náhrada originálního rádia v Previa II

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

náhrada originálního rádia v Previa II

Příspěvek od Brouk »

zdravím všechny,
v Previa II 2001 mám originální rádio s CD (viz přiložený obr). ukazuje i spotřebu apod., ale celkově mi nevyhovuje. rád bych zakoupil jiné rádio a proto se ptám:

> máte někdo zkušenost s náhradou tohoto originálního 2DIN rádia?
> bude do konstrukce palubové desky obecné 2DIN "sedět"? nebo je třeba nějaký redukční rámeček (na panel i na tělo rádie)?
> má Previa nějaký svůj spec. konektor, nebo používá ISO? případně kde sehnat redukci konektoru, pokud není ISO?
> máte někdo postup, jak korektně autorádio demontovat? abych třeba nějakým nevhodným postupem nepoškodil palubovku,...
> případně jaké nové neoriginální rádio jste si do Previe II dali?

předem díky za reakce.

Obrázek
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Uživatelský avatar
Martas99
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 08.08.2011, 20:33
Bydliště: praha

Příspěvek od Martas99 »

Když vyměníš radio tak ztratíš funkce palubaku, jinak pěkná 2din radia dělá JVC řada xr.Nejsem si ale jistý jestli máš opravdu 2din ,vypadá to trochu užší.
rámečky se dají sehnat apopř. trochu přizpůsobit docela běžně.
110 R 72 alias 130RS
TOYOTA PREVIA 97
BMW 116i 09
bylo- camry 2.0 TD, 110LS,120GLS,peugeot 309,mitsubishi lancer,skoda felicia,MB124 CE, hyundai accent,hyundai elantra,honda hr-v
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

ztráta počítače; odkud rámeček,

Příspěvek od Brouk »

dík za reakci.

3 funkce palubního počítače rád oželím. s tím nemám problém.

JVC mě neoslovuje, ale děkuji za upozornění, řady XR jsem si nevšiml.

dle dostupných informací je pro mé auto vhodný typ http://www.specialniautoradia.cz/www-sp ... -Prado-old . parametry jsou prima, ale cena je vyšší, než za rádio hodlám utratit. rámeček je zaoblen dle obrázku jako u stávajícího rádia.

mám dobré reference na XTRONS a tak jsem uvažoval o http://xtrons.cz/autoradio-s-dvd-a-gps-p45

máte někdo návod jak korektně palubku rozdělat a vymontovat rádio?
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Uživatelský avatar
Remi
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: pon 13.06.2011, 20:04

No ták, co na to google?

Příspěvek od Remi »

Demontáž je snadná. Stačí oddělat ten krycí plast (dekl kapličky s rádiem) viz:
http://www.teoc.ws/community/topic/3028 ... viaestima/
Remi
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

demontáž krytu

Příspěvek od Brouk »

díky moc za radu. moc mi to pomohlo. netušil jsem, jak je to jednoduché :)

snažím se komunikovat s prodejci 2DIN autorádií které mě zaujaly, ohledně rámečku rádia a konektoru pro Toyotu Previa. zatím bez valného úspěchu :(.
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Uživatelský avatar
Martas99
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 08.08.2011, 20:33
Bydliště: praha

Re: No ták, co na to google?

Příspěvek od Martas99 »

Remi píše:Demontáž je snadná. Stačí oddělat ten krycí plast (dekl kapličky s rádiem) viz:
http://www.teoc.ws/community/topic/3028 ... viaestima/
Remi
ale stejně se mi nezdá že máš 2din, spíš 1,5din, je to videt v tom odkazu,
ale možná se pletu :D
110 R 72 alias 130RS
TOYOTA PREVIA 97
BMW 116i 09
bylo- camry 2.0 TD, 110LS,120GLS,peugeot 309,mitsubishi lancer,skoda felicia,MB124 CE, hyundai accent,hyundai elantra,honda hr-v
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

autorádio

Příspěvek od zaki »

Takže 2 dinové rádio ti tam bude sedět , já ho tam mám a je tam tak akorád . Budes muset akorád podlozit ty držáky toho rádia , ale jde to . Nemám ho sice tak široké , jako je origoš , ale sedí tam . Možu ti poslat i nějaké foto , jestli budeš chtít . Mám tam rádio i s navigací , je to perfekt .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

2DIN autorádio

Příspěvek od Brouk »

děkuji za reakci. prima, to jsem rád že běžné 2 DINové rádio mi tam půjde,
za fotky budu moc rád. můžeš je sem přilípnout na fórum (i pro ostatní), nebo je pošleš na email?
jak si vyřešil redukci na ISO konektor, kterou nyní mají asi všechny ne OEM rádia?
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

AUTORADIO

Příspěvek od zaki »

Redukce na iso konektor koupíš v každé prodejně s autorádiama a fotky mohu hodit i jsem , pokud mi to půjde , ale dnes už asi ne , když tak zítra .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

autorádio

Příspěvek od zaki »

chtěl jsem vám tu ukazat nějaké fotky neorigoš rádia , ale nedaří se mi to sem dát , kdo by se chtěl podívat , tak tady je adresa http://zaki.rajce.idnes.cz/FOTKY_TOYOTA/
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

fotky

Příspěvek od Brouk »

zaki, díky za fotky. prosím, pošleš mi nějaké označení té konektorové redukce? když jsem zkoušel jednu redukci co měli na krámě pro moje auto, tak můj konektor byl o trochu užší.

