záhadný vypínač - Previa II

vše ohledně modelové řady Previa
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Hele, Ty šibale, že Ty tam máš prostě menší kola a rychloměr tudíž kecá ještě víc než normálně? Teď mám na Previi 195/65 R15 místo 215/65 R15. Při 180 reál to ukazuje 196 místo běžných 188. A měl jsi vidět, když jsem měl na první Corolle 175/50 R13 místo 175/70 R13. To při 150 reál ukazovalo tuším kolem 180! :-)))))))) A s tou čelní plochou - oproti Avensis 94 kW Liftback máš skutečně o 20 % navíc. Ale třeba oproti Octavia II RS TFSi "jen" o cca 15 %.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

No, kola tam mam jako od trakare.. .:-) 225/50/R17 .. a origo jsou 205/65/R15, takze nemam snad nikterak velkou odchylku... :-)
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Tak to čumim, protože to máš kola ještě o 1,4 % větší než standard. Ty jo, to auto musí mít "omylem" snad 190 koní místo 150... Je to tedy fakt silná anomálie...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

No, zatim s kym jsem jel a vezl jej svizneji, tak mi rikali, ze tomu neveri, ze takove auto umi to co umi se mnou za volantem.. :-) Ale je pravda, ze ted po totalni obnove brzd jede zase o kousek lepe. .;-) opet jsem byl schopen oprit ukazatel rychlomeru o zarazku na konci ciferniku (posledni znacka je 220).
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

To ale prostě muselo bejt z kopce, aspoň mírnýho. :-) Kolik byla rychloměrová rychlost podle otáčkoměru? Tzn. když při 220 km/h rychloměr je x otáček, tak např. při x . 1,0454545454545454545 otáčkách je rychloměr 230 km/h, přestože už to nejde z rychloměru přečíst.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Hi hi... neni to formule 1 ani 3.. :-) Takze me moc netrapi, kolik jsem fakticky jel.... Spise je to v mem zivote druhe auto, kde jsem oprel rucicku o zarazku na konci a pritom jsem nemel odchylku od realu vetsi nez 10%. :-) Coz je fajn... a bylo to po rovine, ale nevim jak a kolik foukalo.. :-)
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Vzhledem k tomu, že běžná odchylka se standardníma gumama je kolem 5 % (10 by byl naprosto výjimečnej extrém) a Ty tam máš ještě o 1,4 % větší gumy než standard, budeš mít odchylku jen kolem 3,5 % (nebo i míň). Takže 220 je cca 212,5. Jestli to vidim správně (malá fotka), tak ta zarážka je na cca 223? To by bylo s Tvejma gumama minimálně cca 215 reál. A to je ukrutně moc, u auta, který má s tim motorem psáno cca 192, s automatem cca 180. Jak řikam, je to fakt těžká anomálie... :-) Rozhodně sem eště nikdy neměřil auto, který by "jen tak" jelo na rovině o 12 % rychlejc, než se uvádí (což vyžaduje o více než 40 % výkonu navíc - i kdyby Verso standardně jezdilo 205 reál místo udávanejch 192, potřeboval bys na 215 km/h reál 173 koní, což je furt silně nad běžnou fluktuací výkonu mezi jednotlivejma kusama). Furt mi to vychází na neznatelnej kopec. Jiný racionální vysvětlení nemám (pokud znáš historii toho auta na tutovku a neni třeba vykuchanej kaťák, vymazlený vnitřnosti motoru atd.).
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaki »

já byt tebou,tak bych rychlost změřil GPS-kou a hned budeš vědět , kolik přesně jedeš . Ty kola určitě zkreslují rychlost na tachometru . Někde na netu jsem viděl odchylky u kol z originálu na jiný rozměr , ale nemůžu to už nikde najít . Našel jsem akorát tohle http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

U těch kol stačí orientačně toto: průměr kola = průměr ráfku + 2 x profil pneumatiky, tzn. 205/65 R15 = průměr ráfku 15 * 25,4 (1 palec = 25,4 mm) + šířka běhounu 205 mm * profil 0,65 (65 % šířky běhounu) * 2 = 647,5 mm; 225/50 R17 = fiktivní průměr 225 * 0,50 * 2 + 17 * 25,4 = 656,8 mm. Takže ty jeho kola mají o cca 1,436 % větší průměr. Protože obvod kola (a s ním související rychlost při určitých otáčkách kola) je přímo úměrný průměru, není třeba jej počítat. Při stejném designu ráfků a pneu jsou větší kola s nižším profilem ohledně maximální rychlosti sice aerodynamicky výhodnější (více vyplňují prostor pod blatníky) a díky větší tuhosti se méně deformují, takže kladou menší odpor otáčení, ale jsou (při stejných materiálech) těžší a více zdvihají auto, takže pod něj jde více vzduchu, což bývá nevýhodné (dle tvaru podvozku).
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Kdo chcete, sejdeme se na hradecke dalnici a muzeme to zkusit. Benzin platim... Ale jen jednu plnou nadrz.. ;-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

k původnímu tématu "záhadný vypínač - Previa II"

