Lak(opravy)

Odpovědět
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Lak(opravy)

Příspěvek od stani »

Neví někdo kde se dá koupit originál barva - kit na opravu drobných odřenin?

nebo alespoň kde dobře míchají. Tady u nás vůbec dobře nemíchají, byl jsem tam v minulosti 2x, vždy si důležitě v kufru prohlédli číslo barvy, aby pak namíchali (pokaždé) trochu jiný odstín.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak(opravy)

Příspěvek od Idaho »

stani píše:Neví někdo kde se dá koupit originál barva - kit na opravu drobných odřenin?

nebo alespoň kde dobře míchají. Tady u nás vůbec dobře nemíchají, byl jsem tam v minulosti 2x, vždy si důležitě v kufru prohlédli číslo barvy, aby pak namíchali (pokaždé) trochu jiný odstín.
samozřejmě... kod barvy je sice hezký, al evetšina automobilek používá dál pododstíny které vetšinou nezjistíš ani z VINka... konkrétne stříbrná perlet na avíka ma celkem 16pododstínu..
jediná možnost je vzít vzorník s pododstíny daného kodu a jeden po druhém přikládat a porovnávat. samozřejem ideál je spektroskop..
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Takže šance dostat totožnou barvu na opravu "ťuplíků" není žádná?....
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
gooffyy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 556
Registrován: pon 20.12.2010, 10:54
Bydliště: Brno

Příspěvek od gooffyy »

Pokusím se to najít, ale někde u brna jsem kdysi slyšel o firmě, kam musíš přijet autem, a oni ti přiloží nějakou čtečku k laku, a i podle odstínu, a stáří laku i barvy ( přece jen slunce s tím časem dost zacvičí ) Ti namíchají barvu...
Ale fakt je to dýl co sem to slyšel, tak zkuste prohledat net, a nějaká autolakovna by to snad mohla mit...vždyť je to všeobecně známý, že i original barvy už nejsou co bývaly...
Toyota Avensis 2,2 D4D 110KW
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

gooffyy píše:Pokusím se to najít, ale někde u brna jsem kdysi slyšel o firmě, kam musíš přijet autem, a oni ti přiloží nějakou čtečku k laku, a i podle odstínu, a stáří laku i barvy ( přece jen slunce s tím časem dost zacvičí ) Ti namíchají barvu...
Ale fakt je to dýl co sem to slyšel, tak zkuste prohledat net, a nějaká autolakovna by to snad mohla mit...vždyť je to všeobecně známý, že i original barvy už nejsou co bývaly...
= spektroskop :)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Tady kousek od Přerova je lakýrník, kterej má spektrák. Nechával jsem lakovat kapotu a opravovat špatnej odstín na levým předním a levým zadním blatníku, po předchozím lakýrníkovi. Hodinu sme okolo auta lítali ve třech lidech s měřákem a vzorníkama. Dopadlo to tak, že stejně přestříkl celej levej bok. A i přesto je vidět rozdíl mezi kapotou a blatníkem:-( Takže měřáky neměřáky, záleží na zkušenosti, očích a zodpovědnosti lakýrníka.

Každopádně na opravu malejch ťukanců bych to moc neřešil. Čím menší tečky, tím to bude míň vidět. Daleko víc než rozdílu barev si člověk včimne povrchu a to i po zaleštění.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

No, ono také se ten nový nástřik musí nejprve "usadit". Vždy to trochu pak změní odstín(vybledne). Počkej pár týdnů a uvidíš.

Díky za tu informaci o spektrometru.


Jinak já jsem spíš chtěl vědět, zda se neprodávají nějaké originální kity, protože ty barvy Avíků T25 FL jsou všechny stejné a tolik jich zase není.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
bartp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 532
Registrován: čtv 12.04.2007, 12:21
Bydliště: Přerov / Егорьевск

Re: Lak(opravy)

Příspěvek od bartp »

stani píše:Neví někdo kde se dá koupit originál barva - kit na opravu drobných odřenin?
ja sem kupoval opravnou sadu v toyote, 2 lahvicky, barva+lak, stalo to kolem 250
Avensis 2.0 VVT-i exclusive-elegant rok 04 / Lexus RX 450h rok 13
Ex: Nissan Murano rok 06
Ex: Lexus RX300 rok 99
Ex: Carina E 1,6 16V 79kw GLI rok 93 s LPG
Ex: Škoda Favorit 135 L rok 90 s LPG
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

stani píše:No, ono také se ten nový nástřik musí nejprve "usadit". Vždy to trochu pak změní odstín(vybledne). Počkej pár týdnů a uvidíš.

