Skla(okna)

Odpovědět
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

aczasa píše:Ja budu brecet.... krasne video o nanotechnologii a nekdo tam odflakne totalne cestinu a napise tam do titulku:
poznejte jiny svet... svet tak maly nez jsi dokazete vubec predstavit...
To me poser prsa.. jejich textar snad nema ani zakladku.. ;-( Pak se nedivim nesmyslum v tech listu a navodech a tak.. :-(
A u videi jsem si vsimnul, ze tam bohuzel neni po postrikani hnusnym bahnem pusteni steracu a po peti minutach stirani opakovani testu.. :-( To by bylo zajimavejsi nez pouze to, ze po aplikaci a za idealnich podminek to opravdu funguje (sice ne uplne tak jak se rika), ale funguje....
A ve videu o jizde bez steracu musel rychle prepnout na negativ, protoze bylo to sklo straslive zamlzene... i kdyz kapicky po nem behaly jako o zivot... (takze jel rychle a nic moc nevidel.. ).
s tím máš pravdu ,člověk se kterým spolupracuju, sice nemá češtinu v malíčku(já taky né) ale můžu se na něho spolehnout.
u týpků jako jsi ty, se můžu spolehnout leda tak na to , že budou hledat dokud nenajdou.
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Mě nejvíc pobavilo tohle, Acsaso:
aczasa píše: ...kdyz tvrdi, ze jeho pripravek je narozdil od ostatnich poutan ke sklu kovalentne a tedy ne jen slabymi interakcemi jako konkurence...
protože to už by byla opravdu chemická reakce přímo se sklem a to by mi teda rozhodně na auto nesmělo.
Takže v tomto případě bych naopak doufal v to, že si výrobce vymýšlí 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

aczasa píše:Jo jo.. tak pridas stabiliztor v podobe nejake vrstvicky organiky a maj to lepsi... Ono totiz ne nadarmo mas dve lahvicky. .:-)
To je zvláštní, že se to těm výrobcům nějak nedaří, přípravky na bázi vodního skla stále pořád vypadají po čase dost hnusně. Že by ti výrobci byli takoví blbí a neznali takovou základní věc jako "jednoduše přidáš stabilizátor"? :P
Asi by ses jim měl přihlásit a (konečně) vyřešit jejich problém. :D
Naposledy upravil(a) stani dne sob 22.12.2012, 12:53, celkem upraveno 1 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Tyvole netušil jsem, že můj příspěvek o produktu za 160 tady vyvolá takovou bouři :-) Pokud můžu mluvit za sebe, tak jsem do nanoproduktů a nanotechnologií taky trošku namočenej. Dokonce mě v tom máčeli celou mou VŠ včetně státnic (aplikovaná fyzika se zaměřením na metrologii a nabotechnologie). Navíc se pár let živím jako kontrolor přesné optiky. Vlastně té nejpřesnější. V rámci celýho světa. Včetně vrstev. Se spektrálníma i hydrofobníma vlastnostma.

Bohužel musím říct, že Acsaza má v lecčem pravdu. Fakt se mi nechce zabíhat do fyzikálních podstat problému. Prodejci často lžou, nebo schválně neuvádí to, co by měli. Možná si chrání know-how. Co já vím. Ale ten, kdo slovo "nano" už použije, by měl sakra vážit slova a textu, co napíše do popisu produktu a jeho technickýho listu. Pokud za produkt budu chtít řádově stovky nebo tisíce korun, mělo by být přesně definovaný, jak to funguje, složení atd. Ale jsme v Česku, žejo.