v jedné prodejně jsem si ještě ověřil rozměry a sedí to, jde o běžné 2DIN rádio a to i do délky :o).
přikládám pár fotek z obnažení stávajícího rádia:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

konektor

Příspěvek od zaki »

Brouk:
To typové označení nevím , kupoval jsem to v nějakém internetovém obchodě , už nevím v kterým , ale když kukneš třeba tady, tak tady je http://www.ahifi.cz/iso-konektor-toyota-0.html , ale v obchodě s autorádii by ho měli mít taky . Potřebuješ akorát dva konektory , jeden na napájení rádia a druhý k reprákům , ale zbyde ti ještě jeden široký , ale ten nikam nezapojíš protože ten je na to , aby ti ukazoval spotřebu a teplotu venku , ten nepotřebuješ .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

rádio vyměněno

Příspěvek od Brouk »

to zaki:
děkuji za radu. ISO konektor jsem koupil a pasuje bez problému.

nyní jsem již po montáži nového rádia. tak se podělím o své zkušenosti:
> pro 2DIN rádio je v panelu dostatek místa
> s adaptérem je připojení ISO konektoru rádia OK
> použil jsem starší XTRONS 717g
> GPS anténa je na magnet umístěna na konzoli palubovky mezi volantem a rádiem. snad takto bude funkční (ještě netestováno)
> šíře otvoru pro rádio je s velkou rezervou a budu muset udělat nějaké postranní záslepky
> výška 2DIN rádia je OK, ale sklopný panel je cca o 4 mm vyšší než je otvor v krytu palubovky. proto jsem rádio umístil na 4 šrouby tak, abych mohl horní část krytu palubovky mírně zaříznout.

Obrázek
tady je ta ISO redukce/ adaptér. stál 161 peněz čekých...
Obrázek
tyto dva konektory mi zůstaly volné....
Obrázek
tento konektor byl již před demontáží původního rádia neobsazen a tak ani nevím k čemu je. máte někdo ponětí? není to náhodou k nějakému tlačítku, které by se umístilo napravo od rádia, kde je nyní záslepka? nalevo je tlačítko pro 4 blinkry...
Obrázek
při vrácení krytu byl největší problém s výškou rádia...
Obrázek

v tomto okamžiku je rádio OK a s tím že trochu vyčuhuje a musel jsem říznout do krytu se bez problému spokojím. uvažuji že bych kryt po stranách dolepil, vytmelil a přestříkal. a to i proto, že použitá černá /mírně metalická) barva krytu není jinde na palubovce. dám asi černou lesklou :).

NA ZÁVĚR JEŠTĚ DOTAZ PRO ZNALCE:
připadá mi, že by bylo vhodné zapojit zesilovač na anténu. ale když jsem na to tak koukal, tak podél anténního stíněného kabelu vede černo-žlutý drát. tento drát je připojen přes jednopólový konektor ke kabelovému svazku, který vede k rádií. když jeho jednopólový konektor rozpojím, tak je na něm 0V=, když zapnu klíček vozu na 1 polohu, tak se objeví +10,5V=.
máte někdo ponětí, zda se jedná o napájení nějakého zesilovače antény? nebo je třeba zesilovač dokoupit?
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

rádio

Příspěvek od zaki »

Brouk
Tak ten černo-žlutý drát je podle schématu od zesilovače , který je umístěn nad zadním bočním oknem , kde je anténa a ten šedý konektor co byl vedle rádia je od couvacího alarmu , já ho tam mám taky , ale ten couvák tam nemám .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
Brouk
Člen Týmu
Příspěvky: 32
Registrován: ned 17.10.2010, 22:40

náhrada originálního autorádia

Příspěvek od Brouk »

tak po roce používání nahrazeného autorádia mohu konstatovat:
> na neoriginální design rádia, které vyčnívá z palubovky, jsem si zvykl brzy
> tím, že je LCD rádia více vyčnívající z palubovky, má boční slunko svítící od řidiče na palubovku špatný vliv na viditelnost co je na display. když zesílím jas na maximum, je to ve dne lepší, ale večer pak musím jít do nastavení a přepnout na noční intenzitu LCD. funkce "auto" nefunguje dobře :(
> GPS na rádiu je super. pouze GPS přijímač nesmí být pod jakýmkoli plechovým dílem, ale to je logické ;)
> TV na rádiu jsem ještě nezkoušel
> video se dá přehrávat v pohodě, ale: spolujezdec vedle řidiče vnímá jen zvukovou stopu, protože LCD je z jeho pohledu "šedivý"; dítě na zadní sedačce je spokojený; jako řidiče mě to odvádí od pozornosti :(
> rádio má velkou produkci tepla! nevím do jaké míry je to problém tohoto rádia XTRONS, ale tohot tepla je fakt hodně! uvažoval jsem o zavedení chladícího vdzuchu od vnitřního rozvodu, který je kousek pod rádiem :)

....celkově jsem spokojený, ale až narazím na nějaké rádio s GPS a bluetooth v originálním rozměru Toyoty (100 x 200mm) za zajímavý peníz, určitě jej prohodím 8) .
Brouk-Ator

TOYOTA Previa 2.0 D-4D 85kW MPV 5dv 7míst 6,6 l/100km
TOYOTA Corola 1.3i 63kW 5dv liftback
Odpovědět

Zpět na „Previa“