by měla. Díly dost korodovaly. Tudíž šly dolů přední blatníky, kapotu jsem chtěl opravit, ale byla prožraná až moc. Vrchní díl předního nárazníku nový, kapota nová. Blatníky se daly zachránit a šly do lakovny spolu s novou kapotou, starým spodním dílem nárazníku, lištami pod světla a lemem masky. Mezitím vyčištěn motorový prostor.
Ale co by to byl za příběh, kdyby se něco nepo*ralo... Z lakovny se vrátil pravý blatník dost pokřiven, to jsme zjistili až při montáži na auto. Co se dalo dělat. Zkusili jsme ho napasovat a přitom lak i kyt na dvou místech prasknul. Se slzami v očích jsem přemýšlel, jak to vyřešit... Nový blatník + stříknutí do barvy se mi zdálo jako obrovská investice a proto jsem se rozhodl auto zviditelnit (pro mnohé z vás jistě spíše "zku*vit" nálepkama. Za normálních okolností bych do stickerbombingu nejspíš nešel. No posuďte sami na fotkách.
3. Stříknutí brzd na světle modro, chromovaná maska šla na černo, hlava motoru dostala taky barvu... zatmavení zadních světel, bočních blinkrů a mlhovek, odstranění nápisů Toyota a Avensis.
4. Audio od Ahifi, woofer, sportovní volant 30cm.
5. Snížení podvozku o 40mm
6. Pár nálepek na zadní okno
No a prostě další kopa nových či opravených drobností, které nejdou vidět a ani si na všechny nevzpomenu...

Kritizujte, chvalte, diskutujte, chci znát vaše názory. :wink:
Naposledy upravil(a) OndřejH dne ned 12.08.2012, 17:26, celkem upraveno 1 x.
OndřejH
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 20.07.2011, 09:07
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od OndřejH »

Obrázek
OndřejH
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 20.07.2011, 09:07
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od OndřejH »

Obrázek
OndřejH
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 20.07.2011, 09:07
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od OndřejH »

Obrázek

Obrázek

Obrázek
OndřejH
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 20.07.2011, 09:07
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od OndřejH »

Trochu upravené fotky:

Obrázek

Obrázek
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

Ondřeji,sereš mě!!!!! :lol: :lol: :lol: No nic....o co jde víš,tak se necháme překvapit... :) Každopádně super...za mě :thumbsup: :thumbsup:
OndřejH
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 20.07.2011, 09:07
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od OndřejH »

Díky díky. :) Moc se těším na výsledek tvého běsnění... Pak to nahoď sem do tématu. :wink:
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Nejak poslední dobou nechápu ty polepené blatníky samolepkama, to je to tam tak prohnilé? nebylo by lepší koupit nový blatník a dát do kupy než takhle prasit?

jinak auto je hezké jen mne štve jak se lidi snaží všude šetřit..

..a nebo kopírovat pár pitomců ...


:D :D :D
OndřejH
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 20.07.2011, 09:07
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od OndřejH »

Vyjma jednoho místa na střeše není už na autu ani jedna známka koroze, takže tu jsem nálepkami nezakrýval. Doporučuju přečíst první příspěvek. :roll: ...tam jsem ty nálepky zdůvodnil, podle mě je to celkem zábavné napodobování pitomců... Navíc v této době, kdy jezdí statisíce nudných aut. :) 100lidí, 100chutí a je pravda, že tyhle stylingové excesy jsou záležitostí "nové školy". Samozřejmě že tam časem půjde blatník nový, jen mi bylo líto toho nově opraveného a stříknutého. Nechtěl jsem ho vyhodit kvůli dvěma prasklinám v laku a tohle jsem prostě musel zkusit. Toť na vysvětlení.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

zvlast kdyz novy lak na cely dil vyjde klidne na 1000Kc... to se opravdu vyplati polepit nalepkama.. tfujtajxlll...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Auto vypada hoodne slusne :)
Napadly mne ale dve veci, dva prsty vetsinou pouzivam ke kontrole jine sterbiny :lol: a ze ty nalepky bych uplne sundal...nesedi to k tomu clean style ;)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Luke_Luke píše: ...dva prsty vetsinou pouzivam ke kontrole jine sterbiny...
Bingo :D

Podle mě jsou ráfky moc široké na tu gumu, resp. gumy moc úzké na ten ráfek, a jsou tudíž mírně natažené. Jistě, jinak by se do blatníku nevešly, ale tohle považuji za zlozvyk nesvědčící těm pneumatikám ani jízdním vlastnostem.

Ráfky samotné a "čístý styl" tomu autu sluší, včetně té tmavé barvy (nesnáším stříbrnou metlu tak rozšířenou v českých krajích).
Ten blatník, když už se musel napasovávat (proč?) snad není problém opravit přebroušením a stříknutím přímo na autě. Samolepky bych akceptoval jen v případě, že by byly od piva 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
OndřejH
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 20.07.2011, 09:07
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od OndřejH »

Dva prsty se hodí ke kontrole různých štěrbin. :D

Vy mě snad ještě přesvědčíte, abych šel ty nálepky zlikvidovat. :cry:

K těm pneumatikám... To mě vlastně nikdy nenapadlo a možná má Jimmi pravdu. Kola jsou 17/8. Ale na jízdní vlastnosti si nemůžu stěžovat, drží to jak motokára a ještě se mi s tím nepodařilo "písknout".

Pro inspiraci: http://youtu.be/AZmRHqxYy-I :D
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Pěkný. Samolepky nech pokud se Ti líbí. Každému se zamlouvá něco jiného,ale autem jezdíš jen Ty!
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

ohledne samolepek.. je to opravdu jen tvoje vec, ale jestli se ptas, mne se to hodne nelibi ;)

jinak auto vypada celkem fajn, akorat ja na avensisech nesnasim ty plasty. vypada to strasne lacine :roll: mit avika, tak to bud necham nalakovat, nebo zkusim sehnat jiny narazniky, aby to bylo celolakovany..

nazory na prakticnost jsou mimo, bavime-li se o krase, to jsou dve odlisny veci :lol:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Tuning“