Příspěvek od Brouk »

zdravím,

po delší době jsem se dostal k fóru a rád bych doplnil, že původně "záhadný vypínač" v mé Previi II je vypínání napájení (12V=) instalovaného PowerBoxu. tahle krabička zvyšuje výkon a je to skutečně znát. hlavně okolo 2000 otáček. PowerBox nechávám zapnutý kontinuálně a spotřeba se mi stáhla i na 6,2 (od polné do plné nádrže). dlouhodobý průměr je pak 6,6 nafty a s tím jsem spokojený :).
na vrakáči jsem sehnal orig. Toyota vypínač do otvoru v plastu a tak mi tam už netrčí ta původní ohavná páčka.
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: záhadný vypínač - Previa II

Příspěvek od misatenko »

Zdravím vás páni. Mám Previu II 2,4 115 kW benzín tiež s tlačidlom PWR HEAT. Ako by som zistil či to funguje? Lebo keď som to aj v zime zapol, nebadal som zvýšenie otáčok (studený motor si ich aj tak zvýši kým sa trochu ohreje) a ani motor sa mi neohrieva rýchlejšie :roll: . Kontrolka na tlačitku svieti keď ho stlačím. Buď to má taký malý efekt, že si to nevšimnem, alebo mi to nefunguje. A môj benzinak (inak prerobený na LPG) sa zohrieva dosť dlho. Keď to porovnám s Mazdou 3 s 1.6 benzínom, tak bieda. Kde by som našiel tie spomínané ohrevné špírály?
Ďakujem za každú radu.
Uživatelský avatar
zaki1
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26.03.2016, 07:13
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: záhadný vypínač - Previa II

Příspěvek od zaki1 »

Tak ten vypínač,když se zapne tak zvýší otáčky + - o 200 tak to moc to poznat není ale jsou zvýšené dokud se motor pořádně nezahřeje . Nemůžeš to porovnávat z mazdou , protože Prévia má něco přez 8 litrů vody , tak to chvíly trvá a žádné topné spirály tam nejsou . A teď to vůbec nepoznáš , protože je teplo . A v zimě ju nastartuj bez tlačítka a podívej se kolik to má otáček a pak zapni tlačítko a uvidíš že se to zvýší . Ono by to defakto mělo fungovat jenom na volnoběh . Za jízdy se to ohřívá normálně otáčkama . Já to řeším tím , že odšrubuju držáky chladiče a zasunu před chladič papír z krabice , ale ne přez celý . Jenom třičtvrtě a zakrývám ho od spolujezdcové strany , aby byl krytý termostat a lamda sondy aby se to dřív zahřálo .
Toyota Celica T23 2001 USA Automat Obrázek

Toyota Previa II 2003 115 Kw 2AZ-FE Obrázek
misatenko
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 21.02.2017, 13:20
Bydliště: Trnovo, Slovensko

Re: záhadný vypínač - Previa II

Příspěvek od misatenko »

Aha takže celý princíp spočíva len v primitívnom zvýšení otáčok voľnobehu, aby sa motor zohrial? Tak načo sú tam tie 50 A poistky ako sa písalo vyššie na fóre?
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: záhadný vypínač - Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Mě to Power heat připadá celé podezřelé. V návodu není vůbec nic. Po zapnutí se mi nerozsvítí žádná kontrolka, nic se nestane a ani měřákem jsem nezaznamenal žádné změny. Neřešil jsem to, páč v zimě si telefonem pustím bufíka a startuju už teplý motor rovnou na plyn.
Ale vrtá mi to. Až nebudu mít do čeho píchnout, prozkoumám to. Nevěřím tomu, že je to jen na zvýšení otáček.
Na nějakém fóru jsem vygoogloval, že to vlastně nastaví spalování v motoru na nízkou účinnost. Zatímco za provozu se vstřikování nastavuje na maximální účinnost, při sepnutém tlačítku je to optimalizované, aby to víc topilo.
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Previa“