náhrada originálního rádia v Previa II

vše ohledně modelové řady Previa
rob g5
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pát 30.09.2011, 20:27
Bydliště: okr:uh.hradiste

náhrada originalniho radia

Příspěvek od rob g5 »

cau pred časem jsem také předelával rádio, redukci jsem z rav 4 protože na previi nebyla k sehnání , ale rád bych tam vrátil originál, jelikož nám chybí ten palubní počítač. Tak pánové nemáte někdo originál k prodeji.
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od zaki »

Tak jsem nahradil neoriginární rádio za druhé neoriginární radio , ale přesně do toyoty takže pasuje jako ulitý . Má systém Android 4.2.2 a je to super , je to podobný jako mobil nebo tablet . Je tam i internet jak wifi tak přes modem nebo můžete ho připojit i přes mobil je to parádní hračička . Je k tomu i kamera a můžete nahrávat situaci před autem viz . link http://www.aliexpress.com/item/7-Car-DV ... 11111.html . Můžu i nějaká fota přidat , pokud by někdo chtěl .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
sokrates
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 12.08.2015, 22:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od sokrates »

Zdravím Previáky
Měl bych dotaz k orig. rádiu na Previi z r. 2000. Nevíte někdo jak tam zafixovat stanice? Ať tam nastavím cokoliv, jakmile na dané stanici zeslábne signál, přeladí se to automaticky na jinou, což je poněkud rozčilující. A neudrží to ani signál z takovýho toho bazmeku, co se strčí do zapalovače a do něho pak fleška s MP3.
Díky předem. :-)
Corolla E11 G6 manuál benzin r.v. 98
Previa II 2,4 benzin + LPG, manuál
Lite ace 2,0 diesel 8 míst
Lite ace 2,0 diesel dodávka
Lite ace ? benzin 8 míst
Hi ace ? benzin dodávka
Corolla 1,2 benzin r.v. 1975 jezdila za 4,8 l/100

Sokrates :-)
Uživatelský avatar
vesna
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 08.04.2018, 23:37

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od vesna »

Zdravim,

trochu to tu ozivime.
Jake jsou v soucasnosti zajimave 2-DIN radia pro Previi 2?
Nasel jsem zatim tohle (moc jsem tomu nedal):
http://www.roadnavi.com/product/m071-to ... nav-97-07/
https://www.ebay.com/itm/7-Car-Bluetoot ... Sw9L1ZsXFX
http://www.astoncb.cz/a12637-fotografie ... ota-previa

Nedodelaval si nekdo spolu s novym radiem i zadni couvaci kamerku?
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od maslisko »

Já jsem pořídil tohle rádio. Spolu s celními poplatky (vyřídila DHL) mě to vyšlo na přibližně 4 tisíce. Funkce i zvuk zcela v pohodě (upozorňuju, že ač milovník hudby, nejsem žádný audiofil). Co mi vadí, je absence fyzické odezvy tlačítek - jsou jen senzorová, necvakací. Docela uvažuju o nějakém dodatečném ovládání na volant (nemám na něm tlačítka od výroby), nebo výměně volantu :)

Montáž z hlediska připravenosti kabeláže byla stylem plug'n'play (jen rádio). Ale trefit správné díry na boku rádia a na držákách po původním rádiu byl trochu oříšek. Nakonec se to ale povedlo a nic nebylo potřeba řezat ni brousit :)

Kamerka byla k tomu, ale k její montáži jsem se ještě nedostal.
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Kameru jsem dal na spoiler vedle brzdového světla. Je to super. Je vidět jak za jízdy dozadu na silnici, tak těsně za auto. Dokážu zacouvat koulí přesně pod žehličku přívěsu. Bylo by to ještě lepší, kdyby tam nebyl stěrač.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od maslisko »