Já se jen snažil podělit se o zajmavou zkušenost s hodně levnou věcí, kde třeba poměr cena/účinnost bude na slušný úrovni. Ani mě ve výsledku nezajímá, co v tom je a co se s čím váže. Jako fyzik bych měl, ale zatěžovat se podobnýma hovadinama, asi bych si život moc neužil. Teoreticky vzato i kdyby tam nebylo z nanoproduktů vůbec nic, vadilo by mi to? Vlastně ani nevěřím, že by v tom nějaký nanočástice byly. Priorita je pro mě funkce, cena a až pak název. I kdyby tam nebyl jedinej nanocluster. No a? Za 160? :-)

Mimochodem, zkoušeli jste se někdo zamyslet nad používáním nanomateriálů a jejich vlivu na okolní svět? Za sebe říkám, že čím míň tady toho bude kolovat, tím líp pro nás a naše potomky. Teprv teď začíná občas někdo zkoumat, co dělají živý buňky a jejich součásti, do kterejch to proniká jak nic.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Přesně tak, jde o to jak to funguje. Ovšem na druhé straně je třeba říct, že se samozřejmě na tom modním "nano" bude chtít někdo také přiživit, s některými lacinými výrobky.
Budou se snažit napodobit úspěchy Gtechniq, CarPro.

Ale tahle diskuze by měla být přesunuta do vlákna "O péči o vzhledu(detailingu) všeobecně - rady a tipy.", tady je to o Sklech, Oknech.

Pokud má někdo kontakt na admina, ať to prosím přesune, protože ten kdo si sem přijde na rady a tipy na Okna a skla, asi bude nemile překvapen.

díky :)
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
krchovman
Řidič
Příspěvky: 226
Registrován: úte 06.02.2007, 18:12
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krchovman »

Stan píše:..... Prodejci často lžou, nebo schválně neuvádí to, co by měli. Možná si chrání know-how. Co já vím. Ale ten, kdo slovo "nano" už použije, by měl sakra vážit slova a textu, co napíše do popisu produktu a jeho technickýho listu.
Prodejce má pouze informace od výrobce, a co mu výrobce řekne to deklaruje(alespoň já) vyzkoušel jsem mnoho výrobků, a nemám všechny v nabidce....
Stan píše:....Možná si chrání know-how. Co já vím. Ale ten, kdo slovo "nano" už použije, by měl sakra vážit slova a textu, co napíše do popisu produktu a jeho technickýho listu.
a technický list nedělá prodejce!!! to co dostanu to pošlu dál.
Avensis T27 2.0 D4D 93kw 2009 sol sedan,
EX Avensis 2.0 D4D 2001, Mazda 323 1999 ,Opel astra 1996, Š.Favorit 1991,Š120,Fiat 125p 1,5, Š 100
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Jo jo. Ve finále jsme sklouzli k tomu, jestli má to nano význam, nebo je to jen módní... Zatím vychází to módní a nesprávné...
O funkci a fungování to vůbec není... A já vlastně podporuji prodejce, protože jim dělám zdarma korekturu. ;-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

krchovman píše:
Stan píše:..... Prodejci často lžou, nebo schválně neuvádí to, co by měli. Možná si chrání know-how. Co já vím. Ale ten, kdo slovo "nano" už použije, by měl sakra vážit slova a textu, co napíše do popisu produktu a jeho technickýho listu.
Prodejce má pouze informace od výrobce, a co mu výrobce řekne to deklaruje(alespoň já) vyzkoušel jsem mnoho výrobků, a nemám všechny v nabidce....
Stan píše:....Možná si chrání know-how. Co já vím. Ale ten, kdo slovo "nano" už použije, by měl sakra vážit slova a textu, co napíše do popisu produktu a jeho technickýho listu.
a technický list nedělá prodejce!!! to co dostanu to pošlu dál.
Samozřejmě máš pravdu - můj omyl. Psal jsem prodejce, ale myslel výrobce :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Petan píše:měl bych dotaz a doufám že to není OT ale potřeboval bych nějak dostat z bočního skla bordel po svařování ptž ten umělec od kterýho jsem auto koupil nebyl Automechanik ale KOZODRB
Máte stím někdo skušenosti ( leštění nebo chemie ) ?
Zkusil bych tu nejjednodušší a nejlevnější cestu - sleštit to leštivem na sklo. Normálně ručně houbičkou na nádobí. Leštivo Cerox nebo Opaline. Běžnýmu smrtelníkovi se asi bude shánět trošku hůř, takže kdybys měl cestu okolo Přerova, tak ti trošku odsypu. Fabrika to nakupuje po stovkách kil.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Sutech
Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: pon 20.09.2010, 14:40

