škubání/chcípání při rozjezdu

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

škubání/chcípání při rozjezdu

Příspěvek od frostie »

ahoj všem,

dlouhodobě mi svítila kontrolka "check engine". na diagnostice hlásil střídavě chudou a bohatou směs. zároveň při nastartování a rozjezdu jsem musel trochu přidat plynu, jinak chcípal motor. hodně nepříjemné to bylo na světlech, kdy je třeba se rozjet, a ono ne a ne a ne...

kontrola seřízení LPG nepomohla, navíc jsem zjistil, že kontrolka naskočí i když jezdím jen na benzín. posledním pokusem bylo vyčištění váhy vzduchu (rada známého). po tomhle úkonu škubání a chcípání úplně zmizlo, ještě jsem si nezvykl. navíc znatelně lépe jede. kontrolka zatím nezasvítila.

máte někdo zkušenosti s podobným problémem? o váze vzduchu nic nevím, jen jsem si říkal, že na třinecku je vzduch docela hustý :)

zdar frostie
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
rob g5
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30.09.2011, 20:27
Bydliště: okr:uh.hradiste

Příspěvek od rob g5 »

ahoj pervku mám necelě 3roky a vše cajk.najel jsem sní krasnych 50tis.bez závad až narás zničeho nic škukání jak na benziín tak i na lpg.asi to bude ten samí problém tak jí skusim taky očisti a snat to taky pomuže.
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaki »

rob g5
To by mohly být i svíčky , mě to taky začalo škubat a po výměně je vše OK
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
rob g5
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30.09.2011, 20:27
Bydliště: okr:uh.hradiste

Příspěvek od rob g5 »

tak se hledalo až se naslo jsou to cívky.tak snad už bude zas jezd jak dřív.dík všem za rady.a svicky jsou pro sichr taky nové. :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Previa“