Nechtělo by se Ti to při chvíli vyfotit? Byl by to pro mě cenný zdroj inspirace :) Stejně jakékoliv informace k tomu, jak/kudy jsi vedl kabely a jak kameru napájíš (couvací světlo, předpokládám správně?)
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Z couvacího světla to mám přes diodu a mám k tomu ještě vypínač, že si ji mohu pustit kdykoli. Většinou ji zapínám, když mám zaskládané auto krámama a dětma a když táhnu přívěs. abych na něj viděl. Nahrazuje to fressnelku, kterou jsem měl nalepenou na předchozím autě. Vidíš perfektně všude, kam potřebuješ. Narozdíl od Fábie sedan, kde ji mám v osvětlení rz. Lepší místo tam není. Je to jen na couvání, zdcátko to rozhodně nenahradí.
Kabeláž jsem asi táhnul stropem. Pakárna je protáhnout do průchodky dveří. Musel jsem šmiknout ten origo kabel s cinčem a naletovat ho. Celé jsem to dělal s dalšíma věcma, takže jsem to měl rozebrané celé.
http://leteckaposta.cz/719939054
Na fotce svítí sluníčko přímo proti kameře, takže obraz nic moc, ale kvůli tobě přeparkovávat nebudu :D
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od maslisko »

To byla rychlost, moc díky :)

Mimochodem, na co tam máš tu druhou baterku? Na napájení přislušenství?
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Baterka je do mého traktůrka, kterým dvakrát do roka prosekávám plantáže japonských topolů. Než aby ležela většinu času v regále, je jí líp v autě, kde pracuje. A autu pár Ah také prospěje. V zimě běží bufík, v létě lednička.
Mám ale ještě jinou ideu. Přidělat hlavní baterku zespodu auta. Vejde se tam větší. V motorovém prostoru vznikne prostor na manipulaci. Mám vyndaný rezonátor sání aby se tam vešel reduktor a hadice. V motorovém prostoru je vysoká teplota, která baterku ničí. V neposlední řadě se zlepší těžiště auta. Už jen to zrealizovat. Je to v pořadí.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Ještě mám tuhle vychytávku:
http://leteckaposta.cz/705644751
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od maslisko »

Zajímavé nápady, jen co je pravda :) K těm FV panelům - máš k tomu i nějaký regulátor? Jaký mají výkon?
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od Tomiq »

FV regulaci zatím nemá. Přes zimu se to vůbec řešit nemusí, páč ten výkon je minimální. Na tom je krásně vidět nesmyslnost všech těch FV elektráren, které mají nějaký nominální výkon. Ale ten dávají 20 dní v roce po 4 hodinách a většinu roku dají pár %.
Na palubce je voltmetr. Takže když náhodou v létě jedu delší trasu, že se baterka dobije a nevyplácám jí odemykáním a zamykáním a ledničkou atd. , tak prostě rozhrnu ta stínítka nebo otevřu okna. Chystám regulátor, že když dosáhne palubní napětí 14,4V, zapne se buď lednička, nebo ventilátor. Koupil jsem si na Aliexpresu solární regulátor, ale ten tomu zbytečně ubírá výkon i když nepotřebuju.
V tomhle stavu je to už skoro 3 roky a je pravděpodobné, že to tak i zůstane :wink:
Kořen slova Toyota je Toy!
barnybour
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04.12.2017, 17:21

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od barnybour »

Chvíli mi to trvalo, ale už jsem si na něj posvítil. Hasta la vista, baby!
:evil:
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od maslisko »

barnybour píše:Řešil bych to klasickým dvoudinem (https://www.2din.cz/2din-autoradia/) s redukcí plastovou a případně adaptér pro volant… riskovat a objednávát od někud za 400 babek rádio a bůh ví zda to tam nějak sedne a jak bude fungovat =/
Jako chápu, že se snažíš prosadit vlastní zájem, ale 8 měsíců po původní otázce a několika dalších nesouvisejících odpovědích... není Ti to hloupé?

Viz seznam Tvých příspěvků. Hlavně nenápadně.
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Odpovědět

Zpět na „Previa“