Příspěvek od Sutech »

kurva co jako tohle je???...celej tenhle topic...Horst s Pepim..nebo jak se ty dva zmrdi jmenujou???----asi jsem jinej,ale komerční nabídky na TK už mi fakt lezou krkem,nepatřím mezí stádo ...a chci se bavit s lidma kteří můžou něčím přispět ze své zkušenosti a nezištně to nabídnout ostatním..bez vidiny zisku..já jsem fatk,asi naivní blb,těch co si tady z toho udělali reklamu svého byznysu.bez toho,že jsou zapálení Toyoťáci,je tady už víc než dost.ale tohle ne,to fakkt ne!!
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Po delší době hlásím výsledek testu. Fakt nejsem Hors Fuchs ani Pepi Rössler nebojte.
Ke skoro konec května a ta sračka za 160,-
http://nanobala.eshop-zdarma.cz/g42.tek ... mety+.html
co jsem aplikoval na konci listopadu furt funguje! Je to až s podivem. Auto je sice garážovaný, ale najeto má od té doby cca 7 tis km. V zimě byla fakt paráda, ptž okna téměř vůbec nenamrzala. Jen jednou, když jsme v Beskydech dojeli k chatě v hrozné sněhové bouři a velkým mrazu, tak jak bylo auto vyhřátý a napadlo na něj cca 15cm sněhu, tak to přimrzlo a ráno jsem musel použít plastovou škrabku. I tak ale hydrofobní vrstva drží.
Včera jsem v rámci jarního pucování přední sklo přejel ceroxem (cerium oxide=optický leštivo), tím vrstvu shodil a dal tam novou. Dělal jsem to hlavně proto, že mi toho od loňska cca 1/4 zbyla a než abych to nechal vyschnout, tak jsem si dal 20 minut práce a použil to.

Znovu podotýkám, že mi je úplně fuk, co v tom je. Pravděpodobně nano- je jen v názvu, ale co už. Chci se jen podělit o zajmavou zkušenost s levnou a účinnou věcí. Howgh
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

Stan: díky za přínosný příspěvek.

Jasně že ty přípravky fungujou, ale u těch nejlevnějších to může být jen trik s modním slovem "nano". Ale že se objeví opravdu nano za takovou cenu, tak to je fakt příznivá zpráva. :-D

Jasně, ty ceny budou muset jít dolu, technologie a výroba je už známá, výrobní náklady jsou dnes už malé.

Tento rok mám už na sklech nano od konkurence, ale příští rok zkusím tento. :)
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Poraďte - čím sundat z čelního skla vodní plak, nějaký jednoduchý a levný nápad, nemám namysli nanosračky nebo přípravky za dlouhé love.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Teplou vodou s rozpustenou soli, pripadne jeste octem.. :-) TOt princip odkamenovacu do mycek, pracek, calgonitu.....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od stani »

m5t píše:Poraďte - čím sundat z čelního skla vodní plak, nějaký jednoduchý a levný nápad, nemám namysli nanosračky nebo přípravky za dlouhé love.
Tzv. "nanosračky" nebo "přípravky za dlouhé love", jsou povětšinou PROTEKCE, ne čistidla... ;-)

A jako levné čistidlo pro tento účel, postačí opravdu obyčejná slaná voda s octem...
Ale pro hloubkové čištění, už něco lepšího(na první stránce tohoto vlákna), třeba i ty levnější, třeba toto anebo použít to co použil Stan - to je hloubkové čistidlo+protekce za dvě stovky...
Naposledy upravil(a) stani dne úte 04.06.2013, 14:58, celkem upraveno 1 x.
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Odpovědět

Zpět na „Péče o vzhled - detailing“