Díky za tu informaci o spektrometru.


Jinak já jsem spíš chtěl vědět, zda se neprodávají nějaké originální kity, protože ty barvy Avíků T25 FL jsou všechny stejné a tolik jich zase není.

Jsou to 3 měsíce a nic. Nic se nezmění. Navíc na starým autě je každá část vybledlá jinak. A to i po oživení kvalitní lešticí pastou.
Třeba můj otec na dva roky starou RAVku koupil origo barvičku v toyotě (zelená metla) a taky je to jinej odstín :-(
Jestli je to na drobný věci, nechal bych barvu namíchat třeba do spreje podle kódu na karoserii. Dělajou to ve spoustě prodejen barev-laků. Pak na jemnej štěteček, nebo vatovej tampón a hotovo.
Jinak prej dobrá lakovna je nedaleko Olomouce v Kožušanech.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Lak(opravy)

Příspěvek od Jimmi »

bartp píše: ...ja sem kupoval opravnou sadu v toyote, 2 lahvicky, barva+lak, stalo to kolem 250...
To jsem kupoval před časem taky, dva spreje asi za tři kila. Ale byla to vysloveně speciální akce, jinak to stojí mnohem víc a ty spreje jsou dost malé.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Příspěvek od Maghreb »

Ja som mal vcelku dost doskriabany kusok blatnika a tak som pokusne kupil z dealextremu:
http://www.dealextreme.com/p/toyota-1co ... 12ml-16871
Velke skrabance s tym asi neopravis, ale male by mohli. Toto je ale samozrejme len na karoseriu s farbou kodu 1C0. Tu svoju by si si mohol najst napriklad na nalepke ktora je niekde pri dverach. Je to tiez takyto 3 pismenovy kod.
http://www.paintscratch.com/images/car- ... cation.jpg

Ono farebne je to uplne to iste, otazka je len ako sa to podari natriet. Za tu cenu aj s nulovym postovnym to za pokus stoji :)
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

Nevím jak jinde v republice, ale tady na západě je pár "firem", kam stačí donést například víčko nádrže a oni vám namíchají barvu naprosto, ale opravdu naprosto shodnou. Buďto vám jí nacpou do spreje asi za 300,-Kč, nebo do plechovky pro lakýrníka.
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Jo jo a pak lakyra strikne s jine strany nez origo a stejne se ti furt zda, ze to je trochu jiny... To znam.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

On je také trochu problém v tom, že originál barva(dle čísla na karoserii) má poněkud jiný(tmavší) odstín než (vybledlejší) lak po třeba pěti letech.

Ale docela paradox je, že jsem sehnal to co potřebuji, za úžasných 70 Kč, ale až z Číny, jak píše Maghreb (díky za tip :) ) :D

Funguje docela dobře, má to navíc vymakané tak, že po odšroubování uzávěru se objeví štěteček, při vytáhnutí uzávěru-čepičky se objeví jen pero - které může buď kreslit linku(pro typické rýhy), nebo jen nacvaknutím tečku(typicky pro malé důlky po kamíncích). Uvnitř náplně nechybí ani rozmíchávací kulička. Odstín je samozřejmě o něco tmavší, zřejmě dle originál auta, než mám nyní na svém autě, ale snad to za čas o něco vybledne. Řešením by bylo kápnutím trochu bílé barvy a zamícháním, ale neměl jsem žádnou po ruce a nechtěl jsme to riskovat.
---------------------
Editace: zapomněl jsem napsat, že jsem si k té černé přikoupil ještě bílou - do té černé nakapu postupně pár kapek bílé, a mám ten samý odstín! :)
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Odpovědět

Zpět na „Péče o vzhled - detailing“