Otazky k Previi

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od Tomiq »

Pro zajímavost, za kolik jezdíš s automatem? V oficiálních datech je u automatu spotřeba o litr vyšší a většina uživatelů má zkušenost stejnou. Je to starý 4qaltový hydrodynamický automat, žádný tiptronik. Z logiky věci mi přijde, že ta spotřeba musí být určitě vyšší.[/quote]

Jezdím ze vsi do města (8km) a couračky po městě, někdy trochu dál a jsem 10 až 10,5. Rekord 9,8 a max 11,5 v zimě. Takž na nádrž dám víc jak 500 (jednou i 600km), ale samozřejmě nejspíš žere víc než manuál (neměl jsem).
Pro přesnost, nepoužívám klimu (minimálně) a jezdím v klidu, protože ono to s tím 4kvaltem ani jinak moc nejde :D
Výkon je akorát, ale ne na velký spěch a předjíždění... (imho)
Popravdě bych rád "ochutnal" 3litr, bohužel jsem viděl jen pravostranné.
Slyšel jsem i pohádku o 3,5 ve IIgeneraci, ale nevěřím (pokud to nebyla nějaká samodomo úprava) 3,5 je až v další generaci, ta je pěkná, bohužel je jich málo........

Automat tuším Aisin.[/quote]

10 litrů LPG je slušný. To mám dlouhodobě průměr, což odpovídá pod 9 mimo město a 11,5 s naloženým přívěsem a zhruba to samé po městě. Počítáš, kolik to vezme kromě LPG benzínu? Já mám nastavené přepínání na 25₀C a teplý start na LPG, takže toho benzínu spálím minimum (nejvíc v zimě v bufíku). Ten dojezd máš také velký. Jak máš velkou nádrž? máš toroid pod autem? nebo válec uvnitř? Já natankuju 50 litrů a vyjde to téměř vždycky na 500km.
Klimu používám rozumě, většinou ji zapínám při brždění motorem. Je opravdu výkonná a na výkonu je hodně znát, takže nemusí běžet trvale.
Co se týče těch motorizací, tak v některých katalozích ND tyhle 3 a 3,5 litry jsou, i 4kolky a hybridy, ale na Mobile.de jsem vždycky viděl jen tenhle 2AZ-FE a 2litr D4D
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od DavidDDD »

Plyn patří do sporáku (nebo jak se to říká) :mrgreen: Nemám LPG, bavím se o benzínu :)

Jj, 3litr je i ve 4x4 a hybrid, to by bylo žůžo, Estima....
Bohužel japonští soudruzi na Evropu kašlou...... :(
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od Tomiq »

10 litrů benzínu? tak to není slušný. :D
První 2 tis. km, než jsem do Prévie dal LPG jsem jezdil pod 8.
Kam které palivo patří je věc názoru.
Pokud máš auto, aby sloužilo tobě a ne ty jemu, je rozdíl, jestli jezdíš za korunu na km nebo za 3.
Počítal jsem automaticky, že píšeš o LPG, pokud jsi reagoval na to, co jsme o LPG řešili s Quaero.
A hlavně jsem reagoval na Tvou reakci, že automat nemá menší dojezd než manuál. Jezdíš-li za 10 benzínu, znamená to přes 12 LPG a to je na nádrž 400km místo 500.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od DavidDDD »

Máš pravdu, nedošlo mi to, ten plyn, předpokládal jsem nádrž benzínovou. Samo, ať každý co se mu líbí, já plyn měl v jednom autě a nějak jsem s tím nebyl spokojenej, ta spotřeba u Previe je imho odpovídající (resp.lepší než jezdit s naftou o 2 litry míň) plyn je asi nejekonomičtější, ale ...
Auto mám rád a rád mu posloužím a ono mě, zásahy prostě nějak nemusím... :)
No a asi to není 1 a 3 kč :) (ale to je to nekonečné, nafta vs plyn vs benzin, at vs manuál, a nikdy nekončící kolotoč názorů :D )
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od Tomiq »

Tak my máme Prévii rádi celá rodina.
Prévii ani nejde nemilovat :D .
Ale i když jí máme rádi, není důvod zaplatit za dobu, co nám bude sloužit o třeba 200 tis víc za palivo, než je potřeba.
Pokud najezdíš 5 tis, ročně, je LPG diskutabilní, páč návratnost máš tak 3 roky. Já to měl do roka zpátky a to ještě nepočítám, že s LPG mám nulovou silniční daň.
Druhý extrém je maník na sousedním Priusovém fóru, který předělal Prius na LPG, čímž snížil náklady z 65hal na 35 a teď se chystá investovat další desítky tisíc, aby to snížil o dalších pár procent.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od DavidDDD »

Tomiq píše:Tak my máme Prévii rádi celá rodina.
Prévii ani nejde nemilovat :D .
Ale i když jí máme rádi, není důvod zaplatit za dobu, co nám bude sloužit o třeba 200 tis víc za palivo, než je potřeba.
Pokud najezdíš 5 tis, ročně, je LPG diskutabilní, páč návratnost máš tak 3 roky. Já to měl do roka zpátky a to ještě nepočítám, že s LPG mám nulovou silniční daň.
Druhý extrém je maník na sousedním Priusovém fóru, který předělal Prius na LPG, čímž snížil náklady z 65hal na 35 a teď se chystá investovat další desítky tisíc, aby to snížil o dalších pár procent.
Svatá pravda :D :D :D

Když vezmu, co jsem za život projel paliva a kdybych chodil pěšky, co jsem mohl ušetřit :biggrin:
No ale vážně, já s ní najedu cca do 15tis. za rok (mám 7 tis. za půl roku, co ji mám, ale z předchozích aut to tak vychází), jo je mi jasný že bych ušetřil (ne že bych nechtěl), ale auta střídám a nevím jak dlouho mi Prévka vydrží a znám dva případy kdy LPG zlikvidovalo motor u Landcruisra a nějak se mi do toho nechce i kdyby Previe zůstala (což nejspíš nastane). Podle různých názorů jsou auta, do kterých je plyn problém, pokud to Previe není (nevím) tak dobře všem, kdo to mají. Bojím se 3 roky šetřit a pak dělat motor. Neber to rejpavě a přeju všem aby ne, jen to mám vnitřně prostě tak :? Má najeto 225 tis a najednou změna, sám u sebe (před 50kou) vím, jak těžce změny nesu sám :mrgreen:

Prius s ethanolem na plyn a baterkou extra je fakt mazec, ale předpokládám, že to je asi diagnoza (nebrat prosím ve zlém, třeba jsem na to stejně s tím LPG). Ale Priuse jsem měl a vím co ta desetina na obrazovce dělá :mrgreen: :mrgreen:
Mě v podstatě chybí hybridní jízda, Previa s hybridem by byla fajn. A ještě Lexus a Prius+ a Ravka a....... :shock: :shock: a jdu spát...
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od frostie »

Na Previi mám s LPG najeto 60 tis.km s domazáváním a nepozoruji rozdíl oproti první jízdě.

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od DavidDDD »

Tak to je super, že to funguje.Když za jedenáct s manuálem, tzn. cca 12-13 s AT ? Tzn. úspora 1,20 až 1,30 kč. na km. Za montáž je to 15 až 20 tis (je to dobře ? jen co jsem koukal na internet). "bombu" do kufru bych nedal, ale místo rezervy asi není problém. Kolik k tomu musím připočíst benzínu na starty, alby to šlo spočítat (předpokládám že málo) ? Nezní to špatně.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od frostie »

Platil jsem 25k za LPG instalaci STAG. Samozřejmě, je s tím pak spojena nutná údržba navíc, filtry, jednou jsem měnil LPG vstřikovací lištu a nechal si repasovat řídící jednotku pro LPG. Ale i tak je ta úspora na palivu hodně znatelná a hádám, že než se mi Previa okouká, LPG bude sloužit. :)

Teď jsem dal ošetřit spodek a dutiny, už tam prý někde byla na pěst velká díra. Krom toho ale docela dobrý stav podvozku.

Benzín na starty v létě skoro není třeba uvažovat. V zimě trvá déle, než se to nahřeje, cca 3 min.. V létě do půl minuty je tam plyn.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
quaero
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 10.08.2016, 11:07

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od quaero »

Co ten automat, měnil jsi v něm olej?
Volvo V70II 2002 CNG
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od DavidDDD »

Frostie díky, jak jsem psal, zajímavé to je, za cca rok,dva je to "zaplacené". U mè je to o hlavě,ale i o tom že druhé auto měním častěji.Určitě bych ale do auta dal radši LPG,než jezdit "moderním" dieslem.

Automat,ano, výmèna oleje i filtru.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od frostie »

Pokud bych dnes zvažoval druhé auto do rodiny, zřejmě bych LPG oželel. Aktuálně s tím jezdí pár km sem tam manželka a já si užívám pohodové ještě levnější jízdy s Carinou. 8) Automat bude jistě brát u Previe o něco více paliva, dá se hádat 12-13, ale ekonomicky je to pořád dost slušné, srovnatelné s 6-7l benzínu.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od DavidDDD »

frostie píše:Pokud bych dnes zvažoval druhé auto do rodiny, zřejmě bych LPG oželel. Aktuálně s tím jezdí pár km sem tam manželka a já si užívám pohodové ještě levnější jízdy s Carinou. 8) Automat bude jistě brát u Previe o něco více paliva, dá se hádat 12-13, ale ekonomicky je to pořád dost slušné, srovnatelné s 6-7l benzínu.
To je právě ono, vymyslet to co nejlíp :mrgreen: já bych na jednu stranu nejradši zase z5 k hybridu, to mě bavilo nejvíc, uvidíme..
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od DavidDDD »

Važte si svých PREVIÍ, mám auto v servisu a jezdím Sharanem rodičů (nafta manuál), to je PEKLO :angry:
Prévka je proti tomu luxusní limuzína :D :D :D :D
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
quaero
Člen Týmu
Příspěvky: 37
Registrován: stř 10.08.2016, 11:07

Re: Otazky k Previi

Příspěvek od quaero »

DavidDDD píše:
frostie píše:Pokud bych dnes zvažoval druhé auto do rodiny, zřejmě bych LPG oželel. Aktuálně s tím jezdí pár km sem tam manželka a já si užívám pohodové ještě levnější jízdy s Carinou. 8) Automat bude jistě brát u Previe o něco více paliva, dá se hádat 12-13, ale ekonomicky je to pořád dost slušné, srovnatelné s 6-7l benzínu.
To je právě ono, vymyslet to co nejlíp :mrgreen: já bych na jednu stranu nejradši zase z5 k hybridu, to mě bavilo nejvíc, uvidíme..
Njn, já bych taky nejradši Prius+ (normální je pro mě moc malej) ale ty jsou zatím cenově někde jinde...
Volvo V70II 2002 CNG
Odpovědět

Zpět na „Previa“